3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • oylar ()
  • medya (3)

62. Pürüzsüz ve gözeneksiz bir cilt istiyor kesinlikle, lekeleriniz olması bile o kadar mühim değil ama pürüzlüyse...Tam bir facia duruyor.Geçen sene çok severek almıştım ama şuan mayın tarlasına dönen suratımda kullanamadığım fondötenim...

6 eylül 02:17

1

61. Mua tavsiyesiyle almıştım, o sürdüğünde aşırı sağlıklı bir cildim var gibi göstermişti. Hala ilk sürdüğümde çok guzel görünüyor cildim fakat parlama yapmasını geçtim, herrr yere bulaşan bir fondöten. Mecburen üzerine pudra kullanıyorum, o da üzerine çok garip yapışıyor böyle balçık gibi bir görüntü oluyor. Ben bu fondötenden memnun kalmadım üstelik çok da pahalı sevgili süslüler, alacaksınız da muhakkak üzerine bir pudrayla deneyip görün bence çünkü pudrasız kullanmak biraz zor.

17 ağustos 05:46

60. Çok seviyorum. Gerçekten adı gibi hafif  bir fondöten. Kapatıcılığı yok denecek kadar az ama cilt tonunu eşitlemesi benim için yeterli oluyor. Fresh hissettiriyor. Çok tatlış, içten gelen(?) bir parlaklık veriyor. Hayatımdan çıkması durumunda üzüleceğim ilk 10 şey listesinde kendisi. 

2 ağustos 11:49


59. İlk şişesini sonuna kadar bitiren biri olarak, yapısı oldukça ince. Hatta baya su gibi. Face and body’den daha kapatıcı olduğunu söyleyebilirim. Fakat benim cildim oldukça kuru. Ne yaptıysam yüzüme bir türlü yediremiyorum. Bir kaç saat sonra yüzüm fondoteni kusmaya başlıyor. Açıkçası fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Renginizi bulabilirseniz drug storelarda aynı performansı verecek çok daha uygun fiyatlı muadillerinin bulunabileceğini düşünüyorum. 

26 temmuz 20:40

58. tavsiyeler üzerine aldım. bin pişmanım. o kadar para vermeye değmiyor. kapatıcılığı çok az. fazlasıyla parlama yapıyor. bana kalırsa sadece özel günlerde, bir profesyenel tarafından kullanılmalı. günlük makyaj için vakit harcamanız gerekiyor. çünkü öyle sadece fondoteni sürdüm çıkayım gibi bir şey yok. pudrasını sürmek gerekiyor bir kat.

25 temmuz 12:58

57. Mac'te makyaj yaptırdığım bir zaman tam da fondötenim yokken bana makyaj yapan mua nın tavsiyesi ile almıştım.

Lakin azıcık pişmanım. Birincisi iddia edildiği gibi "hafif ama kapatıcı" değil. Ne o kadar hafif, ne de o kadar kapatıcı.

İkincisi Her ne kadar "waterweight" olsa da bence karma cilde pek uygun değil. Sürünce bağırıyor azıcık parlıyorum ben parlıyoruuuum diye.

Üçüncüsü transparan pudrasız resmen kullanamıyorum. E o zaman macten fondöten almanın ne anlamı kaldı? O derece pahalı bir ürünün kendi başına işlevini görmesi gerekmiyor mu komple?

Acemi ve kötü bir mua ya denk gelmişim demek neyse. Ama dediğim gibi, karma cilde uymuyor bence.

24 temmuz 18:44

5

56. Çok fazla kusuru olmayan normalden kuruya dönük(özellikle kışları) ciltli biri olarak para vermeye kıydığım tek uygun fiyatlı olmayan fondotendir. Fondotenden beklediğim şey ışıl ışıl fresh hafif nemli ve kapatıcılığı az veya çok fark etmeksizin ürünün yüzümde kalıp gibi durmamasıdır, cildimi nemlendirdiğim halde parça parça dökülmemesidir. Güzelce yedirilmemiş fondoten görüntüsünü hiç sevmiyorum. İstediğim hepsini de bana verdi bana bu fondoten. Ben RT Expert fırça ile uyguluyordum bence fırça ile uygulanması gereken bir ürün. En yakın zamanda maddi açıdan müsait olunca(maalesef 155 küsur bir fiyatı var) gidip yenisini alacağım

24 temmuz 00:53


55. Sevip sevmediğimi kendim bile anlayamadığım fondöten. Bu fondöten bakım yapmadığınız cilde hadi biraz sağlıklı görünüm versin diye kullanacağınız bir fondöten asla değil,nemlendirici kullanmadığınız zaman sürdüğünüzde resmen kabus gibi bir görüntü oluyor kuru,pudra pudra,bakımsız özensiz gibi.

Fakat gece nemlendirici sürüp bakım yaptığınızda bu fondöten resmen ışıl ışıl yüzümü hiç görmediğim kadar canlı ve sağlıklı gösteriyor. Ayrıca bendeki NC15 rengi tenime tam oluyor renk eşitliği sağlıyor fakat kızarıklıkları kapatmıyor ama olsun yine de kalbimin bir köşesinde ışıl ışılsın

15 temmuz 14:30

54. İlk fondötenim olur kendileri. Mezuniyet için fotoğraf çekiminden önce kendi makyajımı kendim yapmaya karar verince makyajdan anlayan bir arkadaşı yanıma katıp muanın da yönlendirmesiyle bu bebeği aldım. Cildim nemsiz kuruya dönük karma denebilecek sivilceye oldukça yatkın bir cilt. Fondötende istediğim nemli bir bitişi olması, cildi sağlıklı göstermesi, yüzümde de ağırlık yapmamasıydı. Bu üç kriteri de karşıladı benim için. Kapatıcılığı çok yoğun değil ama cildimdeki kızarıklıkları güzelce eşitledi, minik minik sivilcelerimi güzelce örttü. Şu ana kadar 3 kere kullandım ertesi günlerde ekstra sivilcelenme yapmadı. Güneşin altında geçirdiğim bin saatlik mezuniyetimde gece sonunda (fondöteni öğlen saat 2.30 gibi sürmüştüm gece 11den bahsediyorum) sadece burnumda minimal parlama vardı ki o da rahatsız edici seviyede değildi). Fondöten yüzümden uçup gitmemişti. Güneşin altında hafif ağırlık hissettirdi ama muhtemelen yüzüme ne sürsem öyle hissettirirdi. Sağa sola pek bulaşmıyor bu konuda da şikayetim olmadı. Oksitlenme hiç olmadı. Bendeki nw15 rengiydi ilk sürüldüğü gibi kaldı diyebilirim. Mua gözaltlarına da sürebilirsiniz demişti. Eroinman görüntülü gözaltlarımdaki kapatıcılığı da fena olmadı en azından aydınlık durdu. Kısacası sevdim bu fondöteni.

4 temmuz 23:50

53. İncecik bi ürün ama günlük olsrak gayet yeterli düzeyde kapatıyor ve cildi çok güzel eşitliyor  damlalıklı ürünlere ayrı sempatim olsada bu bi garip ya kaç kere şişeye sokuyorum az az geliyo sürekli benim damlalık biraz problemli sanırım ama onun dışında her şey müko.

30 haziran 16:42