yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (13)
  • medya (1)
  4

  32. Rengini koyu ve baskın buluyorsanız, bordo yada kırmızımsı bir kalemle birlikte sürebilirsiniz süslüler, böylece kızıllığı iyice ortaya çıkmış oluyor, mac te bir makyöz tavsiye etmişti(gizlinot: Costa riche benzeri bir kalem sormuştum ). Fahriye Evcen’ in gözünün altında genellikle bulunan kalemde mac teddymis instagramda makyözünden öğrenmiştim

  24 ocak 22:21 24 ocak 22:22

  31. Göz kaleminin rengi, yumuşaklığı gerçekten güzel. Ama kalıcılığı benim hoşuma gitmedi. Sırf mac olsun diye de bu kalemi satın almak bana kalırsa çok mantıklı değil. Herhangi bir kalemin de aynı işlevi göreceğini düşünüyorum.

  15 ağustos 2019 20:15

  3

  30. Bayram sonrası ofiste tek başıma çalıştığıma mı üzüleyim yoksa bu kalemin burnuma, çeneme kadar falan akmasına mı karar veremiyorum. 

  Resmen kocaman bir hayal kırıklığı oldu benim için. Rengi inanılmaz benlik. Gaza gelip dün aldım sonra buradaki yorumları okuyunca pişman oldum araştırmadan aldığım için. Sabah dayanamadım sürdüm ve aşık oldum. O kadar güzel bir bronz rengi var ki. Ben bugün mac woodwinked farla sürdüm ama her renkle olur. Tek başına bile çok güler olur. Biraz dağınık sürüp mac antiqued’i minik bir fırçaya alıp onunla dağıttım. Aynaya falan bakıyorum devamlı allahım ne kadar güzel diye. Öğlen olur olmaz sonuç kahverengi gözaltlarım var. Renk çok güzel ama napalım. Üzerine kahve farla sabitlemeye çalışarak ve çantamda her zaman kapatıcı taşıyarak kullanmaya çalışıcam. Fakat 109 liraya asla değmez.

  Edit: iki günlük kullanımın sonunda gerçekten gözü inanılmaz gösteren bir kalem. hem gözlerim anime karakterleri gibi büyük duruyor hem de açık kahverengi gözlerimi daha renkli/ela gösterdiği için daha canlı duruyor. Evet akıyor falan ama gerçekten güzel. 

  Edit2: kısmen yanılmışım senin hakkında teddy. Baktım göziçimden çok akıyor. Rengi de çok güzel. Üst kirpik diplerime süreyim dedim ben de. Şimdi ışıltılı bir şampanya rengi farı gelişigüzel sürüyorum. Kirpik diplerime de bu kaleme gelişigüzel sürüyorum. Üstüne de volume veren bir maskara. Mis gibi türkan şoray gözü. Üst kirpik dibine sürünce hiç akmıyor hatta kalıcılığı gayet iyi. 

  15 ağustos 2019 15:00 17 şubat 19:24


  29. yeşil göz rengine sahibim bu yüzden siyah göz kalemini kendime yakıştırmıyorum. kahvelik, kızıllık içeren göz kalemlerini seviyorum. teddy günlük olarak kullandığım hem göz içine hem göz üstüne kullandığım biriciğim. dağıtıp far olarakta kullanılabiliyor yapısı oldukça yumuşak.

  10 temmuz 2019 16:48

  28. Çok güzel bir rengi var. Gündüz makyajını da gece makyajını da kurtarır bir renk. Severek kullanıyorum. Amma velakin akıyor efendim debisi yüksek bir ırmakçasına akıyor durduramıyorum. 

  4 nisan 2019 17:37

  27. high end ürünler kullanmayı seven birisi olarak 'ne abarttınız bu kalemi arkadaşlar' demek istiyorum. Tamam güzel kötü diyemem de muadili dolu ortalık. Bir kere aldım bir kez daha almayı maalesef düşünmüyorum.

  edit: High end değil mid end ürünmüş m.a.c arkadaşlar çok pardon.

  12 mart 2019 18:45 13 mart 2019 01:43

  26. çok güzel duruyor siyahın o keskinliği olmadığından dolayı günlük kullanımda da seviyorum fakat maalesef bende de akıyor. yağlı göz kapaklarım oldugundan dolayı gözümün üstüne sürsem kaş altıma çizgi olarak transfer oluyor, alta sürsem uçuyor. bir kaç saat sonra aynaya bakıyorum gözümün tekinde kalem çekili tekinde yok olmuş

  12 mart 2019 17:47


  25. mac’in kohl serisi kalemlerinin neredeyse hepsi gibi çok akan göz kalemi. gerçi zaten kalıcılık diye bir iddiası yok, sürme gibi işlevi var. rengi güzel evet. mac smolder da bunun gibi çok çok akan bir kalem mesela. bence dünyada bulunabilecek en en koyu derin simsiyah kalemlerden biri ve o çok kopkoyu siyahlık gerçekten müthiş bir görünüm yaratıyor fakat gel gör ki akıyor, akıyor ki ne akmak, iki saat içinde rezil oluyor göz makyajınız. hem kalıcılığın hem aranan rengin aynı kalemde bir araya gelmesine nadir rastlanıyor.

  12 mart 2019 16:20 12 mart 2019 16:56

  24. Yanaklarıma kadar akıyor..Hiç bu kadar akan bir kalem kullanmamıştım,renginden dolayı katlanıyorum.Üstelik muadili var,bitsin de bir daha almam.

  11 mart 2019 22:43

  23. Göz kapağıma incecik bir şerit şeklinde uyguluyorum. Maalesef akma yapıyor ve hemen üst kısımlara bulaşıyor. Rengi bordomsu bir kahve ama için de yansımalar da var. Bence daha uygun bir fiyata bir muadili bulunabilir.

  28 şubat 2019 13:18