yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (0)

  1. Macinkini kullandım. Göz için gayet başarılı olmasının yanında, benim yaptığımı yapıp tüm yüzünüze uygulamayın derim. Benim regl dönemi dışında sivilce problemim hiç olmaz, çıkanlarda en fazla çenemde ya da anlımda çıkar. Bu ürünü kullandım, sonra yağlı kalmasın diye yüz yıkama eliyle yıkadım. 1 saat sonra iki yanağımda kaşınıyordu. Herhalde alerji oldum dedim hatta. Sonra yatıp sabah kalktığımda aynaya baktığımda bir yanağımda üç, diğerinde iki tane baya büyük sivilce vardı. Hafif de alerji yapmıştı ama o benim kusurum. Ama sivilceler kesinlikle mac'in kusuru. Sanırım jelle arındırılamıyor.

  18 mayıs 2015 00:26

  2. (no:57441)

  18 mayıs 2015 00:51

  3. Özellikle suya dayanıklı makyaj ürünlerini temizlemede çok yardımı dokunan ürünlerdir.

  Ben Skin Food'un black sugar temizleme yağıyla aşk yaşamaktayım. 1.5 pompa alıp 4 dakika yüzümü ovuyorum sonra köpük temizleyici ile yıkıyorum. Önceden makyaj temizleme yağlarına karşı ön yargım vardı ama bu ürünle yok oldu. Sivilce, daha çok yağ üretme vb gibi bir şikayetim olmadı. Tek eksisi yurtdışından temininin zor olması.

  18 mayıs 2015 07:52


  4. Makyaj cikarici yag olarak mac kullaniyorum. Cok memnunum. Goz yuz icin ayri ayri urun arayisim yok. Tek bir urunu aliyorum elime. Bir pompa yag tum makyajim icin yetiyor. Pamuga bile gerek yok. Yuzunu ovala ve yika. Tum makyaji cikariyor. Bulursam the body shop denemeyi dusunuyorum. Dermalogica pahali olmasa onu da alacagim ama mac den cok memnun oldugum icin ihtiyac hissetmedim.

  Ukte sahibi (yazar: bizou)

  30 kasım 2015 23:57

  5. zamanında sephora'nınkini kullandım. korkunçtu. cildimden çıkarmak için bir de jelle yıkamam gerekiyordu. bitirene kadar anam ağladı. inglot'unkini denedim, sephora'dan daha iyiydi ama yine temizlemesi zordu.

  daha sonra mac'inkini bir kullandım, şahane. 1-2 pompa bütün yüzü temizlemek için yeterli. suyla temas ettiği anda sütümsü bir kıvam alıp ciltten akıyor. ne bir yağ kalıntısı ne bir şey. ardından cildimi tonikle silip nemlendirici sürdüm mü tamam. evet, yağ olması demek cilde yağ enjekte ediyor diye düşünülmesine sebep olmamalı, benim cildim kuruya dönük, yüzümü bununla temizledikten sonra kuruluk hissediyorum bazen. yani yağ olması cilt tipini etkilemiyor.

  mac'te iki çeşidi var. biri tranquil sanırım, yeşil şişede olan, diğeri de sarımsı şişede olan. tranquil olan daha hassas ciltler için olanı ve iyi temizlese de, normali kadar başarılı değil.

  bazen pamuğa biraz alıp sadece gözümü silerek temizlediğimi de biliyorum bununla.

  bir de l'oreal'inki var. o da uygun fiyatlı ve baya başarılı. ama o bitmek üzereyken ben gidip yine mac aldım.

  1 aralık 2015 00:06

  6. Sivilce oluşumuna müsait karmadan yağlıya dönük bir cildim var.Çok dikkat etmem gerekiyor her zaman.Yaklaşık 6 ay önce gratisten denemek amaçlı loreal makyaj temizleme yağı aldım.Ve geçen gün bitirdim.Yalnız ben makyajımı çıkarmak için sadece bu yağı kullanmıyorum.Mutlaka dove sabunla üstünden bir kat geçiyorum yüzümün.tekrar alır mıyım?evet alırım ama high end bir ürün tercih ederim arada ki farkı anlamak için

  1 aralık 2015 00:09

  7. Ben body shop un papatya özlü yağını kullanıyorum. Bu akışkan değil baya katı yağ şeklinde. Susuz yüzüme masaj yapıyorum. Waterproof maskarayı bile çıkarıyo. Ama cildim yağlı karma olduğu için arkasından mutlaka yağlı ciltler için olan yüz temizleme jelimle yıkıyorum. Ama yıkamasanız da bıraktığı his çok güzel. Kuru, kuru karma ciltler sevebilir. Ötekiler yüzlerini tekrar ayrı bi jelle yıkamalı

  1 aralık 2015 00:12 1 aralık 2015 00:12


  8. 3-4 markanın ürününü kullanmışımdır fakat hepsinde o yağlı his kalıyor. yağ olduğu için normal ama sonuç olarak o histen hiç hoşlanmayıp bi de üstüne jelle yıkıyorum. ama suya dayanıklı makyajları iyi temizliyor.

  1 aralık 2015 00:25 ed.1 aralık 2015 13:26

  9. sıcak havlu yönetmiyle bayıla bayıla kullandığım yağlardır. bobbi brownınkinin deneme boyunu kullanmıştım ve beğenmiştim. şuan elimde bitmeye yakın the body shop papatya özlü serinin katı yağı var. çok hafif çiçeksi hoş bir kokusu var çok memnunum. yedekte clinique'in katı yağı olmasaydı biter bitmez tekrar alırdım mutlaka. ben üstünden ikinci bir kez jelle falan temizlemiyorum yüzümü.(gizlinot: jel temizleyici kullanmıyorum zaten) kuru yüzüme masaj yaptıktan sonra ılık suyla yüzümü durulayıp sıcak havluyla siliyorum geriye yumuşacık ve nemli bir cilt kalıyor. kalıntı kalmasın diye düşünerek yine de üzerinden bir kat bioderma h2o ile geçiyorum ve sıklıkla pamukta herhangi bir kalıntı olmuyor makyajım tamamen çıkmış oluyor.

  1 aralık 2015 00:44

  10. zeytinyağının çok çok iyi bir alternatif olduğu grup.

  hem göz hem cilt makyajımda kullanıyorum. kolayca ve çabucak çıkarıyor. cildim karma ama ardından temizleyici kullandığım için sorun yaşamıyorum zaten. hem doğal hem ucuz.

  saba tümer de makyajını badem yağıyla siliyormuş.

  1 aralık 2015 03:23