yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (523)
  • medya (11)

  523. Beyaz sabun hem fırçalar hemde süngerler için çok iyi bir temizleyici.sadece fırçalar için kullandığım beyaz sabunu fırçaları sürtüp sonra elime dairesel hareketlerle sürtüyorum.duruluyorum.

  Bazen bebek şampuanı kullanarak temizliyorum.

  16 kasım 10:09

  522. Sabun olsun, şampuan olsun ve hatta özel fırça temizleyiciler olsun temizlemede kullanılan ürünü arındırmanın bir ömür almasından ve bazen ne kadar yıkarsanız yıkayın fırçanın kazık gibi kurumasından yıldığımdan en ucuz misel suyla fırçayı ovalayıp çeşmede duruluyorum. Ne kadar hijyenik bilemeyeceğim ancak eyeliner ve fondöten fırçası dahi temizleniyor ve fırçayı durulamaya çalışırken yarım saat köpürme ha bitti ha bitecek diye beklemiyorsunuz. Tabi bir de tam hah köpüklü su gelmiyor artık kurulayım dediğinizde fırçanın tekrar köpürmesinin verdiği psikozlardan kurtulmak da bonusu. Doğal kıllarda da sorun yaşamadım bu arada.

  10 kasım 11:25

  521. aynı fırçayı aynı makyajda farklı renk farlar için kullanacaksam genelde havlu kağıdın pütürlü yüzeyine sürterek temizliyorum, bu işlem için ekstra bir temizlik malzemesi kullanmıyorum.

  1 hafta boyunca makyaj için kullandığım tüm kirli fırçaları ve süngerleri bir kap içerisinde biriktirip haftalık toplu temizlik yapıyorum. fırça ve sünger yıkama yöntemim ise kısaca şöyle:

  derinlemesine temizlik için de eskiden tüm fırça ve süngerlerimi beyaz kalıp sabuna sürterek köpürtür ve avucumda yuvarlaya yuvarlaya durulayarak yıkardım. beyaz sabunun fırçaları sertleştirdiğini fark edince aynı işlemi dove nemlendiricili sabun ya da otacı zeytinyağlı defne sabunu ile yapmaya başladım ve bu iki sabun ile fırçalarımın sertleşmediğini fark ettim. eğer seyahatteysem ve fırçalarım az sayıda ise oteldeki küçük el sabunlarını fırça temizliği için kullanıp sonrasında fırça kıllarının sertleşmemesi için çok az saç kremi ile ovalayıp öyle duruluyorum. fırçaların nemini yumuşak bir el havlusu ile alıp yine başka bir kuru bir el havlusu üzerinde sererek kurutmaya dikkat ediyorum.

  süngerler ya fondöten fırçaları üzerindeki yağlı lekelerin tam çıkması için bazen bunları yıkamadan önce yves rocher pure camille makyaj temizleme yağı sıkarak kirlerini akıtıyorum. daha sonra yoğunca misel su eklenmiş bir kabın içerisinde 10-15 dk bekletip yine sabuna sürterek temizliyorum. bu şekilde fondöten lekeleri ve fırça diplerindeki yağlı makyaj kalıntılarından tamamen kurtulabiliyorum.

  8 kasım 11:37 8 kasım 11:44

  520. Bim'de satılan makyaj temizleme aparatı ve kullanmadığım şampuan veya kalıp sabun iş görüyor. Far fırçaları için değil de fondöten fırçaları için bu tarz bir aparat şart. Hem köpürtürken hem de durularken aparatı kullanıyorum güzelce arınıyor hem makyaj hem köpük kalıntılarından.

  8 kasım 08:57

  519. antibakteriyel sabun bu konuda favorim. ancak almaya bütçem yetmediği zaman normal sıvı sabun kullanıyorum. kurutmada ise ilk olarak suyunu lavaboya attırdıktan sonra peçeteyle sarıp sarmalıyorum.

  8 kasım 01:48

  518. Önceden fırça yıkama jeli alıyordum, sonra süngeri beyaz sabunla temizlerken fırçaları da temizleyeyim dedim ve harika oldu. Sadece beyaz sabun bu yüzden. Suyunu sıktıktan sonra (kibarca) bi havlunun üzerine seriyorum kurumaya bırakıyorum. Çok sık kılları varsa kalorifer ılıkken üzerinde bekletiyorum azıcık 

  8 kasım 00:31

  517. Antibakteriyel sabunla yıkıyorum. Bazen de bi an önce bitmesini istediğim bi şampuanla. 

  8 kasım 00:22

  516. Bebek şampuanı, makyaj temizleme suyu ve azıcık da saç kremi kullanarak yaptığım işlemdir. (gizlinot: bu şekilde ekstra yumuşak oluyorlar :) ) Rossmann’da satılan for your beauty markasının fırça temizleme aparatı bu konuda iyi iş görüyor. Temizleme işim bittikten sonra fırçalara koruyucu fileler geçirip kağıt havlu üzerinde yatay şekilde kurumaya bırakıyorum.  

  8 kasım 00:17

  515. akneli bir cilde sahip olduğumdan 2-3 günde bir yüz fırçalarını temizliyorum.

  alıp da beğenmediğim ne kadar şampuan ve yıkama jeli varsa boşa gitmesin diye fırça temizlemekte kullanıyorum. ama en iyi verimi hacı şakire sürte sürte yıkarken aldım. üstüne yok cidden.

  in hacı şakir we trust.

  8 kasım 00:08

  514. makyaj fırçası temizleme rutinim; sıcak su dolu kaba biraz sevmediğim makyaj temizleme sıvısından ekle bazen dalin vs de ekle. fırçaları biraz bu suyun içinde beklet. sonra al eline hacı şakiri yahut zeytinyağlı sabunu fırçaları bunda yıka sonra fırça temizleme aparatı ile temizlendiğinden emin olup durula ve kurula. anlatırken bile uzun sürdü yaparkeni bir düşünün.(gizlinot: yapmam gerekenler ve benim aramdaki uçurum )

  7 kasım 21:01