3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (12)
  • medya (4)

21. Doğum günümde hediye gelen bir far paleti. öncelikle ambalajını ve tasarımını çok ama çok beğendim. Aynası filan mükemmel. içindeki renkleri çok sık kullanıyorum zaten, bunda bir problem yok ancak ilk iki sıradaki renkler kendini tekrarlamış sürekli. Son sıradaki renklere mest oldum, pigmentasyonu da bazla birlikte iyinin bir tık üstü. Bir çok far gibi tozutuyor, simli ve sedefli renklerin pigmentasyonu biraz düşük. Hediye gelmeseydi almazdım muhtemelen ama kötü değil. 

12 haziran 20:16

20. sadece alt sırada olan renkleri için aldım zaten o tonlarda far arıyordum. soğuk tonları da daha çok baz renk olarak kullanıyorum. temel palet olarak gayet kullanılabilir bana göre.

30 mayıs 13:08

4

19. İndirim zamanı alınmalı. Özellikle alt 2 sıra renkler pigmentasyon açısında iyi, sedefli olanlar ise o kadar iyi değil. 40 tl gibi bir fiyata almıştım bu fiyattan yukarısına alınmamalı bence.

7 mayıs 20:29


18. son derece şık, rose gold bir ambalajı var. ağır da üstelik, yani elinize aldığınızda öyle kağıt gibi değil, high end bir palet gibi duruyor. üst kapağın tamamı ayna, son derece kullanışlı. 32 renk var içinde. 9'u ışıltılı, geri kalanlar mat. hem kahvemsi, kiremitimsi renkler hem de berry tonları var içinde. özellikle alt sıradaki sıcak tonlu renklere vuruldum. bu tarz paletlerin mat renkleri çöp olur genelde ama bu palettekiler inanılmaz başarılı fiyatıyla kıyaslandığında. daha çok soft pressed gibiler yani fırçayı hafifçe dokundurmak yetiyor. yumuşak, karıştırılabilir, tozutması minimum olan renkler. ışıltılı renkler matlara kıyasla sönük, fix plusla falan kullanılabilir.

abh modern renaissance muadili olabilecek renkler var içinde. golden ochre, love letter, raw sienna, burnt orange, red ochre, warm taupe renklerinin baya benzerleri mevcut. diğer renkler de ton olarak yakın zaten ama bu renkler kadar benzer değiller.

en güzel özelliği hiç süphesiz vegan ve cruelty free olması. fiyatı normalde 57 lira, watsons indiriminden 35 liraya aldım. indirimsiz de alırdım yani, öyle güzel bir palet.

20 nisan 23:17

17. fiyatına göre iyi sayılabilecek günlük bir palet. Kalıcılığı baz ile arttırılabilir ancak baz olmadanda günü doldurabilirsiniz eğer yağlı göz kapaklarına sahip değilseniz. Ara tonlar ve koyu tonlar oldukça başarılı tatile çıkarken tek palet almak istenirse yeterli olacaktır. Zaman zaman kaş doldurup benim gibi beyaz tenliyseniz kontür içinde kullanabilirsiniz. Gramaj için çok az olduğunu düşünüyorum. Özellikle crease bölgesi için az ürün var.Baz rengi olarak kullanılacak ürünlerin çoğu simli ve çok dökülme yapıyor. Benim sevdiğim ve sıkça kullandığım günlük palettir. Sonuç olarak fiyat performans açısından oldukça kullanışlı bir ürün

8 nisan 21:00

16. ilk çıktığı zaman %50 indirimden 30 lira gibi bi fiyata almıştım. ilk önce kesinlikle fotoğraflarda göründüğü gibi değil, küçücük. şok olmuştum görünce minnacık diye. ambalajı sağlam, bence çok güzel. içerisinde kocaman bi aynası var ve 32 adet fardan oluşuyor. mat farlar simlilerden fazla. simli farlar pigmentli, hatta bi tanesini highlighter olarak kullanıyorum bazen o kadar güzel. mat farların yapıları güzel, biraz tozutma sorunu var o da fırçaya çok fazla ürün alırsanız eğer. ben şimdiden 4 renginde panı gördüm çok mutluyum. çok fazla makyaj çıkabilen bi palet bence. özellikle kırmızı-turuncu tonlarının pigmentlerine bayılıyorum. birkaç tane renk vermeyen var ama napalım işte seviyoruz. 

8 nisan 13:42

4

15. Bu zamana kadar kullandığım far paletlerine göre (the balm, essence, max factor) tozutması en az olan far paleti diyebilirim. Sıkıştırılmış bir tozun fırçayı sürünce hiç tozutmamasını beklemek ne kadar doğru? Dün sabah sürdüm ve akşamında da acillik hasta olduğum için makyajımı silemeden uyumuş kalmışım, sabah uyandığımda hala gözümde duruyordu, çok şaşırdım çünkü ben en çok “the balm” paleti kullanmış biri olarak akşama kadar bile dayanan bir fara sahip olmamıştım hiç. İndirimsiz olarak 59 tl’ye aldım sanırım, tam hatırlamıyorum. Wet&wild’in rose in the air (anastasia muadili gösterilen) far paletini ararken, bundaki renklerin de aynısı ve dahası olduğunu farkettim. Ben çok beğendim kısacası. bir daha alır mıyım almam; çünkü far paletleri yüz yıl kullanılıyor, o babda yani. Şimdi düşündüm de uzun yıllar kullanabileceğim bir şeye bu fiyat çok da normal.

8 nisan 11:11 8 nisan 11:15


14. Alttaki renkler çok güzel görünüyor ama keşke üstte yer alan beyaz krem ya da kendini tekrarlayan renklerden birer tane olsaymış. 32 li değil de 20 renkli olup sırf güzel renklerden oluşsa tadından yenmezdi ☺️ farların gramajları da daha fazla olurdu böylece. Testerını açıp baktım geçen haftalarda, çok sim görünce  de biraz soğudum ayrıca pek sevmiyorum simleri.

24 şubat 05:19 24 şubat 05:21

13. Bir kaç gün önce flawless lar arasında kararsız kalıp en sonunda bu palete karar verip aldım. Ben aslında alt sıradaki turuncumsu kahveye ba-yil-dim alırken ve eve gelip denedim tekrar aşık oldum. Sadece o alt 5 li ve üst sıralardan bir kaç renk için 35 lirayı hakediyor gerçekten. Mat olanlarda pigmentasyon çok iyi sadece çok fazla far olduğundan gramajı az tutmuslar. O turuncu da bir kaç haftaya hit the pan yaparım kesin. Eğer bu renkleri seviyorsanız alın pişman olacağınızı sanmıyorum.

24 şubat 01:03 24 şubat 01:15

12. Çok severek kullanıyorum özellikle en alt sıranın pembeleri ve hem highlighter hem aydınlık far olarak kullanılabilen üstten ikinci sıra favorim simli gibi olanlar matlara göre renk vermede daha problemli ama bazla halledilemeyecek bir problem değil denemedim ama fırçayı ıslatarak da pigmentasyon arttırılabilir özellikle o pembeli matlar için bile almaya değer 

23 şubat 17:36