yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • oylar (22)
  • medya (12)
  5

  96. renginin orijinalliği ve özelikle kış aylarında hafif bir göz makyajıyla bile son derece kullanışlı oluşu nedeniyle ayrı bir sevdiğim ruj. benim kahveliği biraz gotik bir hava verecek soğuklukta olup da, günlük olarak kullanması kolay rujlara ayrı bir sempatim var. bu rujda da beni çeken en önemli şey bu oldu. kahvelik ve bir parça da morluk barındırmasına rağmen grilik içermeyen bir rengi var. pek çok markada bu tonda ruj bulmak mümkün olsa da, bu kadar doğal duranına denk gelmek pek kolay olmuyor. o açıdan mac bu tonu gerçekten güzel tutturmuş. benim dudaklarımda tam da kabındaki rengi tek katta verdi. normalde dudak kaleminden yardım almadan bu tip renkleri pek sürmem, ama kalemsiz de bu ruju uygulaması gayet kolay. yani aynı isimdeki dudak kalemini birileri bununla birlikte bu da mutlaka alınır dediği için hemen almayın derim. dudak kalemi kalıcılığı artırıp, uygulamayı kolaylaştırsa da, önce kalemsiz bir denemek lazım bence.

  ayrıca her tende duruşu aynı olmayacağı için denemeden alınacak bir renk de değil kesinlikle. soğuk alt tonlu ciltler ve açık renkli dudaklarda rengini daha iyi veriyor bana göre.

  yapısı, sürümü ve duruşu zaten klasik mac ruju kalitesinde. bu tür renkleri likit mat rujlardan çok, bu tip stick rujlarda kullanmayı daha çok tercih ediyorum. likit matlar yapısı ne kadar iyi olursa olsun, dudağın iç kısımlarında birikme yaparak rahatsız ediyor beni çünkü. bu rujda bu açıdan çok rahat ettim.

  özetle renginin güzelliği ve rujun konforu açısından gidip tekrar satın alabileceğim rujardan.

  13 ağustos 20:53

  5

  95. Benim için muadilsiz olan mac rujudur. Benzer tonlar var ancak hiçbiri mac whirl’in verdiği dolgunluk matlık ve rengi veremiyor. Özellikle olive alt tonlu koyu buğday tenli biri olarak kendime nude ruj yakıştırmakta çok zorlanıyorum. Bu ruj tam bir esmer nude’u bence. Velvet teddy bile neona yakın duruyor bende tenime tam gitmiyorken, whirl her makyajima uyum sagliyor. Ruj koleksiyonum içindeki en sevdiğim risksiz rujum diyebilirim. O kadar seviyorum ki ruhsat fotoğrafim için bile kendisini seçmiştim. 

  13 ağustos 15:09

  94. M.a.c'in Pembelik içeren kahve ruju, mat bir ruj, 23 yıllık hayatımda dibini sıyırdığım tek ruj, hatta yarısını üniversitede arkadaşlarım kullanmıştır, ellerinden alamıyordum. rengiyle, kokusuyla, yapısıyla baş tacımız idi.

  11 ağustos 15:11 12 ağustos 23:41

  93. Aşkımı dile getirmediğim bir burası kalmıştı sanırım :d aramızdaki aşk bağını anlatamam o kadar güzelsin ki sürmeye kıyamıyorum. İçerisindeki kahvelik ve morluk o kadar dengeli duruyor ki dudakta ve dudakları daha dolgun gösteriyor. bittikçe fiyatına rağmen satın alacağım tek ruj. Ayrıca ne zaman bu ruju sürsem kendimi çok klas ve seksi hissediyorum (gizlinot: Swh)

  2 aralık 2018 16:32

  92. Beyaz tenli ve açık saç rengine sahip olduğum için bu ruj kahverengi-gül kurusu arasında bir renkte duruyor. Kalıcılığı muhteşem. Diğer rujlar sürekli yenileme isterken bu ruju sabah sürüp akşam çıkarabiliyorsunuz. Fiyat olarak pahalı olmasına rağmen kalıcılığı,rengi,kurutmama özelliği çok iyi olduğu için tekrar alınabilecek bir ruj. 

  2 aralık 2018 07:41

  91. Dudaklarım açık pembe. Bu ruju ne zaman sürsem, 80li yıllarda kırklı yıllarının başında yaşayan, vatkalı paltosu, aslan yele saçlarını ruj kalem kombini ile birleştiren kokos kadınlara benziyorum. Sürdüğüm zaman hiç beğenmiyorum dudaklarımdaki görüntüsünü. Kahverengi far sürmüşüm gibi desem yeri. Yakın bir arkadaşıma verdim kendime yakıştıramadığım için. Ondaki durusu ise tek kelime ile muhteşem. Dudakları olduğundan dolgun görünüyor. Kahve gül kuruşu dudak renginde. Bu sebeple sakin denemeden almayın. Sadece Dudağınızın rengi değil, teninizin rengi de kesinlikle rujun duruşunu etkiliyor.dudağımın rengini notrlesin diye Maç'ten ruj altına sürülen ürünle de denedim. duruşunu beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Kuru yapısı nedeniyle sürümü biraz zor, dudağın iç kısımlarına doğru örtücülük elde edemiyorum( dudağın iç ıslak olan kismina yakın yeri) ve dudakları kurutuyor.

  1 aralık 2018 23:48 2 aralık 2018 17:59

  90. Geçen sene 90 tlye bir ruj alana ikincisi hediye lafına kanarak yaptığım alışverişin en kıymetli parçası, yanında verdikleri krem rengi kalem ruju iki defa deneme amaçlı sürüp bırakmıştım. Ama bu ruj bir ef sa ne dir. Matlığı, rengi ve yapısıyla kalbimde taht kurmuştur kendisi. Alın aldırın efenim, her çantada bulunması gereken bir renk.

  1 aralık 2018 21:28

  4

  89. kesinlikle diğer girdilerde de yazıldığı gibi duruşu kişiden kişiye değişen bir ruj. sürümü kolay ama biraz kuru bir yapısı var. kahverengi tonu baskın bu yüzden tercih edilebilirliği göreceli bir ruj bence.

  1 aralık 2018 13:31

  5

  88. likit mat rujlarda buna yakın çok renk var fakat bence en iyi tonu MAC yakalamış ve esmere yakın tenler için günlük makyajda rahatça sadece rimel ile kullanılacak bir renk, kesinlikle öneriyorum.

  27 eylül 2018 11:40 28 eylül 2018 09:19

  87. Mac’in en güzel rujlarından biri.

  Ruby woo veya smoked purple kadar sert, dudak kurutan bir yapısı yok. Nude tondaki göz makyajlarıyla da, smokey eye tarzı makyajlarla da çok güzel duruyor. Hatta sadece biraz allık ve rimelle birlikte bile çok güzel bir görüntü oluşturuyor.

  Aynı isimli dudak kalemiyle kullanıldığında kalıcılığı artıyor ve tam olarak rengini görebiliyorsunuz.

  Makyaj çantanızda bulunması gereken rujlardan biri bence.

  20 eylül 2018 16:38