yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (0)

  55. akşamları bir toplantım olduğunda ya da dışarı çıktığımda göz kalemi ve allık ile olaya dahil oluyordum. fakat içinde bulunduğumuz son zamanlarda, sürekli maske takmaktan ve daha kötüsü dışarı çıkamadığımız için artık pek de yapamadığım eylem. hatta artık allık bile sürmüyorum ve de ruj. makyaj sadece gözleri içeriyor. yanımda makyaj malzemesi de taşımıyorum hatta.

  22 mayıs 15:57

  54. hayatımda hiç yapmadığım eylemdir.

  sebepleri;

  1-mekanların tuvaletine girdiğim anda çıkma isteğiyle dolmam.

  2-makyaj malzemelerinin çantada çok ağırlık yapması.

  3-makyajın hafif uçmuş halini daha çok sevmem.

  4-üst üste sürme hissinin bana kötü gelmesi.

  5-üst üste sürünce ilk sürdüğündeki taze görüntüyü alamamak.

  yerine neler yapıyorum;

  1-t bölgem eğer olur da parlarsa peçeteyle pıt pıt.

  2-ruj pek sürmem, sürdüysem de çıkınca rahatsız olmadığım bir şey sürmüşümdür. ama dudaklarım çok kurur, yanımda bir lip balm olur, onu sürerim oturduğum yerde hemen.

  3-koyu bir ruj sürdüysem yemekten önce onu çıkartırım.

  4-Kapatıcı çizgilenmişse temiz yüzük parmağıyla pıt pıt yaparak düzeltirim.

  5.Otururken kaşlarımı bazen parmaklarımla yukarı doğru düzeltirim. (bunu seviyorum baya:D)

  Böyle sebepleri olmayan ve hoşuna giden herkes yenileyebilir tabii. Bu da çok kişisel bir şey hem mental hem de cilde kadar pek çok değişken var. Hijyene dikkat edildiği sürece hiçbi sorun yok diye düşünüyorum.<3

  22 mayıs 15:37 22 mayıs 15:39

  53. Makyajı baştan yapmak değildir. Belki gün içinde kapatıcınız çizgilerinize dolmuşsa ıslak süngerle geçip sabitlemek veya rimeliniz akmışsa düzeltmek, rujunuzu tazelemek, allığınız gün içinde uçtuysa biraz renklenmek hoşunuza gidiyorsa tekrar sürmek gibi.

  Benim içinse yemek yemeden önce ruj yememek adına sildiğim ruju, yemekten sonra tazelemekten ibaret.

  22 mayıs 14:34


  52. Ben çıkmadan yapanlardan olup asla tazelemiyorum. Yanımda da taşımama rağmen belki kırk yılda bir ruj tazelerim. Ama bu çok nadir olduğu için alışkanlık olamadı bende. Allık ruj tazelemek iyi de olur aslında. Korona bitince bir heves bende tazelerim belki dışarı çıkınca. 

  22 mayıs 12:50

  51. benim sadece kaşlarımı düzeltmek, ruj sürmek ve bazen de buna cildimi pudralamak olarak katıldığım eylem

  22 mayıs 12:41

  50. Allık, bronzer ve ruj için yapmayı çok severim ama fondöten için kesinlikle yapmak istemem. fondöten tazelenmeye müsait bir makyaj malzemesi degil diye düşünüyorum. Çünkü gün içinde yüz hava kirliliği, toz veya çeşitli faktörler ile kirleniyor ve zaten hâli hazırda yüzümüzde olan fondöten de gün içinde az miktarda bile olsa oksitlenmiş oluyor. Ayrıca var olan fondötenin üstüne ikinci katman fondöten sürünce cakey görünüm kaçınılmaz olur. Bu yüzden fondöteni tazelemek yerine, yüzden tamamen arındırıp yeniden sürmek çok daha iyi bir sonuç almayı sağlayacaktır.

  Fondötene ek olarak, maskara için de yapmak istemezdim. kurumuş olan maskaranın üstüne ikinci kat geçilince örümcek bacağı görüntüsü oluyor biraz.

  22 mayıs 06:55

  49. makyajın bir tür "göz boyama" olduğunun kanıtı niteliğinde eylemdir. "tazelemek" denmesine de ayrıca hayranım. onca kimyasal malzeme sanki havaya karışıp yok oluyor da onu tazeliyoruz. halbuki renklerin solmasından ibaret her şey. sen onun üzerine kat geçiyorsun.

  21 mayıs 23:12


  48. Yağlanan yerlerime pudra sürmek ve silinen ruju tazelemek şeklinde yaptığım eylem. Gerisi gereksiz, ne sürülecek kirli yüze, hiç hoşlanmam. Silip baştan da yapamam dışarıdayken.

  21 mayıs 21:42

  47. ben bu işi beceremiyorum, bayatın üstüne tazesini yapamıyorum yani. illa önce temizleyip, sonra baştan yapmam gerekir bu da mekan tuvaletinden bir saat çıkamamam demek. zaten uyuşuk biriyim, ben masaya geri dönene kadar millet eve geçmiş olur. evden çıktıktan yarım saat sonra makyajım "r. kelly - i believe i can fly" eşliğinde gökyüzüne doğru süzülüyor. ben de silip baştan yapma olasılığımı imkansız hale getirmek için, çantamda yalnızca dudak kalemi ve ruj taşıyorum. taşırdım yani, pandemi öncesi öyle şeyler yapardım. rujdan bi de pıt pıt allık yapardım, bitti gitti.

  21 mayıs 21:19

  46. makyajın üstüne makyaj yapmaktan hoşlanmıyorum. 

  en fazla bir yerime bulaşmış mı diye kontrol ederim, gözümün içine kalem çekmişsem yeniden çekerim.

  ruj sürmüşsem tamamen siler, yeniden sürerim. 

  21 mayıs 19:59 21 mayıs 20:00