yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (515)
  • medya (9)

  515. bime gelen fırça temizleme zımbırtısından almıştım. 3-4 lira civarıydı. güzel iş görüyor. temizleme işini ise allah ne verdiyse onunla yapıyorum. bazen beyaz sabun, bazen beğenmediğim yüz temizleme jeli, bazen şampuan artık o an elime ne gelirse. bu zamana kadar avon, rt, nascita, mac.. hiç bir fırçada sorun yaşamadım bu tür yaptığım temizlikten.

  8 nisan 16:48

  514. Silikon fırın tutacağı ile yapıyorum ben makyaj fırçası temizliğini. Temizleyici olarak da bazen beyaz sabun bazen yüz temizleme jeli kullanıyorum. Bu şekilde fırçaların dipleri de temizleniyor, avuç içinde yıkamaktan daha temiz olduğunu düşünüyorum. 

  7 nisan 20:45

  513. Avcumun içine biraz yüz temizleme jeli, biraz da misel su döküp fırçaları sürterek temizliyorum. Gayet güzel temizliyor. Zaten 5 tane fırçam olduğu için başka alet edevata da gerek kalmıyor.

  7 nisan 20:15


  512. Genellikle Beyaz kalıp sabun(gizlinot: Hacışakir) kullanıyorum. Bebek şampuanı veya bitirmeye çalıştığım yüz yıkama jeli, misel su tarzı ürünlerde kullandığım oluyor. 

  7 nisan 20:05

  511. Öncelikle bir adet sünger artı 5 tane çeşit çeşit fırçam var. Süngeri ve fırçaları az bir miktar suyla islatıyorum. Elimde garnier gül özlü makyaj silme sütü vardi. Daha sonra elimin tersine onu döküp fırçaları ovaliyorum. Sonra yıkıyorum.ben soğuk su kullanıyorum. Daha sonra kurulduktan sonra limon kolanyasiyla uçlarını siliyorum.ayrica bende her kullanımdan sonra ıslak mendille silenlerdenim

  7 nisan 19:56 7 nisan 21:02

  510. Biraz evvel tüm fırçalarımı bir kavanoza ters şekilde koyup üzerine bulaşık deterjanı ve sıcak su doldurmak suretiyle gerçekleştirdiğim işlem. Durulamak için de aynı işlemi deterjansiz olarak tekrarladığımda müthiş berrak bi su çıktı. Hem bakterileri öldüren hem de derinlemesine temizleyen bir yöntem oldu. Tek dikkat edilmesi gereken durum fırça saplarının malzemesi... benim çoğu fırçam ahşap saplı olduğundan onlarda bir sorun yaşamadım fakat malzemesini çözemediğim bir fırçamın sapının çatladığını gördüm.

  6 aralık 2020 17:36

  509. en az haftada bir defa beyaz sabunla mutlaka yıkarım. Temizlik en önemli unsur. Onları sonuçta yüzümüze değdiriyoruz ve kirli bi fırça yüzümde olmamalı. Bebek şampuanları da verim arttırıyor lakin ben onu kullanmaya kıyamıyorum. Dove sabun en sevdiğim. Stressli olduğumda kulaklık takarım ve yıkamak işkence haline gelmez.Temizlemeyi unutmayalım bu önemli bir ayrıntı.

  23 aralık 2019 14:25


  508. genelde insanların hiç sevmediği bir etkinlik ama ben fırça yıkamaya bayılıyorum ve düzenli olarak da hepsini yıkarım. geniş bir kaba sıcak su koyup yanıma da bebek şampuanlarının beyaz sabun şeklinde olanlarından alıp bilgisayar karşısında bir şeyler izleye izleye yıkıyorum, sonra hepsini gidip duruluyorum. neden bilmiyorum ama beni aşırı rahatlatan bir etkinlik.

  23 aralık 2019 13:15

  507. birçok yöntemini deneyip, en sonunda kremli şampuanla yaptığım türünde karar kıldığım hafta sonu ritüelim.

  her duygduğumu deneme meraklısı biri olarak, son yöntem hariç, daha çok nasıl makyaj fırçası temizliği yapılmaz konulu bir girdi yazacağım. denediğim yöntemleri kötüden iyiye sıralıyorum:

  -zeytinyağı + bulaşık deterjanı: kaçın. bunu, yöntemi ballandıra ballandıra anlatan bir youtuber'da görmüştüm. her doğal yağın yüze sürülebileceğini düşündüğüm zamanlardı, "ne zararı olabilir ki makyajı da yağla çözüyoruz" diye düşünüp yaptım. o zeytinyağını arındırana kadar kaç defa sabunlu suda beklettim fırçalarımı bilmiyorum. formu kalıcı olarak bozulan fırçalarım da oldu. özellikle doğal kıl fırçalarda arınmama ve form bozulma problemini daha çok yaşadım.

  -bebek şampuanı: istediğim kolay temizleme perfomansını alamadım. fazla uğraşılırsa güzel sonuç veriyor.

  -yüz temizleme köpüğü: cildime iyi gelmeyen himalaya ve nivea temizleme köpükleriyle denemiştim, köpüğü bir plastik tabağa sıkıp. temizleme performansı güzel, fırçalar da sertleşmedi ama sırf bunun için bu köpüklerden alınmaz. çünkü çok fazla köpük gidiyor, masraflı. elinizde kullanamadığınız yüz temizleme köpüğünüz varsa bu şekilde değerlendirebilirsiniz belki.

  -beyaz sabun: çok pratik bir yöntem, temizleme performansı da iyi, ama özellikle ince kıllı olan fırçalarımı istediğim yumuşaklıkta bırakmadı. çok iyi durulanmadığı taktirde, hafif yapışkan bir his veriyor fırça kıllarına. yine de sırf o temiz kokusunun hatrına bile üşenirsem kullanırım.(gizlinot: bali çeker gibi beyaz sabun koklayan biriyim neticede.) ayrıca makyaj süngerleri için kullandığım daimi yöntem bu.

  -kremli(gizlinot: 2si bir arada) şampuan: bu yöntemi sevmediğim bir şampuanı değerlendireyim derken denedim ilk kez. morfose'un mor renkli 2si bir arada keratin şampuanını kuru saçlarım için almış, nem vermesi hoşuma gitse de temizlenme hissini yaşayamadığım için sevmemiştim. çok az köpüren kremli bir şampuan bu. yine plastik bir kaba bu şampuandan sıkıp fırçaları sürterek yaptım yıkama işlemini. hem fırçalarımdaki boyayı kolayca akıttı, hem de sertleştirmedi, fırçalarda sabunun bıraktığı gibi kalıntı da bırakmadı. kolayca durulandı. 500 ml şampuan, 9 lira gibi bir fiyatta yüzde elli indirimde. her hafta fırça yıkasanız 2 yılda anca tükenir diye düşünüyorum. elde başka kremli şampuanlar varsa da değerlendirilebilir pek tabii.

  22 aralık 2019 23:51

  506. Beyaz sabun hem fırçalar hemde süngerler için çok iyi bir temizleyici.sadece fırçalar için kullandığım beyaz sabunu fırçaları sürtüp sonra elime dairesel hareketlerle sürtüyorum.duruluyorum.

  Bazen bebek şampuanı kullanarak temizliyorum.

  16 kasım 2019 10:09