yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (197)
  • oylar (62)
  • medya (5)

  101. Yapısı kalın , günlük için uygun olmayan , şu sıralar sıkça reklamı dönen( neden acaba)sevmediğim fondöten. 

  Bende sivilcede yapmıştı. Bunu kalın yapısına bağlamıştım. Yüzü bir maskeymişçesine kaplayan , doğal asla durmayan bir ürün. Fotoğrafta ama güzel çıkıyordum bunu kullandığımda . Sadece özel bir günde falan anca kullanırım oda bitsin diye. O kadar para verdim boştan yere

  2 nisan 2018 16:15

  102. Estee lauder double wear in maske etkisi yarattığını onun yerine studio fix fluid in daha doğal olduğunu söyleyenlere ve dw gibi pul pul yapmadığını iddia edenlere kesinlikle katılmıyorum. Dw kullandığımda çok daha doğal ve asla bozulmayan bir makyajım oluyordu ama bununla her yere bulaşan ve bence çok daha cakey duran bir makyaj oluyor. Ve yağlı bir cikde sahip olmama rağmen neden kaynaklandığını anlamadığım bir bütür pütür görüntü çıkıyor meydana. Ya da fondöten cildimde küçük isiliklere sebep oldu. Şuan yüzüme baktıkça resmen acı çekiyorum. Bizimle değilsin studio fix fluid fondöten. Vee ek olarak fondötenini ne kadar beğenmiyorsam pudrasına bir o kadar aşığımmm. 

  5 nisan 2018 19:09

  103. Mac'in kapatıcı, mat fondoteni.

  Eğer kuru ciltliyseniz nemlendirici üstüne kullanırsanız "belki" pul pul durmaz.

  Cildim karma. Nemlendiricinin üstüne sürdüğümde pul pul durmuyor evet ama aşağıdaki girdiye katılıyorum. Belirli bölgelere sürmüştüm ve sadece oralarda isilik gibi şeyler yapmış. sivilce değil ama böyle kabarcık gibi tarif edeyim.

  İyi ki öncesinde testerini kullandım. Tam boyunu almayı düşünmüyorum.

  5 nisan 2018 19:29


  104. Bu ürünün son zamanlarda bu kadar popülerleştirilmesinin altında bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum açıkçası. Sanırım satmıyordu ellerinde kaldı ki bu kadar öne çıkardılar. Ayrıca bi fondöten hem mat hem ışıltılı nasıl olabiliyor hiç anlamadım. Kısacası şüpheyle yaklaştığım fondötendir kendisi.

  6 nisan 2018 09:10

  105. Valla bu urun o kadar overrated bi sey daha var midir bilemiyorum. Orta-yogun kapaticilik deniyor ama benim gozumde bb kremden farksiz. Tamam ilk suruldugunde dendigi gibi ortadan yoguna dogru bir kapaticilik sagliyor ama yaklasik 1 saat sonra eriyip suratta kayboldugu icin (pudra kullanilmasina ragmen) pek bir kapaticilik etkisi goremiyorum maalesef. Belki linc yiyebilirim ama bunun gibi bir diger overrated urun de estee lauder double wear. 

  8 nisan 2018 17:54

  106. La Roche Posay Effaclar K çenemde sivilce partisi yaparken napsam ne etsem de 70 lira çöpe gitmesin diye düsünürken makyaj bazı olarak kullanmak aklıma geldi. Çeneme sürmüyorum, yüzüme güzelce yedirip üstüne bu fondöteni sürüyorum. Önce bir pompayı yüzüme sürüyorum, gerekirse biraz daha alıyorum ve sonra nemli makyaj süngeriyle dağıtıyorum. Böyle uygulayınca kapaticiligi dusuyor ama daha doğal duruyor bende. Üzerinden transparan pudrayla geçiyorum. İstediğim aydınlık görüntüyü pek vermiyor ama kapaticiligi için deger. Bir de pompasını takmadan önce ürünü bir süre spatula ile falan kullanın yoksa şak diye takınca ürün taşıyor ve evet, ziyan oluyor.

  13 nisan 2018 15:59

  107. İnsanların mat ama ışıltıladan kastı sanırım cildin rengini ölü hale getirmeden kendi ışıltısını mat bir şekilde göstermesi. Yani cildi ıslak yağlı gibi değil de mat ama kendi ışıltısını yitirtmeden veriyor. Ben cok memnunum sivilcelenme ya da cakey gorunum yapmadı uzun süre kalıcı 

  16 nisan 2018 00:26


  108. Waterweight kullanmış biri olarak bunu daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Waterweightin yapısı bundan kat kat ince olmasına rağmen yanaklarımda kuru kuru duruyordu. Karma ciltli olduğum için doğal bir şey ama o pul pul kalmasını gördükçe verdiğim paraya üzülüyordum. Studio fixin testerını almıştım ve ilk denediğim an o pürüzsüz görüntüsüne bayıldım. Fırçayla uygulandığında günlük kullanım için fazla kalın ve kapatıcı durabiliyor ama ıslak bir süngerle bence cidden çok iyi. Bu arada waterweightte rengim nc15ti ama bunda nw13 daha iyi durdu

  16 nisan 2018 00:42 16 nisan 2018 00:46

  5

  109. Tek bir fondötenim olacaksa o da bu olsun dediğim fondöten. Karma ciltliyim, yanaklarım kızarık ve hassas, yüzüm sivilce çıkarmaya meyilli. Bu ürün bende hiç sivilceye neden olmadı, belki her gün ten ürünü kullanan birisi değilim ama ihtiyaç gördükçe kullanıyorum, ne kalıp gibi duruyor ne de ağırlık yapıyor, gözenek görünümünü çok doğal azaltıyor, ki eğer akşam özel bir yere gideceksem seçimim hep bu arkadaştan yana oluyor, umarım hep böyle güzel kalır ve hep böyle severim.

  28 nisan 2018 10:45

  110. neden bu kadar abartıldığını hiç anlamadığım fondoten. yapısını filan geçtim kokusu berbat bir kere. o kokuya katlanamadığımdan ve yanlış renkte fondöten veren mac çalışanı yüzünden bir şişe boşta duruyor. 

  11 mayıs 2018 23:50