girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (320)
  • medya (5)

320. gece gece akla gelen makyaj fikri olarak az evvel bende tezahür eden olaydır. şöyle ki; golden rose'un metalik likit farını (108 numara) dudağıma sürüp metalik ruj olur mu bundan acep denemesi yaptım. oldu. hoşuma da gitmedi değil :) zaten çabuk kuruyan bir far. dudakta daha çabuk kurudu tabi. şaka maka sahiden sevdim duruşunu.

16 nisan 04:21

319. Tam makyaj malzemesi olmasa da ojelerle takılarımı boyuyorum. Bu fikir aklıma kararmasın diye şeffaf ojeyle takıları boyama önerisinden geldi çünkü benim takılarım halihazırda kararmıştı. Örneğin metalik ojeler hepimizde var şu an bunlardan altın/bronz olanla halka küpelerimi boyadım herkes rengine hayran. 

Ten rengi göz kalemini küçücük uçlu bir kapatıcı gibi küçük lekelerimi kapatmada pıt pıt kullanmışlığım var. 

Lacivert göz kalemi ile birbirine sürtünmekten beyazlamış kot pantolunun iç kısmındaki dikiş yerlerini de boyayıp peçete yardımıyla dağıtıyorum. pantolunun duruşunu çok değiştiriyor. 

Rujdan allık yapmak, saçlar gür görünsün diye farla seyrek yerlerden geçmek (özellikle fotoğraf çekimli özel günlerde iş görür) gibi işe yarayan bir takım hayatı güzelleştiren ipuçları. 

1 nisan 17:59

318. Ojeler ve tırnak stickerlariyla a4 ten hediye paketi yaptım ve oldu.

30 aralık 2017 23:50


317. Makyaj malzemesi değil ama sarjlı diş fırçasının yedek ucunun birini tırnak bakımı için kullanıyorum. Özellikle peeling ya da yağ ile yumaşattıktan sonra tırnaklarımın üzerinde fırçayı gezdirdiğimde hem sertleşen deriyi yumuşatıyor hem de tırnaktaki pürüzleri temizleyip deriyi geriye itiyor. Bu iş için yapılan cihazlardaki gibi tırnaklara zarar vermiyor.

13 ekim 2017 16:22

316. garnier göz makyajı temizleme suyuyla kan lekesi çıkarmaya çalışmıştım. çıkmamıştı.(gizlinot: swf)

13 ekim 2017 12:58

315. Birçok süslümüz gibi allıklarımı far olarak, rujları mı da allık olarak kullanırım. Hatta ruj olarak kullandığım allıklar daha uzun süre kalıcı oluyor.

Bir keresinde de maskara fırçasının ucunda kalan ürünle eyeliner çekmeyi denemiştim. Benim beceriksizliğimden dolayı hüsranla sonuçlansa da, yapabilen için harika olabilir.

12 ekim 2017 22:47

314. Max Factor Lipfinity just deluxe rengini (sıcak yogun bir kırmızı) RT stippling brush ile krem allık gibi uyguluyorum. Çok riskli bir secim ama nars exhibit a ile benzer sonuç veriyor. Exhibit A gibi iddialı ve cok kullanmayacagim bir renge para vermemek için denedim ve memnun kaldım. Ayrıca bu seti long lasting olduğu için gün boyunca kalıcı. Nc15 ten açik bir ten rengim var kararında uygulayınca ben de dahi abartı durmadı. İçinde altın yansımaları olan kremsi bir Ruj mükemmel bir krem allık oldu. Kırmızı Ruj kullanacağım günlerde sürüyorum.

12 ekim 2017 19:29


313. bazı grimsi-kahvemsi farları kaşlarım için kullanıyorum

mavili falan kullanmadığım renkli farları da çok az hindistan cevizi yağıyla karıştırıp rujumun üstüne ilginç renkler ya da ombre efekti yaratmak için gloss gibi kullanıyorum. mor ruj üzerine sürdüğüm parıltılı mavi bir far var mesela baya instagram guruları gibi hissettiyor (gbkz: swh)

12 ekim 2017 17:22

312. mac Pro Longwear Waterproof Colour Stick tabby rengini goz altima kullandim bugun. is seyahatindeyim ve goz altlarim maalesef teh body shop himalayan maskesi sagolsun kizardi. bende bu geceden kalma goruntuyle ise gelmek istemedim ve yanimda kapatici ile seyahat etmedigim icin, bu urunu kullandim. vallahi goz alti kapaticimdan iyi durdu. zaten tam ten renginde bir urun. goz kapaklarimi notrlemek icin kullaniyordum. kaliciligi da gercekten cok iyi. biraz daha yumusak olsa kapatici niyetine cok rahat kullanilir.

21 haziran 2017 16:48

311. Wet'n wild ın kaş kitindeki koyu renk farla eyeliner çekiyorum . Farla eyeliner çekmeyi likit olana tercih ediyorum daha güzel buğulu duruyor. Ben kitin içindeki fırçayla yapıyorum .

20 mayıs 2017 22:01