sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (95)
 • medya (2)

95. yıkanması zahmetli geliyor bana, e belli aralıklarla yenilenmesi gerek fırça gibi ömürlük değiller.

sevmediğim makyaj malzemesi.

23 kasım 2018 11:58

94. Şu sıralar fondöteni parmaklarımla tampon hareketlerle uyguladığımdan yavaş yavaş vazgeçtiğim makyaj malzemesi.neden yapıyorum bunu,en başta aynı etki hatta daha iyi oturuyor rengi ve emicilik yok.daha özele inersek süngeri al suyla şişir kurut uygula sonra temizle -.- çok üşeniyorum.küf derdi de yok mutluyum,huzurluyum.

31 ekim 2018 17:59

93. Makyajını bir dönem eliyle yapan nesilsiz biz :) bu süngerler falan nerde o zaman; ama şimdi makyaj gereçleri çok önemli ürünün kalitesini olduğu gibi yüze geçirmek için. Çok Nadire’n makyaj süngeri kullanıyorum. Karma cildimde ürün yerleştirmek zor oluyor süngerle. Fırça daha rahat ve hareket alanını daha iyi kontrol etmemi sağlıyor. Bu benim için böyle ama sünger sevenlerin sayısı da yatsınamaz şekilde fazla...

Ürünü çok emmeyen sünger diye bir şey yok bence ben süngerlerimi yıkarken o suyun altından akıp giden fondöten ve kapatıcılarıma nasıl üzülüyorum anlatamam.

29 eylül 2018 01:24

92. Benim için beauty blenderdır. Malesef başka hiçbir süngerden o verimi alamadım. Ender zamanlarda gratiste 29.90 a düşüyor o zaman stoklamanızı öneririm

28 eylül 2018 15:17

91. Aliexpress'te satılanlar için net bir bilgi vereyim: onlar sünger adı altında satılan biçimlendirilmiş petrol! Çünkü hiçbir "sünger" bu kadar sert ve bu kadar kötü kokuyor olamaz. Asla ve asla aliexpress'ten sünger almanızı tavsiye etmiyorum. 

27 eylül 2018 23:33

90. Daha önce sadece rt ve beauty blender kullandım. İkisi arasında favorim beauty blender, rt zamanla kopmaya başlıyor sağından solundan, çok dayanıklı bulmuyorum. Ama beauty blender'in da fiyatı malumunuz olmuş 70 lira. Geçenlerde ucuz sünger arayışına girdim. Escence'in makyaj süngerini buldum. Ortası ince, kum saati gibi bir formu var. Türkiyede satılıyor mu bilmiyorum yurtdışından almıştım ben. İki kullanımda ince yerinden kopuverdi.

Türkiyeye geldiğimde hadi dedim kıyayım paraya bir beauty blender alayım, makyaj süngeri denilen şey elim ayağım sonuçta. Watsons'ta olduğunu hatırlıyorum, oraya gittim. Danışman arkadaşa beauty blender var mı diye sordum. Bana tüm süngerlerin olduğu yeri gösterip "burda, zaten beauty blenderların hepsi aynı dedi". Demek istediği sanırım "makyaj süngerlerinin hepsi aynı, marka takıntısı yapma ablacım"dı. Peki dedim. Hangi markaydı hatırlamıyorum ama tipi beauty blender'in aynısı olan bir tanesini aldım ucuzundan. Eve geldim ıslattım, bırak şişmeyi su süngerin üstünden aktı gitti resmen. Kazık gibi süngeri kullanmaya çalıştım ama dayanamayıp ellerimle yaptım makyajımı. O sünger de çöp oldu.

Tanım: Markadan markaya oldukça fark eden makyaj aplikatörü.

Ne kadar pahalı o kadar iyidir demiyorum kesinlikle, ama bu piyasada gerçekten kötü, iki kullanımda elde kalan süngerler var. iki-üç sene önce h&m'in süngerlerini kullanmıştım, onlar güzeldi mesela.

27 eylül 2018 22:36

89. (bkz: beauty blender)

bence en en en iyisi. ıslak ve kuru iki şekilde de kullanıyorum. başarılı!

27 eylül 2018 16:18

88. fondöteni cakey yapmadan yayan ancak temizlemesi bir hayli zahmetli olan ürün. başlarda çok direndim makyaj süngeri kullanmama konusunda ancak sonradan merakıma yenik düşerek h&m süngeri aldım. 2li pakette bir büyük pembe ve yanında yeşil gözaltı için küçük olanı buldum ve aldım. onu kullandıktan sonra resmen süngerlerden nefret ettim. fondötenimi güzel dağıtmıyor, neyle ve nasıl temizlerseniz temizleyin izler çıkmıyor ve aşırı ürün emiyor.

sonra gene merakıma yenik düşerek bim'in meşhur naturalove süngerlerinden aldım. allahım o nedir! resmen beni sünger kullanımına alıştırdı. dalin gibi sıvı şeylerle yıkayınca da temizleniyor ancak biraz fazla sıvı temizleyici kullanmanıza sebep oluyor, ancak kalıp beyaz sabunlarla da çok güzel temizleniyor. süngerime farkında olmadan eyeliner değdirmişim, onun dışında şu an üzerinde başka bir iz yok. ürünü de çok fazla emdiğini söyleyemem. üstelik kocaman oluyor ıslatınca. yalnız benim en önemli taktiğim, makyajımı yapar yapmaz hemen süngeri yıkamak. gerçi h&m süngerimde de aynı şeyi denedim ve başarılı olamadım. o yüzden size en uygun fiyatlı olarak bim'in süngerlerini önerebilirim. 9 ekim salı günü bim'de olacakmış, bilginize süslüler.

edit: tarih değiştirildi.

27 eylül 2018 02:10 29 eylül 2018 02:35

87. Karma / yağlı ciltlerin fırça , kuru ciltlerin sünger kullanması gerekiyormuş.(gizlinot: İnternette bir yazıda okumuştum.) Karma cilt yapısına sahibim ama hem fırça hem sünger kullanan birisi olarak makyaj süngerini daha çok tercih ediyorum. Yüzümde kızarıklık ve sivilce lekelerim var , kapatıcı ile tam olarak nötrlenmediklerinden dolayı kapatıcılığı yüksek fondötenler seçmek durumunda kalıyorum , bir de bunu fırça ile uyguladığımda yüzüm kalıp gibi oluyor. Hem fondöteni güzelce yayayım hem de fondötenin baskınlığını alsın diye süngeri tercih ediyorum. Rt ve bb de kullandım lakin fiyatları uçmuş durumda , nascita markasının mor süngerini keşfettiğimden beri elim başka süngere gitmez oldu. 3 ayda bir süngerleri yedilediğimizi düşünürsek fiyatı gayet makul , bayramlarda ve özel günlerde de bayağı indirime giriyor bir inceleyin derim.

27 eylül 2018 01:57

86. rossman'da yuvarlak plastik bir kutunun içinde satılan üçgen süngerlerden çok memnunum. markası for your beauty. benim için fondötenimi ve kapatıcımı, hatta bazen pudramı, en kolay uygulayabildiğim makyaj aparatıdır aynı zamanda. (gizlinot: swh) daha hiç yıkamadım, yıkadıktan sonra editlerim.

26 eylül 2018 22:14