yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • oylar (47)
  • medya (9)
  4

  96. bir süredir kullanıyorum, hadi yorumlayalım.

  bu kapatıcıyı alırken en çok korktuğum şey kurutucu olucağıydı. cildim kuru, yinede kuruma yapmadı. iyi nemlendirilmiş cildi kurutmuyor kısaca. o yönden iyi.

  kapatılıcılık açısından ortanın üzerinde kapatıcılığı var. aşırı mor göz altlarımı kapatamıyor ama göz üstüme far bazı olarak kullandığımda full kapatıcılık oluyor.

  renk konusunda kendi rengimi bulamadım. beyaz tenliyim ve resmen sarı renkte cildim, en açık iki renkten biri çok açık diğeri çok koyuydu ve ikisi de cilt rengime göre pembe kalıyordu. açık olanı aldım (gizlinot: rengi daha sarı diye) ve fondotenin altına sürüyorum, yani sorun yok. yinede belirtmek istedim eğer bu kapatıcıyı fondoten üstüne sürersem absürt durur çünkü...

  10 ekim 02:24

  1

  95. Ne zaman kullansam göz altlarıma on yaş ekleyen ve sürüpte gün ışığına asla çıkılmaması gereken kapatıcıdır. Bu kadar çizgilere dolan, bu kadar ağır ve cakey gösteren bir kapatıcı kullanmamıştım. Sürdükten bir kaç saat sonra bırakın çizgilere dolmayı, bildiğin göz altımda daha önce dikkatimi çekmeyen çizgilerin derin görünmesine sebep oluyor. Her seferinde fit me kadar cildime uyan,çizgilere dolmayan ama fit me nin veremediği yoğun kapatıcılığı veren bir concealer arıyorum ve bu ürüne de çok şans verdim. Yok asla olmuyor. Bir kere ciltle asla bütünleşmiyor ve ne zaman sürsem mutlaka birisinden “aa senin kaz ayakların ne kadar derinleşmiş” şeklinde yorumlar alıyorum. Eve gelip çıkardığımdaysa aslında o kadar da çizgilerimin olmadığını ve normal göz altlarına sahip olduğumu görüyorum aynada. Sırf yüzümdeki ufak tefek sivilceleri yok etmek için kullanır bir daha da almam. 

  8 ekim 22:03

  2

  94. Sonunda bitirip kurtulduğum ürün. Bendeki rengi C1 idi, kapatıcılığı çok iyi fakat kalın yapılı, gözaltlarını gerçekten kupkuru çöl gibi gösteren kapatıcı. Tam teşekküllü bir makyaj yaptığınızda fondöten üzerine güzel duruyor fakat sabitlemeniz gerekiyor ama sadece kapatıcı kullanıp onu da göz altına süren bana uygun bir kapatıcı değildi, o yüzden bir daha almayacağım.

  25 eylül 13:47

  93. bende iki rengi mevcut olan ürün. C3 ve C10 renklerini karıştırarak kullanıyordum çünkü ilk C3'ü almıştım ve çok açık geldiğini görünce bir de koyu rengini alayım demiştim. kapatıcılığı az olmamakla beraber övüldüğü kadar fazla değil. Maybelline kapatıcıları ve Catrice Camouflage kapatıcısı kadar bi kapatıcılığı var.

  gözaltlarımı iyice nemlendirdikten sonra her zaman parmaklarımla uyguladım ve üstünden hafifçe nemli süngerle geçerek kullandım. kuruluk hissi yaşamadım. her kapatıcı bende çizgilerime dolduğundan bu kapatıcı da doldu fakat pudraladığımda sorun kalmadı.

  benim açımdan tek sorunu göz çevremde minik yağ bezeleri yapması oldu. Maybelline kapatıcılarında da bu sorunu yaşamıştım fakat Catrice Camouflage kapatıcıya geçtiğimde yağ bezelerim zamanla azalmış bir iki tane kalmıştı. ne yazık ki catrice ülkemizden çekilince bu kapatıcıya geçtim ve bütün yaz kullandım. şu an göz çevresinde oldukça fazla yağ bezesine sahibim. hatta sol gözümün üstünde bile bir tane çıktı.

  C10 rengini bitirdim ve ürünün eksilerinin fazla olması sebebiyle başka bir kapatıcıya şans vermeye karar verdim. C3 renginin de yarısı duruyor, bitirmeyi planlamıyorum çünkü yeni aldığım kapatıcının etkisini görmek istiyorum. memnun kalmadığım bende cilt sorununa yol açan bir ürün oldu.

  23 eylül 14:03

  1

  92. Bendeki c5 rengiydi ve kesinlikle beğenmediğim hatta nefret ettiğim bir üründü bu. Kalıcılığı berbattı, o ilk sürdüğümdeki etki hemen kaybolduğundan, ki bunun sebebi oksitlenmesi sanıyorum, üstüne yineledikçe açık gri bir görüntüye sebebiyet veriyordu ve sil baştan çizgilenmeleri düzeltmek ve de kupkuru gözaltlarına bakmak da cabası. Kapatıcılığı da kesinlikle yoğun değildi, gözaltı koyuluğundan muzdarip olan kimseyi tatmin edeceğini düşünmüyorum. Dünyanın en iyi kapatıcısına muadil gösterilince ister istemez beklentiniz çok artıyor ama bu ürün tam anlamıyla fiyasko oldu benim için

  22 eylül 04:48

  3

  91. göz altımı inanılmaz kurutan kapatıcı. aslında bu durum benden kaynaklı diye düşünüyorum. çünkü kapatıcı kullanan birisi değilim, sahip olduğum bir bu var, bir de benefit boi-ing aydınlatıcı özellikli kapatıcı(gizlinot: bu da hiç kurutmuyor mükemmel). kapatma ve aydınlatma özelliği gerçekten çok iyi. ancak bunu 3 gün üst üste sürünce 4. gün gözlerimden yaş gelmeye başladı kuruluktan. kabuk kabuk dökülmeye başladı. bundan dolayı tekrar alacağım bir ürün değil.

  17 eylül 10:49

  90. muadil gösterildiği shape tape'i denemedim ama bu ürünle deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim: ya bu shape tape çok abartılıyor ya da bu ürün shape tape'in muadili falan değil. çizgilenme, kurutma, pütürleşme; kısacası kötü bir kapatıcıdan beklediğim her şey mevcut bu üründe. kapatıcılığına tarafsız yaklaşamayacağım çünkü ırsi olarak KOYU olan göz altlarımla başa çıkmak hiçbir kapatıcının haddine değil (!) öyle işte, belki göz altıma yoğun bir nemlendirici bulduktan sonra tekrar bir şansımı denerim, yoksa parama yazık vallahi.

  17 eylül 01:29

  89. Bunu kullanmadan önce rimmel london wake me up kullanmıştım, onun yapısını daha çok sevmiştim. Daha doğal, kendinden ışıltılıydı yapay duymuyordu. Bu daha ağır ve yapay yapılı ve aman aman bir kapatıcılığı yok bence ama belki ben gözaltımda çok ağır bir görüntü sevmediğim için süngerle yedirebildiğim kadar yedirdiğim için çok kapatıcı bulmuyorumdur.

  14 eylül 14:26

  5

  88. nötr-sarı alt tonlu beyaz tenim var ve kullandığım en başarılı kapatıcı. gözaltlarım doğuştan mor ve yorgun olduğumda ekstra morarıyor. ona rağmen kapatılığı çok iyi. gözaltlarımı aydınlık sevmediğim için c3 rengini kullanıyorum ve tenimle bütünleşiyor. ayrıca çizgilere dolma veya grileşme yapmıyor. güncel fiyatı 50 ₺ civarıydı.

  8 eylül 17:03

  87. 2 ayda bitirdiğim kapatıcıdır.Çok çabuk bitiyor.bu yüzden Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcıya geri döndüm.Kapatıcılığı güzel beğendim.fakat çabuk bitiyor oluşu sinir bozucu.maybelline kapatıcı daha uzun süre gidiyor benim icin.

  16 ağustos 22:40