sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (13)

12. black friday indiriminden mull it over ve impulsive renklerini aldım.

yapıları kremsi, dudağı kurutmuyor, aksine nemlendiriyor ve pudralı gibi bir görünüm veriyor. tatları çok güzel, şekerli. kaplarının pudralı dokusuna da bayıldım bu arada. kalıcılıklarının çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. özellikle mull it over'ın rengine bayıldım, günlük sür-çık ruju. impulsive bana o kadar da yakışmadı bence. o yüzden ikisini karıştırıp deneyeyim dedim, o şekilde güzel oldu.

dudağımdaki duruşlarını medyaya ekledim.

ilgili medya:
2
23 kasım 2018 23:13 23 kasım 2018 23:15

11. Görür görmez beni fazlasıyla heyecanlandıran, mac'in 16 rujdan oluşturduğu bir seri. Hakkında fazlaca video izledim, tüm renklerin dudakta duruşlarını ezberledim diyebilirim. Youtuberların dediğine göre retro mat ve creme sheen serilerinin çocukları olsa tam olarak powder kiss serisi olurmuş, bu şekilde tanımlıyorlar. Sürümü gördüğüm kadarıyla oldukça kolay. Kalıcılığına ise orta diyorlar. Amerika fiyatları 19 dolar; Türkiye fiyatları ise 95 lira. (19 birim-95 birim olarak düşünüyoruz ve aradaki uçurumu görüp iyice deliriyoruz. Mac Amerika'da high-end bir marka olmamasına karşın bizde oldukça high-end görüldüğü üzere) Bu seride gözüme 3 rengi kestirdim; Burning love, Sultriness ve Devoted to Chili. Elbette 3 ruja 285 lira veremeyeceğime göre aklımın en dip kuytu odalarından birine kilitledim kendilerini. Ama olur da elim bollaşır ve bir ruja 95 lira verebilecek cesareti kendimde bulabilirim, o vakit ilk alacağım ruj Burning love olur. Sonra Sultriness en son devoted to chili.

21 kasım 2018 21:38 21 kasım 2018 23:25

10. yapisi charlotte tilbury'nin mat rujlarina benziyor. biraz daha az kalici.

ben dokusunu cok begendim, surumu de kolay.

impulsive rengini aldim, acik sutlu kahve nude bir dudak rengi. gozum mull it over ve sultriness renklerinde kaldi.

21 kasım 2018 17:46

9. impulsive rengini %11 indirimle 84 tl'ye edindiğim ruj. indirimsiz fiyatı 95 tl.

ben rengi çok beğendim. böyle içinde kızıllık bulundurmayan, açık sütlü kahve bir ruj istiyordum zaten. ancak ruj çok pigmentli gelmedi bana, böyle üç dört kat geçmeyince tam dudağı örtmüyor. kokusu, tadı güzel gerçekten de. ancak tadının güzel olması ve çok da pigmentli olmaması sebebiyle hemen uçup gidiyor dudaktan. adeta saniyeler içinde yiyorum ruju. rengini beğensem de fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. hani günlük çok hafif, dudağa kaskatı oturmayan bir ruj istiyorsanız deneyebilirsiniz. sürümü çok rahat, dudağı hiç kurutmuyor. (gizlinot: kurutacak kadar da dudakta kalmıyor zaten swh)

ilgili medya:
2
16 kasım 2018 10:05 21 kasım 2018 15:41

8. benim beğendiğim bir ruj oldu. retro matte kadar kurutmuyor, yapısı daha yumuşak ama duruşu tamamen mat. sürümü de daha kolay retro matte serisine göre. renk tonları da çok güzel ama bulunmaz renkler değil tabi. maalesef macten 45 liraya ruj aldığım günleri özlüyorum çünkü şimdi kasa kenarında satılan mini boylar bile yanlış hatırlamıyorsam 60 lira civarıydı. ben genel olarak başarılı buldum, kadife gibi kaydı dudağımda. ama tabi retro matte serisi kadar kalıcı da değil.

12 kasım 2018 17:46

7. 95 tl verdiğim için sanırım sinir olduğum, o kadar para vermeye gerçekten değmeyecek bir ruj. kokusu, tadı güzel, kalıcı değil. mull it over rengini aldım ben ama bu renk standart bir renk geldi yani çoğu markada zaten daha kalıcısı var 95 nedir? yumuşak olması falan da hoş ama sanki tenk bile az veriyor gibi belki de renginden dolayıdır bilemedim ama nemlendirici gibi duruyor zaten bende. 

11 kasım 2018 23:24

6. Impulsive rengi maalesef ki (fiyatının 95tlye dayanmasından ötürü) yıllarca bulamadığım muhteşem nude rengi oldu benim için. Az makyajla kullanabileceğim kadar ben burdayım diyen bir renk, ancak kesinlikle dudak rengimden koyu değil tam bir ideal nude rengi. Duruşu ve sürümü kesinlikle mükemmel gerçekten kadifemsi (avonun mat ruj serisini bir miktar anımsattı) ancak kalıcığını maalesef ki pek başarılı bulamadım. Klasik matte serisinden tabiki daha yumuşacık ve kurutmuyor dudaktaki duruşu da daha güzel bu sebepten sanırım ki kalıcılık olarak matte serisine göre aşırı zayıf buldum

11 kasım 2018 18:30

5. Kremsi yapısına rağmen pigmentasyonu harika olan ruj. Üstelik çok çok kuru dudaklar hariç, dudağınızı ekstra nemlendirme ihtiyacı bile hissettirmiyor. Ayrıca renk skalası da bir efsane. Favorim my tweedy oldu. 

11 kasım 2018 18:23

4. Bugün devoted to chili rengini aldığım macin yeni çıkardığı muhteşem ötesi yapısı olan ruj serisi. Bu renkle mull it over arasında kalmıştım. Çünkü bende retro rengi rujundan da vardı sürüp parmaklarla dağıtınca aynı renk olur gibi gözüktü ama yok böyle bir yapı. Tam anlamıyla kadifemsi bir yapısı var. Evet çok kalıcı değil ama böyle bir iddiası da yok zaten. En yakın zamanda kesinlikle mull it overı da alıcam.

3 kasım 2018 16:04

3. Gece gece mull it over rengi fena cezbezmiş rujdur. Bir an önce alasım var. Ama çok pahalı oldular bu nedenle kesinlikle çok seveceğim bi renkse almalıyım dibini görmeliyim.

Ekleme : mull it over aldım..renk çok başarılı,  ilk etapta o yumuşak sürüş hoşuma gitti ama kullandıkça kalıcılığının az olması nedeniyle sevemedim. Bir de bildiğiniz şekerli tadı var bu kısım iyi mi kötü mü karar veremedim.

30 ekim 2018 01:47 8 kasım 2018 23:20