sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (0)

1. Alicia Keys önderliğinde başlayan hareket. aslında bunu kendi tarzlarında uygulayanlar var ama şu sıra bir akıma dönüşüyor gibi. Ben bu akıma, bu akım çıkmadan bir kaç ay önce mecburiyetten dahil oldum ve mecburiyet ortadan kalksa da devam ettim. İçime doğmuş. (link: http://blog.biletix.com/guncel/makyaj-karsiti-hareket-cig-gibi-buyuyor-5205 link)

Tutar mı tutmaz mı bilmem ama ben çok mühim bir durum olmadıkça yüzüme güneş kremimi sürüp çıkacağım. katılıp katılmamak da herkesin kendi tercihi elbette. gerçekten güvendiğim ve elzem ürünleri bulduğumu düşünüyorum ve bu tüketim manyaklığından kurtulmak istiyorum. Hayatımda sivilce yapmayan herhangi bir ten ürünü görmedim, hangi eyeliner daha iyi, hangi göz kalemi akmaz, hangi rimel kirpiklerimi alnıma değdirir, aaa yeni marka gelmiş hemen her şeyini stoklamalıyım diye düşünmek istemiyorum artık. Yaşlanıyor muyum sözlük?

Edit: (link: http://onedio.com/haber/guzellik-standartlarina-bir-darbe-daha-alicia-keys-makyaji-hayatindan-tamamen-cikardi--716044 daha detaylı link)

16 haziran 2016 17:58 17 haziran 2016 08:02

2. GÜVEN ÖZVERİ TECRÜBE İSTER DİYE DÜŞÜNÜYORUM. KENDİNE GÜVENİN OLACAK ÖZVERİ SAHİBİ OLMALISIN EH BİRAZDA MAKYAJSIZ GEZMENİN LİDERLİK TECRÜBESİ İŞTE BU ÜÇÜ BİRLEŞİNCE MANGAL GİBİ YÜREK İSTİYOR *-*

BENDE DESTEKLİYORUM PONÇİK TENİME ARTIK DOKUNMAK İSTEMİYORUM KİRPİKLERİ BOYASAK YETER Lİ OLMAZ MI Kİ?

16 haziran 2016 18:27

3. zaten karşı olanlar makyaj yapmadığına göre açıkçası saçma bulduğum hareket. tamamen tercih meselesi. ben makyaj yaparken eğleniyorum ve yapmayı tercih ediyorum. özellikle erkeklerin bu konuda baskı yapmasına sinir oluyorum. 'bak o yapmıyormuş sen de yapma, zaten makyajsız güzelsin' gibi söylemlerden bıktım. o istemiyordur yapmaz beni de ilgilendirmez.

16 haziran 2016 18:38

4. Aşırı yapaylığın bir karşıtı olmak zorundaydı o da bu. İnstagram makyajları, j. Star makyajları kim K. Makyajları kulaktan bacağa konturler takma saçlar mavi rujlar bunları seven kitlenin tam karşısı da oluştu. Bu sözlükte makyaj yapılmamış surat hasta diyen olduğu gibi bir başka yerde de yapmayalım daha güzelciler olacaktır.

16 haziran 2016 19:50

5. Hit the pan kadar saçma olmayan harekettir.

16 haziran 2016 19:51

6. hayatımda bu kadar "show" bir hareket görmedim. yapan yapar yapmayan yapmaz kardeşim. o zaman biz de başlatalım "makyaj yapma hareketi" saçmalık değil mi? bu ünlüler -özellikle model olanlar- değil mi kadına güzellik baskısı yaratan? kullan kullanma bize ne tabi ünlüler yapınca "hareket" olur annem yapınca "bakımsızlık". allah başka dert vermesin.

edit:alicia keys'i de çok severim. benim için önemli olan sesidir yüzü değil.

16 haziran 2016 20:14 16 haziran 2016 20:16

7. makyajın yapılıp yapılmadığının sadece yapan ya da yapmayan kişiyi bağlaması bir yana bireysel tercihlerimden dolayı katıldığım harekettir. sabahları uyanamadığımdan yüzümü yıkayıp işe gitmeyi seçiyorum. evet kocaman sivilcelerim geniş gözeneklerim ve yüzümde sivilce dışında acaip kızarıklıklar var ama ben kendimi bu şekilde kabul ettim.

16 haziran 2016 20:20

8. Reklam yüzü olacağım, pr yapacağız diye kendi işlerinden başka herşeye odaklandıktan sonra artık kimsenin işlerini sallamadığını fark eden ünlü hezeyanı.

16 haziran 2016 20:28

9. "Yağlı boya tablosu gibi makyajlar, Instagram filtreleri ve SnapChat efektleri derken, günümüz kadınlarının doğal halini kestirmek imkansızlaştı. Alicia Keys de bu duruma duyarsız kalamadı ve makyajsız halinin fotoğraflarını gururla yayınladı."

süslüler snapchat efekti uyguladığımızda doğallıktan çıkıyormuşuz bakın bugünde yeni bir şey öğrendik.

doğal hal denen kalıplaşmış terim aslında çok sığ bence. benim doğallığımı yüzümdeki makyaj oranı belirlemiyor her şey dış görünüşe bağlı tutulmamalı. makyaj kötü bir şeymiş gibi de karşı çıkılması komik sadece. isteyen yapar isteyen yapmaz kimseyi de ilgilendirmez bu yüzden anlamsız bir hareket olduğunu düşünüyorum.

16 haziran 2016 20:29

10. sana neeeeeğğğ? isteyen yapar istemeyen yapmaz. neden yapmayanlar üzerinden prim yapma çabasındasın kiiiiğğ?ha yapmamak için bahane arayanlar tarafından ama bu bi akııııığğğmm denilebilir ama yapacaksanız da kendinize yapmayacaksanız da kendinize bence. destek aramayın sadece sizi ilgilendiren ve etkileyen seçimleriniz için bence.

not: aynı şeyler denmiş gibi okumamıştım ben de demiş oldum :D

16 haziran 2016 22:48 17 haziran 2016 00:49