girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (89)
  • medya (0)

89. şöyle dört dörtlük bir makyaj yapmayı ne kadar çok sevdiğimi unutmuşum.

aylardır kendimi köreltmiştim "kızım senin yüzün yuvarlak, kontür neyine? göz kapakların minicik, far kim sen kim, küçük ağızlısın mat likit ruju ne yapacan, kalk kız soğan doğra" diye diye.

bugün kendimi bb kremi yüzüme sürerken buluverdim. pürüzsüz bir zemin oluşturdum ilkin. kaşlarımı doldurdum. bronzer sürdüm çene hattıma, elmacık kemiklerime, burnuma. aydınlatıcı niyetine de beyaz pudra. o olmayan çene kemiğim, elmacık kemiklerim ortaya çıktı, yüzüm inceldi resmen. şeftali allıktan far yaptım, gölgesini bronzerla sağladım. kahverengi eyeliner, sadece üst kirpiklere iki kat rimel. o yorgun göz bir açıldı, bir kedi gözü oldu. finali de doğal bir rujla yaptım. o fersiz dudaklarım ortaya çıktı. oh be dünya varmış! kendime geldim.

uzun zamandır hiç bu kadar havalı ve güzel hissetmemiştim. cilt makyajından kaçayım, cildimi ağır makyajla yormayayım, kendimi doğal halimle seveyim derken hepten mahrum kalmışım makyajın verdiği keyiften. haftada hiç değilse iki gün böyle cilt makyajlı, kontürlü, göz makyajlı takılmaya karar verdim. sırf şu verdiği mutluluk hissi için bile değer. kazıklıyorlar ama kozmetik markalarına saçtığım paraya yine de helal olsun.

20 dk önce

88. Benim için terapi gibidir.herkes kendisi için yapar kimseye yaranmak için değil, isteyen yapar, istemeyen yapmaz.kimseyi de bağlamaz birinin yaptığı makyaj.

dün 13:00

87. herkesin hayatına kimse karışamaz'dır

dün 12:50


86. insanların makyaj yapmayla derdi ne anlamıyorum. çatır çatır da yapıyorum. her gün yapıyorum. insan içine çıkıyorum kendimi iyi hissetmem lazım. başkalarının doğal halimi beğenmesi vs. umrumda değil. ben memnun değilsem istersem her gün instagram makyajıyla gezerim. yüzümü güzel temizledikten ve cildime uygun düzgün ürünler kullandıktan sonra gerçekten kime ne ya?

Neden bu kadar sinirlendiğimi de söyleyeyim. ekşide ve twitterda sürekli bununla ilgili saçma sapan şeyler görüyorum. eleştire eleştire bitiremediniz şu kadınları gerçekten. koca koca adamlar kadınların sürdüğü fondötene ruja falan takmış kafayı, çok garip yani. işyerinde de böyle kendini bilmez tiplerle karşılaşıyorum. yok bi kova fondöten sürüyormuşuz da, koyu renk ruj süren kadınları erkekler sevmezmişte. sevmesin, hayatımızda bir şeyi de kendimiz için yapalım nolmuş yani.

ömrümün sonuna kadar bıkmadığım sürece yapacağım şey. çokta güzel yakışıyor kadınlara. doğallıkta güzel, makyaj da güzel. kim neyi seviyorsa onu yapsın. kendini iyi hissetmek kadar güzel birşey yok çünkü.

dün 11:04

85. Yapmayı çok seviyorum, çünkü hobi gibi bir şey benim için gerçekten rahatlatıyor. Ama temizlemeyi ve cilt bakımını da aynı oranda seviyorum. Burun ve yanaklarımda geniş gözeneklerim var, cildimde sivilce izleri de var kızarıklıklar da var ama kendimizle barışık olalım, makyajsız havuza, okula, gezmeye gitmişliğim çok. Kendimizi sadece biz beğensek yeter, o zaman zaten herkes beğenir. Biz beğenmezsek de istersek çok güzel giyinelim hoş makyajlar yapalım, taşıyamayız eğreti durur. Hepimizi çok seviyorum, hepimiz çok güzeliz bence <3

17 mart 21:18

84. sallana sallana yaptığım makyajla acele yaptığım makyaj ölümüne kapışır.

17 mart 21:14

83. yapması ne kadar güzel ise çıkarması o kadar eziyet benim için. hele eve yorgun dönmüşsem bunu yapmak o kadar zor bir hal alıyor ki...

17 mart 16:14


82. Sabahın körü ve karanlığında kalkınca üşendiğim eylem. Ama heves ettiysem(hehe) ve özel gün olursa dikkatli bir şekilde yapmayı çok severim. Zaten özel gün makyajı da herhangi bir gün yaptığım gibi bende, Tek fazlası fondoten.

17 mart 12:59

81. Benim için renklendirmektir. Çeşit çeşit renklerin yüzümde olmasını seviyorum, kapatıcı, fondöten tarzı şeyler olmasa da olur benim için. Yüzüm oldukça problemli olsa da kapatmak amacım hiç olmadı ama mesela ruj sürmeden dışarı çıkmıyorum.

17 mart 10:44

80. Çok seviyorum her ne kadar bebişimle ilgilenirken eskisi gibi yapamasamda onları dolabımda görmek bile yetiyor.Makyaj bana göre bir kadını kendine getiren,mutlu eden ve rahatlatan gayet güzel bir buluş!

17 mart 09:19