yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  3. oud ve gül notaları üzerine kurulu bir parfüm.

  bu parfüm ile ilgili öncelikle şunu demek istiyorum, bu parfüm ilk açılışta açık bir şekilde dalin bebek şampuanı kokuyor. çok güçlendirilmiş bir dalin bebek şampuanı hayal edin, açılışta alacağınız koku tam olarak bu. ve buna bağlı olarak da çok yoğun-ağır bir koku duyumsanıyor.

  açılışından sonra, oud-gül ve vanilya yavaşça birbirine karışmaya, teninize oturmaya başlıyor ve parfüm nitelikli kaliteli bir parfüme dönüşüyor. parfüm çok değişkenlik gösteren bir parfüm değil ama bu birleşim nitelikli bir birleşim. oud notası bana göre hem birleşim yapmak için hem de üzerinizde taşımak için zor bir nota. ama bu parfüm belki de en rahat şekilde kullanabileceğiniz oud yorumlarından biri. çünkü buradaki oud yorumu arabic bir oud yorumu değil aksine modernize edilmiş bir oud yorumu. ama şunu da belirteyim oud notası ne yaparsanız yapın tamamen arabic olmaktan uzak olacak bir nota da değil. emsal oud yorumlarına göre daha modern diyebiliyorum sadece.

  unisex bir parfüm olsa da bence kadın kullanımına daha yakın bir parfüm. parfüm bana göre maskülen olmaktan çok uzak. gerçekten parfümün çok feminen, çok kadın kadın bir havası var.

  bana göre çok sıcak bir parfüm. soğuk bir kış gününde dışarıdan sıcak bir ortama girmek gibi ya da size göre vücut ısısı daha yüksek birinin size sarılması gibi bir hissiyatı var. kullanıcısını sarıp sarmalayan parfümlerden biri. yine bana göre sadece çok soğuk kış günlerinde kullanılabilecek, şu dönemde dahi ağır olabilecek bir parfüm. çünkü parfüm çok yoğun bir parfüm ve bu günlerde dahi boğucu olabilir. yoğunluğuna değinmişken 1 fıs bile sizi sabahtan akşama kadar götürebilir. kalıcılığı ve yayılımı bence muazzam. bence ortalama 10-12 saati rahatlıkla vardır ki benim tenimden ancak duş aldıktan sonra kokusu gitti. parfümü ayarında kullanmak anlayışınız yoksa, parfümle banyo yapmayı seviyorsanız bu parfüm etrafınızdaki insanlara çok boğucu gelecektir. bu nedenle ofis ortamında, kapalı ortamlarda kullanacaksanız bir iki fıstan fazlası aşırıya kaçabilir.

  ben bu parfümü çok soğuk kış günlerinde, kazak kaban kombini ile ya da özel bir gecede kullanmayı tercih ederim. bana çok gündelik yaşam kokusu gibi gelmiyor. yani bir pazar günü kahvaltıya giderken kullanılacak bir parfüm değil. bir parfümün güzel olması onu her ortamda kullanabileceğimiz anlamına gelmiyor. genel olarak yorulamak gerekirse ciddi anlamda kaliteli, hoş bir koku. oud-gül-vanilya seviyorsanız şans verebileceğiniz kaliteli bir koku olmuş.

  18 eylül 16:51

  4

  2. Başlangıcı çok etkileyici kremsi gül ve oud ile başlayan fakat orta ve alt notalara geçişte vanilyanın da etkisiyle çok tatlı bir hal alıp bayıcı kokan kurkdjian parfümü. Kurkdjian gül notasını parfümlerinde kullanmayı seven ve çok ustaca işleyen bir parfümör. Nickime ismini veren, fransız aktris catherine deneuve için tasarladığı Lumiere noire adlı parfümü gül ve paçulinin ustaca harmanlanmış halidir. Hele bir de içinde türk damask gülünün de olduğu a la rose var ki koklamaya doyamaz insan.

  25 eylül 2020 14:29

  5

  1. francis kurkdjian isimli parfüm dehasının, oud serisinden bir parfüm. esasen süslülerin bugün sıktığı parfümler başlığında bu açıklamayı yapacaktım ama baktım ki çok uzatıyorum ve parfüm hakkında başlık açılmamış, bari başlık açayım dedim. süslüler, dekant parfüm belasına bulaştığımdan beri elimde çok parfüm birikti. özellikle bu mevsim için kullanabileceğim 10 ml, 5 ml bir dolu koku var. ama dört gündür yani elime ulaştığından beri sadece oud satin mood kullanıyorum. gül kokusu oud kokusu ve vanilyası baskın (vanilyayı ben tam alamıyorum ama babam bugün sitemle karışık vanilyayı aldığını da belirtti:) babalar kızlarının dalin kokmasını istiyor sanırım, en azında benimki ağır kokularımı hep eleştiriyor(gizlinot: ama bu beni durduruyor mu)(gizlinot: asla)(gizlinot: swh)), ama açıkçası bu kez babama hak vermek zorudayım, çünkü bu açılışı gerçekten ağır bir koku. ama aşığım süslüler aşık. keşke çok param olsa da tam şişeli alsam. ben ki gül kokusundan nefret ederim, mfk bu parfümle bana gülü sevdirdi. bu parfümü sevmeyen tek kişi babam sanırım o da açılıştaki yoğun kısma denk geldi bu sabah, geçen gün sıktıktan yarım saat sonrasında parfümün tene oturuşuna denk geldiğinde olumsuz yorumu olmadı mesela. keza annem de, yakın kız arkadaşım da dönüp dönüp hangi parfüm bu diye sordular. fazla uzatmayayım; teninize yakışırsa eğer, çekiciliğin şişelemiş hali bu koku süslüler. flörtüm falanım olmadığı için erkek gözüyle yorumlayamıyorum(gizlinot: forever alone). sadece geçen gün görüştüğüm bir erkek arkadaşım kokuya bayıldığını söyledi, vedalaşırken sarıldığımızda iki saniye uzun sarıldı (gizlinot: swh) yani birazcık ağır kokulara garezi yoksa, flörtünüzü de etkileme gücü yüksek bir koku. genel beğeniye uygun mu tartışılır, ben anket yapmadım neticede. ama kesinlikle ortalama bir koku değil bence, seversiniz veya sevmezsiniz, belli bir etki gücü olan bir koku. deneme imkanı olanlara tavsiye ediyorum.

  edit : cümleye farklı başlayıp düzeltmeyi unutunca adamcağzın adını maison yapmışım. sevgili tilonorrinco uyardı, düzelttim.

  14 ekim 2019 09:03 14 ekim 2019 09:48