sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (55)
 • medya (2)

55. Önceden yazıldı mı bilmiyorum ama ben yeni keşfettim baya faydasını gördüm. Yazmadan edemedim. Şimdiye kadar eyelinerımı hep gözüm kapalı ve göz kapağımı sağa sola esnetip çekerdim. Hiç simetrik olmazdı tabi. Yaklaşık bir aydır gözüm açık sürüyorum. Normal karşıya bakarken yani. Yok böyle birşey ya inanamadım. Hem baya simetrik ve doğal hem de daha kısa sürede çekiyorum. Bu arada likit eyeliner kullanıyorum ben fırçayla sürüyorum. Aynı etki kalemde olur mu bilemem ama denersem editlerim. Eyeliner çekmekte zorlanan süslüler mutlaka deneyin derim.

29 ocak 02:29

54. Elimde panın kenarlarında kalmış kaş farı ve Bitmeye yakın bir şeffaf kaş jeli vardı. Her gün önce far sonra jel rutininden sıkıldım karıştırdım ikisini. (gizlinot: Nasıl olsa bitmek üzereler diye kaybım olmazdı )

Sonuç renkli kaş jeli oldu. Hem sabitliyor hem boşlukları dolduruyor hem de zamandan tasarruf sağlıyor.

Ancak tabi farla önceden doldurduğum gibi özenli gözükmese de doğal bir sonuç veriyor ben memnun kaldım.

2 ocak 21:59

53. allığı burnun orta kısmına da hafifçe dokundurmak güneşten yanmış efekti veriyor. güneş vurduğunda yanakları ve burnun orta kısmını kızartıyor sonuçta. ezgi fındık beautyden öğrenmiştim hep yapıyorum. bütün yüzde bütünlük de sağlıyor. sadece yanaklara şaplak yemiş gibi bir kızarıklık olmuyor :)

bir de hep kullandığım bir hilem var. rujlarımı en koyu renginden ve en kalıcı çıkmayanlarından alıyorum, mesela kıpkırmızı bir rujum var. dudaklarıma hafif dokundurup yayıyorum sadece. ürünü varla yok arası sürmeme rağmen rengi yoğun olduğu için dudaklarım kendinden kırmızı gibi oluyor. ve ürün kalıcı ruj olduğu için de çıkkmıyor.

bir de bu rujlarımı fondotenimi sürdükten sonra yanaklarıma aynı çok az sürme mantığıyla allık olarak kullanıyorum. çıkmıyorlar uçmuyorlar. fondotenle karıştırdığımm için de çok doğal oluyorlar. yüzümde kat kat ürün de olmuyor sağlıklı bir görüntü oluyor. bir parça da higlighter sürünce lokum.

25 aralık 2018 02:28 25 aralık 2018 02:49

52. dudakları daha dolgun göstermek için dudak kaleminden sonra etrafından çok hafif bir kontürle geçiyorum. özellikle alt dudağın orta kısmını koyulaştırdığınız zaman dudaklar daha dolgun gözüküyor.

11 ekim 2018 18:05

51. ışıltılı ve pigmentasyonu çok yüksek olmayan farların üzerine canlı reklerde mat far sürmek bugün keşfettiğim bir uygulama. kahverengi ışıltılı far üzerine wet n wild rose in the air paletindeki pembe farı sürdüm ve farım oldukça orijinal bir renge dönüştü. farklı renklerle denenebilir bu sedefli üzerine mat kombinasyonu.

10 ekim 2018 20:25

50. Güneydoğu Anadoludan bildiriyorum, tam bir ortaçağ beauty hack i ama kuaför karanfil yakıp kaşlarımı doldurdu absjf fena da olmadı gibi

10 ekim 2018 17:38

49. Günlük hayatımda makyaj yaparken sıklıkça kullandığım;artık benim için rutinleşmiş makyaj hileleridir.

Bazıları oldukça bilindik,bazılarını da duymamış olabilirsiniz çünkü tüm aklıma gelenleri yazmaya çalışacağım.Bazıları daha önce yazılmıssa affola :)

1.Makyaj bazı;makyaj bazını yüzünüze uyguladıktan sonra yüzünüze direkt fondöteni değil de,1-2 dakika sonra fondöteni uygulamak;makyaj bazının performansını daha da arttıracaktır.

2.Fondötene 1-2 damla yüz yağı damlatıp uygulamak;hem fondötenin kalınlığını azaltıcak hem de yüze sağlıklı bir parlaklık verecektir. Karma cildime yapısını azıcık kalın bulduğum fondötene 1-2 damla yüz yağı sıkıp karıştırıp uyguluyorum. Fondöten öncesi parlamayı önleyici bir krem ve sonrasında da çok az pudra geçince yağlanma sorunu ile karşılaşmıyorum. Tamtersi yüzümde çok sağlıklı gözüken bir ışıltı yakalıyorum. Size de öneririm kızlar :)

3.Allığı gülümseleyerek uygulamak,bronzer ı ise yanaklarınızı içine doğru çekerek uygulamak;daha doğru bir açı ile uygulamanızı sağlayacaktır.

4.Highlighter ın parlamasını arttırmak istiyorsanız;uygulayacağınız fırçayı sprey kabına doldurulmuş su ile ıslatın.1-2 fıs yetiyor. Ben metalik farlarımı da fırçayı ıslatarak uyguluyorum.

5.Rimel i kullanmadan önce elinizde ovalayarak ısıtmak;rimelin topaklaşmasını azaltacaktır.

6.Dudak fırçası! Rujlarınızı dudak fırçası ile çok hafifçe dışına taşırarak sürmek hem dudaklarınızı daha kalın gösterecektir hem de özellikle kırmızı ruj gibi iddialı ruj tonlarını daha kusursuz sürmenizi sağlayacaktır. Dudak fırçasına kullanmaya başladığımdan beri asla dudak fırçası kullanmadan ruj sürmüyorum hem dudağı daha şekilli ve kalın gösteriyor hem de hep koyu tonlar tercih ettiğim için daha kusursuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Fırça kullanmadan sürerken çok zorlanıyordum çünkü :)

Şimdilik bu kadar,aklıma geldikçe editlerim :)

2 ağustos 2018 10:44

48. No-makeup makeup görünüm için kullanılabilecek bazı şeyler;

 -Kapatıcıyı aydınlatıcıyı sürdükten sonra sürmek cilde yine aydınlık fakat daha doğal bir görünüm veriyor. 

- Fondöteni sürdükten sonra makyaj süngeriyle fazlasını alarak birkaç katman halinde uygulamak tek ve kalın bir katman halinde uygulamak yerine yine daha doğal bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. 

 -Kirpiklerin de daha doğal olmasını istiyorsanız kahverengi maskara bazlarını kullanabilirsiniz. (bkz: benefit they're real tinted primer maskara bazı)

7 temmuz 2018 19:50

47. Tam olarak hile sayılır mı bilmiyorum ama denediğim hoşuma giden bir şeyi paylaşmak istedim. (link: https://www.eveshop.com.tr/w7/tinted-kiss-english-rose-lipgloss/ Şu lipgloss ) u aldım geçenlerde. (gizlinot: W7 markasından aldığım Lip oil olarak geçen ürün bildiğimiz biraz yapışkan glosslar gibi çıktı onu belirteyim)

Aldığım ürün aşırı renksiz gelince hot mama allığımı biraz kazıyıp içine kattım. Doğal, hafif renkli ışıltılı bir gloss elde ettim. Normalde ışıltılı olarak aldığım çoğu ürünün içinden iri ve yüze yayılan simler çıktığı için böyle bir karışım daha çok hoşuma gitti.

16 mayıs 2018 12:48

46. kaşların yerinde sabit durması için saç köpüğü kullanmak. kaş maskaram pek işe yaramıyordu, internette de bildiğimiz ıslak kalıp sabunu kaş fırçasına buladıktan sonra uygulamayı öneriyorlardı. her seferinde banyoya gidip sabundu suydu uğraşmak yerine saç köpüğümden çok az miktarda sürmeyi denedim, işe yaradı.

kirpiklerin aşırı kalın ve topaklı durmaması için maskara yerine likit eyeliner kullanmak. maskara kirpiklerimde aşırı siyah duruyor, topaklanıyor vs. zaten sevmiyorum perde gibi kirpikleri. ben de onun yerine gözüme çektiğim essence super precise eyelinerı kirpiklerime de sürdükten sonra kirpiklerimi kıvırıyorum, sade ve hoş oluyor.

şeffaf pudra olmadığında bebek pudrası kullanmak. bu da seyehatteyken başıma geldi. yanımda şeffaf pudra yokken ve yüzüm parıl parıl parıldarken aklıma saçım yağlandığında kullanmak için getirdiğim bebek pudrası geldi. sadece bir gün denediğim için çok yorum yapamayacağım ama bu da bir yöntemdi.

1 ekim 2017 21:28

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar