sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (51)
 • medya (2)

51. dudakları daha dolgun göstermek için dudak kaleminden sonra etrafından çok hafif bir kontürle geçiyorum. özellikle alt dudağın orta kısmını koyulaştırdığınız zaman dudaklar daha dolgun gözüküyor.

11 ekim 18:05

50. ışıltılı ve pigmentasyonu çok yüksek olmayan farların üzerine canlı reklerde mat far sürmek bugün keşfettiğim bir uygulama. kahverengi ışıltılı far üzerine wet n wild rose in the air paletindeki pembe farı sürdüm ve farım oldukça orijinal bir renge dönüştü. farklı renklerle denenebilir bu sedefli üzerine mat kombinasyonu.

10 ekim 20:25

49. Güneydoğu Anadoludan bildiriyorum, tam bir ortaçağ beauty hack i ama kuaför karanfil yakıp kaşlarımı doldurdu absjf fena da olmadı gibi

10 ekim 17:38


48. Günlük hayatımda makyaj yaparken sıklıkça kullandığım;artık benim için rutinleşmiş makyaj hileleridir.

Bazıları oldukça bilindik,bazılarını da duymamış olabilirsiniz çünkü tüm aklıma gelenleri yazmaya çalışacağım.Bazıları daha önce yazılmıssa affola :)

1.Makyaj bazı;makyaj bazını yüzünüze uyguladıktan sonra yüzünüze direkt fondöteni değil de,1-2 dakika sonra fondöteni uygulamak;makyaj bazının performansını daha da arttıracaktır.

2.Fondötene 1-2 damla yüz yağı damlatıp uygulamak;hem fondötenin kalınlığını azaltıcak hem de yüze sağlıklı bir parlaklık verecektir. Karma cildime yapısını azıcık kalın bulduğum fondötene 1-2 damla yüz yağı sıkıp karıştırıp uyguluyorum. Fondöten öncesi parlamayı önleyici bir krem ve sonrasında da çok az pudra geçince yağlanma sorunu ile karşılaşmıyorum. Tamtersi yüzümde çok sağlıklı gözüken bir ışıltı yakalıyorum. Size de öneririm kızlar :)

3.Allığı gülümseleyerek uygulamak,bronzer ı ise yanaklarınızı içine doğru çekerek uygulamak;daha doğru bir açı ile uygulamanızı sağlayacaktır.

4.Highlighter ın parlamasını arttırmak istiyorsanız;uygulayacağınız fırçayı sprey kabına doldurulmuş su ile ıslatın.1-2 fıs yetiyor. Ben metalik farlarımı da fırçayı ıslatarak uyguluyorum.

5.Rimel i kullanmadan önce elinizde ovalayarak ısıtmak;rimelin topaklaşmasını azaltacaktır.

6.Dudak fırçası! Rujlarınızı dudak fırçası ile çok hafifçe dışına taşırarak sürmek hem dudaklarınızı daha kalın gösterecektir hem de özellikle kırmızı ruj gibi iddialı ruj tonlarını daha kusursuz sürmenizi sağlayacaktır. Dudak fırçasına kullanmaya başladığımdan beri asla dudak fırçası kullanmadan ruj sürmüyorum hem dudağı daha şekilli ve kalın gösteriyor hem de hep koyu tonlar tercih ettiğim için daha kusursuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Fırça kullanmadan sürerken çok zorlanıyordum çünkü :)

Şimdilik bu kadar,aklıma geldikçe editlerim :)

2 ağustos 10:44

47. No-makeup makeup görünüm için kullanılabilecek bazı şeyler;

 -Kapatıcıyı aydınlatıcıyı sürdükten sonra sürmek cilde yine aydınlık fakat daha doğal bir görünüm veriyor. 

- Fondöteni sürdükten sonra makyaj süngeriyle fazlasını alarak birkaç katman halinde uygulamak tek ve kalın bir katman halinde uygulamak yerine yine daha doğal bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. 

 -Kirpiklerin de daha doğal olmasını istiyorsanız kahverengi maskara bazlarını kullanabilirsiniz. (bkz: benefit they're real tinted primer maskara bazı)

7 temmuz 19:50

46. Tam olarak hile sayılır mı bilmiyorum ama denediğim hoşuma giden bir şeyi paylaşmak istedim. (link: https://www.eveshop.com.tr/w7/tinted-kiss-english-rose-lipgloss/ Şu lipgloss ) u aldım geçenlerde. (gizlinot: W7 markasından aldığım Lip oil olarak geçen ürün bildiğimiz biraz yapışkan glosslar gibi çıktı onu belirteyim)

Aldığım ürün aşırı renksiz gelince hot mama allığımı biraz kazıyıp içine kattım. Doğal, hafif renkli ışıltılı bir gloss elde ettim. Normalde ışıltılı olarak aldığım çoğu ürünün içinden iri ve yüze yayılan simler çıktığı için böyle bir karışım daha çok hoşuma gitti.

16 mayıs 12:48

45. kaşların yerinde sabit durması için saç köpüğü kullanmak. kaş maskaram pek işe yaramıyordu, internette de bildiğimiz ıslak kalıp sabunu kaş fırçasına buladıktan sonra uygulamayı öneriyorlardı. her seferinde banyoya gidip sabundu suydu uğraşmak yerine saç köpüğümden çok az miktarda sürmeyi denedim, işe yaradı.

kirpiklerin aşırı kalın ve topaklı durmaması için maskara yerine likit eyeliner kullanmak. maskara kirpiklerimde aşırı siyah duruyor, topaklanıyor vs. zaten sevmiyorum perde gibi kirpikleri. ben de onun yerine gözüme çektiğim essence super precise eyelinerı kirpiklerime de sürdükten sonra kirpiklerimi kıvırıyorum, sade ve hoş oluyor.

şeffaf pudra olmadığında bebek pudrası kullanmak. bu da seyehatteyken başıma geldi. yanımda şeffaf pudra yokken ve yüzüm parıl parıl parıldarken aklıma saçım yağlandığında kullanmak için getirdiğim bebek pudrası geldi. sadece bir gün denediğim için çok yorum yapamayacağım ama bu da bir yöntemdi.

1 ekim 2017 21:28


44. sevgili (yazar: tubilokko) ya bugün bahsetmiştim, hile sayılmasa da işe yarar bir durum olduğu için yazmak istedim.

Flormar silk matte likit rujlardan 05 olanı (gizlinot: ki muhtemelen serinin tüm rujları aynıdır) her renk mat rujumun üstüne sürünce harikalar yaratıyor. her mat ruju bu şekilde kullanabiliriz diyeceksiniz ama hayır, the balm 'ın likit rujunu böyle denedim olmadı. Flormar daha bi güzel oturuyor rujun üstüne. bi kaç rujun üstüne sürüp resmini çektim, onu da görsellere koyarim bakarsınız. elinde bu rujdan olup farklı değerlendirmek isteyen varsa aklında bulunsun.

25 ocak 2017 22:15

43. Benimkilerde belki işinize yarar diye buraya bırakayım sevgili dostlarım. Bu artık çok bilinen br yöntem gerçi ama kırılan toz ürünlerimi alkol (örneğin kolanya) ile presliyorum. Rengini iyi vermediğini düşündüğüm toz farlarımı göz kremiyle karıştırıp krem far yapıyorum böylece hem daha kullanışlı sür-çık far oluyorlar hemde bence performansları iyileşiyor. Bitmeye yakın rimellerimin içine 1-2 damla lens solüsyonu damlatıyorum ve böylece baya uzun süre daha dayanıyor. wet&wild şeffaf kaş jelimin içine bir iki damla badem yağı damlattım besleyici olması amacıyla dışarıdan bakınca biraz bulanıklaştı gibi oldu ama performansta sıkıntı olmayınca rimelime de damlattım ve artık makyajımı çıkarırken bebeğim kirpiklerim dökülmüyor.(gizlinot: kalp kalp kalp) dudaklarım kendiliğinden baya renklidir bu yüzden çıplak dudağımda rengini beğenmediğim rujları kullanmak için bolca lip balm ve üzerine artık kullanmadığım ten tengi bir far bazıyla bir zemin hazırlıyorum böylece rujların gerçek rengini yakalıyorum. Saçma sapan renklerdeki farlarımı(gizlinot: saçma sapandan kastım paletlerdeki yeşil mor mavi gibi alakasız renkler) da lens solüsyonuyla ıslattığım fırçamla kullanarak eyeliner olarak uyguluyorum böylece hem farklı bir hava yakalıyorum hemde farlarımı değerlendirmiş oluyorum. Yanımda kaş doldurmaya herhangi bir ürünüm yoksa kirpiklerime rimel sürdükten sonra fırçayı azıcık azıcık kaşlarıma değdiriyorum en azından boş kalmamış oluyorlar. Galiba benden bu kadar şu an için aklıma başka bir şey gelmedi.(gizlinot: eh buna da şükür )

25 ocak 2017 20:10

42. 1.Kalın dudağın iç tarafına köyü ombre ince dudağın çizgisine ten rengi kalem. Özellikle alt dudağı üste göre ince olanlar dudak renginden 1 2 ton köyü ruju alt dudak içine yoğun üst dudağa da fırça ile ince kat geçerlerse mükemmel duracaktır.

2. Kaş jeli ile toz kaş farini karıştırıp eyeliner fırçasına alarak kaş pomadı ile çizilmiş gibi keskin kaşlar elde edebilirsiniz.

3. Aydınlatıcı sürmeden önce çok az vazelini ( yapışkan kıvamlı herhangi bir krem ya da renksiz dudak nemlendirici de olabilir) pit pit yaparak uygulayıp aydınlatıcıyı vazelinli bölgeye oturtmak. Süpürme gibi sürmemenizi öneririm allık bronzer ve fondoteni yerinden oynatabilirsiniz.

4. Dudaklarınızda yapışkan his bırakan likit mat rujların üstünden çok hafif transparan pudra geçip yapışkanlığı alabilirsiniz.

20 eylül 2016 04:38