yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (110)
  • oylar (19)
  • medya (3)

  110. En güzel makyaj ürünlerinden biri. 2018 yılının başında kur fırlamasından önce almıştım. İyi ki almışım. Hala da çoğu duruyor kurumadı da gayet rahat kullanıyorum. En vasat farları bile kurtarıyor. Far sürmeyeceksem bile kullanıyorum. Güzel bir aydınlık veriyor. Elimdeki ürün biteceğe benzemiyor her gün makyaj yapan biri olmadığım için ama biterse şimdiki fiyatıyla da alırım. İki üç tane vasat ürün bitirmektense bir tane alırım tam olsun. 

  20 nisan 01:08

  4

  109. kuzenimin kınası için mac'te makyaj yaptırmaya karar verdiğimde mua'nın göz kapaklarıma sürdüğü ilk şeydir. kremsi yapısı ve kapatıcılığı muazzam ama kına daha başlamadan farların göz kapağımda tek çizgi olmasını ben bu fara bağlıyorum. yakın zamanda vodafone'lu bir kaç arkadaşımın bana kod vermesi ile mac'e gittim ve ürünler denedim. denediğim ürünlerin arasında bu da vardı. mua'ya bu ürünü hiç beğenmediğimi, göz kapaklarımda 1 saat bile durmadığını söylediğimde "göz kapaklarınız yağlıysa pudra ile sabitleyin, hiç bir şey olmaz." cevabını aldım. gerçekten de pudra ile sabitlediğimde 14 saat kalıcı olduğunu fark ettim. satan mua ürünün kapağını mutlaka sıkı sıkı kapatıp ters çevirerek saklamamı, hatta bir göze sürdükten sonra diğeri için bile açık tutmamamı hemen kapatmamı tembihledi. aynı zamanda çok az kullanmamı, en az 2 sene gideceğini söyledi. evet az bir miktar gerçekten yetiyor, fırçaya 1 kere alıyorum ve tüm göz kapağıma yetiyor ama fiyatı hala çok pahalı. 179 liradan 50 lira indirimle 129 liraya aldım. 2 sene gidecek mi bilmem, belki o zaman fiyatını karşılayabilir çünkü ben günlük bazda göz kapağımı eşitleyip en fazla kalem çekiyorum o da erken kalkmışsam. erkenci değilsem bununla damarlı görüntüyü alıp pudralayıp çıkıyorum. gerçekten çok pratik ve kullanışlı bir ürün. bu yüzden tekrar alacağımı düşünüyorum, eğer muadil bir ürün bulmazsam.

  13 mart 16:50

  108. Sivilcelerin üzerine sürüyorum, kurutuyor sivilceyi. Bu anlamda çok işime yarıyor ama demek ki göz farı olarak kullandığımda göz kapağımı da bayağı kurutuyormuş. Göz kapağında kullanmadan önce iyi bir nemlendirici ya da baz kullanmak gerekli.

  29 kasım 2019 10:00


  107. Hakkında çok şey yazılmış, yazılan tüm övgüleri de sonuna kadar hakeden bir ürün. Sürülmesi zor ve pigmentsiz farlar bile, göz kapağına Painterly'i sürünce güzel oturuyor. Renk canlanıyor, üzerine sürülen far dalgalanma yapmıyor ve farın dayanıklık süresi artıyor.

  14 kasım 2019 19:51

  4

  106. Far bazı olarak kullandığım ama asıl amacı krem far olan mac ürünü.

  Yıllardır aynı far bazını (gizlinot: Urban decay primer potion) kullanırken son dönemde maaş düşüşü + fiyatlar nedeniyle bitince yerine koyamamıştım. Arkadaşım kullanmadığı için bana verince far bazı olarak denemeye başladım. Açılalı yaklaşık 1 yıl olmuş, ben 2,5 aydır kullanıyorum. Göz kapağım düşük ve yağlı. Göz kapağı rengini güzel eşitliyor. Yağlandırmıyor, kurutmuyor. 4-5 saat yerinden oynamasa da 6-7 saatte birikme yapmaya başlıyor. Krem far olarak tercih edilebilir. Far bazı olarak eskisine dönmeyi düşünüyorum .

  25 eylül 2019 14:22

  5

  105. MAC Paint Pot'lar far olarak üretilmiş ürünler olsa da, özellikle göz çevrenizin rengine göre soft ochre ve painterly far bazı olarak kullanılıyor. Ben yanılıp soft ochre aldıktan sonra painterlyi kullanmaya başladım. Göz kapağının rengini eşitlediği gibi, farın kalıcılığını arttırıyor. Ayrıca oldukça uzun süre kullanılacak bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kullanırken ürünü ters çevirmek de ürünün yapısının bozulmaması ve kurumaması bakımından önemli. Bitse yine alırım desem de pek biteceğe benzemiyor.

  23 şubat 2019 13:53

  5

  104. hala göz kapağımın yağlanmasını önleyen ve farımın sabitlenmesini sağlayan daha iyi bir ürün bulamadım. maybellineden tekli far muadil gösterilmişti ama bende göz kapağımda birikme ve çizgilenme yapmıştı. painterly daha pudralı, daha pembe-somon bitişli, tek hamlede bütük kızarıklık, morluk izlerini örtüyor, kaş kemiğimle gözüm arasındaki mesafe yüksek, bu bölge çok dikkat çekiyor bende. kaşımın altında hafif kılcallar belli oluyor, normal kapatıcı ile kapanmıyor ama painterly ile üstünden geçtiğimde hemen kapanıyor. daha iyisini bulursam uygun fiyatlı kullanmak istiyorum çünkü git gide pahalanan bir ürün ama macten en sevdiğim ürünlerden diyebilirim.

  4 aralık 2018 13:26 4 aralık 2018 21:58


  103. tüm göz kapakları için “baz” olarak pazarlanamayacak bir ürün. Çünkü yapısı yağlı. Dolayısıyla yağlı göz kapaklarınızda üstüne sürdüğünüz farın kalıcılığı mümkün olamayacaktır.

  Rengi pembe alt tonlu bir kemik rengi. Renk eşitsizliğini güzel örtüyor; pigmenti iyi.

  Yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum; yapısında bozulma, akma kokma yaşamadım.

  Tok bir kapatıcı fırçasıyla uygulamayı seviyorum.

  Maybelline color tattoolardan creme de nude’a ne renk ne de yapı olarak muadil. Sadece konsept olarak birbirlerine benziyorlar (kavanozda krem far konsepti)

  4 aralık 2018 08:36

  102. Göz kapağımın rengini eşitlemesi ve farımın rengini belli etmesi için kullandığım farımdı. İkisinde de başarılıydı benim için ama kalıcılık konusunda iyi değildi. Göz kapaklarım aşırı yağlı değil buna rağmen far katlanma bölgesinde toplandı. Bunu tek sürsem bile kısa zaman içinde katlanma bölgemde çizgi çizgi birikti. Ben yurt dışından almıştım, bir alakası var mı bilmiyorum ama 5 sene kurumadı ve atmasam daha da dayanırdı. Zaten son 2 senesinde doğru düzgün kullanmadım gözüme zarar verebilir diye ama hala şaşkınlık verici o kadar sene kurumaması. çok bereketli bir ürün, çok yoğun, neredeyse her gün kullandığım seneler oldu dibini bile göremedim.

  4 aralık 2018 00:16

  101. far olarak satılmasına rağmen, far bazı olarak mucizevi bir üründür. Gözünde kalem ve eyeliner kullanan ve gün içinde akmasından şikayet eden herkese şiddetle tavsiye ederim. Yalnız sürdükten sonra kalem sürmeden 2-3 dk beklemenizde fayda var. Daha iyi sonuç alırsınız.

  16 ekim 2018 15:26