sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (78)
 • oylar (35)
 • medya (10)
3

78. kapatıcıyı sevdim mi sevmedim mi çok kararsız kaldım çünkü ne olduğunu anlayamadan nerdeyse 1 ayda bitti. daha doğrusu bitmesine çok az kaldı, dibini kazıyorum (tıpasını çıkardım). lorealin meşhur kapatıcı ıle bunun arasında kalmıştım, daha uygun fiyatlı olduğu ve çok merak ettiğim için bunu tercih ettim.

çalıştığım için her gün makyaj yapıyorum ve göz altlarım yüzümdeki en rahatsız olduğum yer. kapatıcısız dışarı çıkamıyorum maalesef, koyu renkli göz altlarım sebebiyle. bb krem veya fonfoten kullanmıyorum, o an kullandığım kapatıcı neyse biraz genişçe sürerek göz altlarımdan kalanı tüm yüzüme şöyle bir geçiyorum. bunu bütün kapatıcılarda böyle yapıyorum ama bu ürün benim için çok bereketsizdi. ne olduğunu anlayamadan fırçaya pekte ürün gelmemeye başladı.

kapatıcılığı orta. sabitlediğinizde renk değişimi olmuyor. gün içerinde ince çizgilere dolabiliyor. sabah sürdüğünüz ürün akşam üzeri yüzünüzde pek kalmayabiliyor (en azından ben de kalmadı). yapısı biraz kuru, üzerine pudra geçince biraz daha kuru durdu haliyle ama pudra geçmeden de kuru duruyor.

çok bereketsiz olduğu için bir daha alacağımı sanmıyorum. zaten çokta fazla beğenmedim. indirimde 31 tl gibi bir fiyata almıştım. şu anda elimde loreal Infaillible More Than kapatıcı var, o da bittikten sonra note bb kapatıcıya geri dönerim muhtemelen. kısaca kıyaslamak gerekirse, loreal de kurutuyor, ama kalıcılığı ve kapatıcılığı çok çok daha yüksek. loreali daha çok beğendim.

30 mayıs 14:05

77. Hiç sevmeyen taraftayım. Beyaz tenli ve gözaltları sorunlu bir insanım yani bir türlü aradığım kapatıcıyı bulamadım ve çok fazla kapatıcı denemişliğim var. Bu ürünün iki rengini denedim ilki c2ydi gözaltlarım mor olduğu için morlukları kapatmadı dedim yapısını sevmemiştim ama herkes çok övünce bir şans verip daha koyu olan c5 aldım ama yok olmadı anlaşamadık. İlk sürüldüğü anda çok güzel gibi geliyor ama ürün asla kalıcı değil sabitleseniz de sabitlemeseniz de uçup gidiyor o kadar kalın ağır yapısına rağmen düzgünce kapatamıyor morlukları ve çizgilere çok doluyor. Ayrıca tüpü büyük görünse de aşırı hızlı bitiyor.

30 mayıs 00:36

76. Epey konuşuldu ama hazır tekrar gündeme gelmişken, kapatıcı olmadan asla makyaj yapmayan biri olarak ben de yorumlarımı yazmak istedim. Ben de çoğu kişi gibi loreal infaillible more than concelaer ile arasında kalıp watsons yılın ürünü seçildiğinde indirimden 32,5 liraya aldım. Renk seçeneği ülkemizdeki çoğu ürüne göre fazla ancak ara tonlar ülkemize gelmemiş. Yine de renk seçerken çok zorladım. benimle aynı sorunu yaşayan varsa diye buğday ten skalasındaki renk seçeneklerinden bahsedeyim. Sarı alt tonlu, mevsime göre değişse de genelde nc25 skalasında biriyim. Kapatıcıyı normalde ten rengimden bir tık açık seçiyorum. Bir örnek daha vereyim, age rewinde nude rengi yüzümle aynı renkken gözaltlarım için light rengini kullanıyorum. Bu kapatıcıyı alırken de c7 aldım. Sitesinde c7 için “for medium skin tones with neutral undertone” yazıyordu. Hakikaten de nötr alttonlu bir kapatıcı. Bir medya ekleyeceğim girdime zaten, alttonunu rahatlıkla görebilirsiniz. c7 yüzümle birebir aynı renk oldu. c6 için light/medium skin, neutral undertone yazmışlar ama mağazada baktığım kadarıyla inanılmaz pembeydi, o yüzden tercih etmedim. Tekrar alırsam tenimden bir tık açık durması ve çok pembe olmaması adına yüksek ihtimalle c5 rengini tercih ederim. (gizlinot: C5 ise light skin tones, golden undertone olarak geçiyor.)

Gözaltı morluğum epey yoğun, göz çevrem ise normal. Ne yağlı, ne kuru. Seçtiğim renk, ten rengimle aynı ve nötr alttona sahip olmasına rağmen kapatıcılığı harika yüksek, tüm morluklarımı sildi falan asla diyemem. Bence orta/yüksek. Toz ürünlerimi bile süngerle uygulayan biri olarak bu kapatıcıyı fırçayla uygulamayı sevdim ama tok bir fırçayla tampon tampon değil de daha seyrek kıllı bir fırçayla sürerek uyguluyorum. Süngerle çok kuru durdu niyeyse. Ve evet, çizgilere inanılmaz doluyor, yapısı kalın olduğu için durduğu yeri yarık gibi gösteriyor. Pudrayla sabitlemek de çözüm olmuyor bence, pudralı performansı da aynı. O yüzden genelde sabitlemiyorum. Gözaltlarımdan ziyade yüzümdeki lekeler için kullandığımda çok daha güzel bir sonuç verdi. Hem yüksek kapatıcılık hem de kalıcılığı iyi. Bitince yüzümde kullanmak için tekrar alırım, gözaltlarım için belki.

ilgili medya:
2
27 mayıs 18:55

5

75. çoğu kapatıcı anında gözaltı çizgilerime dolar (ciddiyim en uzun süre 1 dakika falandır) ama bu ürün daha fazla süre dolmadan duruyor. c2 rengi cildine birebir uyuyor. bu ay indirim ilk başladığında aldım, aslında ihtiyavım yoktu ama çok merak ettiğim bir üründü. her yerde karşıma çıka çıka... satış görevlisi aslında c1 rengini önerdi ama aydınlatıcı olarak değil kapatıcı olarak istiyordum. c2 açık buğday tenliler için bence güzel bir seçenek.

- ilk olarak yapısı, pudralı gibi. hızlı sabitleniyor o yüzden ilk göz altlarıma sürüp hızlıca yediriyorum sonra diğer bölgelere geçiyorum.

- ıslak sünger ile uygulayınca çok doğal bir bitiş sağlıyor. tam kapatıcılığını görmek istiyorsanız parmak ile dağıtmak daha iyi olur.

oldukça kalıcı. cildinde yağlanma yapmadı, bir süre sonra kuru kuru göstermedi.

- açtığınızda çok fazla ürün geliyor, azıcık sıyırıp kullanmak daha mantıklı. ürün gramajı fazla gözüküyor ama burada ki süslüler hemen bittiğini söylemiş, bunu bitirince editlerim.

- gün içinde renk değiştirmedi, olduğu gibi kaldı. sabitlenmesi kalıcılığı güzel.

gözaltı çizgilerime doluyor ama bu bende bir kriter değil çünkü bende hepsi doluyor. o kadar marka denedim, ürün denedim daha karşıma dolmayan çıkmadı. bir de bu kadar hızlı sabitlenmese güzel olurdu çünkü çok hızlı dağıtmak gerekiyor. bir süre daha deneyip bitirdiğimde bütün yorumlarımı tekrar güncellerim.

13 mayıs 21:49

74. bu kapatıcıyla ilgili hislerim çok karışık sevdim mi sevmedim mi bilmiyorum bu yüzden artıları ve eksileri şeklinde yazacağım.

+ kapatıcılığı yüksek

+ renk skalası geniş + grilenme yapmıyor + kolay dağıtılıyor.

+ fiyatı 42 tlydi ben aldığımda gayet uygun.

-bereketsiz bir ürün, fırçası çok kalın dolayısıyla ürün miktarı ayarlamada zorlandım ben. -gözaltlarım kuru değil fakat yüzümün diğer bölgeleri için kullanamadım. pullandıracak kadar kuruttu. gözaltlarınız kuruysa aşırı nemlendirmeniz gerek kullanmadan önce.

20 nisan 14:35 20 nisan 14:37

4

73. Ben bu kapaticiyi seviyorum. bir suredir yasadigim bir cilt problemi sebebiyle goz altima kapatici surmuyorum, o yuzden kirisikliklara dolup dolmadigini gozlemleme imkanim olmadi. Fakat cildimdeki sivilce lekesi, renk esitsizligi gibi sorunlarin oldugu bolgelere bu kapaticiyi uyguluyorum ve memnunum.  Sivilce kapama isinde gayet iyi sonuc aliyorum. Baska kullanan tanidiklarim oksitlenme sorunu yasadiklarini soylese de ben sabah nasil surduysem aksam da oyle buluyorum. urunun daha iyi yayilmasi icin yuzume direkt fircayla surunce degil de fircadan elime alip elimle yuzume surdugumde daha iyi verim aldigimi kesfettim. Bence tek dezavantaji goz acip kapayincaya dek bitiveriyor olmasi.

19 nisan 22:11

72. Çok yoğun nemlendirilmiş yüzümde bile parçalandı. Çok fazla kuru fakat örtücülüğü yüksek, gözaltlarında belki bir nebze kullanabilir ama sivilceleri yaydığını düşünüyorum. Sivilce üstünde kullanmanızı önermem.

11 nisan 16:12

71. kapatıcılığı çok güzel fakat çizgilere çok doluyor.

Birde çok fazla kullanmıyorum ama çok hızlı bitti. Güzel indirim olursa tekrar alırım.

8 nisan 17:51

70. NC20 prolongwear kapatıcı rengine çok benzeyen C06 rengi, oksitlendikçe garip bir şekilde bir ton da açılmış gibi görünüyor. Kesinlikle kullanan kişilerde kötü göründüğünü düşünüyorum, kırışıklıklara bu kadar fazla dolan kapatıcıya hiç rastlamamıştım. Oldukça opak bir kapatıcılığa sahip ancak Göz altı yerine yüzünüzde kapatılması gereken renk eşitsizliklerine uygulanabilecek bir kapatıcı. Ayrıca C06 ile C07 arasındaki renk farkı çok fazla. İki kapatıcının ortak kullanılması gerekiyor, ara renkler için de buçuklu seriler üretseler çok güzel olabilir.

8 nisan 10:16

69. Kapaticiligi güzel, uygulaması hızlı olunursa kolay, mat bir bitişi var ama kac tane kapatıcı kullandim bu kadar ince çizgilere dolanina ilk kez rastlıyorum.

8 nisan 07:41