3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (108)
  • oylar (5)
  • medya (3)

108. ne yaparsam yapayım yapısını inceltemediğim fondötendir. neredeyse 6-7 aydır elimde, fırçayla, ıslak süngerle, elimle uygulamayı denedim. fondöteni nemlendirici karıştırarak uygulayıp denedim, hiçbirinde günlük kullanılabilir bir bb krem kıvamına gelmedi malesef. kalın yapılı bir ürün. yine de elinizde varsa nemlendiriciyle karıştırıp ıslak süngerle uygulamak en doğal sonucu veriyor. eğer satın almayı düşünüyorsanız, gece makyajları ve özel günlerde kullanmak için alın.

16 nisan 01:05

107. Waterweight kullanmış biri olarak bunu daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Waterweightin yapısı bundan kat kat ince olmasına rağmen yanaklarımda kuru kuru duruyordu. Karma ciltli olduğum için doğal bir şey ama o pul pul kalmasını gördükçe verdiğim paraya üzülüyordum. Studio fixin testerını almıştım ve ilk denediğim an o pürüzsüz görüntüsüne bayıldım. Fırçayla uygulandığında günlük kullanım için fazla kalın ve kapatıcı durabiliyor ama ıslak bir süngerle bence cidden çok iyi. Bu arada waterweightte rengim nc15ti ama bunda nw13 daha iyi durdu

16 nisan 00:42 16 nisan 00:46

106. İnsanların mat ama ışıltıladan kastı sanırım cildin rengini ölü hale getirmeden kendi ışıltısını mat bir şekilde göstermesi. Yani cildi ıslak yağlı gibi değil de mat ama kendi ışıltısını yitirtmeden veriyor. Ben cok memnunum sivilcelenme ya da cakey gorunum yapmadı uzun süre kalıcı 

16 nisan 00:26


105. cildimi gerçekten güzel gösteren fondöten. buğday-açık buğday tenliyim. nc15 rengi bana tam oldu. en sevdiğim özelliği zaman geçtikçe oksitlenmemesi oldu. sürdüğüm zamanki rengi saatler sonra da olduğu gibi duruyor.

yapısı mat. kuru cildiniz varsa pul pul durabilir. benim cildim normal. sadece burun kenarına ve kaşımın arasına nemlendirici sürerek üstüne fondöteni uyguladığımda gayet güzel durdu. 

ve gelelim benim asıl alma sebebime. bol sivilceli ve sorunlu bir cildim var. bence gayet güzel kapatıyor. 2 3 pompa tüm cildim için yeterli geliyor.

uygun fiyatlı bir ürün değil evet ama hem gerçek renginizi bulmak hem de oksitlenmemesi, kapatıcılığı yönüyle kaliteli bir fondöten sahibi olmak istiyorsanız ben öneriyorum.

15 nisan 17:00

104. Valla bu urun o kadar overrated bi sey daha var midir bilemiyorum. Orta-yogun kapaticilik deniyor ama benim gozumde bb kremden farksiz. Tamam ilk suruldugunde dendigi gibi ortadan yoguna dogru bir kapaticilik sagliyor ama yaklasik 1 saat sonra eriyip suratta kayboldugu icin (pudra kullanilmasina ragmen) pek bir kapaticilik etkisi goremiyorum maalesef. Belki linc yiyebilirim ama bunun gibi bir diger overrated urun de estee lauder double wear. 

8 nisan 17:54

103. Bu ürünün son zamanlarda bu kadar popülerleştirilmesinin altında bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum açıkçası. Sanırım satmıyordu ellerinde kaldı ki bu kadar öne çıkardılar. Ayrıca bi fondöten hem mat hem ışıltılı nasıl olabiliyor hiç anlamadım. Kısacası şüpheyle yaklaştığım fondötendir kendisi.

6 nisan 09:10

102. Mac'in kapatıcı, mat fondoteni.

Eğer kuru ciltliyseniz nemlendirici üstüne kullanırsanız "belki" pul pul durmaz.

Cildim karma. Nemlendiricinin üstüne sürdüğümde pul pul durmuyor evet ama aşağıdaki girdiye katılıyorum. Belirli bölgelere sürmüştüm ve sadece oralarda isilik gibi şeyler yapmış. sivilce değil ama böyle kabarcık gibi tarif edeyim.

İyi ki öncesinde testerini kullandım. Tam boyunu almayı düşünmüyorum.

5 nisan 19:29


101. Estee lauder double wear in maske etkisi yarattığını onun yerine studio fix fluid in daha doğal olduğunu söyleyenlere ve dw gibi pul pul yapmadığını iddia edenlere kesinlikle katılmıyorum. Dw kullandığımda çok daha doğal ve asla bozulmayan bir makyajım oluyordu ama bununla her yere bulaşan ve bence çok daha cakey duran bir makyaj oluyor. Ve yağlı bir cikde sahip olmama rağmen neden kaynaklandığını anlamadığım bir bütür pütür görüntü çıkıyor meydana. Ya da fondöten cildimde küçük isiliklere sebep oldu. Şuan yüzüme baktıkça resmen acı çekiyorum. Bizimle değilsin studio fix fluid fondöten. Vee ek olarak fondötenini ne kadar beğenmiyorsam pudrasına bir o kadar aşığımmm. 

5 nisan 19:09

100. Sanırım bu fondöteni bir 10 yıldır kullanıyorumdur, yapısını ve duruşunu her zaman çok sevdim. Mat ama öyle cakey bir görünüme sebep olmuyor. Çok kalıcı olmasa da gün içinde düzgün görünmenizi sağlıyor. Son zamanlarda dikkatimi çeken kötü bir tarafı var o da yıllardır kullanmama rağmen (bendeki rengi nw 15) yüzüme sürdüğüm anda anormal turuncu görünüyor. Öyle çok da açık tenli değilim, bildiğin buğdayım fakat bu renk değişikliği keyif kaçırıcı.

2 nisan 15:57

99. ilk kullandığımda sivilce yaptı, buradaki yorumları okuyup takasa koymaya karar verdim. sonra günlerce durup da kimse takaslamayınca takastan vazgeçip kullanmaya karar verdim. cildim alıştı belki de, eskisi gibi sivilce çıkartmaz oldu. ama iyi temizlenmediğinde sivilce oluyor, gerçi o her fondötenin sorunu. iyi temizlenmemiş ciltle, kirli gözeneklerle uyumamak lazım.

benim sıkıntım rengi. nc15 kullanıyorum. nw turuncu durdu, nc10 da muhtemelen çok açık dururdu. ama bu renk bile cildimde istediğim gibi durmuyor. bütünleşiyor gibi görünse de sanki rengini solduruyor gibi. sarı gibi görünüyor cildim. esasında bu fondöten "full makyaj" istiyor. kontür ve aydınlatıcı olsa, cildim daha canlı duracak. oysa ben "sür çık" görünsün istiyorum, yataktan yeni kalktım gibi görünsün istiyorum.

insanlara "fondötenin çok güzelmiş" dedirtmeyecek, onun yerine aa cildin ne kadar sağlıklı dedirtecek bir fondötenle karşılaşmadım henüz.

iyi yanı, sürünce hiç fondöten derdimin kalmaması. yara haline gelmemiş sivilceleri nefis kapatması. 4-5 saat güzel idare ediyor. 6-7 saat sonrası parlama yapıyor ve bir miktar derin kırışıklıklarda (alın gibi) belirginleşiyor. diğer fondötenler gibi eve gelince ciltten silinmiş gitmiş fondöten sorunu yaşatmıyor. belki gün içinde bir peçete ile parlamasını almayı akıl etsem, o sıkıntı da kalmayacak.

bir daha alır mıyım? almam. ama kullandığım süre boyunca iyi kapatıp günlük fondöten görevini iyi bir şekilde yerine getirdi mi, evet.

2 nisan 02:08