yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • oylar (31)
  • medya (12)
  2

  96. Dudaklarımın rengi açık pembe. Tenimde de yanak bölgemde özellikle kendinden kızarıklık var. Bunu belirttikten sonra gelelim rujun bendeki duruşuna.

  Bu ruju ne zaman sürsem, 1980'li yıllarda ellili yaşlarını sürdüren, koca vatkalı paltosu, aslan yele saçlarını ruj kalem kombini ile birleştiren emekli bankacı teyzelere benziyorum. Sürdüğüm zaman hiç beğenmiyorum dudaklarımdaki görüntüsünü. +20 yaş katıyor bana. Dudaklarıma Kahverengi farı ruj niyetine sürmüşüm gibi desem yeri.

  Sadece Dudağınızın rengi değil, teninizin rengi de kesinlikle rujun duruşunu etkiliyor. Çünkü dudağımın rengini nötrlesin diye Mac'ten ruj altına sürülen ürün de satın aldım sadece ruju sürebileyim diye. duruşunu yine de beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Sonuç olarak yakın bir arkadaşıma verdim kendime yakıştıramadığım için. Kendisi Orta buğday tenli. Ondaki duruşu ise tek kelime ile muhteşem. Gül kurusu baskın kahveye yakın bir renk duruyor. Dudakları olduğundan dolgun görünüyor. Bu sebeple sakın ama sakın denemeden almayın derim.

  Ayrıca Rujun Kuru yapısı nedeniyle sürümü biraz zor. dudağın iç kısımlarına doğru örtücülük elde edemiyorum. (Dudağın iç ıslak olan kısmına yakın yeri) ve dudaklarımı çok kurutuyor.

  5 ocak 22:57 5 ocak 22:59

  2

  95. herkese çok yakışan, bana hiç yakışmayan bir ruj whirl. koyu gri-kahve duruyor benim dudaklarımda hafif bir murdumluk de barındırıyor. yapısı çok güzel ve kalıcı da sayılır. ben rengini biraz daha ısıtmak için mac mocha ruj ile karışıtırıyorum ve o şekilde kullanıyorum.

  7 ekim 2019 11:44

  3

  94. Mac’ten aldığım ilk rujdur kendileri. Fiyat artışları nedeniyle de son olacağa benzemektedir.

  ben rujların dudak rengi dışında dudak şekline göre de baya fark ettiğini düşünüyorum bu arada. Bu ruj benimle aynı saç/cilt rengine sahip kız kardeşimin dudak şeklinde müthiş duruyor mesela.

  (ikimiz de beyaz tenli, koyu saçlıyız. Dudak renklerimiz soluk pembe)

  Neyse ben bu ruju ne zaman sürsem kendimi aşırı alaturka hissettiğimden ve günlük makyajımla hiç yakıştırmadığımdan allık olarak kullanmaya başladım. yanaklarıma pıt pıt yapıp nemli süngerle dağıtıyorum, doğal duruyor.

  Ben denemeden almıştım, renkten emin olmayanlara kesinlikle denemelerini öneririm.

  Yapısı ve kalıcılığına 8/10 diyebilirim. 

  15 eylül 2019 13:45 15 eylül 2019 13:49


  4

  93. çok hafif ve nemlendiriciyle birlikte sürdüğümde kullanabildiğim ruj yoksa dudaklarımda çok koyu durduğunu ve yakışmadığını düşünüyorum kendime.

  5 eylül 2019 21:52

  5

  92. renginin orijinalliği ve özelikle kış aylarında hafif bir göz makyajıyla bile son derece kullanışlı oluşu nedeniyle ayrı bir sevdiğim ruj. benim kahveliği biraz gotik bir hava verecek soğuklukta olup da, günlük olarak kullanması kolay rujlara ayrı bir sempatim var. bu rujda da beni çeken en önemli şey bu oldu. kahvelik ve bir parça da morluk barındırmasına rağmen grilik içermeyen bir rengi var. pek çok markada bu tonda ruj bulmak mümkün olsa da, bu kadar doğal duranına denk gelmek pek kolay olmuyor. o açıdan mac bu tonu gerçekten güzel tutturmuş. benim dudaklarımda tam da kabındaki rengi tek katta verdi. normalde dudak kaleminden yardım almadan bu tip renkleri pek sürmem, ama kalemsiz de bu ruju uygulaması gayet kolay. yani aynı isimdeki dudak kalemini birileri bununla birlikte bu da mutlaka alınır dediği için hemen almayın derim. dudak kalemi kalıcılığı artırıp, uygulamayı kolaylaştırsa da, önce kalemsiz bir denemek lazım bence.

  ayrıca her tende duruşu aynı olmayacağı için denemeden alınacak bir renk de değil kesinlikle. soğuk alt tonlu ciltler ve açık renkli dudaklarda rengini daha iyi veriyor bana göre.

  yapısı, sürümü ve duruşu zaten klasik mac ruju kalitesinde. bu tür renkleri likit mat rujlardan çok, bu tip stick rujlarda kullanmayı daha çok tercih ediyorum. likit matlar yapısı ne kadar iyi olursa olsun, dudağın iç kısımlarında birikme yaparak rahatsız ediyor beni çünkü. bu rujda bu açıdan çok rahat ettim.

  özetle renginin güzelliği ve rujun konforu açısından gidip tekrar satın alabileceğim rujardan.

  13 ağustos 2019 20:53

  5

  91. Benim için muadilsiz olan mac rujudur. Benzer tonlar var ancak hiçbiri mac whirl’in verdiği dolgunluk matlık ve rengi veremiyor. Özellikle olive alt tonlu koyu buğday tenli biri olarak kendime nude ruj yakıştırmakta çok zorlanıyorum. Bu ruj tam bir esmer nude’u bence. Velvet teddy bile neona yakın duruyor bende tenime tam gitmiyorken, whirl her makyajima uyum sagliyor. Ruj koleksiyonum içindeki en sevdiğim risksiz rujum diyebilirim. O kadar seviyorum ki ruhsat fotoğrafim için bile kendisini seçmiştim. 

  13 ağustos 2019 15:09

  90. Sürümü, yapısı, kalıcılığı çok iyi ama ben bu rengi pek kendime yakıştıramıyorum. Kendimi çok gotik hissediyorum. O yüzden denemeden alınmamalı. Ama mac’in ışıkları yanıltıcı olabiliyor. 

  21 haziran 2019 19:04


  89. Aşkımı dile getirmediğim bir burası kalmıştı sanırım :d aramızdaki aşk bağını anlatamam o kadar güzelsin ki sürmeye kıyamıyorum. İçerisindeki kahvelik ve morluk o kadar dengeli duruyor ki dudakta ve dudakları daha dolgun gösteriyor. bittikçe fiyatına rağmen satın alacağım tek ruj. Ayrıca ne zaman bu ruju sürsem kendimi çok klas ve seksi hissediyorum (gizlinot: Swh)

  2 aralık 2018 16:32

  88. Beyaz tenli ve açık saç rengine sahip olduğum için bu ruj kahverengi-gül kurusu arasında bir renkte duruyor. Kalıcılığı muhteşem. Diğer rujlar sürekli yenileme isterken bu ruju sabah sürüp akşam çıkarabiliyorsunuz. Fiyat olarak pahalı olmasına rağmen kalıcılığı,rengi,kurutmama özelliği çok iyi olduğu için tekrar alınabilecek bir ruj. 

  2 aralık 2018 07:41

  87. Geçen sene 90 tlye bir ruj alana ikincisi hediye lafına kanarak yaptığım alışverişin en kıymetli parçası, yanında verdikleri krem rengi kalem ruju iki defa deneme amaçlı sürüp bırakmıştım. Ama bu ruj bir ef sa ne dir. Matlığı, rengi ve yapısıyla kalbimde taht kurmuştur kendisi. Alın aldırın efenim, her çantada bulunması gereken bir renk.

  1 aralık 2018 21:28