sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  20. 26 şubatta eses mac fite kayıt yaptırdım. 1-28 şubat arası maksimum karta 6+2 aylık üyelik yapıyorlardı. keşke önce burdaki yorumları okusaydım. fit randevu diye bir şey var. 3 seçenek sunuyorlar. 1.cisi eğitmenle çalışmak 5-10-20 ders şeklinde beslenme ve spor konusunda yaşam koçluğu yapıyorlar. 20 ders ücreti 1600 ve yaklaşık 2,5-3 ay sürüyormuş. 2. seçenek macfit uygulamasından kendine program hazırlamak.3. seçenek yağ-kas oranına bakıp ,ölçüm alıp ona uygun program yapılması bu da 150 lira. ben 2.sini tercih ettim.mac fit uygulamasından kendime proğram hazırladım ama uygulama istediğim gibi değil. spor salonu geçmişim olduğu için çok zorlanmıyorum.ama hiç spor yapmamış birine uygun bir salon değil maalesef.

  6 mart 14:28

  19. şubesine göre kalitesi/fiyatı değişen spor kulübü zinciri. ben kocaeli/gebze şubesine bir yılı aşkın süredir devam ediyorum ve oldukça memnunum. tabii şubeler arasında farklılıklar olabilir ama kendi şubem için görüşlerim şu şekilde:

  -- su/havlu verilmemesinden yakınılmış ama bugüne kadar gittiğim hiçbir spor salonunda havlu veya su verildiğini görmedim açıkçası. bu nedenle yadırgamıyorum. zaten kendi havlumu getirmeyi tercih ederim hijyen sebeplerinden dolayı.

  -- diğer spor salonlarına kıyasla ortamı daha büyük, geniş ve ferah açıkçası. bu nedenle basıklık hissetmiyorum. havalandırması/ortam ısısı yeterli. özellikle de bireysel çalışma alanının geniş olması güzel, çünkü ağırlık makinelerinden ziyade mat üzerinde çalışmayı tercih ediyorum.

  -- eğitmenlerle kendiniz iletişim kurmadıkça ilgilenmiyorlar, sizi kendi halinize bırakıyorlar. grup derslerinde tanıdığım bir eğitmenden daha sonra özel 4 kişilik grup dersleri de almıştım, o nedenle her seferinde yardımcı olur bana. ama onun dışında eğitmenlerin gelip de yönlendirdiğini görmedim. yine de soru sorduğumda hepsi yardımcı oldu.

  -- burayı tercih etmemin en önemli sebeplerinden biri de, ilginçtir ki bazı üyelerinin çok bilinçli bir şekilde spor yapıyor olmaları. bunu söylerken insanları dikizliyormuşum izlenimi yaratmak istemem, ama etrafınızda ciddi bir şekilde spor yapan insanların olması müthiş bir motivasyon sağlıyor. işyerimin yakınında bir yeri deneyeyim diye 5 ay kadar macfit'e ara vermiştim. üyeleri çoğunlukla ev kadınları ve işten çıkıp gelmiş insanlardan oluşuyordu. bu 5 ay içerisinde üyelerin etkisinin ne kadar etkili olduğunu da öğrenmiş oldum. tabii bu macfitten ziyade gebze şubesindeki üye profilinden kaynaklı bir durum.

  -- spor alet ve ekipmanları da yine gitmiş olduğum diğer spor salonlarına göre çok daha kapsamlı. hiçbir zaman bozuk bir alet görmedim.

  -- grup dersleri yeterli. genelde bireysel çalışıyorum ama zaman zaman zumba, crunch ve pilates derslerine katılıyorum.

  19 şubat 13:57

  18. soru cevap aparatından sonra görüş ve deneyimlerimi buraya da yazayım, kalıcı olsun, belki araştırma yapanlara fikir verir dedim ve geldim. (gizlinot: swh)

  ortaköy üyeleri tüm macfitlerden yararlanabildiği için mümkün oldukça çevremdeki macfitleri dolaşıyorum spor günlerimde.

  öncelikle, salondan salona hem alet kalitesi hem de trainer kalitesi değişiyor gözlemlerime göre. eğitimleri, donanımları değil üyelere tavırları vs burada kıstas.

  ortaköydeki spor aletleri haliyle en kaliteli olanlar. çalışanlara sürekli aletlerle ilgili soru sorabiliyorum, göstermeli olarak anlatıyorlar, tavsiye veriyorlar "bacak için şu alet daha iyi, seviyene göre şu ağır gelir" gibi. büyük/küçük havlu, peştemal, şampuan, duş jeli ve saç kremi var ücretsiz. yine ücretsiz su içmek için çeşme ve sebil var. dolaplar elektronik kilitli. makyaj pamuğu, kulak çubuğu, duş için otel terliklerinden vs var. havuzu var. girişler şifre ve avuç içi taramasıyla yapılıyor. çok sayıda alet olduğu için sıra beklemiyorum genelde. (iş çıkışı saatlerinde gitmedim bu arada.) bir kat sadece aletlere ayrılmış, stüdyolar üst katta olduğu için daha ferah bir atmosfer.

  ortaköy dışında trump, özdilek, torun vs birkaç avm içi şubeye gittim. kilidi, havluyu, şampuanı, terliği vs kendiniz getiriyorsunuz. su sadece otomattan satın alınıyor. aletler dokunmatik ekranlı vs değil tuşlu ve sıra beklenmesi gerekiyor genelde. girişlerde çoğunda avuç taraması yok. çalışanların bir kısmı sadece özel öğrencileriyle ilgileniyor, bir kısmı sizi azarlayabilecek cürrete sahip.

  bu arada kaydolmayı düşünüyorsanız şubeye gidip görüşün, bir gün ücretsiz giriş hakkı veriyorlar denemeniz için. genel olarak memnun olduğum spor salonu.

  21 ekim 2018 16:58 20 şubat 01:22

  17. çok memnun olmadığım spor salonu zinciridir.

  ucuz ve evime uzak olmaması sebebiyle tercih ettim. nezih insanlar var tam zıttı insanlar da var. bağıra bağıra ağırlık kaldırıp, set arası dinleniyorum ayağına "nedense" kadınların çalıştığı yerde gezinen gençlerin, genç kızları dikizleyen amcaların , biri aleti diğeri pilates topunu işgal ederek "anırarak" gülmekten çalışamayan ve başkalarına da izin vermeyen genç kızlarımızın bulunduğunu da söylemek lazım.

  eğitmenler ilgili. ama kadın olduğum içindir belki bilmiyorum ama rahatsız etmedikleri sürece benim için avantaj,kimi erkek cevap alamıyormuş başka salonlarda da.

  ama çok ticari ya. program yazdırdım ölçüm yaptırdım.ilgilendi ama verimli olduğunu düşünmüyorum fazla. bir de sürekli özel derse getiriyor konuyu benim hocam. hareketlerin nasıl yapılacağını zaten gösterdi program aldığım için. ama ayrıca onunla çalışırsam daha iyi olurmuş. ona da 100 den başlıyor fiyatları. (kimi hoca daha pahalı )

  salona 100 küsür veriyorum. hocaya program için 100 verdim ölçüme para almadı ama o da bir 90-100 tl (sonrakinde alınacak) birde onunla çalışmak için 100 lira verecekmişim oldu canım.

  geç saatte yada çok erken saatte gitmem gerekiyor. allahtan öğrenciyim de sadece akşamlara zorunlu kalmıyorum. sıra bekliyorum bazı aletlerde.

  vücudu biraz oturtup iptal edeceğim üyeliğimi. ileride de bir kaç dumbell,kettlebel ile evde çalışacağım gibi görünüyor.

  14 nisan 2017 19:03

  16. marmarapark avm dekine yazıldım yılbaşında ve 1 ay sonra üyeliğimi iptal ettim. Hocalar sadece ilk yazıldığınız gün spor aletlerini anlatıyolar o kadar. bunun dışında bir program oluşturma yada yardım etme gibi durumları yok. fiyat performans olayı demiş bazı arkadaşlar ama öncesinde yerinde jatomi vardı aynı fiyata gidiyodum. hocalar özel olarak ilgileniyodu her ay kontrollerimde yapılıyodu. hiç memnun kalmadığım spor salonu oldu kendisi. beylikdüzü civarında başka spor salonuna giden ve memnun olan varsa mesaj kutuma beklerim.

  14 nisan 2017 15:39

  15. Bu hafta ömür macfite yazıldım, hocalar çok ilgili değil daha çok ilk gün aletleri gösterip bırakıyorlar şöyle yapın böyle yapın demiyorlar. Ben 98-99 lira gibi bi fiyata kaydoldum, ayın 20si yada 25inde çekim yapıyolar o yüzden iptal etmek isteyenlerin bu süreden önce söylemeleri gerekiyor. Salon temiz, herkes kendi halinde takılıyor kimse kimseyi rahatsız etmiyor.

  14 nisan 2017 10:28

  14. İstanbul’da severek gittiğim spor salonu.

  Yazılanlara bakınca genel olarak olumlu ve olumsuz yorumların çoğuna katılıyorum.

  Bununla beraber bu olumsuz yorumların çoğunun sadece Macfit’e değil genel anlamda çoğu spor tesisinde olduğunu düşüyorum.

  Daha önceki üyeliğim evimin çok yakınında olan bi spor kulübüydü. Üye olmadan önce aklımdaki 2-3 yerin yorumlarını okumuştum. Bu kulübün kendini pazarlaması, lokasyon, hijyenik, son model ekipmanlar, nezih kaliteli üyelerin olması şeklindeydi. Ücret olarak İstanbul geneli spor kulüplerinin bi tık daha üstündeydi. Aylık ödeyeceğim miktara vurunca hiç düşünmeden 2 yıllık üyelik yaptırdım. İlk 6 ay yaz mevsimine de denk gelmesiyle gayet güzeldi. Ama yedinci ayın sonunda salon şişmeye, koşu bantlarının önünde kuyruklar oluşmaya, pilates vb derslerde tepeleme insan olmaya başladı. Yoga dersinde cakkıdı cakkıdı sakız çiğneyenler mi, havalandırmaya rağmen yoğun ayak ve pis matların kokusu mu dersiniz. Artık en son bi bayanın ayağı alnıma değince.. benimde elim bi kadının poposuna yapışınca bıraktım dersleri. Nezih üyelere gelince gerçekten ortam ilk başlarda güzeldi. Sonlara doğru yeni alınan üyelerle birlikte duşların kapısına yapıştırılmış kirli pedler, saunada törpüyle el ve ayak tırnaklarının arasındaki kirleri çıkaran bayanları gördü bu gözler. İki yılım dolunca üyeliğimi yenilemedim. Bir aylık denemek için Macfit’e üye oldum, aylardır devam ediyorum ve son derece memnunum.

  Demek istediğim işin püf noktası:

  - beklentileri pek yüksek tutmamak gerekiyor. özünde bu yerlerin hepsi birer ticarethane

  - eğitmenler siz ekstra ücret ödemediğiniz sürece hiçbir kulüpte sizinle ilgilenmiyor veya sorularınıza baştan savma cevap veriyor.

  - İş çıkışı veya haftasonu öğlen vakitleri her kulüp ağzına kadar tıka basa doluyor kuyruklar oluyor. Bu saatlerin dışında spora gidebilirseniz gerçekten büyük rahatlık. Macfit en azından rezervasyon sistemine geçmeye başladı. Önceden online rezervasyon ile grup derslerine katılacak üye sayısını belirleme sistemini oturtabilirse çok iyi olacak.

  - Havlunun olmaması gerçekten dezavantaj. Ekstradan çantada yer ve ağırlık kaplıyor.

  - Sebillerden su doldurmayı pek tasvip etmiyorum. Üyelerin çoğu ağzını değdirdiği şişeyi su doldurduğu yere yapıştırmaktan, salya ve mikrop transferinden çekinmiyor. Herkes suyunu kendisi getirmesini veya parayla satılmasını bi dezavantaj olarak görmüyorum.

  - Ben Macfit’e üye olurken adım adım tıkladığım her sayfada ödemelerin otomatik çekileceğini bildiren uyarılar yapılıyordu. Sanırım bu konuda çok şikayet olmuş yeni üye olanların göreceği şekilde ödemelerin her ay otomatik çekileceğini insanın gözüne sokuyorlar. Ben yine de ana kredi kartımla değil sanal kredi kartımla üye oldum. Üyelikten çıkmak istediğim zaman nolur noolmaz sanal kart numaramı değiştiririm otomatik para çekemezler.

  12 nisan 2017 10:46 12 nisan 2017 10:57

  13. birkaç ay giderim sonra sıkılırım diye düşünüp 1,5 yıldır severek devam ettiğim spor salonudur. izmirde muadili birçok spor salonu yıllık üyelikle çalışırken macfitin aylık sistemi olması ve evime en yakın spor salonu olması beni ikna etti. aylık fiyatın yarısına gelmesi için yıllık üye olmayı düşünmeye başladım..

  tek sorunu çok kalabalık olması. koşu bandı ve spor aletlerinin kalabalık olduğu saatlerde derslerden birine giriyorum kalabalıktan etkilenmiyorum. sanırım macfitte spora devam etmemin sebebi tekdüze spor yapmak zorunda olmamak, crunch, spinning, eliptik bisiklet, fitness aletlerinde serbest çalışma alternatiflerinin olmasıdır.

  12 nisan 2017 08:16

  12. kredi kartı sistemine dayalı bir spor salonudur.diyelim ki 1 aylık üye oldunuz,o 1 ayın sonunda üyeliğinizi iptal ettiğinizi salona belirtmezseniz diğer ay da kartınızdan aynı şekilde ücreti çekerler.bunu bilip eğer devam etmeyecekseniz öncesinde salona belirtmek gerekiyor,dikkat edin derim.ayrıca tıklım tıklım dolu olduğu için asla tercih etmediğim spor salonudur kendisi.giden arkadaşlarımın başına birçok kez cüzdan,telefon,para kaybolması/çalınması olayı gelmiştir,böyle durumlara karşı da kendilerine ait bir tedbir bulunmamakta.gidiyorsanız eşyalarınıza çok dikkat edin,yanınızdan ayırmayın derim.

  12 nisan 2017 00:46

  11. Ankara konutkent şubesine gittim bende bir ara.. aslında zaten fit bir vücuda sahibim, fakat belimin ağrıması, dizimde çıkan problem vs. Olunca spora başlama kararı aldım, 1 yıllık üyelik yaptırdım. Birçok pilates sınıfı olacağını, aynı zamanda dans sınıfları olacağını söylediler. Söyledikleri zamandan 20-30 gün geç açtılar şubeyi. Bir süre pilatese gittim, sınıf inanılmaz kalabalık olduğu için el kol kaldıracak yer yoktu resmen. Üstelik ne zaman pilates sınıfı olsa kapının yanından ucundan resmen dikizleyen erkekler, hatta eğitmenler çok rahatsız edici. Keza söyledikleri dans sınıfı 4 ay sonra açıldı..

  Tek başıma çalışmak isteyip, antrenörlerden yardım istediğim her zaman, size hemen bir program yazalım demeleri, ki bu program, yağ ölçümü vs. Aylık üyelik parası.

  Bunlardan sıkılmışken birden hastalandım, hastalığım ilerledi ve astıma çevirdi. Bu süre zarfında bırakın spora gitmeyi, evden çıkamadım.

  1 yıl boş yere para ödedikten sonra beni arayıp şubeye gelmezsem otomatik 1 yıl üyelik yenileyeceklerini, ayrıca şube geç açıldığı için ?? 20 günlük ekstra para ödemem gerektiğini söylediler. Ben kabul etmediğimde resmen problem çıktı, en son annem olaya karışıp isterse astım raporumla dava açıp 1 yıllık parayı geri alabileceğimizi söylediğinde hıı evet efendim biz hallettik tamam para alınmayacak dediler.

  Birdaha asla diyorum gerçekten..

  11 nisan 2017 23:31