sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (135)
 • oylar (35)
 • medya (6)

135. Birkaç ay önce aldığım ışıltılı makyaj bazı, nemlendirici krem, highlighter. Bendeki strobe cream hydratant lumineux pembe rengi hem nemlendirici olarak fondötensiz, hem fondöten bazı olarak hem de fondöten üstüne hihglighter olarak kullandım. Highlighter olarak çok doğal bir ışıltı veriyor belli olmuyor fazla. Cilt yansıması gibi duruyor. Nemlendirici olarak güzel fakat sürekli kullanılamayacak kadar yağlı ve sivilce yapan bir krem. Haftada bir vitamin almak için kullanılabilir fakat bunun için pahalı bir ürün. Baz olarak ise makyajı inanılmaz dayanıksız hale getirdiğini söyleyebilirim. Üstüne pudra geçtiğiniz takdirde ise ışıltıyı kaybedersiniz. Bir iki saatlik glam makyajlar için kullanılabilecek mükemmel bir ürün ama günlük hayatta kullanışlı değil.

31 ekim 19:35

134. mac onlinedan yaptığım alışverişte testeri gelmişti. Çok güzel aydınlatıyor yüzü ben sadece elmacık kemiklerime uyguluyorum özel günlerde

28 ekim 11:51

133. cildime çok güzel aydınlık ve canlı görüntü veren ürün. Ama hergün kullanmak sivilce yapıyor, üzdü :(

27 ekim 21:41


132. Bu ürünü çok merak ediyordum. Mac mağazasına gidip testerını denedim. Yüzüm temiz ve nemlendirilmişti. (Bioderma sebium hydra isimli nemlendirici ile.) yüzümün bir kısmına strobe cream uygulandı, diğer kısmına hiçbir şey. Arada fark oluşmadı. Nemlendiricimin verdiği canlılık ve içten gelen parlaklıktan öte bir durum olmadı strobe cream ile. Sanırım çok övülen ürünlerde beklentim yükseldiği için, aldığım sonuç beni çoğu zaman tatmin etmiyor, strobe cream için de aynı şey geçerli...

27 ekim 20:08

131. Açıkçası ben bu ürünü kullanmaya başlamadan önce normal nemlendirici gibi bir şey zannediyordum. Bildiğimiz aydınlatıcı etkisini görünce çok şaşırdım.

Bu ürünü sevme sebebim hem makyaj bazı hem de aydınlatıcı olarak kullanılabilmesi. Yüzü yumuşatıyor, fondoteni daha güzel gösterirken çok güzel bir parlaklık da veriyor. Elmacık kemiklerinde çok doğal bir aydınlatıcı olarak duruyor. (Türkçe iptal)

Beklentim hiç yoktu açıkçası ama epey beğendim. Her gün kullanmadığım için sivilce yorumu yapamayacağım yalnız. Bir de çok kötü kokuyor ama önemli değil, içeriği önemli benim için.

27 ekim 01:24

130. Makyaja başladığımdan beri en merak ettiğim, resmen hayallerimi süsleyen, ama nedense almamakta en çok direndiğim ürün net buydu. Muhtemelen okuyacağınız en detay girdiyi yazacağım. O yüzden baştan özet veriyorum; makyaj bazı olarak fena iş çıkarmıyor, söylendiği gibi kistik aknelere neden oluyor, bence iğrenç kokuyor ve buğday/esmer tenliyseniz tüm youtuberların, özellikle duygu özaslan’ın, söylediği gibi makyaj yapmadığınız günlerde sürüp çıkamıyorsunuz. Şimdi tüm bu konuları detaylı anlatmak istiyorum.

Cildim nemsiz, karma ve geniş gözenekli. Fit me tarzı fondötenleri t bölgemde severek kullanıyorum ama yanak-çene bölgemde bıraktığı kuru görüntüyü de pek sevmiyorum açıkcası. bu ürünü altına baz olarak ya da karıştırıp uyguladığımda fondöten saten bir bitiş veriyor, bu durum çok hoşuma gitti açıkcası. Ama t bölgemin de daha hızlı yağlanmasına neden oluyor. Ayrıca buğday/esmer tenliyseniz karıştırınca ürünün rengini açıyor. Bu yüzden karıştırmayı değil de t bölgeme getirmeden baz olarak yüzüme sürmeyi tercih ediyorum. Bu şekilde iyi iş çıkarıyor.

Normalde cildim sivilceye meyilli değildir. Yani aslında meyilli ama bu durumu genelde yediklerim etkiler, kullandığım ürünler kolay kolay sivilce yapmaz. Bu ürün, haftada bir kez uygulasam dahi, hali hazırda hafif yağlı olan alın bölgemde sivilcelere neden oldu. Hatta şöyle bir şey yaşadık; bir kez kullandım, sivilce çıktı. Geçmesini bekledim, geçince tekrar kullandım, tekrar sivilce çıktı. Bu durum rahat üç dört kez yaşandı malesef.

Dediğim gibi, benim için sür çık bir ürün olmadı. Buğday/esmerseniz zaten renk problemi yaşarsınız, beyazımsı bir görüntü bırakıyor ki bu görüntü doğallıktan çok uzak. Ayrıca bence cilde doğal bir canlılık değil de yağlılık efekti veriyor. Aynı zamanda üzerine ten ürünü uygulanmadığında tüm gözeneklere/pürüzlere oturuyor. Çok korkunç bir görüntü oldu bende.

Son olarak da keşke kimyasal koksa. çürük salatalık gibi parfümümsü bir şey kokuyor, ki benim koku hassasiyetim hiç yoktur. Çoğu zaman umrumda olmaz. Bu da keskin değil aslında, hafif ama beni çok rahatsız ediyor.

Bu arada tüm girdiyi pinklight rengini baz alarak yazdım ve bahsetmediğim bir iki özelliği daha var. Tüm fondötenlerin pütür pütür durduğu kuru bir cildiniz varsa muhtemelen benden daha iyi anlaşırsınız çünkü yağlı bir yapısı var. İçinde hiç sim yok hakikaten ama aydınlatıcı gibi kullanılabilecek bir parlaklığı da yok bence. Daha hakkında sayfalarca yazabilirdim ama okumazsınız. Keşke hayallerimde kalsaydı ya. Kullanmaya başladığımdan beri en sevdiği oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi hissediyorum.

15 ekim 17:05

4

129. Ruj aldığımda tester olarak mini boyu verilmişti. Uzun süredir kullanıyorum çok az bir miktar yetiyor çünkü. Elimde golden rose baz da var. Aralarında cok fark olduğunu düşünmüyorum. Tekrar almam sanırım.

9 ekim 23:00


128. Pink lite renginin deneme boyunu kullandım birkaç gündür , doğal bir parlaklık ve canlılık veriyor cilde. Sivilce gibi bir problem yaratmadı bende fakat uygun fiyatlı muadilleri olarak golden rose ışıltılı baz ve essence fresh and fit çok daha başarılı bence. Hatta fresh and fit çok daha fazla ışıltı veriyor ve fiyat olarak 27.90. 

ilgili medya:
1
9 ekim 20:33

127. Eğer alerjik veya sivilceye meyilli bir cildiniz varsa dikkatli kullanmanız gereken ürün. En azından önce deneme boyu alınabilir, daha az riskli, cildinize dokunabilme ihtimali olan bir ürüne hemen servet harcamayın.

Bende deneme boyu vardı, onu bile bitiremedim. Delicesine sivilce yaptı. Üzgünüm...

8 ekim 23:48

126. Geçtiğimiz ay seyahat boyunu aldım. İster fondöten altına, ister fondöten üstüne elmacık kemiklerinize pıt pıt sürün inanılmaz ince yapılı, şahane bir aydınlık veriyor. Ama, burada da çokça yazılmasına rağmen başıma gelmedikçe inanmamıştım, inanılmaz sivilce yapıyor. Ergenlik döneminde bile tek sivilce görmemiş ben, bir haftadır tarlaya dönmüş bir suratla geziyorum. Özellikle çene bölgemde devasa büyüklükte acılı, çıbanımsı sivilceler çıkardı. Kaç kez şans verdiysem hep aynı sonuç. Üstelik cildim de çok kurudur, sivilcelenmeye asla meyilli değil.

8 ekim 22:54 8 ekim 22:55