mac

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (954)
  • medya (64)

954. bu zamlar yavaş yavaş gelmeye başladığından beri(gizlinot: belki 2 sene olmuştur) mac yapmadığı promosyonları, indirimleri yaptı.

alev karslı ya da başka makeup artis anlaşmasıyla indirim kodları mı dersin, sepette şu kadar alışverişe orijinal boy maskara, select cover up kapatıcı, prep+prime 24 hour far bazı, deneme boy fondöten, ruj ve aklıma gelmeyen nice kampanya..

bu gelecek zamlarla beraber muhtemelen kampanyalar artarak devam edecektir ama "para verip alınacak asıl ürün" müthiş zamlanacağı için kampanyalar da faydasız olacak, istenen satış rakamına ulaşılamayacaktır muhtemelen.

15 ağustos 12:16 15 ağustos 13:41

953. amerikan markası olduğu için ek vergiden etkilenecek olan markalardan biridir. artık araplar'a da güvenmesinler o fiyatlarla.

15 ağustos 12:03

952. Artık ülkemizde Chanel fiyatına satılmaya başlanacaktır. (gizlinot: Ek vergi, ek vergi, ek vergi )

15 ağustos 09:08


951. çin'de satış yaptığı için hayvan deneyi yapan firmalar arasındadır. hemen hemen tüm markalar hayvan deneyi yapmadıklarını iddia ettikleri için, bu konuda en güvenilir kaynak petadır. yalnız itiraf etmeliyim ki, hayvan deneyi meselesi olmasa mac tüm paramı yatıracağım marka olurdu. 

12 ağustos 22:39

950. sitelerinde hayvan deneyleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamayla kafamı karıştıran kozmetik markası. bakmak isteyenler (link: https://www.maccosmetics.com.tr/animaltesting buyrun)

12 ağustos 14:48

949. Patrick Starr ile olan işbirliği ile çıkardıkları "Summer Starr" seti çıkmış olan marka.  

Set 2  adet lipglass,1 adet bronzer ve 4'lu far paletinden oluşuyor. Lipglass'lari deneme fırsatım olmadı kız kardeşim aldığı için. (Orta -açık nude renkler.) 

Farlarin pigmenti gayet iyi,pürüzsüz dağılıyor. Renk seçimi bence bir önceki sete göre çok daha iyi. (Diğeri genelde daha fazla Mor ve pembe ton içeriyordu.) Ayrıca belirtmek isterim,farlarin piyasada muadili bulunabilir tabi ki.

Bronzer ise uygulama sırasında biraz uğraştırdi.üç farklı fırça ile denememe rağme fircaya zor geliyor. Ama kaliciligi beni çok şaşırttı,4-5 saat kadar yüzümde kaldı,genelde yüzümde makyaj pek durmaz. 

Toparlamak gerekirse Tester Olmadığı için denemeden alma gibi bir şanssızlik yaşadim. Almayı düşününen,koleksiyonlara ilgisi olan süslüler varsa fikrimi belirtmek istedim.

Fiyatı 359 TL.  Bir önceki set sanırım 400'ü bulmuştu. 

ilgili medya:
1
11 ağustos 19:13

948. Mary Mann'ın new york times opinion'daki yazısına göre dünya ruj günündeki bedava ruj kampanyası ile abd'deki kadınları da upuzuuuuun bir kuyruğa sokmuş firmadır.

Üstelik abd'de bir mac ruj on sekiz buçuk dolar artı vergi etmesine rağmen... sen bir de türkiye'yi gör bacım :(

Kaynak: https://www.nytimes.com/2018/08/03/opinion/pink-tax-feminism-lipstick.html?smid=fb-nytopinion&smtyp=cur

4 ağustos 11:42


947. Boş zaman duyarcıları da gediğine göre tam olmuş markanın başlığıdır.

Evet ihtiyacınız bile olmayan bir ruj için onca hengameye dayandığınız için görgüsüzsünüz ve hayır, heves etmiş olamazsınız. Alt tarafı bir ruj, sizde olmasa çok da bir şey kaybettirmez değil mi? Hemen bir duyar kasma çabası, hemen bir ama durumu olmayanlar olabilir. Herkes bütçesine göre yaşasın, nasıl fikir?

(gizlinot: Ve duyarcılardan bağımsız olarak) Kardeşim sen o ruj için sıraya girdiysen bi zahmet hengameden şikayet etme. Ediyorsan da ruju alma. utanmadan alıp, şikayet ediyorsun senin adına ben utanıyorum burada.

31 temmuz 23:57

946. Pazar günü bulunduğum yerden rahat ulaşabileceğim bir mac mağazası yoktu fakat olsaydı ben de koşa koşa gider bedava ve ekstra bir ürünün sırasına girerdim. Çünkü niye girmeyeyim. Marka kendi tanıtımı için böyle bir kampanya yapmış, faydalananlar neden ölücü olsun ki. 

Erkekler de gidip kız kardeşine, sevgilisine, annesine kullanır diye hediye alıyor olabilir. Bunda da hiç bir problem görmüyorum.

Ama ben de burda yazılanları görünce şok oldum. İnsan neden sülalecek gider ki. Zaten hemen satışları başlamış.  Malesef insanlar kısa yoldan para kazanmaya çok meraklı.  Okulumun ikinci el dayanışma facebook grubunda bir kız satmak için yırtınıyor mesela. Bu ayıptır, ürünü bedavaya almışsın. Kullanmayacaksan, birine hediye etmeyeceksen neden aldın kardeşim hediye ürünü. Magazaya 101. Gelen hevesli bir genç hanım o ruju alınca çok mutlu olabilirdi, ama sen bu kampanyayı emeksiz para kazanma yöntemine çevirmeyi tercih ettiğin için olamadı. Aferin. 

31 temmuz 10:02

945. sevdigim bir marka ama turkiyedeki fiyatlarina degmez. bi de hayvan testleri yapmasa keske, yapma yani niye hayvan testi teknoloji bu kadar ilerlemisken.

31 temmuz 05:17