3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (10)
  • medya (3)
3

38. İlk sürdüğüm an ışıl ışıl oluyor cildim ama uzun süren bir gün sonunda aynaya baktığımda sanki kuru cildime gelişigüzel fondöten uygulamışım gibi burun ve ağız kenarlarım kuru kuruydu, bu fondötende böyle bir sorunla karşılaştım maalesef. İncecik ve yok gibi oluşu, o ilk uygulamadaki ışıl ışıl duruşu gerçekten çok güzel ama keşke sadece ilk sürdüğüm anla sınırlı kalmasa bu etkiler. Fiyatı da az buz değil, pek hak etmiyor bence. Başka high end fondötenlere yönelirim bitirince. 

15 mayıs 20:04

37. hakkında 2 ayrı mua ya sorduğum ve 'kesinlikle face and body al ,waterweight fondoten telefona heryere bulaşır maalesef sabitlenme özelliği az ' cevabını aldığım fondotendir.

8 mayıs 13:32

36. Mac'ten aldığım ilk ve son fondoten oldu (cünkü cruelty free hayat<3) kendisini çok fazla merak ettiğim için mağazada cildime uygulatıp bir gün gözlemledikten sonra satın almıştım, cildimde çok kusurlarım yoktu bb kremle idare ediyordum.

Çok güzel ince bir fondoten kat kat kapatıcılığını da arttırabiliyorum ama saten bitişli olduğu için ne kadar ıslak ve sağlıklı görüntü versede bir süslümüzün de belirttiği gibi baz olarak iyi nemlendirilmediğinde, pudrayla sabitlediğinizde veya pudra sürmeseniz bile cildin sorunlu (sivilceli ve pütürlü) noktalarını çok bellli ediyor işte o zamanlarda bir işe yaramamış olduğundan kendimi kötü hissediyorum.

birde her gün fondoten sürmeyen birisi olarak çok çabuk bittiğini söylemek isterim,bereketsiz bir ürün fiyatına göre.

7 mayıs 15:57 7 mayıs 16:03


35. enteresan bir şekilde cildimin iyi olduğu günler harika performans gösterip, pütürlü, kuru veya sorunlu olduğu zamanlarda cildimi olduğundan daha da kötü gösteren bir garip fondöten.

7 mayıs 15:39

34. mac alışverişimde minik deneme boyunu gönderdikleri fondoten. ilk dikkatimi çeken rengi oldu, nc20 olmasına rağmen rengi bana fazla açık ve grimsi geldi. acaba bu fondotende renk skalası mı açık gidiyor veya hediye ettikleri deneme boyları yanlış mı etiketlendi diye merak ettim açıkçası.

7 mayıs 15:04

33. Benim gibi normal hatta iyi bir baz kullanılırsa kuru ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceği bir ürün . Ama cildiniz yağlı ve sivilce probleminiz varsa tavsiye etmem. belki matlaştırıcı bir baz ve fondötenin üstüne transparan pudra geçerseniz belki sevebilirsiniz . Ben şöyle kullanıyorum.İlk önce gözeneklerimin olduğu bölgelere gözenek bazı sürüyorum üstüne fondöteni nemli beauty blender yardımıyla cildime iyice yediriyorum. Çizgilere dolma yapmıyor , isterseniz 1 kat isterseniz 2 3 kat sürün yinede ağırlık yapmıyor , sivilcelenme de yaşamadım , gün boyu cildimde duruyor , akma bulaşmada yapmadı , tüm gün cildimi nemlendiriyor ayrıca.

Kapatıcılığına gelirsek azdan ortaya denilebilir fakat birkaç kat üst üste sürülürse yüksek kapatıcılığı elde edebilirsiniz . Yani ister günlük , isterseniz de özel gün makyajlarında kullanabilirsiniz .Bu güne kadar aldığım fondötenlerde dikkat ettiğim önemli şeylerden bir tanesi de SPF içermesi , fakat bunu içerirken bilirsiniz ki güneş koruma faktörü olan fondötenler de flaşlı fotoğraf çekimlerinde yüzümüz tam anlamıyla casper olarak çıkıyor. Takdir edersiniz ki hiç birimiz bu görüntüden hoşlanmayız. Bu ten ürününde işte bu dediğim olayla asla karşı karşıya kalmadım.

2 mayıs 07:51

32. Kullanmaya başlayalı bir ay oldu ve hakkındaki düşüncelerim netleştiği için yazmak istedim. 

Herkes face and bodye benzetmiş, ikisi de oldukça sıvı ve kapatıcılığı az evet ama bitişleri bence çok farklı. Face and body gün boyu ışıltısını korurken bu fondöten cilde oturmaya başladıkça pudralaşıyor, mat bir görünüm veriyor. Sanki face and body kullanamayan yağlı ciltler için yapılmış gibi.

Cildim karma, bakima ne kadar önem versem de genel olarak sorunlu ve bu fondöten tüm pütürlü bölgeleri kurulukları belli etti, gözeneklerimin geniş olduğu yerlere doldu, sivilce lekelerimi hiç kapatmadı, kapatıcılığı artırmaya çalışınca da cakey bir görünüm verdi, pudralı olmasına rağmen burnumda yağ kontrolü sağlamadı.

Sivilce çıkarmasa da içeriği berbat olduğu için kullandıkça cildimin dokusunu daha da bozduğunu, donuk gösterdiğini hissettim. Yani ben hiç sevmedim, keşke tester isteyip önce deneseydim. 

23 nisan 16:56


31. nc25 rengini kullandığım günlük kullanıma uygun fondöten. İnce yapılı, fondöten yokmuş gibi duran, cildi canlı ve parlak gösteren bir fondöten. kötü yanlarına gelecek olursak sabitlenmeyip her yere (telefon, saç vs.) bulaşması, üstüne allık; bronzer vs sürerken oynaması, fırçayla uygulamaya neredeyse hiç müsait olmaması. Onun dışında birkaç damlayı elle yedirdiğinizde en güzel sonucu verdiğini düşünüyorum. 

21 nisan 23:24

30. Delilercesine araştırıp, hakkında videolar izleyip işte aradığım fondöten dediğim ve satın aldığım, daha ilk sürüşte alerji yapan fondöten. Garip bir alerjim var bazı şeylere karşı, bu fondöteni sürdükten 5 dakika sonra kaşınmaya başladım. Günün devamında da ayaklarıma kadar kaşınıyordum, gidip iade etmek istedim biraz mırın kırından sonra kabul ettiler ama iade değil değişim yaptılar. 

Fondötene gelirsek, ince yapılı su gibi bir yapısı var. Şişesi zaten damlalıklı. Yüzde glowy bir etki bırakıyor, orta kapatıcılıkta ve maalesef yüzünüzü ellediğinizde biraz yağlı bir his veriyor ve bulaşabiliyor. Özellikle telefon ekranına geçme durumu biraz can sıkıcı ama mat bitişli olmadığı için beklenir bir durum. Sevmiştim ama bir yandan da iade ettiğime seviniyorum galiba. 

7 mart 18:34

29. Altına güçlü bir nemlendirici kullanmadığım zaman, yağdan ölen cildimi kuru gösteren fondöten. Ama hafif bir peeling ve güzel bir nemlendirici sonrası uygulandığında duruşu bana göre efsanedir. Fotoğraflarda çok güzel çıkar. Hafif gözenek blurlama etkisi de var gibi geldi bana. Üstüne pudra uygulamadığım zamanlarda bile kalıcılığı oldukça iyiydi. Fondötende aradığınız az kapatıcılık, doğal duruş ve kalıcılık ise bence beklentilerinizi karşılar. Ama çok yağlı ve çok kuru ciltlerin hoşuna gideceğini hiç sanmam.

7 mart 09:36