yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (233)
  • medya (0)

  233. Less is more(gizlinot: Az yapmak daha hos gorunuyor)

  12 ekim 01:53

  232. eyeliner yakışmıyorsa zorlamamak.. ben pes ettim mesela yakışmıyor.

  11 ekim 20:20

  231. 1- Öncelikle birçok süslünün tekrarladığı gibi güzel bir makyaj için en temel olan şeyin cilt güzelliği olduğu.

  peki nasıl oluyor bu cilt güzelliği?

  a. bol bol su içerek. evet bu kısım çok önemli. özellikle sigara içen ve cildinin pul pul döküldüğünden şikayet eden süslüler içtikleri sigara başına vücudu dengelemek için bir bardak su içmelidir. yani sigara içiyorsanız normal bir insanın içtiğinden (bir gün için 2,5-3lt) daha fazla su içmeniz gerekir (yaklaşık 3,5-4 lt,evet). sigara içmiyorsanız ne güzel.

  b. makyajı iyi temizleyerek. bakın iki pamuğu ıslatıp öyle suratta gezdirmekten bahsetmiyorum. temizleme jelleri, köpükleri kullanmalısınız. bu aşamalarda cilt tipinize uygun ürünler seçmek çok önemli. ha ben seçemiyorum diyorsanız her cilt tipine uygun olan ürünleri kullanın. ülke olarak asit kullanımı hakkında bilgilenmemiz gerek. vakit bulduğum zaman o konuda da yazacağım. ha bir de fırça temizliği var,düzenli yapmayı unutmayınız.

  c. arındırıcı ve nemlendirici maskeler yaparak. haftanın bir günü dizi veya filminizi izlerken bir yandan bu işlemleri yapabilirsiniz. bir süre sonra çok keyif alacaksınız. ben çamur maskesi ardından da nemlendirici kağıt maske kullanmayı seviyorum(genelde hindistan cevizli olanları). kuru ciltliyim fakat bu iki maskenin yağlı ciltlerde de güzel sonuç verdiğini gördüm.

  d. yastık kılıflarını düzenli değiştirmek! bakın bu da çoğumuzun gözünden kaçan ve aslında cilt güzelliğine çok etki eden bir alışkanlık. günün minimum 5 saatinde yüzümüzün devamlı olarak temas ettiğini düşündüğümüzde çok mantıklı geliyor, değil mi?

  e. yağ kullanımı. özellikle kuru ciltli süslüler toplansın. kremler falan bana artık boş geliyor. cildi en güzel nemlendiren şey yağlardır. alterra'nın narlı yüz yağını keşfettim, kesinlikle öneriyorum.

  2- az ürün kullanmak.

  açıyoruz jeffree'yi james charles'ı, boca ediyolar ürünleri suratlarına, diyoruz ki "hee demek ki makyaj böyle yapılır". hayır efendim. az ürün kulanmak cildi en sağlıklı gösteren etkenlerden biridir. evet sivilcenin kızarıklığı biraz belli olsun, evet göz altı morlukların tamamen kapanmasın. kusurlarının tamamen kapanmamış olması inan bana full glam yaptığın o makyajdan daha sağlıklı duruyor. hatta zamanla kusurlarını sevmene de yardımcı oluyor. hem ayda bir kapatıcı masrafından da kurtulursun, kötü mü?

  3- trend denilen renkli renkli simli makyajların günlük hayata uymadığını kabul etmek.

  hani diyorlar ya simler çok moda, glitterlar makyajın başını çekiyo, mavi, yeşil, sarı farlar kahverenginin yerini aldı, hepsi bullshit canım. zamanla sen de göz makyajında "renkli" denen şeyin kahverengi ve tonlarından ibaret olduğunu kabul ediyorsun.

  4- kontür ve highlight uygulamasının yüz şekline göre tamamen değiştiğini kavramak.

  5- kaşlar!

  ah kaşlar! bu tamamen benim fikrim, fakat bence kaş farını veya kalemini normal kaş yapısının dışına taşırmak çok yapay bir görüntü veriyor. bazılarının kavisi sırf kalemle falan yaptığını görüyorum, bence yapmayın, ve kaşlarınızı tarayın. kaş çok önemli. bunu tüm gün söyleyebilirim.

  şimdilik benden bu kadar, aklıma gelirse bir şeyler eklerim.

  11 ekim 12:42

  230. göz makyajını özellikle eyelinerı sürerken çekiştirmeden sürmek gerektiği. ama refleks olarak göz kenarından çekerek sürüyorum ve asla bırakamıyorum.

  bu alışkanlığı bırakabilen varsa lütfen açıklasın , göz çevresi mahvoluyor.

  ben makyajın insanı güzelleştirebildiğini düşünüyorum. ama bahsettiğim makyaj profesyonel makyaj. kontürmüş , highlightermış öğrenebilip burnumu yanaklarımı düzenleyebilmeyi çok isterdim.

  öte yandan tayt üstü hoodie giyen salaş kız güzelliğini hiçbir makyaj yapanda göremiyorum.

  not: kendimde değil başkasında çok beğeniyorum bu salaşlığı ben yapsam beden eğitimi dersinden çıkmış lise öğrencisi oluyorum, yakışana çok yakışıyor.

  11 ekim 11:45

  229. Bu yaşıma kadar bu konuda öğrendiğim en önemli şey şu ki, makyaj insanı güzelleştirmez. Doğru yapıldığı takdirde artı yönlerimizi daha da ön plana çıkarır. Makyajdan daha önemli olan cildimize çok iyi bakmak ve bol bol su içmek. Zaten hepimizin kendine özgü güzel yönleri de var kusurları da. Hem bunlarla barışık olmayı öğrenip hem de makyajla eğlenebiliriz. 

  Makyaj kullanımı hakkında yorum yapmam gerekirse en önemlisi bence gözleri ön plana çıkarabilmeyi iyi öğrenmek ve illa cildimize fondöten vs. kullanacaksak çok kapamadan varla yok arası canlı ve fresh duracak ürünlere yönelmek. Ama dediğim gibi cilt ne kadar bakımlı, canlı ve sorunsuz olursa makyaj da bir o kadar az, öz ve güzel duracaktır

  11 ekim 09:05 11 ekim 09:26

  228. Ne kadar az o kadar iyi. Cilt gibi görünen makyaj kadar kişiyi güzelleştiren taktik yok. Ürünü az kullanmak ve cilde iyice yedirmek gerek.

  11 ekim 03:08

  227. Highlighterı doğru kullanırsan ay parçası yanlış kullanırsan disko topu olursun bebeyim.

  10 ekim 16:36

  226. her şey herkeste güzel durmaz, duramaz.

  10 ekim 16:15

  225. Bence en önemlisi makyaja göz makyajından başlayıp fondöten ile devam etmek

  10 ekim 16:09

  224. benim öğrendiğim en önemli şey, cilt tipine göre fondöten seçebilmek. güneş lekelerim olduğundan en kapatıcı ne varsa onu almaya çalışırdım, genellikle yağlı ciltlilere uygun olduğundan pul pul ve maske gibi görünürdü. artık o kadar takmıyorum

  10 ekim 10:07