sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (100)
 • medya (3)

100. Hobi olarak yaptığım şey, yavaş yavaş çevremdekilerin etkisiyle zorunlu olarak yapmaya dönüştü. Sivilcelerimi ve lekelerimi insanlar sormasın diye kapatmak zorunda kalıyorum artık. Kendimi her halimle seviyorum ama insanların sürekli ‘’suratına ne oldu, neden böyle kırmızı?” diye sormasından ve sordukları için anlatmaktan yoruldum. Tersleyemiyorum da çünkü niye kızdın ki yaağğğ ne dedik olayına çevirecekler. O yüzden ten rengimi eşitleyecek kadar kapatıyorum. En azından kafam rahat.

24 kasım 21:39 25 kasım 00:05

99. Benim için kedimden sonraki en büyük terapi yöntemi. İster 1 saat ister 1.5 saat hiç sıkılmıyorum.Göz makyajı yapmaktan özelikle haz alıyorum. Renklerle oynamak, renklerin gözümde yaptığı değişikliği izlemek, düşük göz kapaklıyken makyaj sayesinde normal gözükmek, normalde kıpkırmızı duran yanaklarımı normal hale çevirmek gibi gibi... çok seviyorum makyajı.

24 kasım 18:03 3 aralık 10:25

98. Makyaj yapmaya çok zaman ayıramıyorum günlük olarak ama  çok seviyorum makyaj yapmayı. Elimi pratikleştirdim, artık zor da olmuyor eskisi kadar. Bazen canım istediyse yeşil farlar upuzun kalın eyelinerlerla fantastik göz makyajları yapıyorum nereye gittiğim bile önemli olmuyor. Fakat bazı günler, nasıl yaparsam yapayım kendime yakıştıramıyorum siliveriyorum yapar yapmaz. O günkü Psikolojimle alakalı sanırım.

23 kasım 20:22


97. Malzemeleri önüme hazırlamak , o gün giyeceğim kıyafete göre renkleri seçmek ve sıraya koymak , fırçaları ayarlamak bile beni inanılmaz rahatlatan ; makyaj yaparken ise resmen kendi kendime terapi yaptığım bir olay dizini. Uykumdan fedakarlık edip erken kalkıyorum , kahvemi yapıyorum ve makyajıma başlıyorum. Makyajımı yaparken sadece ona odaklandığım için bütün dünyayı unutuyorum , kafam boşalıyor. En çok da göz makyajı adımını seviyorum , renkleri karıştırmak , birbirleriyle uyumlarını yakalamak , rimelle tamamlandığında durup durup gözlerine bakmak güzel his. Ancak bazı gruplar tarafından söylenen " makyajı başkaları için yapıyorlar " söylemini yanlış buluyorum. Tamam makyajını başkaları için de yapan mutlaka vardır ama kadınların %80 nin kendisi için , kendini iyi hissetmek ve mutlu olmak için yaptığına eminim. Keşke diğer grupta olan insanlar da şu ön yargılarını kırsalar da oturup dedikodu yapılacağına bakım ve makyaj konuşulsa.

23 kasım 19:55

96. Benim için tam bir hobi olan eylem. Mesela ben sakız çiğnemeye bayılırım aklımda yoksa bile birisinin sakız çiğnediğini gördüğümde resmen dişlerim karıncalanır bunun aynısı makyajda da oluyor. Gecenin 12 sinde izlediğim bi video beni yataktan kaldırıp ağır göz makyajı yaptırabilir. Ya da 9 dersime makyaj yapmak için 6:30 da kalkabilirim.

Çünkü seviyorum. Renklerle oynamayı aydınlatılmış göz altlarına porselen gibi cilde bayılıyorum. Bence makyajın bir zorunluluk olmadığını bildiği sürece herkes istediği makyajı yapabilir. Bence kadınlar için en iyi buluşlardan birisidir ayrıca.

23 kasım 17:59

95. Bugün can sıkıntısından evin bir köşesinde duran modele yaptım. Hatta kesmedi bir de elbise yaptım üstüne tek parça tülden. Benim hoşuma gitti sözlük before after paylaşıyorum :)

ilgili medya:
3
12 ağustos 00:05

94. resmen terapi 

10 temmuz 20:51


93. Bayıldığım eylem. Ben ama daha iyisi. Fondöten sürdüğümde o eşit cilt, gözleri farları kullanarak renklendirmek(gizlinot: far karıştırmak ayrı bir zevk), yanaklara verilen pembe efekt, bronzer ile yüzü ısıtmak. Yüzümün en sevdiğim bölümü olan dudaklarımı renklendirmek.(gizlinot: zevke geldi) Benim ama çok daha güzel görünüyorum. Aynada kendimi seviyorum resmen makyajlıyken.(gizlinot: swh) Derdimi tasamı unutturuyor. Rahatlıyorum. Hangi renkleri birbirine karıştırıp kullansam diye düşünmek, farklı renk kombinasyonları kullanmak harika. Ruh halime göre bugün yüzümde ışıltı istiyorum, parıl parıl parlayayım da diyebiliyorum mat olsun, renkler ile daha rahat oynayayım da. Makyaj yapmak güzeldir güzel.

10 temmuz 19:54

92. Temizlenmiş, ölü derilerinden arınmış ve nemlendirilmiş bir cillte kesinlikle çok daha güzel duran uygulamadır. Makyajınızı ister az yapın ister çok, isterseniz hiç yapmayın ama mümkünse cildinizi arındırın ve nemlendirin; makyaj yapınca inanın çok fark ediyor. Cilt pütür pütür veya dolu gözenekli bir haldeyken makyaj ile bunlar çok daha belirginleşiyor, mesele çok kapatıcı veya az kapatıcı ürünler değil yani öncelikle. Önce hazır bir cilt ve sonrasında cilde yeteri kadar, yormadan ve yedirilerek uygulanan makyaj ile tam istediğimiz gibi bir görüntü oluşuyor. 😇

24 mart 23:06

91. yüzünde kaç kilo makyaj var diye soranlara, sanane lan tırrek makyaj yapmak benim göz bebeğim demek istiyorum çünkü makyaj yapmak sonsuz<3kalpkalpkalp ben.

24 mart 22:59