girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (2)

45. Tam olarak hile sayılır mı bilmiyorum ama denediğim hoşuma giden bir şeyi paylaşmak istedim. (link: https://www.eveshop.com.tr/w7/tinted-kiss-english-rose-lipgloss/ Şu lipgloss ) u aldım geçenlerde. (gizlinot: W7 markasından aldığım Lip oil olarak geçen ürün bildiğimiz biraz yapışkan glosslar gibi çıktı onu belirteyim)

Aldığım ürün aşırı renksiz gelince hot mama allığımı biraz kazıyıp içine kattım. Doğal, hafif renkli ışıltılı bir gloss elde ettim. Normalde ışıltılı olarak aldığım çoğu ürünün içinden iri ve yüze yayılan simler çıktığı için böyle bir karışım daha çok hoşuma gitti.

16 mayıs 12:48

44. sevgili (yazar: tubilokko) ya bugün bahsetmiştim, hile sayılmasa da işe yarar bir durum olduğu için yazmak istedim.

Flormar silk matte likit rujlardan 05 olanı (gizlinot: ki muhtemelen serinin tüm rujları aynıdır) her renk mat rujumun üstüne sürünce harikalar yaratıyor. her mat ruju bu şekilde kullanabiliriz diyeceksiniz ama hayır, the balm 'ın likit rujunu böyle denedim olmadı. Flormar daha bi güzel oturuyor rujun üstüne. bi kaç rujun üstüne sürüp resmini çektim, onu da görsellere koyarim bakarsınız. elinde bu rujdan olup farklı değerlendirmek isteyen varsa aklında bulunsun.

25 ocak 2017 22:15

43. Benimkilerde belki işinize yarar diye buraya bırakayım sevgili dostlarım. Bu artık çok bilinen br yöntem gerçi ama kırılan toz ürünlerimi alkol (örneğin kolanya) ile presliyorum. Rengini iyi vermediğini düşündüğüm toz farlarımı göz kremiyle karıştırıp krem far yapıyorum böylece hem daha kullanışlı sür-çık far oluyorlar hemde bence performansları iyileşiyor. Bitmeye yakın rimellerimin içine 1-2 damla lens solüsyonu damlatıyorum ve böylece baya uzun süre daha dayanıyor. wet&wild şeffaf kaş jelimin içine bir iki damla badem yağı damlattım besleyici olması amacıyla dışarıdan bakınca biraz bulanıklaştı gibi oldu ama performansta sıkıntı olmayınca rimelime de damlattım ve artık makyajımı çıkarırken bebeğim kirpiklerim dökülmüyor.(gizlinot: kalp kalp kalp) dudaklarım kendiliğinden baya renklidir bu yüzden çıplak dudağımda rengini beğenmediğim rujları kullanmak için bolca lip balm ve üzerine artık kullanmadığım ten tengi bir far bazıyla bir zemin hazırlıyorum böylece rujların gerçek rengini yakalıyorum. Saçma sapan renklerdeki farlarımı(gizlinot: saçma sapandan kastım paletlerdeki yeşil mor mavi gibi alakasız renkler) da lens solüsyonuyla ıslattığım fırçamla kullanarak eyeliner olarak uyguluyorum böylece hem farklı bir hava yakalıyorum hemde farlarımı değerlendirmiş oluyorum. Yanımda kaş doldurmaya herhangi bir ürünüm yoksa kirpiklerime rimel sürdükten sonra fırçayı azıcık azıcık kaşlarıma değdiriyorum en azından boş kalmamış oluyorlar. Galiba benden bu kadar şu an için aklıma başka bir şey gelmedi.(gizlinot: eh buna da şükür )

25 ocak 2017 20:10


42. 1.Kalın dudağın iç tarafına köyü ombre ince dudağın çizgisine ten rengi kalem. Özellikle alt dudağı üste göre ince olanlar dudak renginden 1 2 ton köyü ruju alt dudak içine yoğun üst dudağa da fırça ile ince kat geçerlerse mükemmel duracaktır.

2. Kaş jeli ile toz kaş farini karıştırıp eyeliner fırçasına alarak kaş pomadı ile çizilmiş gibi keskin kaşlar elde edebilirsiniz.

3. Aydınlatıcı sürmeden önce çok az vazelini ( yapışkan kıvamlı herhangi bir krem ya da renksiz dudak nemlendirici de olabilir) pit pit yaparak uygulayıp aydınlatıcıyı vazelinli bölgeye oturtmak. Süpürme gibi sürmemenizi öneririm allık bronzer ve fondoteni yerinden oynatabilirsiniz.

4. Dudaklarınızda yapışkan his bırakan likit mat rujların üstünden çok hafif transparan pudra geçip yapışkanlığı alabilirsiniz.

20 eylül 2016 04:38

41. Allık fırçasının kıl dibine tel tokayı geçiriyoruz, sonra da tel tokayı biraz uçlara doğru çekip kontür fırçası yapıyoruz. Eğer seyrek kıllı bir fırçanızın varsa ona da aynı yöntemi uyguluyoruz ama bu sefer tel tokayı biraz daha uç kısma çıkarıp fan fırçası yapıp aydınlatıcımızı uyguluyoruz.

Maddi durumu olmayan, (gizlinot: benim gibi sefil) öğrenci kişileri için çok ekonomik bir yöntem. Ya da dışarı çıkarken yanınızda 2 tane kocaman fırça taşımaktansa 1 fırça bir tel toka taşımak daha pratik olur.

19 eylül 2016 11:16

40. https://www.instagram.com/p/BKfTi7shUWd/

Edit: neden sevmediniz yahu komikti seversiniz sandim :(

Catal favorim :)

18 eylül 2016 15:00 18 eylül 2016 21:25

39. allık sürmeden önce, bronzer ya da kontür işleminden sonra yanaklara çok hafif canlı turuncu renkte allık (gizlinot: far da olabilir) sürmek, hem yüzü daha canlı gösteriyor hem de makyaj daha profesyonel görünüyor.

24 haziran 2016 11:25 25 haziran 2016 12:55


38. Geçen gün yves rocher'den ruj matlaştırıcısı aldım artık her rujun altına bunu uyguluyorum çok feci rujun kalıcılığını artırdı. Bir de zamanında öğrenmiştim, dişleri bembeyaz göstersin diye önce matlaştırıcı sonra mavi far sürüyorum dudağıma üstüne de kırmızı ruj enfes oluyor.

13 haziran 2016 18:05 ed.20 eylül 2016 14:11

37. yazacağım herşey yazılmış süpersiniz süslüler. bende kemerli burun için ters kontur soylicem. arkadaşım kontüre merak salmış yurtta sürekli denemeler yapıyordu. gayette güzel klasik kontur yapiyordu. ama burnu kemerli. normal konturde burnun yanlari koyu ustu ince acik renkle yapiliyor ya. aksine uste ten renginden cok az koyu bir kontur urunu yada bronzerle burnun ustunu boydan boya yapinca daha içe dogru-basık- yani kemeri kamufle ediyor. denedik super oldu. ama burnun yanlarina birsey surmedik . siz surermisiniz bilemem konturde pek iyi degilim aslinda tek tuyom bu

10 nisan 2016 01:19

36. Açılın gözaltı kapaticisinin çizgilere dolmamasinin yolunu buldum!!!

Dünya kadar yöntem ve kapatıcı denemesinden sonra, her zaman pudranin çok daha çizgilere doldurduğunu düşündüm. Ama bu sefer de kapatıcı çok kalıcı olmuyordu ve de gene de çizgilere doluyordu. Gozaltim aşırı koyu , çukur ve tonla çizgi var. Çok basit bir yöntem bu belki youtubeda benzerlerini izlemissindir. Ama benimki bjr tık farklı ve kesinlikle bir gidim çizgilere dolma sorunu yaşamadım.

Kremimizi sürdük, göz farı bazimizi sürdük, koyulugun yoğunluğuna göre hafifçe korrektor kullandık ve kapaticimizi uyguladık. Evet şimdi bozmadan çorak toprak görüntüsü oluşturmadan nasıl sabitleyecegiz?

Elinde real techniques setting brush olanlar için bu çok kolay. Ona benzer, gozaltinizi sabitlemeye yarayacak herhangi minik yapılı bir fırça da olur. Minik yapılı dememin sebebi minnak ellerinize büyük gelmesin, çünkü bu noktada iki şeyi tek elinizde tutacaksınız ; toz pudranizi ve fircanizi. Pudranin kendisini veya kapağına döktüğünüz için kapağını elinize alın, fırçayı sağlam bir miktar ince toz pudrayla yükleyin, sonra yüzük parmağınızla gozaltinizsa çizgilerin olduğu kısmı ovun , kapaticiyi dağıtın, çizgilere girmişleri temizleyin yani. Bunu yaparken ağzını ve gözleriniz mümkün mertebe açık olsun. Anında da aşağı bakmadan pudrayla tuttuğunuz fırçayı pit pit pit gozaltiniza degdirin. İyice pudra koyduktan sonra gene yüzünüz aynı pozisyondayken fazla pudrayi hafifçe fırçayla supurun. Eğer benim gibi cukurunuz varsa, yumuşak yapılı, matlastirma özelliği olmayan, nemlendirici bir pudrayla da o çukurun direkt üstüne güzel bir far ficasiyla hafifçe sürün. Bu konuda golden roseun sıkıştırılmış vitaminli falan dediği bir pudrasi var onu öneririm, iyi pigmentli, fondöten gibi bir pudra.

Ta da. Bende işe yarayan bu yöntem, herkeste ise yarar, çünkü çok sorunlu ciddi anlamda gozaltlarim.

Umarım yararı dokunmuştur. Çok zor değil anlatınca çok şey oluyor.

9 nisan 2016 23:17 9 nisan 2016 23:25