yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (9)
  • medya (4)
  5

  14. en sevdiğim parfümlerden. hayatımda kullandığım en kalıcı parfüm diyebilirim. sıkıp bir odaya girerseniz odada kokunuz dakikalarca kalır, abartısız söylüyorum. bence her yaşa ve her mevsime uygun(gizlinot: bence her parfüm her mevsim ve yaşa uygun ancak genelde çiçeksi, tatlı, şekerli kokular gençlerle; ağır, odunsu kokular orta yaşlı/yaşlı insanlarla bağdaştırıldığı için bir ayrım yapılıyor. bu nedenle bu parfümü kokladığınızda bir yaş gelmez aklınıza(bence)) çiçeksi, böyle tatlı odunsu bir koku, ba yı lı yo rum. bittikçe satın alıyorum.

  14 ocak 04:09 14 ocak 04:10

  5

  13. beymen'de koklayıp aşık olduğum ve yaklaşık 1.5 senedir kullandığım unisex parfümüm. kokusu çok ağır o yüzden yaz aylarına çok yakıştığını söyleyemem. tek sıkıntısı kendisinden bir süre sonra sıkılıyorsunuz ve yeni parfüm arayışlarına giriyorsunuz. sonra da dönüp dolaşıp yine baccarata dönüyorsunuz. niche koku sevenlerin imza parfümü olabilecek bir parfüm. ilk sıktığınızda çiçeksi (amber ve yasemin çiçeği) kokusu geliyor, birkaç dakika geçtikten sonra yerini daha yoğun baharatlı, odunsu bir kokuya bırakıyor. hayatımda kullandığım en kalıcı parfüm, kıyafetlerimden de üstümden de kokusu çıkmıyor. bendeki edp versiyonu edt versiyonundan pek memnun kalanı görmedim kalıcık açısından. 

  ilgili medya:
  1
  15 aralık 2021 00:28

  1

  12. Hayatımda kokladığım en kötü en ağır parfüm. Asla tahammül edemedim direkt mide bulantısı yaptı bende. Benzinle karışık yapış yapış bir şeker kokusu alıyorum çok kötü. Elime testerı geçmişti tek bir fıs bile yıkamaya rağmen geçmiyor. Aşırı kuru ciltliyim oryantal parfümler kullanmama rağmen tenimde 3 saatten fazla kalıcı olan parfüm olmamıştır ama bu günlerce çıkmıyor odadan, kıyafetten, tenimden aşırı kalıcı keske beğendiğim bir koku olsaydı gerçekten kalıcılığı muazzam. 

  4 ekim 2021 08:19 4 ekim 2021 08:20


  1

  11. Hastane kokusundan parfüm. Malesef çok da kalıcı. Nasıl olup da dünyanın en populer, en pahalı, en prestijli, en seksi parfümleri arasında en başta bunu sayıyorlar anlamam mümkün değil. İlaç, eczane, sargı bezi, yoğun bakım çağrışımı yapan bir koku nasıl seksi olabilir? Tövbe yarabbim.

  29 eylül 2021 23:46

  10. Sihir gibi bir parfüm öyle ki yarim saat önce gectiginiz yerden sizin gectiginizi anlayabiliyor insanlar. Moleküllerinizi birakiyorsunuz resmen. Kokusu herkese hitap etmez biraz agir sayilabilecek bir parfüm. Ama baska hicbir seye benzemiyor. If you know you know...

  21 eylül 2021 12:35

  9. Herkesin Hastane, ilaç kokusu gibi dediği benimse yoğun bir citrus kokusu aldığım, asla ağır gelmeyen hatta kalıcılığını yeterli bulmadığım için extrait olanını daha çok beğendiğim parfüm. Diğer bir kaç mfk kokusuyla beraber sample'ını aldım bakalım. Severek kullanmaktan korkuyorum zira en küçük boyu 320 Euro. 

  16 temmuz 2021 20:15

  3

  8. İlk sıkışımda bana baya ilginç gelen, durdukça yavaş yavaş neden insanların burberry her'e benzettiğini anladığım (yalnızca benzerler, muadil olacak kadar yakın olduklarını asla düşünmüyorum), saatler sonra tenimde ekşimsi bir kokuya dönüşe yazan parfüm. Sanırım tenimle pek uyumlu olmadı, bir de kıyafetlerimde deneyeceğim bakalım alt notaları kendisini nasıl gösterecek. Başlangıçta herkesin aldığı hastane kokusu bana da geldi (kısa bir süre sonra geçti bence ama), bir doktor adayı olarak inceden hoşuma gitti desem yalan olmaz. Bu sene uzaktan üniversite 1 okumamın acısını çıkarmak adına birazcık hastane koksam fena olmaz (parfüm anlatıyordum nereye geldim kusura bakmayın, pandemi bit artık nolur)

  14 temmuz 2021 02:31


  7. hayatımda kokladığım en güzel şey ve kalıcılığı muazzam. ben bu parfümü beymende denemiştim, elimde yok. bir parfüme bu kadar para verebilmem mümkün değil, verirsem geceleri rahat uyuyamam o nedenle satın almadım tabii. olur da bir gün bir yerlerden elime savurunca içimi acıtmayacak miktarda para geçerse. o gün satın alacağım lol.

  parfümün kokusuna gelecek olursak, ben herhangi bir şeye benzetememiştim. hastane kokusuna benzetenlerin olduğunu duydum burda da yazılmış ama bence alakası yok, bilmiyorum belki tenden tene değişiyordur. oldukça ağır bir parfüm, ben ağır parfümlerden aslında pek hoşlanmam ama buna bayılmıştım. unisex diye geçiyor ama bana sorarsanız direkt kadın parfümü bu. erkekte düşünemiyorum bile çok feminen gelmişti bana kokusu.

  kalıcılığı da şaka gibi. 1 kere bileğime fısladım ve bileğimden kokusu 1 hafta boyunca her gün duş almama rağmen geçmedi. bileğimdeki koku o gün giydiğim kıyafetlerime sindi. akşam kıyafetlerimi çıkardım ve kirlilerin arasına koydum. tüm kirli sepeti buram buram parfüm koktu. bir kere yıkadıktan sonra bile kokusunu aldım. artık içine ne koydular da bu kadar kalıcı bilemiyorum, çok ilginç.

  19 mart 2021 21:44

  5

  6. Ben hastane kokusunun bir mit olduğunu sanırdım ama kolumda denediğimde gerçekten öyle olduğunu anladım rahatsız ediyor mu? Asla ama göz önünde bulundurun enteresan bir detay

  19 mart 2021 11:44

  5. Hayatımda gördüğüm en kalıcı koku diyebilirim ve en ağır.Bir kez sıkın ve saatlerce gitmesin.Hatta bileklerinizi sabunlasanız bile çıkmıyor.Keşke sevdiğim bir koku olsaydıda hiç çıkmasaydı.Bana aşırı ağır geldi.Denemeden benim gibi almanızı tavsiye etmem.Fakat kalıcılık 10 üzerinden 10

  ilgili medya:
  2
  17 eylül 2020 00:45