yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (14)

  32. kozmetik ürünlerimin çokluğu ve dağınıklığından usanıp hem herşeyi görebilmek hem tozlanmasını engellemek hem de bir düzen kurmak için birer birer eveshopta satılan şeffaf çekmecelerden almaya başlamıştım. Bende böyle bir ürünün varlığını hayli pahalı pleksi ürünler satan instagram hesapları ve onların verdiği reklamlar ile öğrendim.

  Eveshoptan aldığım çekmeceleri baya zamandır kullanıyorum. Çokça iş görüyor ve ciddi bir döküntüyü ortadan topluyor. Hatta çekmece tasarımı da zamanla gelişti ve eski çekmecelerde sürtme sorunu zamanla ortaya çıkarken son aldıklarımda o sorunu da çözmüşler.

  Her yerde bolca müadil var. 4 çekmeye çeyrek altın fiyatı veren üreticilerdense daha çözüm odaklı olarak bolca %50 indirim yapan yerlerden temin edilmesi daha mantıklı. Ama illa elmas kesim tutma kulbu isterim diyorsanız...tercih meselesi

  13 kasım 2019 14:20

  31. ben de özellikle makyaj fırçaları için aldım bir tane madame coco'dan (link: https://www.madamecoco.com/2-li-bolmeli-organizer-seffaf-std-1/ ebatı bununla aynı ama benimkisi 6 bölmeli olanlardan)

  3 bölmesine fırçalarımı koyuyorum, diğer bölmelere de likit rujlarımı, kapatıcılarımı, kalemlerimi koyuyorum.

  bu düzenleyicinin kapağını da ayrı bir düzenleyici olarak kullanıyorum, ona da fondötenlerimi, lipstick rujları ve eyelinerımı koyuyorum.

  Şu basamak basamak olanları pek sevmiyorum açıkcası bana çok işlevsel gelmiyor, bu tarz yüksek kutulardan daha çok verim alıyorum.

  Bir de ojelerimi koymak için yine madame coco'dan kasa görünümlü bir sepet almıştım ama linkini bulamadım.

  12 kasım 2019 19:22

  30. 4-5 yıl önce instagramdan vpleksi den sağlam para verecek 5 çekmeceli-rujluk ve fırçalık organizerleri almıştım, benim için hayat kurtarıcı oldu resmen. çekmece içlerinde veya makyaj çantalarında unutup gittiğim malzemelerin göz önünde ve düzenli şekilde olması hızlıca makyajınızı yapmanızı sağlıyor. çekmeceleri çok geniş parfüm hariç herşey sığıyor, benim gibi çok malzemesi olmayanlar için takı-toka için de çekmece ayırabilirsiniz.

  12 kasım 2019 14:11


  29. Dar bir alanda yaşıyorum (gizlinot: Geçici olarak ) ve eşyalarımı hiçbir yere sığdıramıyorum. bu süreç içinde aldığım ve kurtarıcım olan üründür kendisi. Öncesinde makyaj çantasında tutuyordum malzemelerimi ama her defasında çantayı boşalt, sonra bir daha yerleştir derken bıkmıştım. Bu anlamda çok işime yaradı.

  12 kasım 2019 01:37

  28. Eğer apartta, yurtta kalıyor yada odanızı kardeşinizle paylaşıyorsanız yani kısıtlı alanınız varsa bence gayet kurtarıcı oluyor. Tek tek ruj koymalı olanlar değil de çekmeceli olanlar benim çok işime yaradı

  12 kasım 2019 00:58

  27. Kesinlikle boşa para ziyanlığı. Eğer makyaj malzemelerinizi ihtiyaçtan değil de meraktan alıyorsanız, popüler, yeni ürünleri denemeye meraklıysanız, biri bitmeden sürekli dayanamayıp yenisini alıyorsanız yani birden fazla fondöten, baz, far paleti, kapatıcı, highlighter vs. sahibiyseniz baştan gidin direk ikeadan sığ çekmeceli bir dolap alın. Koyun masanızın yanına paşa paşa kullanın. Çünkü bahsettiğim şu şeffaf pileksi organizerlardan bir alıyorsunuz yetmiyor iki üç derken içine asla yeterli ürün sığdıramıyorsunuz. Ayrıca makyaj malzemeleriz sürekli toz oluyor veya kapalı çekmeceli de olsa kutu kirlenince çok kötü gözüktüğü için sürekli kutuyu boşaltıp temizlemek zorunda kalıyorsunuz. Ben dolaba geçtim rahatladım. Pileksi kutulara da gereksiz para vermiş oldum. Arkadaşlarıma kardeşime falan dağıttım hepsini.

  12 kasım 2019 00:46

  26. eğer çekmece içerisinde kullanmayacaksanız ya da üstünde kapağı falan yoksa makyaj malzeleri gerçekten çok tozlanıyor, çekmeceme de sığmadığı için çöpe gitti.

  11 kasım 2019 03:27


  25. Pek çok şeyi aynı amaçla kullanabildiğimiz ürün grubudur. Ben ikea'da satılan plastik organizerlerden kullandım çekmecemde. Tam olarak içime sindiğini söyleyemem ama şimdilik elimdeki imkanlarla en kullanışlısı böyle oldu. Fırçalarım bu çekmecenin derinliğine dikey sığmadığı için onları çekmecenin yanındaki dolapta tutuyorum.

  Organizerin içinde bulunan makyaj çantası en çok kullandığım ürünleri içeriyor. Vaktim yoksa onu alıp çıkıyorum.

  ilgili medya:
  2
  10 kasım 2019 15:07 10 kasım 2019 15:45

  24. şeffaf üstü açık olanı kullanıyorum. Bim'e geldiğinde almıştım ancak kesinlikle memnun değilim. üstü kapalı tamamen çekmeceli olanları daha kullanışlı diye düşünüyorum. Üstü açık olanlar ise tozlandığı için kesinlikle kullanışlı gelmiyor bana. Ben bim'den 12 TL'ye almıştım.

  26 ağustos 2019 17:01

  23. ya aşırı kaba bir şey değil mi bu? ya da bana mı öyle geliyor? bilemiyorum ama bu zamana kadar almaya hiç özenemedim, makyaj masam çekmeceli, çekmecesininde 3 bölmesi var kendi içerisinde gruplandırarak malzemelerimi yerleştirdim, sadece fırçalarım için 2 adet şu ikeanın meşhur minik beyaz saksılarından kullanıyorum bence çok şık duruyorlar.

  ürünü beğenmediğim için eksilendim sanırım, şu an kendimi beğenmek zorunda hissediyorum.

  26 ağustos 2019 09:49 27 ağustos 2019 10:12