yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (34)
  • medya (19)
  5

  52. Bir çok insanın aksine benim sevdiğim kadifemsi, sürdükçe yoğunluğu artan, dudaktan silinirken bi anda kaybolmayıp yavaş yavaş azalan ruj serisi. Tadları şekerli gibi hiç tadı olmasa daha güzel olurdu ama o kadar dert etmiyorum. Renğini yoğun vermesi için bol sürmek gerekiyor o yüzden ruj bitiremeyenler bile bu seriden rahat bitirir.

   Elimde dört rengi var. İlk mull it over rengini aldım turuncumsu pembemsi ve çok doğal duruyor. Kendi dudak rengim soluk olabiliyor ama bununla sanki aslında kendi rengi böyleymiş gibi duruyor. Benim için mlbb ruju. 

  İkinci olarak bir türlü karar veremeyip hem mandarin o, hem de a little tamed renklerini aldım. 

  Mandarin o nar çiçeğine dönük kırmızı gibi. Ama bu seri mavi bile olsa doğala yakın duruyor bence. Koreli dudakları gibi hissettiriyor. Benim dudaklarım doğuştan kırmızı gibi. İddialı da olsa sırıtmıyor bir çok makyaja gider. 

  A little tamed sıcak ve açık olmayan bir pembe tonu. Nasıl tarif etsem bilemedim. Koyu sayılabilecek bir renk. Gül kuruşu kesinlikle değil fuşyanın doğal duranı gibi. En sevdiğim ikinci renk oldu elimdekilerden. 

  Son sahip olduğum renk devoted to chili. Bu rengi bi süslü tavsiyesiyle aldım. Diğer ikisinden daha güzel demişti. Kiremit rengi. Koyu ama doğal duruyor. Günlük kullanılabilecek kırmızı olabilir benim için. 

  Genel olarak bu seri benim için yapısından dolayı doğal duran bi seri. Dudak çizgisini belirgin sevmediğim için çoğu zaman fırça veya parmağımla dağıtıyorum çizgi kısmını daha doğal duruyor. İstediğim bir iki renk daha var. Elimdeki renkleri medyaya ekleyeceğim. 

  ilgili medya:
  2
  10 haziran 10:34

  5

  51. Klasik ruj formundaki koleksiyonuna sekiz, likit koleksiyonuna dokuz olmak üzere toplam on yedi yeni renk eklenen ruj serisidir. 2021 bahar koleksiyonu olarak geçen bu yeni serideki renklerin zannedersem çoğu eski matte, amplified ve lustre gibi serilerdeki sevilen renklerden ilham alınarak oluşturulmuş. Powder kiss serisini seven ancak renk çeşitliliğini yetersiz bulanlar için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bu başlık klasik ruj formundaki powder kiss'lere özgülenmiş gibi durduğundan yeni sekiz rengi buraya bulabildiğim kadarıyla önce yeni renk, sonra ilham alınan renk şeklinde yazıyorum:

  • sheer outrage - see sheer

  • teddy 2.0 - velvet teddy

  • turn to the left - bulamadım

  • dubonnet buzz - dubonnet

  • brick through - brick o la

  • marrakesh-mere - marrakesh

  • you're buggin', lady - lady danger

  • kinda soar-ta - soar

  Fikrimce özellikle sheer outrage ve brick through renkleri enfes duruyor, kendime yakıştırmıyorum ancak velvet teddy sevenler için teddy 2.0 da iyi bir seçenek olabilir. Ancak fiyatlar 145 lira olmuş, geçen sene bu zamanlarda 105 liraydı, bu kadar zamdan sonra nasıl alırız bilemiyorum. Dünya ruj gününde yine 2 al 1 öde gibi bir kampanya olur diye bekleyeceğim ben.

  Sevgiler.

  ilgili medya:
  1
  14 şubat 17:37

  3

  50. denebunu exclusive kutusunda uygun fiyatlı olduğu için sipariş ettiğim ruj. renk skalası çok güzel ancak dudağı çok boyamıyor. ara ara dudağımın renginin alttan göründüğü yerler oluyor. ayrıca dudağımı ne kadar nemlendirmiş olursam olayım çizgilere kuruluklara çok doluyor.

  sadece ben mi bu sorunu yaşadım bilemedim. neden bu kadar sevildiğini pek anlayamadım açıkcası. zamanında onda birine aldığım golden rose velvet matte rujlar dudağımda çok daha iyi duruyor ve kusurları daha iyi kapatıyor.

  17 eylül 2020 19:44


  2

  49. Bu seri çok övüldüğü için uzun zamandır denemek istiyordum. Denebunu sitesindeki kutuda çıkınca my tweedy rengini %15 indirim ile 59 tlye almış bulundum. İlk kez bir mac rujunu hiç beğenmedim. Rengi aslında çok güzel. Şeftali-nude tonlarında oldukça doğal bir renk. Formülasyonu daha güzel olsaydı elimin çok sık gideceği bir ruj olurdu. Ruju altına kalem sürmeden kullanmak mümkün değil. Eşit dağılmıyor, yama yama duruyor ve dudak çizgilerine inanılmaz dolma yapıyor. Dudağın ortasında parçalanıyor ve dudak kenarlarında birikiyor. Bach kodunu da kontrol ettim tarihi geçmiş filan değil. Çok başarısız bir formülasyonu var. Bu kadar övülmesine şaşırdım gerçekten. Dudakları kurutmasa bile sabitlenmiyor ve sürekli sağa sola oynuyor. Kalıcılığı da oldukça düşük. Bir saat içinde kendi kendine yok oluyor. Dudak kalemi ile birlikte kalıcılığı yükseltilebiliyor. Flormar'ın undressed rengindeki dudak kalemi ile birlikte kullanarak bitirmeye çalışacağım.

  Bunun dışında paketlemesini çok beğendim. Mac'in klasik kurşun biçimindeki paketlemesi ama dış yüzeyini plastik değil kadife gibi yapmışlar. Rujun kendisi de kadife gibi duruyor. Bayağı yumuşak olduğu için her an kırılabilir gibi hissediyorum. Şekerli tadını sevdim.

  Şahsi kanaatim, powder kiss rujların Mac'in amplified, mat ve retro mat serisindeki rujlar kadar kaliteli olmadığı yönünde. Tekrar satın alacağımı sanmıyorum.

  14 eylül 2020 21:50

  4

  48. Mac'in bir dönem çıkardığı velvetease serisi ile yapıları birebir aynı olan rujları. Velveteaseler de ince yapılı mat rujlardı, koleksiyon olduğunu öğrenince üzülmüştüm. Çünkü yapılarını çok beğenmiştim. Mac'in klasik mat rujlarının yapısını bilirsiniz, kuru, sürümü zor, kalın, dudakta parça parça duran rujlardı hele retro matte serisi ruj mu çamur mu sürüyoruz belli değildi, ama bunlar öyle değil. İncecik, az pigmentli, dudakta kayıyor ama parlak değil. Zaten aşırı kalın yapılı full renk veren rujlar demode oldu artık, böyle bir şeyler yemiş de dudakta kalmış gibi duran, az örtücü, mlbb denilen rujlar daha revaçta. Kısacası bu seriyi sevdim, velvetease serisinin devamı olduğu için. Umarım kalıcı bir koleksiyondur. Sultry move rengi var, eski serideki aim to please rengine çok benziyor. 3 arkadaşım da aldı, hepimizde farklı duruyor ama hepimizde de nefis bir renk oluyor. İndirimlerde değerlendirilebilir.

  11 eylül 2020 20:04

  47. mull it over ve my tweedy rengini çok severek kullanıyorum. benim dudaklarımda beklemediğim şekilde kalıcı. my tweedy rengini tam almak için birkaç kez üstünden geçmem gerekiyor ancak dudakları kurutmuyor ve doğal bir matlık veriyor. bu nedenle sıkça kullandığım rujlarımdan oldular.

  14 ağustos 2020 10:45

  46. Aşk nefret ilişkisi yaşadığım seri. Renklerine özellikle mull it over ve impulse rengine renğine bayılıyorum. Duruşu; kadife matlığında çoook güzel ama kalıcılık sıfır. Sürün ve yok olsun. Dudak kalemi ile destekleyip kullanıyorum. Şekerli bir tadı var, tadı rahatsız etmiyor aksine bence güzel ama bu yüzden daha çok yalıyorum sanırım. Bittince kalıcılıktan dolayı tekrar almam. Tavsiyem kalıcılık önemliyse sizin için almayın; birkaç saat bile kalmayacak bir ruja o para değmez. 

  21 haziran 2020 17:41


  5

  45. vodafone indirimiyle bir şans vermek için mağazadan mull it over rengini almıştım, yapısını, duruşunu çok sevdim o nedenle 2'li kampanyadan da werk werk werk ve sultry move setini aldım. kalıcılığı benim dudaklarımda iyi bir sorun yaşamadım. şekerli kokusunu da çok seviyorum. nude sever birisi olarak mull it over rengini iyiki almışım diyorum. yeni aldığım werk werk werk çok cart bir kırmızı diye korkmuştum ama çok tatlı bir renk çıktı.

  9 haziran 2020 09:17

  3

  44. pandemiden hemen önce devoted to chilli ve mull it over renklerini edinmiştim. mart ortasından beri işe gitmiyorum, dışarı çıkmıyorum diye daha ambalajlarını bile açmamıştım. iki haftadır kullanıyorum , renkler ve yapı muazzam. şekerli tat pek hoşuma gitmese de aşırı rahatsız etti diyemem. kalıcı yapılı rujları sevmem dudak yapım hep kuru olduğundan. kalıcılığı da bu yüzden rahatsız etmedi beni. bende duruyor bu yapıda rujlar genelde hemen gitmiyor. bir de katman katman gidiyor parçalı parçalı değil. bu da güzel. elimdekiler bittiğinde kur farkından dolayı fiyatlar daha da şişmezse başka renklere de şans verebilirim.

  8 haziran 2020 22:43

  4

  43. elimde sultry move ve werk werk werk renleri mevcut.

  sultry move çok doğal bir renk, hatta bir miktar gosh antique' e bile benzetmedim değil.

  werk werk werk rengi ise aslında kırmızı gibi duran fakat pembe olan bir renk, hafif uygulandığında çilek pembesi gibi duruyor. yapıları oldukça hafif, sürümü çok kolay.

  ilgili medya:
  1
  8 haziran 2020 13:52