makyaj süngeri

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (3)

86. en çok iş gören makyaj aracıdır. her fırçaya bir sürü para yatırmaktansa hem pudra hem likit hem de krem ürünlerle kullanılır, zorlayıp far için bile kullanan bile var ama o kadarı da şov bence. şu 7-8 ayda real techniques de beauty blender da denedim doku açısından evet farklılar ama aralarında müthiş bambaşka uygulama farkı gözlemlemedim. ama bir yandan de eksisi sürekli suyla muhattap olduğu için diğer makyaj fırçaları ve araçlarına göre çok daha kısa ömürlü olacaktır.

12 şubat 22:27

85. fırça ya da başkaca aksesuar kullanmadan sadece bununla makyaj yapabileceğim bir makyaj aksesuarı. 3-4 senedir filan bb sünger kullanıyorum arada bir sephora sünger almıştım ama hiç beğenmedim, diğer süngerleri de denemedim açıkçası ama bir çok alternatif de var fakat bb süngeri ben 1 yıl kadar kullanabiliyorum o yüzden başka marka da denemek istemedim. black fridayde stoklamıştım daha önce. benim için makyajın olmazsa olmazı gerçekten. fondöten sürülür, kapatıcı, allık, bronzer vs. her şey için kullanılabilir. gerçekten de joker bir ürün, tüm fırçaları kenara attırıyor.

12 şubat 14:17

84. Daha once fondoteni elimle, correctori fircayla, kapaticiyi da parmakla suruyordum. Parmakla surerken esit dagitamadigimi ve kalin surdugumu fark edince eclipse in uclu sungerinden aldim, ikisi kucuk biri buyuktu. Kucuk olanlar kapaticiyi mis gibi surdu ama allahim o buyuk olan, onceden elimle surerken tum yuzume yeten fondoteni saaadece burnuma yettirdi. Ne kadar urun emdi oyle? Hafif nenlendirmistim de. Yani kapatici agir durmasin diye kullanmak iyi oldu, ama fondoten icin bir daha asla kullanmam

11 şubat 21:15


83. şu zamana kadar hiç kullanmıyordum sadece fırça kullanıyordum gayet de yetiyordu. son zamanlarda ten ürünü ihtiyacım oldu ve denemeden 3 ten ürünü aldım bu sırada ilk süngerimi de hmden almıştım. alışkanlıkla direkt fırçayla kullandım ten ürünlerini bana asla uymuyor napıcam bunları diye düşünürken süngerle denemek aklıma geldi. ten ürünlerinin 3ü de kullanılır hale geldiler. kısacası çok sıvı ya da çok koyu kıvamlı ürünlerde sünger fırçadan iyi iş çıkarıyor bence ama kıvamı normalse çok sıvı ya da koyu değilse fırça daha yoğun uygulama yapabildiği için fırçayı daha çok tercih ediyorum. tabi ki herkesin cilt yapısına göre değişir bu durumlar.

11 şubat 17:54

82. Şimdiye kadar eklips, w7, ve hm markasınınkini denedim. En en çok sevdiğim hm markasının şu an satışta olan mor siyah karışımı 10 tl lik süngeri oldu. Kuru hali bile yumuşak, çok ürün emmiyor ve benim için en iyi yanı yıkarken fondöten kalıntısı kalmayışı.

11 şubat 17:37 11 şubat 17:38

81. şimdiye kadar muadil gösterilen birçok ucuz markanın süngeriyle anlaşamadım. şöyle ki sevmedim diyemem ama oh be mükemmel bir şeymiş de demedim. bir kere fırçaya göre çok fazla ürün emiyor en azından bendekiler, bu da beni rahatsız ediyor. resmen fondöten ziyan oluyor yahu. ben en iyi performansı kedi dili fırça ile alıyorum. birçok kişinin şikayet ettiği çizgi çizgi görüntü de olmuyor.

en sonunda paraya kıyıp bb alacağım bakalım o gerçekten mükemmel mi..

15 mayıs 2017 19:28

80. bana dün resmen aydınlanma yaşatan makyaj gereci.

yapısı kalın, rengi bana pek uymayan loreal paris' in bir fondöteni vardı elimde(gizlinot: cam şişede olduğu için kimseye de veremiyordum, ambalaj hastalığı işte ). dün gece birden aklıma düştü ki, ben bunu makyaj süngeriyle uygulasam nasıl olur ki diye. eklips' in süngeri vardı elimde. dur bi deneyeyim dedim. süngeri gül suyuyla ıslattım ve fondöteni o şekilde uyguladım. o kadar güzel ve doğal durdu ki, gözlerime inanamadım. sonra anladım ki, bazı ürünleri uygularken marifet elde değil, süngerdeymiş.

sözün özü, bundan sonra kendisinden asla vazgeçemeyeceğim.

15 mayıs 2017 12:06


79. Temizleme olayını yapıyorum iyi hoş da kurutma işi çok kafamı kurcalıyordu. Hep bir yere bırakıyorum, rt süngerin düz kısmı yere tam değdiği için o kısım nemli gibi oluyordu. Beauty blender'ın kendi kutusundaki küçük delikler pek güvenilir gelmiyor bana açıkçası. Tamamen kurumuş süngerimi ancak koyarım kutunun içine. Makyaj süngerlerimin küçük kozmetik çekmecesinde yer kaplamasının tetiklemesi ile (link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/10217_9513_1494792653_410632.jpg Böyle) bir şey yaptım. Bildiğimiz teli büktüm yaklaşık bir yumurta büyüklüğünde ve astım. Baya da güzel oldu her yeri havayla temas ediyor. Islak/kuru muhafaza etmeye uygun. Göz altı beauty blenderi için de yapsam fena olmaz ama o sanki olmaz gibime geliyor..

14 mayıs 2017 23:13 14 mayıs 2017 23:15

78. Bir tanesini yıkayıp yıkayıp kullanmaktansa toplu paket halinde satılanlardan alıp her gün yenisini kullanmanın daha iyi olduğunu anladığım ve yüzdeki yakından görülen komedonların yok olmaya başladığını gördüğüm makyaj gereci. Gratis'te satılan Swisspers markalı üçgen makyaj süngerlerini kullanıyorum. Gayet memnunum, bitince tekrar alacağım bir ürün ve o fiyata da baya süngeriniz oluyor.

14 nisan 2017 15:37

77. Şimdiye kadar hiç kullanmadım, ürün emmesi beni kullanmamaya iten sebeplerden ama sanırım iyi sonuç veriyor makyaj için ve temizlik konusunda da üşendiğim için tercih etmiyorum şu zamanlarda.

13 nisan 2017 18:20