3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • oylar (20)
  • medya (3)
1

54. Mua tavsiyesiyle almıştım, o sürdüğünde aşırı sağlıklı bir cildim var gibi göstermişti. Hala ilk sürdüğümde çok guzel görünüyor cildim fakat parlama yapmasını geçtim, herrr yere bulaşan bir fondöten. Mecburen üzerine pudra kullanıyorum, o da üzerine çok garip yapışıyor böyle balçık gibi bir görüntü oluyor. Ben bu fondötenden memnun kalmadım üstelik çok da pahalı sevgili süslüler, alacaksınız da muhakkak üzerine bir pudrayla deneyip görün bence çünkü pudrasız kullanmak biraz zor.

dün 05:46

53. Çok seviyorum. Gerçekten adı gibi hafif  bir fondöten. Kapatıcılığı yok denecek kadar az ama cilt tonunu eşitlemesi benim için yeterli oluyor. Fresh hissettiriyor. Çok tatlış, içten gelen(?) bir parlaklık veriyor. Hayatımdan çıkması durumunda üzüleceğim ilk 10 şey listesinde kendisi. 

2 ağustos 11:49

52. İlk şişesini sonuna kadar bitiren biri olarak, yapısı oldukça ince. Hatta baya su gibi. Face and body’den daha kapatıcı olduğunu söyleyebilirim. Fakat benim cildim oldukça kuru. Ne yaptıysam yüzüme bir türlü yediremiyorum. Bir kaç saat sonra yüzüm fondoteni kusmaya başlıyor. Açıkçası fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Renginizi bulabilirseniz drug storelarda aynı performansı verecek çok daha uygun fiyatlı muadillerinin bulunabileceğini düşünüyorum. 

26 temmuz 20:40


51. tavsiyeler üzerine aldım. bin pişmanım. o kadar para vermeye değmiyor. kapatıcılığı çok az. fazlasıyla parlama yapıyor. bana kalırsa sadece özel günlerde, bir profesyenel tarafından kullanılmalı. günlük makyaj için vakit harcamanız gerekiyor. çünkü öyle sadece fondoteni sürdüm çıkayım gibi bir şey yok. pudrasını sürmek gerekiyor bir kat.

25 temmuz 12:58

50. Mac'te makyaj yaptırdığım bir zaman tam da fondötenim yokken bana makyaj yapan mua nın tavsiyesi ile almıştım.

Lakin azıcık pişmanım. Birincisi iddia edildiği gibi "hafif ama kapatıcı" değil. Ne o kadar hafif, ne de o kadar kapatıcı.

İkincisi Her ne kadar "waterweight" olsa da bence karma cilde pek uygun değil. Sürünce bağırıyor azıcık parlıyorum ben parlıyoruuuum diye.

Üçüncüsü transparan pudrasız resmen kullanamıyorum. E o zaman macten fondöten almanın ne anlamı kaldı? O derece pahalı bir ürünün kendi başına işlevini görmesi gerekmiyor mu komple?

Acemi ve kötü bir mua ya denk gelmişim demek neyse. Ama dediğim gibi, karma cilde uymuyor bence.

24 temmuz 18:44

5

49. Çok fazla kusuru olmayan normalden kuruya dönük(özellikle kışları) ciltli biri olarak para vermeye kıydığım tek uygun fiyatlı olmayan fondotendir. Fondotenden beklediğim şey ışıl ışıl fresh hafif nemli ve kapatıcılığı az veya çok fark etmeksizin ürünün yüzümde kalıp gibi durmamasıdır, cildimi nemlendirdiğim halde parça parça dökülmemesidir. Güzelce yedirilmemiş fondoten görüntüsünü hiç sevmiyorum. İstediğim hepsini de bana verdi bana bu fondoten. Ben RT Expert fırça ile uyguluyordum bence fırça ile uygulanması gereken bir ürün. En yakın zamanda maddi açıdan müsait olunca(maalesef 155 küsur bir fiyatı var) gidip yenisini alacağım

24 temmuz 00:53

48. Sevip sevmediğimi kendim bile anlayamadığım fondöten. Bu fondöten bakım yapmadığınız cilde hadi biraz sağlıklı görünüm versin diye kullanacağınız bir fondöten asla değil,nemlendirici kullanmadığınız zaman sürdüğünüzde resmen kabus gibi bir görüntü oluyor kuru,pudra pudra,bakımsız özensiz gibi.

Fakat gece nemlendirici sürüp bakım yaptığınızda bu fondöten resmen ışıl ışıl yüzümü hiç görmediğim kadar canlı ve sağlıklı gösteriyor. Ayrıca bendeki NC15 rengi tenime tam oluyor renk eşitliği sağlıyor fakat kızarıklıkları kapatmıyor ama olsun yine de kalbimin bir köşesinde ışıl ışılsın

15 temmuz 14:30


47. İlk fondötenim olur kendileri. Mezuniyet için fotoğraf çekiminden önce kendi makyajımı kendim yapmaya karar verince makyajdan anlayan bir arkadaşı yanıma katıp muanın da yönlendirmesiyle bu bebeği aldım. Cildim nemsiz kuruya dönük karma denebilecek sivilceye oldukça yatkın bir cilt. Fondötende istediğim nemli bir bitişi olması, cildi sağlıklı göstermesi, yüzümde de ağırlık yapmamasıydı. Bu üç kriteri de karşıladı benim için. Kapatıcılığı çok yoğun değil ama cildimdeki kızarıklıkları güzelce eşitledi, minik minik sivilcelerimi güzelce örttü. Şu ana kadar 3 kere kullandım ertesi günlerde ekstra sivilcelenme yapmadı. Güneşin altında geçirdiğim bin saatlik mezuniyetimde gece sonunda (fondöteni öğlen saat 2.30 gibi sürmüştüm gece 11den bahsediyorum) sadece burnumda minimal parlama vardı ki o da rahatsız edici seviyede değildi). Fondöten yüzümden uçup gitmemişti. Güneşin altında hafif ağırlık hissettirdi ama muhtemelen yüzüme ne sürsem öyle hissettirirdi. Sağa sola pek bulaşmıyor bu konuda da şikayetim olmadı. Oksitlenme hiç olmadı. Bendeki nw15 rengiydi ilk sürüldüğü gibi kaldı diyebilirim. Mua gözaltlarına da sürebilirsiniz demişti. Eroinman görüntülü gözaltlarımdaki kapatıcılığı da fena olmadı en azından aydınlık durdu. Kısacası sevdim bu fondöteni.

4 temmuz 23:50

46. - hafif, ince yapılı

- orta kapatıcılıkta

- sabitlenmeyen

- kalıcılığı pek iyi olmayan

- cilt pürüzsüz ise duruşu çok doğal. Sivilce vs. Var ise kesinlikle peeling ve nemlendirici isteyen

- üzerine sürülen allık-bronzer-aydınlatıcı ürünlerini iyi tutan (pudra kullanmıyorum.)

- en iyi sonucu el ile dağıtıldığında veren

- ve son olarak parasını haketmediği için bir daha makyaj çantama giremeyecek fondoten.

29 haziran 13:27

3

45. palladium mac mağazasındaki bir muaya gayet açık açık; kuru ciltliyim, cildimde pul pul durmayacak ve bağırmayacak bir fondöten arıyorum dedim. bana bu fondöteni önerdi. ramazan bayramında minik bir tatil kaçamağı yaptığım için evdeki fondötenlerimi kullanamıyorum şu an (son bir kaç yıldır doğru düzgün güneş görmedim).

gelelim fondötene;

-ben pek bayılmadım. çünkü her yere bulaşıyor. ciltte durmak gibi bir derdi yok. telefonla konuşma rutinim değişti. artık sürekli kulaklık kullanıyorum.

-üzerine kullandığım pudralar bir kaç saat sonra aşırı kötü durmaya başladı. en iyi yöntem pudrasız, ıslak süngerle uygulamak gibi duruyor.

-çok hafif bir renk eşitliyor. onun dışında aman aman bir kapatıcılık yok. aman kapatsın diye üst üste sürünce de kötü duruyor benim yüzümde :D

şu an ürünü hala deneme aşamasındayım. ten rengime uygun tek fondöten olduğu için bütün yazı beraber geçireceğiz sanırım. öyle ya da böyle deneye yanıla cildime yakışması için uygun fırçayı/süngeri/yöntemi bulacağıma inanıyorum.

28 haziran 16:27