girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (8)

86. Far paletlerinde pigment adına dair iz olmayan marka. gramajları küçük ve bir sürü renk olduğundan almayı planlıyordum. Geçenlerde oda arkadaşım almış. Hem de indirimsiz 60  liraya. Gel sana makyajını ben yapayım dedim. Kızlar belki 10 kat sürdüm gram renk olmaz mı. Tüm renkler fiyasko. Wet n wild ‘ ın minik far paletleri daha çok iş görür. Kesinlikle tavsiye etmem.

29 mart 23:20 30 mart 10:45

85. Far paletinden (redemption palette far iconic 3) hiç memnun kalmadığım, retro luxe kit matte rujlarına ise bayılıp bittiğim marka. Özellikle noble rengi efsane duruyor. Ama far paleti olmamış maalesef. Pigmentasyon adına hiçbir şey yok.

12 mart 05:21

84. Türkiye'ye geldiği gibi birkaç ürünü merakla alıp denedim. İlk olarak flawless matte paletini aldım. Günlük makyajda elim hep mat sür çık renklere gittiği için bu paleti tercih ettim. Alırken testerı yoktu, arkasındaki renk göstergesinde bazı renklerin birbirine çok benzer olduğu gözüküyordu ama yinede aldım. Paketi ilk açtığımda farlar çok küçükgeldi gözüme, hani devasa birşeyler beklemiyordum ama yine de göz doldursun istiyor insan. Panın ortasındaki renkleri nerdeyse hergün kullanıyorum, palette genel olarak kahveler ağırlıkta, sıcak kahveler soğuk kahveler açıktan koyuya her türlü tonu var. Bu paleti elimdeki ışıltılı farlarla çok rahat kombinleyebiliyorum.

Aldığım diğer iki ürün de rose gold paketli rujlardan inclination (turuncumsu nude) ve diğeride chauffeur(kahvemsi nude). İkisinide bayılarak kullanıyorum, sürerken biraz zorluyor gibi geliyor dudağı ama sonra resmen yok gibi bir hissi var. Kalıcılıklarını da oldukça beğendim. Sonuç olarak farı çok şart değil de rujlarına bir bakın derim.

7 şubat 20:42


83. Marka gelince hiç de sevinmedim. Gelmeden önce tamamen pastel mat renklerden oluşan , renklerine vurulduğum bi palet sipariş etmiştim internetten. İçinde bana lazım olabilecek her renk vardı çok heyecanlanmıştım ama hüsran.  Asla renk vermiyordu. ee yeter diye parmağımla girişip bastıra bastıra sürdüğümde bile belli belirsiz çıkıyordu renkleri. Elden çıkarmıştım. Denemeden almayın derim.

7 şubat 17:34

82. Ülkemize gelmeden de o kadar merak ettiğim bir markaydı ki gelince gerçekten sevindim özellikle far paletleri aşırı ilgimi çekiyordu. Amaa gelince golden bar isimli paletini edindim renkler internette o kadar harika gözüküyordu ki bu palet bana yeter başkasına gerek yok artık diye düşündürtecek kadar. Ancak elime ulaşınca hayal kırıklığı yaşadım. simli olan renklerin yapısı bir tuhaf ve göz kapağında parça parça duruşuyla keşke almasaydım dedirtti. Simsiz olmayan bazı renkler de o kadar pigmentsiz ki kazımak lazım renk versin diye. Sadece bazı renkleri orta karar renk veriyor. Yani malesef alıp pişman olduğum bir ürünüm daha oldu. İndirimli fiyatını bile hak edecek ürün değil benim aldığım palet.

7 şubat 17:30

81. Chocolate vice paletini yurtdışından almıştım. Paletin pigmentasyonu oldukça başarılı. Dışarı çıkarken palet taşımak gereksiz geldiği için kullanmıyordum pek. Bugün bir süslünün sorusuyla tekrar aklıma geldi, kullanmaya devam edeyim bari.

Görselini de yüklüyorum. 

ilgili medya:
1
26 ocak 18:05

80. makeup revolution'ın kapatıcılarını bekliyorum.

tarte-shape tape kapatıcısının (denemedim ama namını duyan vardır) muadili olduğu söyleniyor.

geldiği anda hemen bitecek olması da çok olası

26 ocak 17:40


79. Watsons'ta satıldığı için hiçbir ürününü denememiştim. Geçen yurtdışından gelen bir arkadaşım kendini kaybedip çok benzer 3 palet alınca essential mattes 2 miydi neydi o paletini bana hediye etti. Tamamen soğuk renklerden oluşan kahve-mor-pembe tonlu yanılmıyorsam 12 mat renkten oluşan bir palet. Parmaklayınca pigmentasyonu güzel gelmişti ama fırçayla bence çok iyi sayılmaz. Palette açık-koyu olan kahvelerin hepsi birbirine benziyor göze sürünce. Açık pembe ve mor tonlarından fırçayla pigment almak için en az 4-5 kat geçmek lazım ve ölümüne tozutuyor yani öyle böyle değil. Çok palet ve göz makyajı tecrübem olmadığından günlük makyaj için şöyle bir sürüp çıkıyorum, kalıcılığı idare ediyor. göz kapaklarım çok damarlı olduğu için renkli baz sürüp paletteki pembe alttonlu ten rengi ile sabitleyerek diğer renkleri uyguluyorum genelde. Başarılı diyemem ama yeni başlayan birini kurtarır. Eğer o kahveler gerçekten kendi tonlarını veriyor olsa çok güzel geçiş renkleri olabilirlerdi lakin sürünce hepsi birbirine dönüyor.

ilgili medya:
1
26 ocak 17:28

78. bende bu markanın golden sugar paleti var. allığın üzerine geçiyorum bazen çünkü tek başına allık olarak kullanınca renk alamıyorum sanki. mat bronzerı da arada kullanıyorum. paketinde çok güzel duruyor ama sırf sim ya. yoksa çok sevebilirdim. yanlış seçmişim galiba sugar and spice daha güzel duruyor hem de mat renkler fazla. ayrıca paketlemede şu kapaklar içi görünecek şekilde olmasa ne güzel olurdu. aynalı falan olsa. keşke.

26 ocak 17:04 26 ocak 17:05

77. almanyadaki kuzenim sayesinde pek çok ürününü denediğim kozmetik mağazası. genel olarak ürünleri başarılı, watsons yerine yurtdışından ürün getiren satış hesaplarından alabilirsiniz. elimdeki ürünlerin kısaca yorumlarını yapayım merak eden süslüler için.

flawless i için kesinlikle tek bir palet alacaksanız bunu alın başka hiçbirine bakmayın derim. bunun pigmentasyonu vice’tan çok daha iyi. yine farları çok yumuşak ve bu palet tozutma yapmıyor.  işıltılı farlarının bazılarında sim var ve anlamadığım bir şekilde kremsiler. öyle ki parmağımla uygulamak istediğimde panları küçük olduğu için ürünü azıcık kenarlara bulaştırdım, krem far bulaştırmışım gibi kaldı orda. matları da ciddi anlamda pigmentli, azıcık alıp yoğunluğunu arttırmak gerek.

corrector paletindeki somon-turuncu renkler, kapatıcımı gözaltımdaki çizgilere öyle ekstradan doldurmadı ve güzel aydınlık verdi. üzerine kapatıcı aürüldüğünde yerinden oynamıyor

ultra strobe balm paleti adı üzerinde balm yapıda aydınlatıcılardan oluşan 6lı bir palet. uçuk renkler var yeşilli mavili. bu paletteki bazı renkler duochrome yani çift yansımalı. aydınlatıcıların ciltte duruşu başarılı. ben parmaklarımla uyguluyorum, böylece biraz yapısını ısıtmış oluyorum daha kolay uygulanıyor. fondöteni kaydırmıyor. ciltte palatte durduğundan daha doğal duruyor, pudra aydınlatıcıya baz olarak da kullanabilirsiniz. bazen sıradan kahve göz makyajımda, göz pınarlarına mavi/mor aydınlatıcıyı sürerek kendi çapımda çılgın anlar yaşıyorum, seviyorum bu paleti. 

illuminating fixing spray siyah şişeli ışıltılı makyaj sabitleme spreyi. bu sprey fondötensiz, sadece kapatıcıyla cildimi eşitlediğim günlerde teni cidden pürüzsüz gösteriyor ve dediği gibi ışıltı katıyor. fondöteni sabitliyor mu derseniz pek bir etkisi olmuyor ışıltı katmaktan başka. hatta biraz fondöteni bozduğunu da söyleyebilirim. kokusu da kötü yani bayağı kimyasal kokuyor. ama fondötensiz tende verdiği etkiyi diğer hiçbir spreyime değişmem.

strobe cream bunun tam adından emin değilim ama içinde minik simler barındıran, baz olarak çok güzel duran ama minicik de olsa sim sevmeyen birinin uzak durması gereken ürün. mac muadili 

19 ocak 13:02 19 ocak 13:04