yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (2)

  56. Makyaj hilesi değil ama bu dertten muzdarip süslülere gelsin ve daha önce yazıldıysa kusura bakmayın. Hani yeni aldığımız ürünler de etiket ya da bant izi oluyor ya süslüler. Sonra yapış yapış oluyor orası kullanırken. İşte bir makyaj pamuğuna elinizin altında ne yağı varsa artık herşey olabilir (gizlinot: Mutlaka yağ olmalı ama) biraz damlatıp bant izi olan yapışık yeri ovalıyoruz sonra da kuru bir peçeteyle siliyoruz. Tertemiz oluyor.

  26 haziran 23:58

  55. Kontür ürünü ya da bronzer i gözün dış köşesinden başlayıp şakaklara doğru ve yukarı doğru sürmek. Böylece gözler çekik görünüyor ve elmacık kemiği de belirgin hale geliyor

  9 haziran 18:33

  54. Tam olarak hile sayılmamakla beraber son zamanlarda işime aşırı yarayan bir şey paylaşmak istiyorum. Kızarık yanaklılar toplaşın.

  Yanaklarım ve burnum baya kızarık. Çenemde ise mor ve oldukça belirgin sivilce izleri var. fondoteni bütün yüzüme sürünce çakey durduğu için (öyle durmayan fondoten bulamadım henüz bütçeme göre :((( ) sadece çeneme ve bazen burnuma fondoten sürüp çıkıyordum. E tabi renk eşitsizliği olan kırmızı bi ciltte komik duruyor sadece çenenin ve burnun beyaz olması :d

  O yüzden bir gün yine evden çıkmama 5dk kalmışken şöyle bir yöntem keşfettim. (Belki herkes tarafından biliniyordur ama ben yeni keşfettim) fondoteni çeneme uyguladıktan sonra elmacık kemiklerimin altına (kontür yaptığımız çizgiye yakın bir yere ) fondoteni kontür yaparmış gibi eğik bir çizgi halinde sürüp yukarıya değil aşağıya cene kemigime dogru dağıtıyorum. Böylece yanaklarıma sanki allık sürmüşüm gibi duruyor (aslında kendi kızarıklığı :d) ve çenemdeki fondoten yanaklarımla birleşip daha bütün görünüyor.  ayrıca kendi kızarıklığını kullandığımdan renk doğal da duruyor daha ne olsun :d üşengeçlikten keşfettiğim ve çok işime yarayan bi yöntem oldu 

  20 mayıs 16:38

  53. Önceden yazıldı mı bilmiyorum ama ben yeni keşfettim baya faydasını gördüm. Yazmadan edemedim. Şimdiye kadar eyelinerımı hep gözüm kapalı ve göz kapağımı sağa sola esnetip çekerdim. Hiç simetrik olmazdı tabi. Yaklaşık bir aydır gözüm açık sürüyorum. Normal karşıya bakarken yani. Yok böyle birşey ya inanamadım. Hem baya simetrik ve doğal hem de daha kısa sürede çekiyorum. Bu arada likit eyeliner kullanıyorum ben fırçayla sürüyorum. Aynı etki kalemde olur mu bilemem ama denersem editlerim. Eyeliner çekmekte zorlanan süslüler mutlaka deneyin derim.

  29 ocak 02:29

  52. Elimde panın kenarlarında kalmış kaş farı ve Bitmeye yakın bir şeffaf kaş jeli vardı. Her gün önce far sonra jel rutininden sıkıldım karıştırdım ikisini. (gizlinot: Nasıl olsa bitmek üzereler diye kaybım olmazdı )

  Sonuç renkli kaş jeli oldu. Hem sabitliyor hem boşlukları dolduruyor hem de zamandan tasarruf sağlıyor.

  Ancak tabi farla önceden doldurduğum gibi özenli gözükmese de doğal bir sonuç veriyor ben memnun kaldım.

  2 ocak 21:59

  51. allığı burnun orta kısmına da hafifçe dokundurmak güneşten yanmış efekti veriyor. güneş vurduğunda yanakları ve burnun orta kısmını kızartıyor sonuçta. ezgi fındık beautyden öğrenmiştim hep yapıyorum. bütün yüzde bütünlük de sağlıyor. sadece yanaklara şaplak yemiş gibi bir kızarıklık olmuyor :)

  bir de hep kullandığım bir hilem var. rujlarımı en koyu renginden ve en kalıcı çıkmayanlarından alıyorum, mesela kıpkırmızı bir rujum var. dudaklarıma hafif dokundurup yayıyorum sadece. ürünü varla yok arası sürmeme rağmen rengi yoğun olduğu için dudaklarım kendinden kırmızı gibi oluyor. ve ürün kalıcı ruj olduğu için de çıkkmıyor.

  bir de bu rujlarımı fondotenimi sürdükten sonra yanaklarıma aynı çok az sürme mantığıyla allık olarak kullanıyorum. çıkmıyorlar uçmuyorlar. fondotenle karıştırdığımm için de çok doğal oluyorlar. yüzümde kat kat ürün de olmuyor sağlıklı bir görüntü oluyor. bir parça da higlighter sürünce lokum.

  25 aralık 2018 02:28 25 aralık 2018 02:49

  50. ışıltılı ve pigmentasyonu çok yüksek olmayan farların üzerine canlı reklerde mat far sürmek bugün keşfettiğim bir uygulama. kahverengi ışıltılı far üzerine wet n wild rose in the air paletindeki pembe farı sürdüm ve farım oldukça orijinal bir renge dönüştü. farklı renklerle denenebilir bu sedefli üzerine mat kombinasyonu.

  10 ekim 2018 20:25

  49. Güneydoğu Anadoludan bildiriyorum, tam bir ortaçağ beauty hack i ama kuaför karanfil yakıp kaşlarımı doldurdu absjf fena da olmadı gibi

  10 ekim 2018 17:38

  48. Günlük hayatımda makyaj yaparken sıklıkça kullandığım;artık benim için rutinleşmiş makyaj hileleridir.

  Bazıları oldukça bilindik,bazılarını da duymamış olabilirsiniz çünkü tüm aklıma gelenleri yazmaya çalışacağım.Bazıları daha önce yazılmıssa affola :)

  1.Makyaj bazı;makyaj bazını yüzünüze uyguladıktan sonra yüzünüze direkt fondöteni değil de,1-2 dakika sonra fondöteni uygulamak;makyaj bazının performansını daha da arttıracaktır.

  2.Fondötene 1-2 damla yüz yağı damlatıp uygulamak;hem fondötenin kalınlığını azaltıcak hem de yüze sağlıklı bir parlaklık verecektir. Karma cildime yapısını azıcık kalın bulduğum fondötene 1-2 damla yüz yağı sıkıp karıştırıp uyguluyorum. Fondöten öncesi parlamayı önleyici bir krem ve sonrasında da çok az pudra geçince yağlanma sorunu ile karşılaşmıyorum. Tamtersi yüzümde çok sağlıklı gözüken bir ışıltı yakalıyorum. Size de öneririm kızlar :)

  3.Allığı gülümseleyerek uygulamak,bronzer ı ise yanaklarınızı içine doğru çekerek uygulamak;daha doğru bir açı ile uygulamanızı sağlayacaktır.

  4.Highlighter ın parlamasını arttırmak istiyorsanız;uygulayacağınız fırçayı sprey kabına doldurulmuş su ile ıslatın.1-2 fıs yetiyor. Ben metalik farlarımı da fırçayı ıslatarak uyguluyorum.

  5.Rimel i kullanmadan önce elinizde ovalayarak ısıtmak;rimelin topaklaşmasını azaltacaktır.

  6.Dudak fırçası! Rujlarınızı dudak fırçası ile çok hafifçe dışına taşırarak sürmek hem dudaklarınızı daha kalın gösterecektir hem de özellikle kırmızı ruj gibi iddialı ruj tonlarını daha kusursuz sürmenizi sağlayacaktır. Dudak fırçasına kullanmaya başladığımdan beri asla dudak fırçası kullanmadan ruj sürmüyorum hem dudağı daha şekilli ve kalın gösteriyor hem de hep koyu tonlar tercih ettiğim için daha kusursuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Fırça kullanmadan sürerken çok zorlanıyordum çünkü :)

  Şimdilik bu kadar,aklıma geldikçe editlerim :)

  2 ağustos 2018 10:44

  47. No-makeup makeup görünüm için kullanılabilecek bazı şeyler;

   -Kapatıcıyı aydınlatıcıyı sürdükten sonra sürmek cilde yine aydınlık fakat daha doğal bir görünüm veriyor. 

  - Fondöteni sürdükten sonra makyaj süngeriyle fazlasını alarak birkaç katman halinde uygulamak tek ve kalın bir katman halinde uygulamak yerine yine daha doğal bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. 

   -Kirpiklerin de daha doğal olmasını istiyorsanız kahverengi maskara bazlarını kullanabilirsiniz. (bkz: benefit they're real tinted primer maskara bazı)

  7 temmuz 2018 19:50