girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • medya (3)

84. Fırça kullanmayı daha sağlıklı buluyorum. Sünger, içinde bakterinin yerleşmesine daha müsait.

11 ağustos 12:00

83. Kişisel olarak makyajı kolaylaştırdığını düşünüyorum. Birde fiyatı, sanki çok ucuz bir seymiş gibi geliyor ama 10 liranın altında zor buluyorsunuz. Bir dönem yumurta şeklindekileri pazarda aramıştım 1-2 liraya bulurum diye. Pazarda bile en ucuzu 5 liraya bulabildim.

Yumurta şeklindekiler pahalı olsa da süngerler çeşit çeşit, size uygununu bulmanız kolay. Benim favorim üçgenimsi olanları. Genelde göz altımda kullandığım için favorilerim. Uçları ince, tutmak için arkası geniş.

20 mart 00:59

82. Bir süre önce armani maestro glow fondöteni kullanmaya başladım. Su gibi incecik çok akışkan bir fondöten. Ben bir de fondötenlerimi nemlendirici ile karıştırdığım için yapısı iyice inceliyor. Fırça ile denedim cildimde çok kuru durdu, sünger ile denedim ürün zaten ince yapılı sünger hepsini emdi. Dolayısıyla her zaman makyaj süngeri en doğru çözüm olmuyor. Bu aralar fondöteni cildime elimle uyguluyorum ve yayıyorum. En son nemli makyaj sünger ile üzerinden geçiyorum. Bu şekilde çok az ve ince yapılı bir fondötenle orta bir kapatıcılık elde ediyorum. Hem duruşu çok doğal oluyor hem de daha az ürün kullanıyorum.

2 mart 16:43


81. en çok iş gören makyaj aracıdır. her fırçaya bir sürü para yatırmaktansa hem pudra hem likit hem de krem ürünlerle kullanılır, zorlayıp far için bile kullanan bile var ama o kadarı da şov bence. şu 7-8 ayda real techniques de beauty blender da denedim doku açısından evet farklılar ama aralarında müthiş bambaşka uygulama farkı gözlemlemedim. ama bir yandan de eksisi sürekli suyla muhattap olduğu için diğer makyaj fırçaları ve araçlarına göre çok daha kısa ömürlü olacaktır.

12 şubat 22:27

80. fırça ya da başkaca aksesuar kullanmadan sadece bununla makyaj yapabileceğim bir makyaj aksesuarı. 3-4 senedir filan bb sünger kullanıyorum arada bir sephora sünger almıştım ama hiç beğenmedim, diğer süngerleri de denemedim açıkçası ama bir çok alternatif de var fakat bb süngeri ben 1 yıl kadar kullanabiliyorum o yüzden başka marka da denemek istemedim. black fridayde stoklamıştım daha önce. benim için makyajın olmazsa olmazı gerçekten. fondöten sürülür, kapatıcı, allık, bronzer vs. her şey için kullanılabilir. gerçekten de joker bir ürün, tüm fırçaları kenara attırıyor.

12 şubat 14:17

79. Daha once fondoteni elimle, correctori fircayla, kapaticiyi da parmakla suruyordum. Parmakla surerken esit dagitamadigimi ve kalin surdugumu fark edince eclipse in uclu sungerinden aldim, ikisi kucuk biri buyuktu. Kucuk olanlar kapaticiyi mis gibi surdu ama allahim o buyuk olan, onceden elimle surerken tum yuzume yeten fondoteni saaadece burnuma yettirdi. Ne kadar urun emdi oyle? Hafif nenlendirmistim de. Yani kapatici agir durmasin diye kullanmak iyi oldu, ama fondoten icin bir daha asla kullanmam

11 şubat 21:15

78. şu zamana kadar hiç kullanmıyordum sadece fırça kullanıyordum gayet de yetiyordu. son zamanlarda ten ürünü ihtiyacım oldu ve denemeden 3 ten ürünü aldım bu sırada ilk süngerimi de hmden almıştım. alışkanlıkla direkt fırçayla kullandım ten ürünlerini bana asla uymuyor napıcam bunları diye düşünürken süngerle denemek aklıma geldi. ten ürünlerinin 3ü de kullanılır hale geldiler. kısacası çok sıvı ya da çok koyu kıvamlı ürünlerde sünger fırçadan iyi iş çıkarıyor bence ama kıvamı normalse çok sıvı ya da koyu değilse fırça daha yoğun uygulama yapabildiği için fırçayı daha çok tercih ediyorum. tabi ki herkesin cilt yapısına göre değişir bu durumlar.

11 şubat 17:54


77. Şimdiye kadar eklips, w7, ve hm markasınınkini denedim. En en çok sevdiğim hm markasının şu an satışta olan mor siyah karışımı 10 tl lik süngeri oldu. Kuru hali bile yumuşak, çok ürün emmiyor ve benim için en iyi yanı yıkarken fondöten kalıntısı kalmayışı.

11 şubat 17:37 11 şubat 17:38

76. şimdiye kadar muadil gösterilen birçok ucuz markanın süngeriyle anlaşamadım. şöyle ki sevmedim diyemem ama oh be mükemmel bir şeymiş de demedim. bir kere fırçaya göre çok fazla ürün emiyor en azından bendekiler, bu da beni rahatsız ediyor. resmen fondöten ziyan oluyor yahu. ben en iyi performansı kedi dili fırça ile alıyorum. birçok kişinin şikayet ettiği çizgi çizgi görüntü de olmuyor.

en sonunda paraya kıyıp bb alacağım bakalım o gerçekten mükemmel mi..

15 mayıs 2017 19:28

75. bana dün resmen aydınlanma yaşatan makyaj gereci.

yapısı kalın, rengi bana pek uymayan loreal paris' in bir fondöteni vardı elimde(gizlinot: cam şişede olduğu için kimseye de veremiyordum, ambalaj hastalığı işte ). dün gece birden aklıma düştü ki, ben bunu makyaj süngeriyle uygulasam nasıl olur ki diye. eklips' in süngeri vardı elimde. dur bi deneyeyim dedim. süngeri gül suyuyla ıslattım ve fondöteni o şekilde uyguladım. o kadar güzel ve doğal durdu ki, gözlerime inanamadım. sonra anladım ki, bazı ürünleri uygularken marifet elde değil, süngerdeymiş.

sözün özü, bundan sonra kendisinden asla vazgeçemeyeceğim.

15 mayıs 2017 12:06