yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (0)

  62. eskiden gün içinde kapatıcı ile kapattığım kusurlarımın üstünden pudra ile geçmek olan eylemdi. son 2-3 yıldır bunu da yapmadığımı fark ettim. evden çıkmadan makyajımı yapıyor ve olay benim için orada bitiyor.

  3 ağustos 20:14

  61. Düğün tarzı bir ortama gittiysem rujumu, far paletimi, kapatıcımı, göz kalemini falan alıyorum. Ama en fazla ruju tazeliyorum veya göz farını kirpik diplerine uyguluyorum, tazeliyorum. Günlük hayatta ise sadece rujumu tazelerim.

  3 ağustos 17:02

  60. benim için sadece ruj tazelemekten ibaret olan eylemdir.

  çünkü gözaltı kapatıcımı tazelemek isteyip, sürdüğüm kapatıcının üstüne saatler sonra, bir kez daha kapatıcı sürersem, gözaltım kupkuru olur. göz kalemi, rimel ve far da aynı şekilde kurur üstlerinden(gizlinot: saatler sonra) bir kat daha geçersem.

  fondöten, allık kullanmıyorum. tazelenecekler listesinde değiller o yüzden.

  3 ağustos 15:00 3 ağustos 15:02


  59. Eskiden bi rujumu tazelerdim, Şimdi maskeye bulaştığı için onu da bıraktım. Ölü dudak rengim ve ben yolumuza devam ediyoruz.

  3 ağustos 10:28

  58. babaannem hep yapılmaması gerektiğini söylerdi. annem çantasından kompakt fondoten çıkarırdı hamilelikten kalma lekeleri gözükmeye başladıysa üstünden geçmek için. babaannem yanımızdaysa hemen hayır hayır derdi. bilimsel bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. ama çoğu zaman cakey duruyor. fondoten süren ve makyajına çok önem veren bir arkadaşım vardı. o günün ortasında misel suyla siler baştan yapardı.

  3 ağustos 10:02

  57. Yanıma sadece lipbalm ve ruj veya sadece dudak kalemi sürdüysem onu alıyorum. Ondan başka bir şeyi tazelemem, aklıma bile gelmedi şahsen. Hele de zaten sabitleme spreyi sıktıysam üstüne bir daha ürün geçmek falan kat çıkıyormuşum gibi hissettirirdi bana muhtemelen.

  Ha akan bozulan bir şey olur onu görürsem akan yeri silerek düzeltmek gibi bir iki şey yaparım ama allık dahi yenilemiyorum. Allığı zaten abartan biri olduğum için ilk sürdüğüm halde inanılmaz utanmış gibi gözüküyorum, uçup normal insan allığı olana kadar da bir süre geçiyor. Fondöten zaten kullanmıyorum, dert edindiğim bir şey değil o nedenle çıkmış mı, parçalanmış vs. diye.

  3 ağustos 08:08 3 ağustos 08:12

  56. Dışarı çıkarken ilgilendiğim şey aynada ki son görüntüm rujum, allığım hepsini Yapar son bir kendimi makyajımı kontrol eder çıkarım kapıdan çıktıktan sonra makyajla nasıl göründüğümle ilgili tüm düşüncelerim biter. Ruj sürmek, dışarıda aynada wc'de kendimi kontrol etmek aklıma gelmiyor evde aynadaki son halim iyiyse iyiyimdir diye düşünüyorum.

  dışarıda çooook uzun bir gün geçiyorsam belki ruj sürerim belki. 

  3 ağustos 02:41


  55. Yapanı ayakta alkışladığım eylem. Maksimum allık ve ruj yenileyenlerdenim birde rimel akmışsa peçeteyle siliyorum. Tazelemekten çok düzeltme ya neyse. 

  3 ağustos 02:20

  54. hayatımda hiç yapmadığım eylemdir.

  sebepleri;

  1-mekanların tuvaletine girdiğim anda çıkma isteğiyle dolmam.

  2-makyaj malzemelerinin çantada çok ağırlık yapması.

  3-makyajın hafif uçmuş halini daha çok sevmem.

  4-üst üste sürme hissinin bana kötü gelmesi.

  5-üst üste sürünce ilk sürdüğündeki taze görüntüyü alamamak.

  yerine neler yapıyorum;

  1-t bölgem eğer olur da parlarsa peçeteyle pıt pıt.

  2-ruj pek sürmem, sürdüysem de çıkınca rahatsız olmadığım bir şey sürmüşümdür. ama dudaklarım çok kurur, yanımda bir lip balm olur, onu sürerim oturduğum yerde hemen.

  3-koyu bir ruj sürdüysem yemekten önce onu çıkartırım.

  4-Kapatıcı çizgilenmişse temiz yüzük parmağıyla pıt pıt yaparak düzeltirim.

  5.Otururken kaşlarımı bazen parmaklarımla yukarı doğru düzeltirim. (bunu seviyorum baya:D)

  Böyle sebepleri olmayan ve hoşuna giden herkes yenileyebilir tabii. Bu da çok kişisel bir şey hem mental hem de cilde kadar pek çok değişken var. Hijyene dikkat edildiği sürece hiçbi sorun yok diye düşünüyorum.<3

  22 mayıs 15:37 22 mayıs 15:39

  53. Makyajı baştan yapmak değildir. Belki gün içinde kapatıcınız çizgilerinize dolmuşsa ıslak süngerle geçip sabitlemek veya rimeliniz akmışsa düzeltmek, rujunuzu tazelemek, allığınız gün içinde uçtuysa biraz renklenmek hoşunuza gidiyorsa tekrar sürmek gibi.

  Benim içinse yemek yemeden önce ruj yememek adına sildiğim ruju, yemekten sonra tazelemekten ibaret.

  22 mayıs 14:34