mac

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (955)
  • medya (64)

955. çin'de satış yaptığı için hayvan deneyi yapan firmalar arasındadır. hemen hemen tüm markalar hayvan deneyi yapmadıklarını iddia ettikleri için, bu konuda en güvenilir kaynak petadır. yalnız itiraf etmeliyim ki, hayvan deneyi meselesi olmasa mac tüm paramı yatıracağım marka olurdu. 

12 ağustos 22:39

954. sitelerinde hayvan deneyleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamayla kafamı karıştıran kozmetik markası. bakmak isteyenler (link: https://www.maccosmetics.com.tr/animaltesting buyrun)

12 ağustos 14:48

953. Patrick Starr ile olan işbirliği ile çıkardıkları "Summer Starr" seti çıkmış olan marka.  

Set 2  adet lipglass,1 adet bronzer ve 4'lu far paletinden oluşuyor. Lipglass'lari deneme fırsatım olmadı kız kardeşim aldığı için. (Orta -açık nude renkler.) 

Farlarin pigmenti gayet iyi,pürüzsüz dağılıyor. Renk seçimi bence bir önceki sete göre çok daha iyi. (Diğeri genelde daha fazla Mor ve pembe ton içeriyordu.) Ayrıca belirtmek isterim,farlarin piyasada muadili bulunabilir tabi ki.

Bronzer ise uygulama sırasında biraz uğraştırdi.üç farklı fırça ile denememe rağme fircaya zor geliyor. Ama kaliciligi beni çok şaşırttı,4-5 saat kadar yüzümde kaldı,genelde yüzümde makyaj pek durmaz. 

Toparlamak gerekirse Tester Olmadığı için denemeden alma gibi bir şanssızlik yaşadim. Almayı düşününen,koleksiyonlara ilgisi olan süslüler varsa fikrimi belirtmek istedim.

Fiyatı 359 TL.  Bir önceki set sanırım 400'ü bulmuştu. 

ilgili medya:
1
11 ağustos 19:13


952. Mary Mann'ın new york times opinion'daki yazısına göre dünya ruj günündeki bedava ruj kampanyası ile abd'deki kadınları da upuzuuuuun bir kuyruğa sokmuş firmadır.

Üstelik abd'de bir mac ruj on sekiz buçuk dolar artı vergi etmesine rağmen... sen bir de türkiye'yi gör bacım :(

Kaynak: https://www.nytimes.com/2018/08/03/opinion/pink-tax-feminism-lipstick.html?smid=fb-nytopinion&smtyp=cur

4 ağustos 11:42

951. Boş zaman duyarcıları da gediğine göre tam olmuş markanın başlığıdır.

Evet ihtiyacınız bile olmayan bir ruj için onca hengameye dayandığınız için görgüsüzsünüz ve hayır, heves etmiş olamazsınız. Alt tarafı bir ruj, sizde olmasa çok da bir şey kaybettirmez değil mi? Hemen bir duyar kasma çabası, hemen bir ama durumu olmayanlar olabilir. Herkes bütçesine göre yaşasın, nasıl fikir?

(gizlinot: Ve duyarcılardan bağımsız olarak) Kardeşim sen o ruj için sıraya girdiysen bi zahmet hengameden şikayet etme. Ediyorsan da ruju alma. utanmadan alıp, şikayet ediyorsun senin adına ben utanıyorum burada.

31 temmuz 23:57

950. Pazar günü bulunduğum yerden rahat ulaşabileceğim bir mac mağazası yoktu fakat olsaydı ben de koşa koşa gider bedava ve ekstra bir ürünün sırasına girerdim. Çünkü niye girmeyeyim. Marka kendi tanıtımı için böyle bir kampanya yapmış, faydalananlar neden ölücü olsun ki. 

Erkekler de gidip kız kardeşine, sevgilisine, annesine kullanır diye hediye alıyor olabilir. Bunda da hiç bir problem görmüyorum.

Ama ben de burda yazılanları görünce şok oldum. İnsan neden sülalecek gider ki. Zaten hemen satışları başlamış.  Malesef insanlar kısa yoldan para kazanmaya çok meraklı.  Okulumun ikinci el dayanışma facebook grubunda bir kız satmak için yırtınıyor mesela. Bu ayıptır, ürünü bedavaya almışsın. Kullanmayacaksan, birine hediye etmeyeceksen neden aldın kardeşim hediye ürünü. Magazaya 101. Gelen hevesli bir genç hanım o ruju alınca çok mutlu olabilirdi, ama sen bu kampanyayı emeksiz para kazanma yöntemine çevirmeyi tercih ettiğin için olamadı. Aferin. 

31 temmuz 10:02

949. sevdigim bir marka ama turkiyedeki fiyatlarina degmez. bi de hayvan testleri yapmasa keske, yapma yani niye hayvan testi teknoloji bu kadar ilerlemisken.

31 temmuz 05:17


948. face&body fondöteninin 200 liraya dayanmasıyla yollarımızı temelli ayırdığım marka. rujları ve göz kalemlerinin bazılarının yeri tutulamayacak olabilir ama fiyat konusunda bu marka ve urban decay dışında müşterisiyle dalga geçen bariz biçimde dalga geçen başka firmalar yok.

31 temmuz 00:01

947. Ülkemizde neden bu kadar high- end olarak görülen bir marka olduğunu anlamadığım markalardan biri.

Fiyatların pahalılığı tamamen doların yüksek olmasından dolayı, ürünleri güzel ama muadili bulunmaz şeyler değil. Pembe alt tonlu fondöten almak için tek tercihim ama yine de arasam başka bir marka bulabilirim kesinlikle. Retro matte serisinin biraz şişirilmiş olduğunu düşünüyorum. Pek çok rengine gerek ruj günü promosyonu olsun gerek hediye olsun sahibim ama hiçbirini severek kullanamadım. Çok çabuk çizgilere doluyor, yemek yedikten sonra kesinlikle yenilemek gerekiyor. Çok uğraştırıyor kısacası. Sabah sürüp akşama kadar unutabileceğim rujlari saha çok seviyorum ve bu seri onlardan biri değil.

Benim için tek artışı hangi satış temsilcisi ile konuştuysam ne sattıklarını sonuna kadar biliyorlar. Neden bahsettiklerinden gayet eminler. Tavsiye çok iyi ve çok yararlı veriyorlar.

30 temmuz 22:06

946. bloggerların beleşçiliği ile konunun bir tutulmasını pek anlamlandıramadım açıkçası. alt tarafı tüketiciye verilen bir promosyon ürün bu arkadaşlar. tüketici bir blogger gibi beğenmese bile video kanalında çıkıp "aklımı başımdan alan ürün, woow my hoooly graaail!!, bu ürünsüz asla yapamam aslaa, makyaj çantamın vazgeçilmezii!!" ve benzeri samimiyetesiz yorumlar mı yapıyor? bu tip samimiyetsiz yorumları yapabilmek için markalardan bedeva ürün mü dileniyor? az önce markette cici bir üniversite öğrencisi olduğunu düşündüğüm arkadaş x marka meyveli yoğurttan tatmak ister misiniz diye sordu. evet teşekkürler deyince de numune bir kaba koyu uzattı. ben de mi beleşçiyim bu durumda? ne bileyim spotify ilk çıktığında ilk üç ay ücretsiz premium kullanım sunuyordu. onu da denemiştim gayet. markaların hedeflediği segment dışındaki tüketicilere ulaşmak için sıklıkla kullandığı yöntemlerden biri. çünkü kendi hedef kitlesi zaten mac'i biliyor, oradan alışveriş yapıyor. ya da verdiğim örneklerdeki gibi yeni ürün tanıtımlarında kullanılan bir yöntem. burada beleşçiii, görgüsüüz diye bağıranlar, siz hiç mi herhangi bir markanın bu tip bir promosyonuna katılmadınız?

mac mağazalarına aşiret olarak gidip, büyük eniştesi üzerinden ruj toplayan, sonra da bunları zebramoda satanları da tenzih ederek yaziyorum. onun tüketici davranışından ziyade, türkiyeli gerçeği olduğunu düşünüyorum. her nihayetinde orta doğu ülkesiyiz her zaman böyle insanlar çıkıyor.

30 temmuz 21:43