mac

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (971)
  • medya (67)

971. ülkemizde nedense highend bir markaymış gibi davranan marka. rujlarını yıllarca kullandım, gerçekten çok da memnun kalarak kullandım. son bir yıldır cruelty free olmadığı için mac ten alışveriş yapmıyorum ama cruelty free bile olsa bu fiyatlarla almazdım sanırım.

ayrıca back to mac olmaması da nasıl bir kazıkçılık anlayışı anlamış değilim. amerika dakiler insan da biz değil miyiz, çok aşırı sinir oluyorum türkiye de back to mac olmamasına. yalandan indirim, ücretsiz sample vs yapacaklarına back to mac yapsalar keşke.

16 kasım 21:11

970. yılbaşı yaklaşıyor diye heralde güzel güzel paketler yapmışlar, tek mac farların fiyatına ya da sadece maskaralarının 100 üstü olmasına baktığımızda bu set bana uygun geldi. (link: https://www.maccosmetics.com.tr/product/13835/60379/urunler/makyaj/goz/goz-paletler-kitleri/shiny-pretty-things-eye-goody-bag set)

16 kasım 12:00

969. Dün sitesinde yeni koleksiyondan bir set görmüştüm, fiyatı 39.5 lira gözüküyordu. Allah allah dedim, bu sabah tekrar baktım ve 259 lira. Sebebi neydi ki? Fotoğrafları ekleyeceğim. Dalga mı geçiyorlar anlamadım gerçekten.

ilgili medya:
2
10 kasım 13:06


968. 30 ekim akşamına kadar tüm siparişlerde 3 adet sample hediye ediliyor. ben de bu bahane ile uzun süredir istediğim ruby woo'dan sipariş ettim.

28 ekim 14:10 28 ekim 14:29

967. şu an tüm siparişlerle birlikte nc50 fondoten veriyor ve bunu hangi akla hizmet yapıyor anlayamadım. Kaçımız nc50 tonundayız ki? En azından açık bir renk seçeği daha olmalıydı.

17 ekim 16:16

966. her şeyi geçtim refil ürünlerinin magnetik yapısının başka paletlere yapışmıyor olması yok mu?

sırf bu yüzden elimden çıkaracağım, çünkü kullanmıyorum. uzun süre elimde tuttum kullanmadan, sırf yapısının diğer markalara göre özel bir şey olmadığını hatırlatsın diye. diğer markalarının ürünleriyle aynı ambalaja girmeye reddediyorsan benim için yoksun mac.

coexist protestosu yapmalık firma. mug, nyx, inglot, colourpop beraber mutlu mutlu yaşayabiliyorlar mac. niye sen böylesin?

kafamdaki yeni palet renk kombinasyonuna uyan mac farım var ama yapışmaması sinirimi bozuyor. kendimi dupe rengini inglot'tan almayı düşünürken buldum. keşke hiç almasaydım. arada sırada keyifle yeni paletler yaratamayacaksam refilin özgürlüğü nerede kaldı?

7 ekim 04:36 7 ekim 04:42

965. temmuzda 83 tlye aldığım aldığım ruj bu ay 95 tl olmuştur... evet... dağılabiliriz...

26 eylül 05:21


964. 217 nolu firca gercek killardan yapilirken 217s sentetik killardan yapiliyor deniyor. Hatta 217 uretimini durdurmuslar malum. Fakat tr sitesinde suan 217 urunu satista goruluyor fakat aciklamalar kisminda “sentetik” yazmakta. Yeni uretim firca setlerinde Bu kafa karisikligini acilen cozmesi gereken firmadir.

15 eylül 13:47 16 eylül 00:26

963. Farları -ve pek çok ürünü- ‘bence’ overrated olan markadır. Buna da pek çok markanın farlarını denedikten sonra karar verdim. Gerek yumuşaklık, gerek karıştırma ve dağıtma, gerek pigmentasyonu olsun gayet vasat far yapıları var. Drugstoredan mid-ende seyrederken akla gelen ilk durak (artık mid-end de kalmadı ya, eskilerin mid-endi, şimdinin high kere high-endi) olduğu için çok popüler ama öyle süper ötesi bir marka olduğunu düşünmüyorum. Makyajın her adımından bir ürünü var elimde ve biterse tek alacağım ürünü studio fix pudrasıdır. Allıkları da bana göre vasat, fondotenleri de, rujları da aman aman mucizevi ürünler değil. Hepsinin de muadilini bulmak mümkün. O yüzden zamlar için can sıkmaya değmez, inglota bakılabilir, wnw’nin yeni far paletleri gerçekten mac’ten daha iyi bence, dupe yorumları okunabilir. Sanki insanlar kendilerini her şartta alır sanıyorlar, ardına bakmadan zama abanıyorlar, kur farkından istifade etmeye çalışıyorlar ama orantısız bir iş yapıyorlar. Almayıp tepki vermek gerek bence. Satışları düşse de kendilerine gelseler. Karaborsacı gibi fırsatçılık yapan tüm markaları çok itici buluyorum. Elbette belli miktarlarda zam olacak, kaçış yok malesef ama bu kadar da değil yani. 

15 eylül 04:45

962. Face and body ' nin 229 lira olması çok üzdü gerçekten. 2017 haziranda 112 liraya almıştım. Yazık tek kelimeyle. Ama moralimi hemen toparladım yves rocher pure light çok benzeri ve 71 lira. Artık muadillere yöneleceğiz.

14 eylül 22:17