yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (120)
  • oylar (16)
  • medya (7)
  2

  120. Burnuma gölge yapmak için daha iyi bir ürün tanımadım. Ruj olarak dişleri sarı gösteriyor. Ayrıca nude kalemle sürmek şart. Far olarak kullanılmamalı.

  23 haziran 02:46 23 haziran 03:13

  4

  119. İlk mac rujlarımdan biriydi. 18 yaşındayken gotik şeylere bayılırdım, günlük makyajımda hep morlar bordolar sürerdim. O dönemlerde karşıma çıkmış bir ruj kendisi. Yorumları okuyunca koşarak Mac'e gittim ve bu ruju denemek istediğimi söyledim. Ruj dudaklarımdayken biraz dolaşayım rengini normal ışıkta göreyim diye mağazadan çıktım ve asansörde gördüğüm ilk kişi rujumun markasını ve numarasını sordu. Ben de gerisin geriye dönüp hemen aldım tabii.

  Bende kahverengiyle hiç alakası bile olmayan bir gri gibi duruyor.hatta bazı ışıklarda yeşilimsi bir rengi var gibi geliyor bana.

  Aslında ben kahverengimsi görünen insanlardaki duruşunu daha çok sevmiştim ama bende durduğu haliyle de gayet beğenerek kullandım. Çok riskli bir renk, başlıkta daha önce çok kez söylendiği gibi denemeden alınmaması gerek.

  Ben aldığımda hiç benzer uygun fiyatlı alternatifi yoktu ya da vardı ama ben bu kadar hakim değildim olaya bilmiyorum ama şuna çok fazla alternatifi var bu tarz renkler moda oldu. Şimdi olsaydı muhtemelen daha uygun fiyatlı bir alternatifini alırdım çünkü yapısını pek beğenmiyorum 100 küsür liraya almak istemezdim. Ben 48 liraya almıştım. Hey gidi mac rujların 48 lira olduğu yıllar...

  1 haziran 22:50

  3

  118. Süslülerimizden Bu ruju makul ve mantıklı bir şekilde kullanabileceğim bi yöntem önerisini dört gözle beklediğim, macin gri renkli mat seriden ama pudramsı yapılı, gaza gelip alıp kullanamadığım rujudur.

  10 nisan 14:21


  117. Cool tonaltı için muhteşem duran rujdur. Yanında genelde dudak kalemini de satarlar, eğer uygunsa kesinlikle dudak kalemini de alın derim. Renk ve pigment olarak beni tatmin etti açıkçası. Tek başına sürünce biraz hastalıklı bir görünüm verse de dudak kalemiyle öyle durmuyor. Altı için biraz daha köyü tonlu bir dudak kalemi kullanabilirsiniz.

  21 nisan 2019 02:13

  116. Çok riskli bir rengi olmasına rağmen hemen aldım. Gri gibi duruyor. Dudaklarıma sürdüğümde bir süre sonra bordolaşmaya başladı. Uzun süre dudakta kalıcı değil. Ama dudakları kurutmuyor ve rengi muhteşem.

  22 mart 2019 15:59

  115. Cilt tonuna göre herkeste farklı duran gri-kahve ruj. Benim cildim pembe alt tonlu ve ben de ağırlıklı olarak gri duruyor. Ama öyle güzel bir gri ki, bu ruj sürülmez derken hastası oldum. Yapısı zaten mac in diğer mat rujları gibi tarışılmaz derece de iyi. Tek sorun bu kadar gri bir ruja sürülen her türlü allığın fazla sırıtması oldu. Bunun da çözümünü yine gri alt tonlu bahama mama yı kontür olarak kullanıp, allık sürmemekle buldum. Mac teki mua ise swiss choclate allığı önerdi. Kızılımsı olmasına rağmen o da fena durmadı. Ama çok pigmetli olduğu için dikkatli kullanmak gerekiyor. 

  1 mart 2019 14:44

  3

  114. internette ne kadar güzel duruyorsa, dudakta o kadar kötü. kalıcı değil ve dudakları pek de güzel göstermiyor. dudak peelingi yapıp ve dudaklarınızı iyice nemlendirip o şekilde kullanmanız gerekebilir.

  rengini gerçekten çok beğeniyorum, fakat size uymadıysa ölü gelin gibi gösterme ihtimali olabilir bende olduğu gibi. kullanıp bitirebilmek adına (bkz: the balm meet matte hughes long-lasting likit ruj trustworthy)'nin üzerine sürüp, kenarlarına da kahverengi tonlarında bir rujla pıt pıt geçip iyice karıştırarak kullanıyorum. rengi oldukça kırılıyor böyle, biraz da sıcaklaşıyor.

  8 aralık 2018 23:24


  113. Kesinlikle görseldeki gibi durmayan, sürüldükten beș dakika sonra kuruyup çatlayan ve matlıkla alakası olmayan bir ruj. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

  5 haziran 2018 15:57

  112. kaybetmeden önce baya aşık olarak kullandığım, mat yapılı ruj. her makyajıma uyum sağlıyordu, evet çabuk siliniyordu ama altına şeffaf dudak kalemi (essence kullandım ben) uygulayınca kalıcılığı epey artıyordu. ben bu ruju sürünce bir gün bile atlamadı, hep iltifat aldım. ama bizimki kötü biten aşk hikayelerinden oldu ve bu ruju yarısına gelememişken kaybettim :(

  5 haziran 2018 10:28

  111. Tek başına sürdüğüm zaman kendime çok koyu bulduğum, üstüne nude bir ruj geçerek yapısını hafifleterek bayıldığım ruj. Ama nude ruj şeftali ya da pembe alttonlu olmayacak, direkt nude ruj. Mesela ben maybelline’nin 930 numaralı nude embrace rujunu kullanıyorum. Bir de pastel 205 nolu dudak kalemini geçiyorum çünkü dudak kenarlarında boşluklar olunca hoş durmuyor bence. Bir de ben az göz makyajı ve sade kıyafetlerle beğeniyorum(beyaz tişört) kısacası az biraz zahmetli ama bütünlüğü yakalayınca çok hoş duruyor.

  5 haziran 2018 09:23