yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • oylar (28)
  • medya (3)

  69. Bu ürünü Face & Body deki hüsranımdan sonra büyük umutlarla almıştım ancak yıldızım çok barışmadı. 

  Ürünün ambalajını şık ve sade buldum. Damlalığında sorun olduğu için kullanmam tam bir işkenceydi tahmin edersiniz ki. 

  Ürünün yapısı ince olduğu için verdiği kapatıcılıkta yok denilicek kadar az. Ürünü kullanmadan önce eğer cildimi iyi nemlendirmediysem pul pul durup, mimik çizgilerime yerleştiğini gördüm.

  Ürünü Kiko 05 fondöten fırçası ve beauty blender la uygulayarak denedim. Kapatıcılık olarak fırça tabi ki daha iyi bir sonuç verse de, fondötenin yapısından dolayı fırça kalıyordu. bitişi süngerle uyguladığım zaman daha sağlıklı ve güzel durmuştu.

  Ürünün bitmesine çok az kaldı, bronzluğum geçtiği takdirde bitirip yenisini bir daha satın almam.

  9 ekim 16:21

  68. bir buçuk senedir kullandığım muhteşem fondöten. incecik, cildi asla yormuyor. çok doğal duruyor çünkü cildi daima nemli bırakıyor. insanlar yüzünüze yaklaşmadıkça fondöten olduğunu dahi anlamıyorlar. 

  fazla cilt problemim yok. sadece hafiften kızarıklıklarım olduğu için bayılarak kullanıyorum. cilt rengini eşitlemesi çok başarılı.

  tek kötü özelliği telefona birazcık bulaşıyor olması. 

  bi de strobe cream’le inanılmaz iyi bi ikili. 

  12 temmuz 20:54 12 temmuz 20:56

  67. Yapısı bana göre ince olan, kat kat arttırılabilir kapatıcılığa sahip, ıslak bitişli fondötenim. kuru ciltliyseniz çok seversiniz. Cildimi kurutmayan nadir ürünlerden

  11 temmuz 12:56

  66. görüp merak ettiğim her makyaj malzemesini satın aldığım yıllarda deneyimlediğim bir fondöten. ilk aldığımda mevsim ilkbahardı, cildim normal sayılırdı ve ben ürünü çok beğenmiştim. birçok kullanıcının belirttiği gibi face and body'den biraz daha kapatıcı bir şeyler istediğimde seve seve kullanıyordum. o senenin yazında pek cilt makyajı yapmadım ve sonbaharın sonunda şişemi bitirdim. kışın ikinci şişeyi aldığımda gördüm ki cildim kurudukça bu fondötenden olan memnuniyetim azalıyor. bu defa cildimle bir türlü bütünleşmedi, peeling sonrasında bile parça parça durdu. nemli süngerle biraz daha yedirerek sürebildim fakat bu sefer de gün içerisinde kusma yaptı. böylece ikinci şişenin ortasında vedalaşmış olduk. yalnız nc15 rengi kusursuz bir açık ten-sarı alt ton fondöteni, oksitlenme de yapmıyor. zor bulunan bir özellik olduğu için belirtmeden geçemeyeceğim.

  7 haziran 00:28

  65. Aldığımdan beri aylardır sadece iki defa kullandım nedense mağazada denediğim zamanki o beğenim mağazada kaldı sanki. Mağazada denediğim zamanki gibi durmadığını düşünüyorum ondan dolayı elim gitmiyor. Mac oil control lotionu kullanıyorum baz olarak ama ı ıh yine istediğim sonucu alamıyorum. Boşa gitmesini de istemiyorum memnun olanlar nasıl uyguladığı hakkında bilgilendirirse sevinirim 

  11 nisan 15:40

  64. beautypedia'da estee lauder nude water fresh makeup'in  mac studio waterweight fondoten ve smash box camera ready bb ile iceriginin neredeyse ayni oldugu ve estee lauder'in bu iki sirketin de sahibi oldugu yaziyordu. bu kadar ince fondotenlerle bir tecrubem olmadigindan sadece bu bilgiyi vermeye geldim.

  7 nisan 17:33

  63. kalıcılığından çok memnun kalmadığım bir fondöten oldu. nc 15 numarasını kullandım. kısa sürede uçup gidiyor. ilk sürüldüğü iki üç saat aydınlık ve pürüzsüz bir görüntü veriyor. bir daha almam. parasını hakettiğini düşünmüyorum.

  4 nisan 15:53

  62. Fondötenimi bitirdiğime göre artık yorum yapabilirim.

  Öncelikle bu fondöteni nemsiz, kuru, egzamalı veya yağlı ciltler tercih etmemeli. Sağlıklı cilt fondöteni olduğunu düşünüyorum. Bu fondöten cildinizdeki nemi tüm gün korumayı sağlarken kendi teniniz gibi durması ile meşhur olmalı bence.

  Eğer cildiniz nemsiz ve kuruysa kabuksu görüntüye sebep olabilir. Yağlı ise yağ kontrolü yapmadığı için kusma yapabilir. Kısacası sağlıklı olan cildinizi makyaj yapmak istediğiniz durumlarda da cilt renginizi eşitleyerek daha sağlıklı görünmenizi sağlıyor. Karma ciltliyseniz yağ kontrolü yapan bir baz ile kullanmak mümkün. Benim alnım nadiren yağlanır ve rahatsız etmez onun için rahatlıkla kullanabildim. Ne zaman bu fondöteni kullansam sanki cildimin nem dengesine zarar vermiyormuş gibi geliyordu. Ama güzel olan her şey gibi bu da bitti. Severek kullandım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

  Pozitif: kadifemsi/sağlıklı ten, renkli toz ürünlerinin çok doğal durması ve renk seçeneğinin olması.

  Negatif: yağlı veya kuru ciltte kullanmasının zorluğu.

  6 ocak 23:07

  4

  61. Hayatımda bu markadan ilk ve tek seferliğine alışveriş yaptığımda deneme boyunu gönderdikleri fondöten. Birkaç defa kullanabildim ve hiçbir olumsuz tarafıyla karşılaşmadım. Sağlıklı bir parlaklık vermesiyle birlikte silene kadar yüzümden uçup başka yerlere bulaşmamıştı. Düşük fiyatlı olsaydı bitirdikçe alacağım bir fondöten olurdu. Kozmetik ürünlerine rahatça bütçe ayırabilenler buna da şans verebilir diye düşünüyorum.

  6 ocak 19:35

  4

  60. bir kaç sene önce taurus mac mağazasında şu an adını hatırlayamadığım bir mua'nın önerisiyle edindiğim, kuru cildimde çok çok iyi duran fondöten. o zamanlar mac'ten hiçbir ten ürünü almamıştım, dolayısıyla ne cildime iyi geliri geçtim cilt rengim hakkında bile bir fikrim yoktu. mua'nın önerisine gözüm kapalı güvendim yani, iyi ki de öyle yapmışım diyorum.

  nc20 rengini kullanıyorum ve uygulamada ıslak sünger kullanıyorum. cildimle çok iyi bütünleşiyor, çoğu fondötende yaşadığım pul pul görüntü problemini kesinlikle yaşamıyorum. tek sıkıntım, kapatıcılığı bende pek yeterli olmuyor. alnımın ortasından şerit şeklinde geçen kırmızı bir doğum lekem var. zaten belirginken sinirlendiğimde, heyecanlandığımda vs. daha belirgin hale geliyor ve waterweight fondöten bunu kapatmakta yetersiz kalıyor. bu yüzden ne zaman kullanacak olsam (bkz: mac pro long wear concealer kapatıcı) ile birlikte kullanıyorum. cildi benim gibi kuru olanlara ve yüksek kapatıcılık aramayanlara öneririm.

  8 aralık 2018 22:57