girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (193)
  • medya (2)

193. istanbul'daki vitrinlerinde daima %50 + %50 indirim afişi bulunduran marka

11 ekim 14:14

192. İlk gördüğümde ciddi ciddi Fransız markası sanmıştım, aptal yerine konmuş gibi hissettim Türkiye'den olduğunu öğrenince. Annem Madame Coco nevresimlerine bayılır üç farklı çeşit almıştır herhalde. Ben de çeyizim için iki çeşit aldım ve bence kalitesi baya iyi. Karaca Home ve English Home nevresimlerinden çok daha iyi buldum ben. Desenleri, soft renkleri gayet hoş. Ayrica Musc du Cachemire isimli vücut parfümünü de severek kullanıyorum.

10 ekim 22:07

191. İnternet fiyatları inanılmaz indirimli gözüküyordu bir hevesle mağazalarına gittim. Bide ne göreyim o indirimli fiyatlar mağazada tam tamına iki katı. BaZı şeyler dokunulmadan malına bakılmadan alınmaz burda satılan ürünlerde öyle. yapacaksan yap mağazanda adam gibi indirim milleti kandırmanın anlamı yok yani madame coco. 

10 ekim 16:23


190. İsmi ve tarzı sebebiyle çoğu insan tarafından yabancı marka sanılan ama aslında tamamen türk olan ev dekorasyon-tekstil mağazası. Genelde mağazaları depo görüntüsünde olur ve hep bir şekilde indirim olur. Yine ismi sebebiyle kaliteli ürünleri olduğu düşünülür ancak orta-alt kalitededir aslında. Madame cocoya girmemiş kadınlar çok pahalı, kaliteli olduğunu düşünür. Daha önce alışveriş yapmış olanlar ise kaliteli olmadığını bilip bağımlı olur. Nasıl gratis-watsons bağımlılığı var. Bir de madame coco-english home bağımlılığı var. Benim madame coconun en sevdiğim ürünü musc de cashmire body mistiydi. Bazı mağazalarda eski seriden kalan parçalar sıfatıyla 1-2 tane bulmak mümkün olsa da artık üretimi durdurulmuştur. Çalışanlarına yaklaşımını da sözlükten öğrendim ve şaşırmadım. Ne yazık ki genellikle orta-alt segment mağazalar hep bu şekilde bir strateji uyguluyor. Zaten satıcıların ürünleri ne kadar bildiği, size ne kadar yardım edebildiği de meçhul. Fark ettiyseniz çoğu işini sevmiyor ve kendini oraya ait hissetmiyor gibi. 

29 eylül 09:29

189. Ben böyle kazıkçı bir fiyat politikası daha görmedim. Geçen sene 196 liradan indirimle 84 liraya aldığımız yorgan bu sene 400 lira olmuştu, bir de lütfetmişler indirimle 160 liraya düşmüştü.

Durun durun, bitmedi. Şimdi Bir alana bir bedava kampanyası yapmışlar.. Nasıl olduysa 3 günde bizim yorgan sen 750 lira ol, bir de indirimle 300 liraya düş.. bak sen ya. Bir akıllı sensin heralde madame coco. Şaka gibi.

Tanım: çalışanlarını sömürmeyi, insanları kazıklamayı amaç edinmiş ne olduğu belirsiz mağazalar.

29 eylül 01:37 29 eylül 01:43

188. mağazalarında kırılan veya çalınan eşyaların belli bir yüzdesini mağaza müdürü ile mağaza çalışanlarının maaşlarından kestiği iddia edilen türk markası.

bir gazete yazı dizisi yapıp, eski çalışanların anlattıklarını yayınlıyor ve olay böyle patlak veriyor. zamanında çok şubeli bir firmanın genel merkezinde çalıştığım için bu işlerin nasıl yürüdüğünü az çok biliyorum. yapılan röportajda çalışanların en fazla 40 gün çalıştığını okuyoruz. o mağazalarda bir de uzun ömürlü çalışanların ağzından duysak neler neler anlatırlar. ama onlar uzun süreli çalışan olduğu için hem yenilerden bir nebze daha iyi muamele görürler hem de yıllardır emek verdiği yerden çıkmamak için tarafsız bir şekilde konuşmaları pek mümkün değil. açıkçası ben bu gibi platformlarda "artık kapısından geçmem, iğne almam" tarzındaki pasif agresif tepkileri doğru bulmuyorum. siz kapısından geçmeseniz de onlar aynı işlemlere devam edecek. ve en önemlisi belki de üst yönetimden birilerinin yapılan bir çok haksızlıktan haberi yok, kimseler de onlara ulaşıp bilgi vermemiş oluyor. eğer burda hakkı sömürülen insanlara yardım etmek istiyorsanız yapacağınız en önemli şey merkezlerine mail atmak, telefonlar açıp, dilekçeler yazıp şikayet oluşturmak. ne kadar çok kişi farklı sözlerle rahatsızlığını dile getirirse o kadar çok etkili olur. ne kadar kötü bir firma da olsa merkeze kadar ulaşan insanlar bir şekilde dikkate alınır. unutmayın orda aylardır çalışan, paraya ihtiyacı olup da sesini çıkaramayan çok insan vardır. onların sesi olabilirsiniz. bu gibi çok şubeli işletmelerde büyük bir hiyerarşi var, nerdeyse herkes kendi şubesinde kendi imparatorluğunu kurmuş gibi davranabiliyor. yanına da birkaç yandaş bulduğu zaman ali kıran baş kesen gibi olup sevmedikleri çalışanlara ağır mobbingler uygulayabiliyorlar. bazen tüm bunları genel müdürün ruhu bile duymuyor. gördüm, yaşadım, biliyorum.

18 eylül 10:04 18 eylül 10:09

187. ara ara part tıme çalıştığım için okuduklarımı kendim yaşıyormuş gibi okudum. bundan sonra buradan bir iğne bile almam,aldırmam. insan diye yüzlerine bakıyoruz böylelerinin.haram olsun o 3 kuruş.

18 eylül 05:02


186. haberleri okudum ve insanın ne kadar iğrenç bir yaratık olduğuna tekrar karar verdim.

çalışanlarının maaşını hukuka aykrı bir şekilde kesen, asgari ücretli çalışanlarına ay sonunda kırılan eşyalar vs sebep gösterilerek (sözleşmede olmadığı halde) 185 lira gibi komik bir ücret yatıran mağaza.

inanamıyorum bu ne para hırsıdır. koskoca marka 100 asgari ücret ile mi zengin olacak sanki? nedir bu aklım almıyor valla.

17 eylül 23:00

185. Aman tanrım, şoktayım. Haberi okudum, o kadar üzücü ki. Annem ara sıra oradan bir şeyler alırdı, artık tamamen bırakmaya karar verdi. Rezil sömürücüler. İnsanların parasını yiyip nasıl rahat uyuyorlar!?

17 eylül 21:52 ed.18 eylül 17:46

184. Boykot listeme girmiş markadır. Eşe dosta da söylüyorum ki almasınlar. 

17 eylül 19:54