4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (251)
  • oylar ()
  • medya (1)

251. Kokusunun hastasıyım. Yıllar önce hatta bayağı yıllar önce hıdırellezde bacağıma gazete kağıdı yapışıp ciddi bir yanık olmuştu. Babam atlama demesine rağmen atlayıp bacağımı o duruma soktuğum içinde söyleyememiştim bir arkadaşımın annesi durumu farkedip babama söylemiştide öyle hastanenin yolunu tutmuştuk. Doktor bu kremi vermişti. Bacağımdaki ciddi yanık izini sıfırladı bu krem. Bence her derda deva mucizevi bir krem.

18 eylül 02:39

250. Issız adaya düşsem yanıma alacağım krem. Yüzümde, vücudumda çıkan sivilcelerle, batıklarla sıkıldıkça oynayan birisiyim ve yaraya dönüşmeden bırakamıyorum. Öyle zamanlarda pişmanlık içinde elim bu kreme gidiyor. 

Evde bıyığımı ağdayla aldığım zaman da ağdayla beraber derimi de kaldırıyorum bazen. O zaman da bunu sürüyorum hemen. Birazcık yanma yapıyor fakat bir iki gün içinde dudak üstüm kızarmadan atlatmamı sağlıyor.

18 eylül 01:07

249. Cildi yenileyen yara ve kızarıklıklara iyi gelen krem. Ben hiç sivilce vb. cilt problemlerim için kullanmadım ama iyi geldiğini okudum. Ancak dener miyim yüzüme,denemem.

17 eylül 22:53


248. her gun ust uste kullandigimda kizariklik yapan krem. kullanildiginda kesinlikle gozle gorulur duzelme oluyor ciltte.

17 eylül 19:25

247. Cilt bakımına gittiğim yerdeki uzmanın tavsiyesiyle almıştım ben de. Faydasını da gördüm. Saf aloe vera jeli ile karıştırarak gün aşırı kullanmamı söylemişti ama bence de cildi fazla alıştırmamak lazım. Dönemsel olarak kullanılabilir.

17 eylül 17:29

246. Ben bu kremi, lekeleri geçiriyor ve kırışıklıklara faydalı vaadine inanıp bilinçsizce 5 ay falan kullandım. Her gece kalın bir tabaka cildime sürüyordum. Evet çok güzel kokuyor, nemlendirmesi de çok güzel gerçi kuruyunca yüzü bi tık geriyor ama. Kesinlikle ama kesinlike her akşam kullanılacak bir şey değil. Kremi kullandıktan sonra cildim sarktı daha bir yumuşadı, sanki kilo vermiş de sarkmışım gibi. Yara iyileştirme özelliğine inanıp yanıklarımın yada ayakkabı vurmalarının üzerine sürüyorum artık. Kesinlikl de faydalı. Youtube videolarına inanıp da içine bişeyler bişeyler karıştırıp her gün en azından kullanmayın.

17 eylül 15:33

245. şahane bir yara izi kremi. gerek yanıklar gerek kesikler her türlü iz için işe yarıyor sanırım.

10 gün önce sivilcelerim ve sivilce izlerim için kullanmaya başladım. değişim resmen gözle görülür vaziyette kızarıklıklarım çok azaldı (gizlinot: nazar değmesin) pütürlere de etkisi var gibi. ben yalnızca geceleri çok az miktarda pıt pıt hareketlerle uyguluyorum. daha önce de kullanmaya çalışmıştım ama sivilce yapmıştı. fakat şu aralar yağlı cildim karmaya döndü. sanırım yağlı ciltlerle anlaşamayan bir krem.

17 eylül 08:30


244. yeni keşfim. masedassol bephantol ve evigen ampulu karıştırıp içine de birazcık nane yağı damlatıyorum mükemmel bir etki yarattı cildimde. zaten madecassolun onarıcı etkisi var,,bephantol nemlendirici evigen ampul yani e vitamini her cildin ihtiyacı olan seymiş nane yağı da aknelere iyi geliyormuş. gayet iyi bir krem

17 eylül 00:04

243. İçeriği centella asiatica isimli bir bitkiden ve yardımcı maddeler olarak glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin, ıtır yağı, lavanta yağı ve saf sudan oluşuyor.

Bitki antibiyotik içerdiği için yaraların iyileşmesinde faydası var.

Glikol stearat: kreme kıvam verici maddedir, ciltle temasında herhangi bir etki yarattığı gözlenmemiştir.

Propilen glikol: cilt üzerinde yumuşatma etkisi vardır ancak son zamanlarda cilde zarar veren kimyasallar olduğu tartışılmaktadır.

Itır yağı yaraların iyileşmesinde ve cildi sıkılaştırmada, lavanta yağı kızarıklık görünümünü azaltmada kullanılır.

17 eylül 00:01

242. Yüzüme iğneli epilasyon yaptırırken, yapan bayanın önermesi ile tanıştım bu kremle. epilasyondan sonra düzenli olarak kullandığımda cildimin daha hızlı kabuklanmasını sağlayarak izlerin çabuk geçmesine gerçekten yardımcı oldu.

Sonrasında sivilce için de kullanıldığını öğrenince denedim ve gece sürünce kremin sabah sivilcenin şişliğini aldığını gördüm.

Ayrıca sürekli kullanımının cilt için iyi olacağını düşünmüyorum yoğun kıvamlı ve yağlı yapıda.

16 eylül 21:25