sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (77)
 • oylar (33)
 • medya (9)
5

77. çoğu kapatıcı anında gözaltı çizgilerime dolar (ciddiyim en uzun süre 1 dakika falandır) ama bu ürün daha fazla süre dolmadan duruyor. c2 rengi cildine birebir uyuyor. bu ay indirim ilk başladığında aldım, aslında ihtiyavım yoktu ama çok merak ettiğim bir üründü. her yerde karşıma çıka çıka... satış görevlisi aslında c1 rengini önerdi ama aydınlatıcı olarak değil kapatıcı olarak istiyordum. c2 açık buğday tenliler için bence güzel bir seçenek.

- ilk olarak yapısı, pudralı gibi. hızlı sabitleniyor o yüzden ilk göz altlarıma sürüp hızlıca yediriyorum sonra diğer bölgelere geçiyorum.

- ıslak sünger ile uygulayınca çok doğal bir bitiş sağlıyor. tam kapatıcılığını görmek istiyorsanız parmak ile dağıtmak daha iyi olur.

oldukça kalıcı. cildinde yağlanma yapmadı, bir süre sonra kuru kuru göstermedi.

- açtığınızda çok fazla ürün geliyor, azıcık sıyırıp kullanmak daha mantıklı. ürün gramajı fazla gözüküyor ama burada ki süslüler hemen bittiğini söylemiş, bunu bitirince editlerim.

- gün içinde renk değiştirmedi, olduğu gibi kaldı. sabitlenmesi kalıcılığı güzel.

gözaltı çizgilerime doluyor ama bu bende bir kriter değil çünkü bende hepsi doluyor. o kadar marka denedim, ürün denedim daha karşıma dolmayan çıkmadı. bir de bu kadar hızlı sabitlenmese güzel olurdu çünkü çok hızlı dağıtmak gerekiyor. bir süre daha deneyip bitirdiğimde bütün yorumlarımı tekrar güncellerim.

13 mayıs 21:49

76. bu kapatıcıyla ilgili hislerim çok karışık sevdim mi sevmedim mi bilmiyorum bu yüzden artıları ve eksileri şeklinde yazacağım.

+ kapatıcılığı yüksek

+ renk skalası geniş + grilenme yapmıyor + kolay dağıtılıyor.

+ fiyatı 42 tlydi ben aldığımda gayet uygun.

-bereketsiz bir ürün, fırçası çok kalın dolayısıyla ürün miktarı ayarlamada zorlandım ben. -gözaltlarım kuru değil fakat yüzümün diğer bölgeleri için kullanamadım. pullandıracak kadar kuruttu. gözaltlarınız kuruysa aşırı nemlendirmeniz gerek kullanmadan önce.

20 nisan 14:35 20 nisan 14:37

4

75. Ben bu kapaticiyi seviyorum. bir suredir yasadigim bir cilt problemi sebebiyle goz altima kapatici surmuyorum, o yuzden kirisikliklara dolup dolmadigini gozlemleme imkanim olmadi. Fakat cildimdeki sivilce lekesi, renk esitsizligi gibi sorunlarin oldugu bolgelere bu kapaticiyi uyguluyorum ve memnunum.  Sivilce kapama isinde gayet iyi sonuc aliyorum. Baska kullanan tanidiklarim oksitlenme sorunu yasadiklarini soylese de ben sabah nasil surduysem aksam da oyle buluyorum. urunun daha iyi yayilmasi icin yuzume direkt fircayla surunce degil de fircadan elime alip elimle yuzume surdugumde daha iyi verim aldigimi kesfettim. Bence tek dezavantaji goz acip kapayincaya dek bitiveriyor olmasi.

19 nisan 22:11

74. Çok yoğun nemlendirilmiş yüzümde bile parçalandı. Çok fazla kuru fakat örtücülüğü yüksek, gözaltlarında belki bir nebze kullanabilir ama sivilceleri yaydığını düşünüyorum. Sivilce üstünde kullanmanızı önermem.

11 nisan 16:12

73. kapatıcılığı çok güzel fakat çizgilere çok doluyor.

Birde çok fazla kullanmıyorum ama çok hızlı bitti. Güzel indirim olursa tekrar alırım.

8 nisan 17:51

72. NC20 prolongwear kapatıcı rengine çok benzeyen C06 rengi, oksitlendikçe garip bir şekilde bir ton da açılmış gibi görünüyor. Kesinlikle kullanan kişilerde kötü göründüğünü düşünüyorum, kırışıklıklara bu kadar fazla dolan kapatıcıya hiç rastlamamıştım. Oldukça opak bir kapatıcılığa sahip ancak Göz altı yerine yüzünüzde kapatılması gereken renk eşitsizliklerine uygulanabilecek bir kapatıcı. Ayrıca C06 ile C07 arasındaki renk farkı çok fazla. İki kapatıcının ortak kullanılması gerekiyor, ara renkler için de buçuklu seriler üretseler çok güzel olabilir.

8 nisan 10:16

71. Kapaticiligi güzel, uygulaması hızlı olunursa kolay, mat bir bitişi var ama kac tane kapatıcı kullandim bu kadar ince çizgilere dolanina ilk kez rastlıyorum.

8 nisan 07:41

3

70. önce iyi özelliklerinden başlayayım. kapatıcılığı gerçekten güzel. nemli ve pürüzsüz göz altlarına sahip olanlar çok sevecektir çünkü kapatıcılığı artırılabilir. ayrıca doğal ışıltılı fondötenlerin üstüne gerçekten çok güzel duruyor. yapısı sıvı olduğu için göz altına uygularken aşırı derecede kalın durmuyor.

gel gelelim kötü özelliklerine. kuru ciltlilerin koşarak kaçması gereken bir concealer bu. özellikle göz altlarınızda deri inceyse ve kuruysa orayı tavuk derisi gibi gösteriyor. sabitlenmediğinde 10 saniyede falan çizgilere doluyor. en kötü özelliği ise o kadar kötü kokuyor ki makyaj masamdan kaldırdım çünkü görüntüsü bile beni tetikliyordu.

ben bu ürünü tati’nin uyguladığı gibi tam göz altıma değil daha aşağı yanaklarıma doğru uyguluyorum aydınlatma amaçlı. zaten göz altlarım aşırı mor değil, ben rahatsız olmuyorum. benim için c2 rengi abartılı kullanılmadığında göz altlarını çok güzel aydınlatıyor. yine de bitince kokusundan ve kuru ciltlere uygun olmadığından dolayı bir daha almam.

7 nisan 20:40 7 nisan 20:41

69. Maalesef kalın bir yapısı var. Kuru bir halde ve çizgilere doluyor. Göz altlarında pul pul duruyor.

22 mart 18:00

68. maalesef çok hızlı biten kapatıcı. her gün makyaj yapmıyorum ve genelde bir kapatıcıyı 6 ayda ancak bitiriyorum, fakat bu ürünü sadece üç nokta halinde kullandığım halde 2 ayda bitti.

performansına gelecek olursak, ben hala bu ürünü sevip sevmediğimden emin değilim. evet çok güzel kapatıyor ve asla transfer olmuyor. kendi kendine sabitleniyor. fakat ben bazı günler bu kapatıcıyı kullandığımda (özellikle yorgun olduğum ve cildimin pek iyi olmadığı günlerde) farkında olmadığım gözaltı çizgilerime bile ürünün dolduğunu gördüm.

22 mart 04:25