girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • medya (0)

91. Temizlenmiş, ölü derilerinden arınmış ve nemlendirilmiş bir cillte kesinlikle çok daha güzel duran uygulamadır. Makyajınızı ister az yapın ister çok, isterseniz hiç yapmayın ama mümkünse cildinizi arındırın ve nemlendirin; makyaj yapınca inanın çok fark ediyor. Cilt pütür pütür veya dolu gözenekli bir haldeyken makyaj ile bunlar çok daha belirginleşiyor, mesele çok kapatıcı veya az kapatıcı ürünler değil yani öncelikle. Önce hazır bir cilt ve sonrasında cilde yeteri kadar, yormadan ve yedirilerek uygulanan makyaj ile tam istediğimiz gibi bir görüntü oluşuyor. 😇

24 mart 23:06

90. yüzünde kaç kilo makyaj var diye soranlara, sanane lan tırrek makyaj yapmak benim göz bebeğim demek istiyorum çünkü makyaj yapmak sonsuz<3kalpkalpkalp ben.

24 mart 22:59

89. Çok seviyorum sözlük, Resmen terapi.

24 mart 22:28


88. Yapıyorum yakışmıyor, yapmıyorum ölü gibi gözüküyorum. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Artık bi bb krem bi rimel bi ruj sürüyorum sadece. Nasıl olsa ne yaparsam yapayım bir şeye benzemiyorum

24 mart 21:00

87. Erkeklerin onlar için yaptığımızı düşündüğü, oysa kendimizi iyi hissetmek ya da sadece yapmak istediğimiz için yaptığımız eylem. Ayrıca ''erkeklerin en sevdiği renk ruj'' ''erkeklerin kadınlara en çok yakıştırdığı makyajlar'' ''erkeklere itici gelen detaylar'' gibi saçma sapan yazıları gördükçe inadına yapasım geliyor her birini. Ne yani siz itici buluyorsunuz diye eyeliner çekmeyeyim mi? Ya da siz çekici buluyorsunuz diye 7/24 kırmızı ruj mu süreyim? Canım neyi sürmek isterse, neyi yapmak istersem onu yaparım sadece ''kendim'' için, senin için değil.

24 mart 01:50 24 mart 01:50

86. maksimum makyajlı kalabildiğim süre 5 dakika. evde eyeliner çekmeye çalışıyorum, far karıştırıyorum, kapatıcı, ruj, rimel yani dört dörtlük makyaj yapıyorum ama 5 dakika içinde cildim nefessiz kalmaya başlıyor daralıyorum. çoğu zaman zevk için evde makyaj yapıp siliyorum. makyajı çıkarıp tonik sürdüğümde oh be diyorum. dışarıda makyajlı gezmişliğim nadirdir.

edit: baya bir eksilenmişim. süslüler makyajsız kadın görmeye dayanamıyor herhalde. (gizlinot: swh)

24 mart 01:18 24 mart 16:00

85. şöyle dört dörtlük bir makyaj yapmayı ne kadar çok sevdiğimi unutmuşum.

aylardır kendimi köreltmiştim "kızım senin yüzün yuvarlak, kontür neyine? göz kapakların minicik, far kim sen kim, küçük ağızlısın mat likit ruju ne yapacan, kalk kız soğan doğra" diye diye.

bugün kendimi bb kremi yüzüme sürerken buluverdim. pürüzsüz bir zemin oluşturdum ilkin. kaşlarımı doldurdum. bronzer sürdüm çene hattıma, elmacık kemiklerime, burnuma. aydınlatıcı niyetine de beyaz pudra. o olmayan çene kemiğim, elmacık kemiklerim ortaya çıktı, yüzüm inceldi resmen. şeftali allıktan far yaptım, gölgesini bronzerla sağladım. kahverengi eyeliner, sadece üst kirpiklere iki kat rimel. o yorgun göz bir açıldı, bir kedi gözü oldu. finali de doğal bir rujla yaptım. o fersiz dudaklarım ortaya çıktı. oh be dünya varmış! kendime geldim.

uzun zamandır hiç bu kadar havalı ve güzel hissetmemiştim. cilt makyajından kaçayım, cildimi ağır makyajla yormayayım, kendimi doğal halimle seveyim derken hepten mahrum kalmışım makyajın verdiği keyiften. haftada hiç değilse iki gün böyle cilt makyajlı, kontürlü, göz makyajlı takılmaya karar verdim. sırf şu verdiği mutluluk hissi için bile değer. kazıklıyorlar ama kozmetik markalarına saçtığım paraya yine de helal olsun.

20 mart 20:26


84. herkesin hayatına kimse karışamaz'dır

19 mart 12:50

83. Benim için motivasyon kaynağıdır. Makyaj olmasa nasıl sabah 6’da kalkacak gücü kendimde bulurdum bilmiyorum. Sabahları müzik dinleyip, kahve içerek makyaj yapmak beni gerçekten motive eden tek şey olabilir. Farklı farları kombinlemek, eyeliner çekmek, göz makyajına uygun ruj seçmek, allık/bronzer kullanımına karar vermek ve makyajı bitirdikten sonraki o görüntü ve saçla kıyafetle kombinlenmesi cidden şu hayatta beni en çok mutlu eden şeylerden biri. Bu yüzden makyaj yapmayı çok çok çok seviyorum.

18 mart 19:13

82. Yapmayı çok seviyorum, çünkü hobi gibi bir şey benim için gerçekten rahatlatıyor. Ama temizlemeyi ve cilt bakımını da aynı oranda seviyorum. Burun ve yanaklarımda geniş gözeneklerim var, cildimde sivilce izleri de var kızarıklıklar da var ama kendimizle barışık olalım, makyajsız havuza, okula, gezmeye gitmişliğim çok. Kendimizi sadece biz beğensek yeter, o zaman zaten herkes beğenir. Biz beğenmezsek de istersek çok güzel giyinelim hoş makyajlar yapalım, taşıyamayız eğreti durur. Hepimizi çok seviyorum, hepimiz çok güzeliz bence <3

17 mart 21:18