sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • oylar (0)
 • medya (1)

5. yapısı prolongwear’a göre oldukça nemli gerçekten...ekstra bir kurutma yapmıyor olmasına rağmen kapatıcılığı da iyi denebilir ancak gel gör ki göz altlarımda 928282 tane beyaz nokta oluştu son zamanlarda, yazın fit me kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.aman dikkat :(

6 aralık 17:24

4. ben baya sevdim. göz altlarım inanılmaz çok mor olmasa da hatrı sayılır bir morluğu vardır ve dışarı çıkarken asla kapatıcı sürmeden çıkmam. bu kapatıcıyı kullanana kadar sürdüğüm her kapatıcı benim göz altı çizgilerime doldu. ne pudrayla sabitlemek ne de baking bir işe yaradı. bu kapatıcıda mucizevi bir şekilde pudrayla sabitlemesem bile göz altıma çok çok az doluyor ve kapatıcılığı da bence gayet iyi. çıktığını ilk duyduğumda mace koşa koşa gidip aldım iyiki de almışım, çok memnunum.

18 kasım 19:31

3. mac'in studio fix koleksiyonuna yeni eklediği 7 ml kapatıcı. çigilere dolmayacağını, 24 saat kalıcı olacağını vaadediyor.

her zaman olduğu gibi çok farklı renk seçenekleriyle bir arada geliyor. seriyle ilgili en dikkat çekici olan şey renklerin mac prolongwear kapatıcının renk skalasından farklı olması. çok daha açık göründü gözüme renkler. ancak nc serisi çok sarı geldi. bu yüzden denemeden alınmayacak bir ürün, kendi renginizi mağazada denedikten sonra günışığında test edin ve öyle alın derim ben.

gelelim ambalaja, standart boy doe foot aplikatörlü her zaman alışkın olduğumuz likit kapatıcı ambalajından farksız.

gelelim yapısına, hemen söylüyorum gözaltları yağlanmaya meyilli olanlar, sabitlenen kapatıcılardan hoşlananlar bu kapatıcıyı seveceklerdir. ben sevmedim ancak bazı özellikleri var ki birçok kişinin aradığı kapatıcı olabilir. sabitleniyor, hem de hızlı bir şekilde sabitleniyor bu sebeple bir gözaltına uygulayıp dağıttıktan sonra diğer gözaltına uygulamaya başlamakta fayda var.

bu kapatıcı benim gördüğüm sabitlemeden de olsa göz altı çizgilerine, kırışıklıklara en az dolan kapatıcı. ben sabitleme gereği duymadım ancak kuruluk probleminiz yoksa sabitlerseniz, çizgilerinize çok az dolma yapacaktır. (gizlinot: dolmayanı yok, az dolanı var. bu kapatıcı en az dolanı bence, tarte shape tape dolmuyor dolmuyor dediler bende doldu. bu concealer daha az doluyor ona kıyasla.) nasıl uygulanmalı sorusuna mac, kesik uçlu mac 270s ile uygulanmalı demiş olsa da elbette fırçayı almak zorunda değilsiniz, ben parmakla süngerle ve fırçayla denedikten sonra en iyisinin az miktarda uygulayıp fırçayla dağıtmak olduğunu gözlemledim. süngerle hiç beğenmedim, çok zor dağılıyor hatta dağılmıyor bile denebilir. eşit dağılmıyor süngerle. ben fırça olarak (bkz: zoeva 142 concealer brush) ya da (bkz: sephora pro 57 fırça) ile uyguladım. ikisi de aynı sonucu verdi.

kapatıcılığı bence ortadan yükseğe doğru ama bunu sürdüm göz altlarım tamamen kapandı diyemem, yine de birçok kapatıcıya göre ideal olduğunu söylemeliyim. yine de full değil. kıyaslamam gerekirse (bkz: tarte shape tape kapatıcı) kadar full değil biraz daha az kapatıcı hali gibi.

bitişine gelirsek, mat bitişli bir kapatıcı, sabitlendiği anda bu matlığa hemen geçmiyor belki ama 1.5-2 saate tamamen matlaşmış oluyor. bu sebeple her gün kullanım için benim gibi kuru gözaltları olanlara fazla gelebilir.

sabitlenmediğinde 5-6 saatten sonra kendiliğinden kaybolduğunu gözlemledim, gözaltlarımdaki koyulukları görebilir oldum. ancak söylemekte fayda var far bazı olarak harika bir iş çıkarıyor, sabitlemeden farı sürebiliyorsunuz.

bence gözaltı normal ya da yağlıya dönük olanlar, mat bitişli kapatıcıları sevenler. ağırlık hissinden hoşlanmayanlar bu kapatıcıyı seveceklerdir.

ilgili medya:
1
22 ekim 20:40 22 ekim 20:41


2. Ürünü satın almadan önce mağaZada deneyip gün boyu gözlemleyeyim dedim. Tok, ecotoolsun airbrushına benzettiğim küçük bir fırça önerildi ve süngerle, parmakla iyi sonuç vermediği söylendi bana, concealerı maviliğin, morluğun olduğu yere 3 nokta halinde uygulayıp parmaklarımla dağıttığımı söylediğimde.

Öncelikle renginden başlayayım. Nw10 onlineda gözüktüğü için mağazaya da gelir diye düşünmüştüm ama bana nw/nc15'ten başladığı söylendi. Mağazada koluma nw15 rengini swatchladım, medyaya eklerim. Nw15 bana sarı gibi geldi biraz. Ama bana w10 bile sarı oluyor garip bir şekilde. Mağaza ışığında tam gibi gelmişti şaşırmıştım ama o bembeyaz ışıklı aynada yüzüme sürülünce sarı durdu. Rengi true matchin eski paketlemedeki en açık rengine benziyor. Nw15 bu kadar sarıysa nc15'i düşünemiyorum. Beyaz tenliler bu ürünle aydınlık görüntü alamaz diye düşünüyorum. Günışığında çektim swatchı da, bayağı da dağıttım.

Yapısına gelirsek, bence kuru. Ama ince. Benim çizgilerime dolmadı. genç bir gözaltına sahibim ama kuru yapısından dolayı, 30 yaş üstüne uygun olmayacaktır ve çizgilere dolacaktır düşüncesindeyim. Gözyaşı noktası mı oluyor neresi oluyor bilmiyorum oranın altında, yani iç kısımlarda iki mimik çizgim var, dolmadı. Ama kapatıcıda en sevmediğim görüntü parça parça durmasıdır. Bende bu şekilde durdu. Ki gözaltlarım inanılmaz kuru değildir benim. Ben altına güneş kremi kullanmıştım ama. Belki o oynatmış olabilir ama diğer kapatıcılarımda böyle bir sorun yaşamadım. Açıkçası güneş kremsiz bir kapatıcı kullanmayacağım için, bu parametre sağlıklı benim için. 365 gün güneş kremi kullananlar kulak verin bu dediklerime..

Kapatıcılığı yüksek değil. Medyadaki swatchımdan anlayabilirsiniz, koyu bir ton olmasına rağmen benim mavi damarımı kapatamadı, ki gözaltlarım daha kötü durumda. Grileşme de yaptı gün içinde. 

Genel bir yorum yapacak olursam, age rewind ayarında bir kapatıcı. Parasına kesinlikle değmez. Türkiye'den alınabilecek en iyi kapatıcı revolution kapatıcı ve bobbi brown intensive serum corrector bence. Bir de küçük bir not düşmek istiyorum: uygun fiyatlı-high end ayırımı yapmadım. Türkiye'de high end markalar içerisinde de revolution kadar iyi bir kapatıcı yok. Fiyat performans diyince bi youtuber bi tane geçiresim geliyor. Niye iki ayrı kategoride yarıştırıyorsunuz kardeşim nispeten daha uygun fiyatlı olana da para vermiyo muyuz? Ondan da aynı sonuçları beklemiyo muyuz? Direkt performansını yarıştırın biz cebimize göre seçelim?

5 ekim 17:01

1. (yazar: nefertity)nin uktesine karşılık hakkında yorum yapacağım ürün. pro longwear'da nc15 rengi olmama rağmen mağazada tekrar deneme yaptım. renkte biraz farklılık var gibi gelse de yine nc15 en uygun renk oldu bana. pro longwear'dan sonra yapısı incecik geldi gerçekten ve az bir miktar ürünle 12 saat geçirdim. 

kullanmadan önce göz altıma (bkz: origins ginzing refreshing göz kremi) uyguladım.

  gözlemlerim şöyle:

 - yapısı incecik- pro longwear'dan sonra bu incelik çok hoşuma gitti. kapatıcılığı çok yoğun değil ama yeterli. Ancak ben az sürdüğüm için tekrar ürün miktarını arttırarak deneyip burayı güncelleyeceğim.

-gün içinde 7.saatten sonra göz altlarımda yorgun bir görüntü oluşmuştu, bunu sevmedim. yine ürün miktarı ile ilgili olabilir.

- mağazada mutlaka tampon hareketler ile uygulamam gerektiği yoksa pütür pütür görüntü yaratacağı söylendi, dikkat ettim buna ve sorun yaşamadım.

- çizgilerime dolmadı, göz altımı kurutmadı- burada göz kremi rol oynamış olabilir diye düşünüyorum. maybelline fit me ne sürersem süreyim göz altımda olmayan çizgiler çıkartıp onlara doldu bende maalesef. 

edit: bugün miktarını arttırarak uyguladım ürünü, 12 saat sonunda göz çizgilerime biraz dolma yaptığını farkettim, rahatsız edici değildi ama vardı. verdiği aydınlığı koruyor olması hoşuma gitti, sabitleyerek de deneyimleyeceğim. sanırım mükemmel concealer arayışım devam edecek :)

2 ekim 22:03 3 ekim 21:18