yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (2)
  • medya (3)

  1. inanılmaz ince bir dokuya sahip, kapatıcılığı az ancak birkaç kat ürün uygulayarak artabilen, su bazlı jel bir fondöten.

  oldukça akışkan bir yapıya sahiptir. renk seçenekleri biraz kafa karıştırıcı, ilk bakışta renklere gelişigüzel şekilde sıralanmış sayılar isim veriyor gibi duruyor.

  Ayrıca mary kate ve ashley olsen kızlarımızın da aydınlık bir cilt için en çok sevdiği fondötenmiş.

  (bkz: mac face & body foundation) ile kıyasının yapıldığı güzel bir yabancı blog yazısı buldum buyrun

  (link: http://xoxovalentinekissesxoxo.blogspot.com.tr/2011/07/make-up-for-ever-vs-mac-face-body.html http://xoxovalentinekissesxoxo.blogspot.com.tr/2011/07/make-up-for-ever-vs-mac-face-body.html)

  5 nisan 2014 10:06

  2. Mufe nin en güzel fondoteni bence. incecik yapısı ile kat kat sürüp kapatıcılığı ayarlamak mümkün.

  ilgili medya:
  1
  30 ekim 2014 01:52

  3. kuru, normal ve nispeten sorunsuz ciltler için çok daha uygun olduğunu düşünsem de, yer yer akne izli, seboreik eğilimli karma cildime uygun fondöten arayışıma son vermiş üründür. kuru ve pullanmaya meyilli bölgeleri kesinlikle vurgulamaz. ben doğal görünümü sevdiğimden incecik sürüp nemli bir süngerle dağıtıyorum, pigmentasyon olan bölgelere parmaklarımla azıcık daha sürüp kapatıcılığını arttırıyorum ve çoğu zaman kapatıcıyla uğraşmıyorum bile. tabii akne izlerini örttüğü gibi bir izlenim vermek istemem, o iş için kapatıcı kullanmak şart, ama benim için lekeleri kabul edilebilir kıldığını söyleyebilirim.

  bu kadar ince uygulandığı sürece çoğu fondötenin aynı etkiyi sağlayacağını düşünebilirsiniz, ama ne vitalumiere aqua gibi yine su bazlı fondötenler, ne de bb kremler cildimi bunun kadar sağlıklı ve makyajsız gösterebildi. kimse yüzümde fondöten olduğunu anlamıyor ve güzel bir cildim olduğunu söylüyorlar, fondöten sürdüğümü söyleyince de istisnasız yüzüme dokunuyorlar. velhasıl öncelikli sorunu kuru bölgeler ve pullanma olan tüm cilt tiplerini memnun edeceğini düşünüyorum.

  16 mart 2015 00:17


  4. mac face and body ile mufe face and body yi ben karşılaştırır isem şunları söylerim sanırım. her ikisini de kullanmış biri olarak kendimce fikirlerimi paylaşmak isterim kısaca.

  her iki fondoteni de fırça yada sünger ile kullanınca verim alamıyorum ve beğenmiyorum. ancak ikisini de elimle uygulayınca tatmin edici bir kapatıcılık elde ediyorum. elimle uygula yapınca daha çok seviyorum.

  mufe, mac den daha akıcı gibi. hafifde jölemsi jel gibi bir yapısı var. mac daha yoğun yapılı sanki.

  mufe bence daha kapatıcı. elle uygulama yapınca tek katta aradığım kapatıcılık benimle.

  mufenın kokusu daha iğrenç. hatta bayağı iğrenç.

  mac daha parlak bir bitiş veriyor. mufe ise benim kuru cildimde bildiğin mat duruyor. su miktarı fazla olduğu için yağlı ciltler için daha da uygun bence. mufe için parlak diyenler durdum ancak bende en mat duran fondotenlerden kendisi.

  her ikisinde de renk skalası geniş ama mufede renk skalası çok karışık isimlendirilmiş.

  mac de iki farklı boy satın almak mümkün ve daha ucuz mufeden.

  mufe pompalı cam şişede kırılma riski var.

  mac plastik mini bidonda. kırılma riski yok.

  mac eşarbıma daha çok bulaşıyor. mufede bu sıkıntıyı yaşamadım.

  mufe aydınlık bir görünüm veriyor ama parlak değil. mac de ise aydınlık bir görünüm değil parlak bir görünüm elde ediyorum.

  mufeyi yüzüme uygular iken bütünleşmeyecek gibi dururken bi noktada ansızın bütünleşiyor.

  mufeyi kat kat uygulamak isteyince sıkıntı yaşamıyorum. yama yama durmuyor, cakey görüntü oluşmuyor. mac i kat kat kullanmayı denemedim hiç.

  kalıcılık olarak mufe bende daha kalıcı. şimdilik aklıma bunlar geldi arkadaşlar. başka şeyler gelirse eklerim.

  bu arada bende bulunan rengi 38

  ilgili medya:
  1
  27 nisan 2015 01:33 27 nisan 2015 01:37

  5. uzun zamandır süren fondöten arayışımın son durağı. duruşuna,bitişine resmen aşık oldum desem yeridir.mac face and body'den daha kapatıcı olduğunu söylemek mümkün,fakat ona göre daha mat bi bitişi var.mat derken çok sağlıklı bir görüntü veriyor cilde fakat mac'inkinde benim cildim daha çok parlıyordu,daha dewy bi görünüş ortaya çıkıyordu.tek katla az kapatıcılık alınsa da çift katla cakey görünmeden,bitişi değişmeden orta kapatıcılık elde edilebiliyor ki bu benim çok da problemli olmayan cildime gayet güzel durdu.evet bazı sivilce lekelerini,sivilceleri çok kapattığı söylenemez ama bu kadar doğal duran bi fondötenden açıkçası onu da beklemek haksızlık olur diye düşünüyorum.alacaklara,almayı düşünenlere şimdiden tavsiye; kullanmadan önce çılgınca çılgınca çılgınca çalkalayın!

  edit:imla

  6 ağustos 2015 17:28 6 ağustos 2015 18:30

  6. sanırım kendisi kullandığım en güzel fondöten, inanılmaz hafif yapıda buna rağmen mac face and body'den kesinlikle daha kapatıcı.

  ciltteki durusu ve bitişi çok doğal, ne mat ne parlak sağlıklı renk eşitsizlikleri giderilmiş bir ten.

  Cildim karmadan yağlıya dönük olmasına rağmen parlama, kusma yapmadı, sadece t bölgeme çok hafif laura mercier secret brightening powder uyguluyorum.

  Bence dünyanın en güzel my skin but better fondöteni

  12 aralık 2015 00:50

  7. Sonunda cildin ne güzel dedirten fondoteni buldum ama çabuk bitiyor arkadas hemde cok cabuk

  12 aralık 2015 11:51


  8. Yaklaşık 3 haftadır aramızda ki aşkın sona erdiği fondöten. :( ne yazık ki oksitlenme yaptı. sürdükten 2-3 saat sonra tenim en az 1 ton koyulaşıyor. ne yapacağımı şaşırdım. çözüm olarak açık renk pudra sürüyorum üstüne eh işte idare ediyor.

  Bu sorunlardan biri ve nispeten tolore edilebilir olanı... asıl önemlisi sivilce yaptı yüzümde. :( sağ yanağımdaki yeni geçti derken bugün çenemde çıktı. düşünüyorum başka sebep bulamıyorum çünkü cilt bakım rutinim aynı... Adet dönemi değil.

  Şöyle bir gerçek var ki ben yanlış fondöten seçimi yapmışım. Karmadan yağlıya dönük, akneye meyilli ciltlerin uzak durması gereken bir fondöten türü face&body. mac ya da mufe farketmez...

  Anlamadığım 4 ay önce aldığım fondöten neden son 3 haftadır oksitlenme yapıyor? moralim bozuldu yeni de aldım. daha da bloger gazına gelirsem. :(

  9 ocak 2016 23:58 ed.25 ocak 2016 09:28

  9. çok hafif çok bebek bi fondöten. kapatıcılığı orta ile az arası gibi ama orta kapatıcılığa daha yakın. yüzde duruşu çok güzel. mat bitişli. suratınız parıl parıl parlamıyor. sürümü kolay. çıkarması kolay.

  10 ocak 2016 03:22

  10. bir bb kremden bile daha az kapatıcılığa sahip bir fondöten. karma ve yağlı ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum. ciltle bütünleşmesi zaman alıyor, su gibi bir yapısı olmasına rağmen. ben şahsen pek beğenmedim. öyle sağlıklı bir görüntü verdiği de yok.

  24 ekim 2016 19:10 24 ekim 2016 19:12