yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (15)
  • medya (1)

  1. ukteyi veren:(yazar: kedilikadin)

  benim cildim kuruya dönük olduğu için stick fondötenlerin duruşu daha iyi oluyor. Bu fondotenin de kapatıcılığı gayet iyi hiç bütürlenme yapmadı. duruşu parlak. Sürerken çok abartmamak gerekiyor hafif hafif sürünce çok doğal duruyor. Bu benim ilk stick fondötenimdi gayet memnun kaldım.

  23 ekim 2018 19:59

  2

  2. F2 rengini kullanıyorum. Sarı alttonlu beyaz tenlilerin kullanabileceği bir renk. Çok fazla sürülürse caspera çevirebiliyor her yanağıma 2 çizgi çizip süngerle dağıtıyorum ve bb krem kadar ince ve doğal duruyor. İlk kez ten rengime uygun yapısı kuru olmayan stick fondoten buldum çok mutluyum süslüler. Esmer süslüler için de beyaz tenli süslüler için de renk skalasının geniş olması çok güzel. Yağlı ciltlilerde parlama yapabileceğini düşünüyorum.

  23 ekim 2018 22:31

  2

  3. Stick fondötenleri kullanım açısından daha rahat buluyorum/dum daha doğrusu, ülkede açık renk fondöten kıtlığı olduğu için denemek zorunda kaldım. F1 Rengini kullanıyorum renk açısından gerçekten güzel ama ben bu kadar ciltle bütünleşmeyen başka bir fondötenle karşılaşmadım, dağıtması zor, bütünleşme yok, pütür pütür sanki cildim alttan soyulmuş gibi durdu hiç sevmedim bir de her yere bulaşıyor olmamış.

  14 ocak 2019 00:01


  4. Kuru ciltlilerin bayılacağı,yağlı ciltlilerin ise nefret edeceği bir fondöten.

  Renk skalası oldukça fazla,kapatıcılığı için ise ortadan yükseğe diyebiliriz.

  24 nisan 2019 21:13 27 nisan 2019 14:56

  4

  5. Mezuniyetim için f1 rengini satın aldığım bir fondöten. bej-gri bir tona sahip, nötr alt tonlu beyaz tenli süslüler memnun olacaktır. Oldukça açık bir ton, anneme beyaz tenli diyordum ancak ona açık geldi mesela bu renk, o yüzden renk bulmakta zorlanan beyaz tenli süslüler bakabilir. Bunun yanında missha perfect cover bb gibi bir griliğe sahip, yani cildinizle bütünleşiyor ve kirli gibi görünmüyor. Aksine gayet sağlıklı gösteriyor.

  Yapısına gelecek olursak, ben karma ciltliyim, t bölgem yağlı ve parlamaya müsait, yanaklarım ise yazları normal kışları kuru yapıda. Fondötenin sürümü kolay, dağıtması kolay, yapışıp zamk gibi kalmıyor bir bölgede, kolaylıkla yayılıyor. Benim cildimde kusma yapmadı, alnımda ve burnumda biraz yağlı görünebiliyor ancak ince bir pudrayla kontrol edebildim. Yalnız burnumda pek kalıcı olmadı, bir süre sonra silindi. Duruşunu en çok yanaklarımda beğendim, oldukça sağlıklı ve ışıl ışıl duruyor. Kuru ciltlere uygun, karma ciltler testerını denemeli ve iki defa düşünmeli, çok yağlı ciltler uzak durmalı diyorum. Çünkü bu fondöten revolutionun genel cilt ürünlerinin aksine full mat ve pudralı bir yapıda değil.

  Kaşık fırçayla dağıtmaya çok uygun, stick fondöteni en iyi kaşık fırçalar dağıtıyor diye düşünüyorum. Süngerle ise ince bir uygulama elde ediyorsunuz.

  Kapatıcılık konusuna gelecek olursak, az ürünle ince ve ten gibi bir bitiş elde ediyorum, daha günlük oluyor, bol bol sürerseniz tam kapatıcı oluyor, ancak bence o zaman biraz bulaşmaya müsait oluyor. Çünkü pek sabitlenmiyor.

  Sonuç olarak ben bu ürünle anlaştım, cildimi sağlıklı gösteriyor, pratik uygulanıyor, ve indirimde 30-35 lira gibi bir fiyata sahip.

  13 temmuz 2019 19:08

  6. Şubat ayından beri kullandığım fondötendir kendisi.Stick formunda ve kolay sürülebilir bir ürün. Ben yüzümde kaydırarak sürmüyorum çünkü kapatıcılığı yüksek, yüzüme pıt pıt hareketlerle stickin başını dokunduruyorum bu sayede günlük kullanıma uygun hale getirebildiğime inanıyorum ve kapatıcılığını daha kolay ayarlayabiliyorum.

  Yaz aylarında yüzümde t bölgesi çok yağlı, yanaklarım normal, bu ürünü kullanmadan önce solante pigmenta adlı güneş kremimi yüzüme sürüp 10 dakika bekledikten sonra fondöteni uygulayınca güzel bir bitiş elde ettim.Ayrıca üzerine pudramı da uyguladım. Yalnız gün içinde 6 saatten sonra parlama yaptı.Lrp shake fluid güneş kremiyle beraber uyguladığımda gün içinde rahatsız edici düzeyde bir parlaklık hissetmedim. Ayrıca cildim alerjik, her fondötene tepki gösteriyor. Fakat bu fondöten ben de herhangi bir sivilceye sebep olmadı.

  Kış aylarında ise cildimi ne kadar nemlendirsem de her zaman pürüzlü durdu. Yokmuş gibi durmadı ki üründen çok az miktarda kullanıyordum.

  Bu fondötenin F1 rengine sahibim. Uygun fiyatlı fondötenlerde renk konusunda çok fazla sıkıntı yaşayan bir insanım.Beyaz tenliyim ve tüm fondötenler hep bir ton koyu duruyor veya sürdüğümde rengi otursa da zaman geçtikçe oksitleniyor. Bu üründe böyle bir problemle karşılaşmadım ve hem rengi tam oturdu hem de oksitlenmedi.

  Kısacası kış aylarında kullanımı dışında oldukça sevdiğim bir fondöten oldu kendisi.

  16 temmuz 2019 15:39

  5

  7. Watsons indiriminden 31,70 ₺ fiyata edindiğim, kuru ciltlerle çok iyi anlaşabilecek bir stick fondöten.

  Cildim sarıya dönük nötr alt tonlu açık buğday, (gbkz: Findation ) sitesinden yaptığım bir kestirimle f6 tonunu edindim ve tam olarak uydu. (gizlinot: Bu noktada youtube videoları da yardımcı olabilir deneme imkanınız yoksa)

  Yapısı kremsi ve oldukça yağlı, bu yüzden karma ve yağlı ciltlerin pudra kullanarak uygulaması daha iyi olur gibi ama yine de gün sonunda parlama yapacaktır. Benim cildim inanılmaz kuru olduğu için yağlı ve kremsi yapısını çok sevdim. Kapatmak istediğim noktalara birer çizgi halinde sürerek, makyaj bazı (gizlinot: Missha bb boomer kullanıyorum) sıktığım elimle dağıtarak uyguladım. Kapatıcılığı orta-üst arasında diyebilirim. Benim için ikinci kata gerek kalmadan tatmin edici bir sonuç oldu. Oksitlenme problemi yaşamadım fakat gün sonuna doğru biraz uçmuş gibi geldi.

  Fiyat performans olarak çok memnun kaldım, kuru ciltli süslülere öneririm.

  ilgili medya:
  1
  23 aralık 2019 15:27


  8. F1 rengini aldım.Beyaz tenliler için rengi uygun fakat kullanmadan önce yüzün iyice nemlendirilmesi gerekiyo çünkü pütürlenme yapıyor ve yüzde dağıtımı çok zor oluyor.Kapatıcılığı orta derecede.Çok kusuru olmayan ciltlerde önerebilirim fakat sivilceli ciltlerde iki kat sürmek gerekiyor.

  5 şubat 2020 17:28

  9. Buraya danışıp nemlendirici olduğunu anlayıp kışın kullanmak için aldığım ve memnum kaldığım çubuk fondöten. İş yerine gitmeden önce ince ama tam bir tabaka sürdüm ve altı saat boyunca sürdüğüm gibi kaldı hatta yüzüme oturdukça güzelleşti. Kayma, ayrılma, yağlanma yapmadı. Kapatıcılığı tamdan ortaya doğru, tam diyemeyeceğim çünkü hafif kapatıcılık istediğim günlerde yağ ile karıştırıp sürdüğümde yok oldu.

  27 şubat 2020 23:11

  3

  10. Watsonsta indirimde 20tlye f2 rengini almıştım. Yağlı cildim var ve ne zaman uyguladıysam yanaklara boca ederek uyguladım. Üstüne pudra kontür yapsam da hortlak gibi geziyordum. Cilt yağlı olduğundan ötürü de cildim fondöteni kustu parça parça bir hal aldı yüzümde. İki üç kez kullanıp bıraktım maalesef

  9 mart 2020 12:32