4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (129)
  • oylar ()
  • medya (6)

129. Makyaja başladığımdan beri en merak ettiğim, resmen hayallerimi süsleyen, ama nedense almamakta en çok direndiğim ürün net buydu. Muhtemelen okuyacağınız en detay girdiyi yazacağım. O yüzden baştan özet veriyorum; makyaj bazı olarak fena iş çıkarmıyor, söylendiği gibi kistik aknelere neden oluyor, bence iğrenç kokuyor ve buğday/esmer tenliyseniz tüm youtuberların, özellikle duygu özaslan’ın, söylediği gibi makyaj yapmadığınız günlerde sürüp çıkamıyorsunuz. Şimdi tüm bu konuları detaylı anlatmak istiyorum.

Cildim nemsiz, karma ve geniş gözenekli. Fit me tarzı fondötenleri t bölgemde severek kullanıyorum ama yanak-çene bölgemde bıraktığı kuru görüntüyü de pek sevmiyorum açıkcası. bu ürünü altına baz olarak ya da karıştırıp uyguladığımda fondöten saten bir bitiş veriyor, bu durum çok hoşuma gitti açıkcası. Ama t bölgemin de daha hızlı yağlanmasına neden oluyor. Ayrıca buğday/esmer tenliyseniz karıştırınca ürünün rengini açıyor. Bu yüzden karıştırmayı değil de t bölgeme getirmeden baz olarak yüzüme sürmeyi tercih ediyorum. Bu şekilde iyi iş çıkarıyor.

Normalde cildim sivilceye meyilli değildir. Yani aslında meyilli ama bu durumu genelde yediklerim etkiler, kullandığım ürünler kolay kolay sivilce yapmaz. Bu ürün, haftada bir kez uygulasam dahi, hali hazırda hafif yağlı olan alın bölgemde sivilcelere neden oldu. Hatta şöyle bir şey yaşadık; bir kez kullandım, sivilce çıktı. Geçmesini bekledim, geçince tekrar kullandım, tekrar sivilce çıktı. Bu durum rahat üç dört kez yaşandı malesef.

Dediğim gibi, benim için sür çık bir ürün olmadı. Buğday/esmerseniz zaten renk problemi yaşarsınız, beyazımsı bir görüntü bırakıyor ki bu görüntü doğallıktan çok uzak. Ayrıca bence cilde doğal bir canlılık değil de yağlılık efekti veriyor. Aynı zamanda üzerine ten ürünü uygulanmadığında tüm gözeneklere/pürüzlere oturuyor. Çok korkunç bir görüntü oldu bende.

Son olarak da keşke kimyasal koksa. çürük salatalık gibi parfümümsü bir şey kokuyor, ki benim koku hassasiyetim hiç yoktur. Çoğu zaman umrumda olmaz. Bu da keskin değil aslında, hafif ama beni çok rahatsız ediyor.

Bu arada tüm girdiyi pinklight rengini baz alarak yazdım ve bahsetmediğim bir iki özelliği daha var. Tüm fondötenlerin pütür pütür durduğu kuru bir cildiniz varsa muhtemelen benden daha iyi anlaşırsınız çünkü yağlı bir yapısı var. İçinde hiç sim yok hakikaten ama aydınlatıcı gibi kullanılabilecek bir parlaklığı da yok bence. Daha hakkında sayfalarca yazabilirdim ama okumazsınız. Keşke hayallerimde kalsaydı ya. Kullanmaya başladığımdan beri en sevdiği oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi hissediyorum.

15 ekim 17:05

128. Pink lite renginin deneme boyunu kullandım birkaç gündür , doğal bir parlaklık ve canlılık veriyor cilde. Sivilce gibi bir problem yaratmadı bende fakat uygun fiyatlı muadilleri olarak golden rose ışıltılı baz ve essence fresh and fit çok daha başarılı bence. Hatta fresh and fit çok daha fazla ışıltı veriyor ve fiyat olarak 27.90. 

ilgili medya:
1
9 ekim 20:33

127. Eğer alerjik veya sivilceye meyilli bir cildiniz varsa dikkatli kullanmanız gereken ürün. En azından önce deneme boyu alınabilir, daha az riskli, cildinize dokunabilme ihtimali olan bir ürüne hemen servet harcamayın.

Bende deneme boyu vardı, onu bile bitiremedim. Delicesine sivilce yaptı. Üzgünüm...

8 ekim 23:48


126. Geçtiğimiz ay seyahat boyunu aldım. İster fondöten altına, ister fondöten üstüne elmacık kemiklerinize pıt pıt sürün inanılmaz ince yapılı, şahane bir aydınlık veriyor. Ama, burada da çokça yazılmasına rağmen başıma gelmedikçe inanmamıştım, inanılmaz sivilce yapıyor. Ergenlik döneminde bile tek sivilce görmemiş ben, bir haftadır tarlaya dönmüş bir suratla geziyorum. Özellikle çene bölgemde devasa büyüklükte acılı, çıbanımsı sivilceler çıkardı. Kaç kez şans verdiysem hep aynı sonuç. Üstelik cildim de çok kurudur, sivilcelenmeye asla meyilli değil.

8 ekim 22:54 8 ekim 22:55

125. Bu hayatta satın aldığım en faydalı mac ürünlerinden biri galiba. Face and body’nin daimi yol arkadaşı. Tek eksisi her gün kullanılmıyor oluşu benim için.

Cilde hafif ışıltı, sağlıklı bir dokunuş istiyorsanız bu ürün tam size göre.

Fiyat politikası kısmı da dişe dokunur olsa keşke.2 kez satın aldım. Birini yarıladım ve aldığım fiyatı 59 tl gibi bir şeydi. Sonra seyahat boylar ucuzladı 39 tl’den aldım. En son yine artmış ne yazık ki.

17 eylül 16:33

124. Şaşırarak süper beğendiğim bir ürün. Her kullandığım şey sivilce yapmasına rağmen bu nadide parça yapmadı bende. Fondotrn altına üstüne her yerine kullanıyorum aşkla. Vucudada kullanabileceginiz aşikar. Alın aldırın. 

14 eylül 14:08

123. Sadece kaş kenarı - elmacık kemiği üst kısmında ve kaş altında çok hafif kullandığımdan sivilce yapmıyor ama özellikle karma ciltte kaş arası, burun üstü ve çene çok tehlikeli. doğallığını ve ıslak görünümünü sevdiğimden vazgeçemiyorum. 

14 eylül 11:30


122. karma cildime sivilce yaptı. oysa ki parlaklığı çok güzeldi. satıcı hergün kullanılmaması gerektiğini ,içinde c vitamini olduğunu söyledi ancak hergün kullanmamama rağmen çene bölgemde sivilce yaptı ki koca koca sivilceler bunlar.

13 eylül 16:45 15 eylül 11:53

121. golden rose aydınlatıcı bazı daha uygun fiyatlı daha bulunabilir olduğundan benim için strobe cream'e en iyi muadildir (gizlinot: note illuminating primer' da fena değil aynı etkiyi verir)

28 ağustos 14:16 28 ağustos 14:17

120. ne zaman kullansam ertesi gün bende sivilce yapmış üründür ki benim cildim öyle her şeye tepki vermez, klasik söz olan ''cildim çok hassas''lardan değilim yani.mac artistleri çok sık/her gün kullanmamak gerektiğini söylüyor lakin ben zaten ayda yılda bir kullansam da çıkıyordu, içi vitaminlerle doluymuş, kullanıp da sivilce çıkarmayanlar için güzel bir alternatif olabilir, ben hayatımdan çıkarınca hiç bir eksikliğini çekmedim.

27 ağustos 22:22