yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. mac'in gerçekten muhteşem bir turuncu - bronz renge sahip ışıltılı allığı.

  birebir test etmediğim, rengini internet dışında görmediğim, dokusunu bile bilmediğim halde bir cesaret trendyol'dan aldım kendisini. bu tonlarda bir allık zaten arıyordum, internet swatchları ve görsellerine bakarak risk alıp uzun zamandır kozmetik almayışımın da etkisiyle sepete atıverdim. bugün elime ulaştı, denemek için kullandım. rengine, dokusuna, duruşuna aşık oldum diyebilirim. o kadar güzel, hafif ışıltılar var ki içinde, ekstra aydınlatıcı uygulamaya bile gerek görmedim. özellikle yaza çok yakışacak bir renk. sanıyorum ki mac'in popüler allıklarından biri aynı zamanda.

  (gizlinot: ilk mac allığım oldu kendisi. sanırım gece sarılıp uyuyacağız)

  6 ağustos 2015 20:55

  2. yeterince ilgi görmediğine inandığım kırmızı alt tonlu sheertone shimmer mac allığı. yaz ayları için gerçekten ideal. panda turuncu/bronz dursa da yanakta sanki güneş altında kalmışsınız gibi tatlı bir kızarmışlık ve ışıltı bırakıyor (hence the name!). evet biraz simli bir yapısı var ama yazın günlük olarak sürülmeyecek düzeyde değil kesinlikle.

  tavsiyeler tavsiyesidir, bebiştir, minnoştur.

  12 haziran 2017 23:13

  3. çok beyaz tenli olanların mümkünse uzak durması gereken allık. en açık fondöten renginin bile koyu geldiği bir cildim olduğu için pek fazla allık kullanabilen biri değilim zaten. kendisini bir anlık gaflet ile online olarak sipariş ettim. haliyle rengi ve yapısını detaylı irdeleyemedim, sadece benden daha bronz tenlilerde nasıl durduğuna bakabildim ve çok fark olmayacağını umdum. ama oldu.. gerçekten açık tenlilerin çok daha dikkatli uygulaması gerek çünkü fazladan ufak bir darbeyle bile irrite edici bir turunculuğa dönebiliyor. bir de görselinden tahmin ettiğimden biraz daha ışıltılı çıktı ama yapay değil.

  13 haziran 2017 22:50


  5

  4. tam da bronz-turuncu tonlu bir allık istiyorum dediğim günlerde sevgili kuzenimin doğum günümde hediye etmesiyle sahip olduğum şirin allığım.

  rengi şa-ha-ne!!! her makyaja mı, her tene mi, her ortama mı uyar bir allık? kesinlikle bu renklerde bir allık arayışındaysanız tavsiye ediyorum süslüler. lakin bana kalırsa tek bir olumsuz tarafı var. cildim, özellikle yanaklarım birazcık pürüzlü olduğu için ve bu allık da bol bol ışıltı içerdiği için ortaya çıkan görüntü bazen hoş olmayabiliyor. bazen de çok hoş duruyor. çözemedim gitti.

  16 ağustos 2017 15:49

  5. mac markasının ışıltılı bronz renkli bir allığı. evet ton olarak çok hoş fakat açık tenliler denemeden almasınlar bence. ben online sipariş vererek aldım (gizlinot: gerçi mağazada da oradaki fırçalarla asla yüzüme sürüp deneyemem :(). eminim bronz tenlilere çok yakışır.

  21 eylül 2017 20:43 21 eylül 2017 20:43

  6. yapı ve renk olarak golden rose terracota pudralardan 16 numaraya benzettim ben. aynı sıcak alt ton ve ışıltıya sahip ama mac allığın yapısı daha yumuşak.

  22 eylül 2017 17:47

  7. bronz tenliler veya bronz makyaj yapanlar için vazgeçilmez olabilecek bir ışıltılı allık. kendisinden pek haz etmesem de ece targıt'a çok yakıştırmıştım mesela. bana hiç olmadı, hem de hiç. yanaklarım paslanmış gibi durdu. rengi yakışmadığı kadar alt tonuma da uymadı galiba. bu arada kalıcılığı gayet iyiydi. elden çıkarmadan önce far olarak kullanmayı da denedim, pigmentsiz kaldı, değerlendirilemedi.

  özet: açık ten+pembe alt ton kombosuna almayın demeye geldim.

  6 haziran 2019 11:38


  8. İlk mac allığım. Cilt remgim açık olduğu için öyle bb kremlerle falan kullanmam mümkün değil. Ancak kışın cildime sağlam bir fondöten sürdüğümde çok hafif uygulayabiliyorum. Bronz cilde sahip kişiler daha kolay kullanabilir diye düşünüyorum. Her mac allık gibi bu da bitmiyor, yıllardır benimle.

  7 mart 2020 18:01

  9. Pembe allıklarımdan bunalıp anlık kararla maç mağazasına gidip bronz tollu bir allık istediğimi söylediğimde bunu önerdiler. Denediğimde biraz pembe gibi geldi hatta ama mağaza ışıklarındandı sanırım. Daha bronz yok mü diye sordum hatta diğerleri kirli duruyor dendi ben de alıp çıktım. Beyaz tene gitmrdiği yazılmış ancak tenim çok beyaz ve ben duruşunu inanılmaz beğeniyorum iyi ki almışım. Pembe allıklarda yaşadığım şeker kız görüntüsünden sonunda kurtuldum üstelik çok da sağlıklı ve doğal bir renk veriyor

  8 mart 2020 10:11

  5

  10. şeftalilik barındıran bronz tonlarını bu kadar sevdiğimi bilmediğim zamanlarda alıp da, sonra değerini bilmeden elden çıkardığım mac'in şahsına münhasır bir allığı. mac'in pek popüler bir ürünü değilse de, sevenin çok sevdiği bir allık olduğu kesin. bugüne dek birçok kişiden açık tenlilere uygun değil denildiğini duydum ama ben buns katılmıyorum. eğer kullanmayı bilirseniz gayet de güzel bir ürün. tek başına bronzer gibi kullanıp, hatta direkt elmacık çizginize yakın hizada uygularsanız, tam aydınlatıcı sürülen bölge değil ama daha aşağıya sürünce bence çok hoş duruyor. özellikle de yazın az da olsa bronzlaşan biri bile olsanız çok güzel iş görüyor. bronz tonlu, böyle hafif ışıltılı tam kararında bir şeftali tonu var bu allığın.

  yalnız yanaklarda değil, ayrıca göz kapağında da tek başına sade ama belirgin gözler için sadece maskarayla bile iş gören bir tonda. muadil aramaya kalkarsanız elbette bir sürü markada muadili bulunur. üç aşağı beş yukarı benzer tonları vardır çünkü. yalnız mac nasıl yapıyor bilmiyorum ama muadil gösterilen ürünlerden her zaman daha bir farklı duruyor mac ürünleri. bu allıkta da aynısı geçerli. birebir aynı denilen tonlarda ürünler olsa bile. onun için ağırlıklı olarak şeftali tonlu allıklar kullanan biriyseniz benim gibi o görüntüyü biraz cilalamak, hafiften ışıltı katmak istiyorsanız bu iş için yaratılmış piyasadaki en güzel allıklardan biri sunbasque kesinlikle. hatırladığım kadarıyla son derece yumuşak bir yapısı vardı ve öyle çok kolay tozutmayan tam kararında bir toz üründü. yalnız yazdıkça elimden çıkardığıma pişman oldum sanırım uygun bir fırsatta yakalayabilirsem gidip alacağım tekrar. neyse bu da bana ders olsun artık (gizlinot: lol).

  ilgili medya:
  1
  8 mart 2020 21:01