yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  mac

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (959)
  • medya (76)

  959. kahramanmaraş depreminden sonra bağışı veya yardımı bırakın taziye mesajı bile yayınlamayan marka. 

  9 şubat 20:36

  958. Üstteki yazım biraz uzun olunca bu bilgi arada kaynamasın diye ayrı bir girdi olarak yazayım dedim.

   Yurtdışında hala devam ediyordu (edit: şimdi fark ettim, türkiye'ye zaten hiç gelmemiş), bu “back to mac” uygulaması, 6 boş ürünü götürüp bir adet ruju ücretsiz alma olayı hani. Bunu 31 mart 2023 itibariyle durduracaklarmış, Daha büyük bir şey planlıyorlarmış. Hiiç ama hiç sanmıyorum ama neyse. Bi de siz yine de boşlarınızı getirmeye devam edin bize diyorlar. acayip bi firma gerçekten. 

  ilgili medya:
  1
  3 şubat 01:49 3 şubat 01:53

  957. Bana, Aralık ayında verdiğim siparişteki 4 ürünün 3’ünü göndermiş ve buna dair bilgilendirme mesajı atma gereği dahi duymamış firma. Bir hafta sonra siparişim nerede diye bakarken gördüm, kendi kendilerine iptal edip parasını iade etmişler o ürünün, banka dökümüne bakınca gördüm bunu da. Hediye etmek için almıştım o iptal ettikleri ürünü ama neyse ki hemen başka bişey bulup almıştım, yoksa bunlara güven olmazmış. Bu arada birleşik krallık mağazası bu. 

  Ben bir de elime çabuk ulaşsın diye mağazadan mağazaya gönderimi seçmiştim teslim seçeneklerinden ama bir şey fark etmediğini görünce adresi değiştirmek istedim (ki öyle bir seçenek vardı), onaylandı maili geldi, ben siparişi yönlendirdiğim adrese bekledim iki üç gün, daha sonra siteye girip baktığımda siparişimin hala mağazada olduğunu, beni beklediğini gördüm, lanet gelsin diyip gidip aldım. 

  Bunları ben trustpilot’a da mesaj yazdım, hemenn aynı gün cevap verdiler özür dileriz bize mail atın yardımcı olalım vs diye. Ben size o kadar mail atıp o kadar da sitedeki online kısmından ulaşmaya çabalarken nerdeydiniz? Bi de mailin başlığına trustpilot yazacakmışım. Öncelik verecekler akıllarınca, aklınız başınıza anca şikayet edilince mi geliyor??

  Valla yeminliyim bir daha mac almamaya, aşırı sinir oldum. 

  3 şubat 01:40 3 şubat 01:41


  956. (bkz: mac lover ödül programı)

  2 şubat 05:05

  955. Gün geçmiyor ki canım ülkemde yeni bir rezalete imza atılmasın.

  Kış indirimi dolayısıyla vadi istanbul mağazasına uğradım. İndirim standını biraz inceledikten sonra bir ürünü gözüme kestirdim. Satış danışmanıyla da ürünle ilgili konuştuk. Ürünü kendisinin de beğendiğini, çok iyi bir fiyata indiğini ve kaçırmamam gerektiğini söyledi. Ben de aldım ve kasaya yöneldim; fakat kasada indirim düşmedi. Tüketici olarak etiket fiyatından alma hakkım olduğunu söylediğimde manuel giriş yapmaya elverişli bir sistemlerinin olmadığını ve mağaza müdüründen onay almaları gerektiğini söylediler. O an mağazada bulunmayan müdüre ulaşıldığında kasa fiyatı dışında satış yapılamayacağını belirtti. Kendisiyle özellikle kendim görüşmeyi talep ettim. yaptıklarının kanunen suç olduğunu ve şikayette bulunacağımı, 10 küsür senedir ülkemizde bulunan bir şirketin sistem altyapılarını ilgili kanunlara göre düzenlemiş olmaları gerektiğini söyledim. Kendisi de bana bütün estee lauder company şirketlerinde globalde de işleyişin bu olduğunu (globaldeki her prosedür türkiye'de uygulanıyormuş gibi), -büyük harfle- müşterilerin de etiketleri değiştirme durumu olduğu için bir şey yapamayacaklarını söyledi( o sırada mağazadaki tek müşteri de benim). Söylediği şeyin mantığa aykırı olduğunu belirttiğimde de ancak genel merkeze durumu bildirebileceklerini, onay gelmesi durumunda o fiyattan satabileceklerini; ama bu sürecin kaç gün süreceğinin belirsiz olduğunu dile getirdi.

  Uzun uzun anlattım ; ama kısacası mac türkiye, tüketici kanununda net bir şekilde belirtilen, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyatın uygulanması yönündeki maddeyi hukuksuzca ihlal etmekte ve kendi ifadelerine göre bu ihlali yıllardır sürdürmektedir. Şirkete yaptırım uygulanması adına çektiğim fotoğrafla birlikte gerekli yerlere şikayette bulunacağım.

  14 ocak 20:56 14 ocak 21:03

  954. Studio fix pudrasına bayıldığım melba allığından nefret ettiğim kozmetik markası. Studio fix pudrasını fırçayla nemlendirici üzerine yada güneş kremi üzerine uyguladığımda sanki kendi cildimmiş gibi durması ve kapatıcılığının iyi olması sebebiyle çantamdan asla eksik etmiyorum. Fiyatı artsada vazgeçemeyeceğim tek mac ürünü olabilir. Melba allığı ise tek bir mac allığım olsun deyip muanın önerisiyle almıştım fakat hiç ama hiç memnun kalmadım. Öyle bir taşlaşıyor ki kullanmadan önce üzerini kazımak gerekiyor rengi de öyle bulunamayacak bir renk değil şuan ki fiyatını asla hak ettiğini düşünmüyorum. Bende mac ın pinch me allığı da var onda böyle bir sorunla karşılaşmadım gayet güzel bir allık.

  5 ocak 14:41 5 ocak 14:48

  953. Birçok kategoriden ürününü denediğim ve bazılarını severek kullandığım, ancak bu girdide memnun olduğum ürünlerini değil mua'larını eyyorlamak istediğim kozmetik markası.

  Adettendir tanımını da yaptığıma göre geleyim başına gelen olaya. Haziranda fondöten almak üzere İstanbul'da ist marina mağazalarına gittim. Adını hatırlamadığım sarışın bir hanımefendi bana bu renk sizin renginiz, başkası olamaz diyerek direk uygulama yaptı. Oranın ışıklarında mükemmeldi. Bende hemen alıp çıktım tabi sonuçta mua değil mi? İşi bu, herhalde yanlış vermez diye düşündüm açıkçası. Ama keşke düşünseydim. Sonrasındaki günlerde ne zaman makyaj yapsam suratımda tüp patlamış gibi korkunç bir turunculuk var. Üstüne de zaman geçtikte daha da kötüleşiyor bulamaç gibi korkunç bir hal alıyor. Fondötenin yapısı mükemmel ama renk fecaat. Neyse kullanamadan attım kenara, amiyane tabirle elimde patladı. 

  Geçenlerde piazza'da annemle gezerken Mac'e girip ruj almak istedi. Nesrin hanım yardımcı oldu. En son kasaya gidecekken eğer başka ihtiyacınız varsa değerlendirin derim, yeni yılda artış olacak dedi. Bende yukarıdaki durumu aynen ilettim kendisine. Hangi mağaza diye sordu, ağzımı açamadan ist marina mağazası mı diye kendi cevap verdi. Meğer o mağazadan herkes bu şikayetle geliyormuş. Bana verdiği rengi söyledim nw25 diye, şok oldu nasıl o renk size verilir ki, alt tonunuz bile uymuyor dedi. Rengimi buldu ama sütten ağzım yandı bi kere, bu sefer tester istedim. Fiyatı artacaksa artacak, en azından elimde patlayan 2 tane mac fondötenim olmaz dedim. Tester'ı 1 haftadan fazladır kullanıyorum, çevremde herkes fondötenin yüzümde belirgin olmadığını ve harika göründüğünü söylüyor. 

  Şimdi iki kişi de aynı işi yapıyor ama biri nw25 diye alakasız bir renk, diğeri de net kendi rengim olan nc27 veriyor bana. Buranın bütün çalışanlarının aynı düzeyde işini bilmediği kesin bence. Eğer renkli bir ten ürünü alınacaksa kesinlikle tester istemek gerekiyormuş, burada hep okurdum ama nasıl oldu da düştüm bu hataya bilmiyorum, nasipte bu dersi 600 liraya almak varmış. 

  4 ocak 21:52


  952. Dün bir şey almak için mağazasına girdim, görevli kadın ürünü kasaya götürürken "başka bir ihtiyacınız var mı? Yanlış anlamayın soruyorum çünkü yarın zam gelecek tüm ürünlere, aslında söylememiz yasak ama söylemek istedim bir ihtiyacınız varsa" diye uyardı beni. :') aklımda bir şey daha vardı ama aman sonra alırım diyordum onu da aldım... ve şu an baktım da sahiden zam gelmiş ve küçümsenecek kadar da değil. Bir üründen yüz tl kâr yapmışım daha ne olsun. Fiyat politikası sahiden üzücü. Ben mid high end bir rujun 400 tl olmasını doğru bulmuyorum artık. 

  2 ocak 14:14 2 ocak 14:38

  951. "Clear Lipstick Caps For MAC - Replaces Original Cap To See Your Favorite Lipstick Color Easily" adı altında webden/amazondan arayabileceğiniz şeffaf kapaklar satılıyormuş. böylelikle mac koleksiyonu olup hangi renk hangisiydi derdi son buluyor. 

  21 ekim 2022 12:39

  950. Geçen haftaki kampanyada kendi sitesinden 2 tane ruj aldım. Normalde mini ruj bile alsam 2 adet sample gönderiyorlar, bu sefer hiçbir şey koymamışlar, kalbim kırıldı.

  4 ağustos 2022 23:51 5 ağustos 2022 00:07