girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (94)
  • medya (0)

94. resmen terapi 

10 temmuz 20:51

93. Kilo verip yüz hatlarım ortaya çıktığında çok sevdiğim bayıla bayıla yaptığım eylem. hevesle renkleri karıştıra karıştıra far sürmek, değişik renklerde rujlar denemek çok güzel oluyor o zaman. Ama kilo aldığımda nedense ne sürsem kendime yakıştıramıyorum, konkenci teyze gibi hissediyorum kendimi. Ama sanırım bu kilo alınca genel bir özgüven kaybı yaşamamdan böyle 

10 temmuz 20:05

92. Bayıldığım eylem. Ben ama daha iyisi. Fondöten sürdüğümde o eşit cilt, gözleri farları kullanarak renklendirmek(gizlinot: far karıştırmak ayrı bir zevk), yanaklara verilen pembe efekt, bronzer ile yüzü ısıtmak. Yüzümün en sevdiğim bölümü olan dudaklarımı renklendirmek.(gizlinot: zevke geldi) Benim ama çok daha güzel görünüyorum. Aynada kendimi seviyorum resmen makyajlıyken.(gizlinot: swh) Derdimi tasamı unutturuyor. Rahatlıyorum. Hangi renkleri birbirine karıştırıp kullansam diye düşünmek, farklı renk kombinasyonları kullanmak harika. Ruh halime göre bugün yüzümde ışıltı istiyorum, parıl parıl parlayayım da diyebiliyorum mat olsun, renkler ile daha rahat oynayayım da. Makyaj yapmak güzeldir güzel.

10 temmuz 19:54


91. Temizlenmiş, ölü derilerinden arınmış ve nemlendirilmiş bir cillte kesinlikle çok daha güzel duran uygulamadır. Makyajınızı ister az yapın ister çok, isterseniz hiç yapmayın ama mümkünse cildinizi arındırın ve nemlendirin; makyaj yapınca inanın çok fark ediyor. Cilt pütür pütür veya dolu gözenekli bir haldeyken makyaj ile bunlar çok daha belirginleşiyor, mesele çok kapatıcı veya az kapatıcı ürünler değil yani öncelikle. Önce hazır bir cilt ve sonrasında cilde yeteri kadar, yormadan ve yedirilerek uygulanan makyaj ile tam istediğimiz gibi bir görüntü oluşuyor. 😇

24 mart 23:06

90. yüzünde kaç kilo makyaj var diye soranlara, sanane lan tırrek makyaj yapmak benim göz bebeğim demek istiyorum çünkü makyaj yapmak sonsuz<3kalpkalpkalp ben.

24 mart 22:59

89. Çok seviyorum sözlük, Resmen terapi.

24 mart 22:28

88. Yapıyorum yakışmıyor, yapmıyorum ölü gibi gözüküyorum. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Artık bi bb krem bi rimel bi ruj sürüyorum sadece. Nasıl olsa ne yaparsam yapayım bir şeye benzemiyorum

24 mart 21:00


87. Erkeklerin onlar için yaptığımızı düşündüğü, oysa kendimizi iyi hissetmek ya da sadece yapmak istediğimiz için yaptığımız eylem. Ayrıca ''erkeklerin en sevdiği renk ruj'' ''erkeklerin kadınlara en çok yakıştırdığı makyajlar'' ''erkeklere itici gelen detaylar'' gibi saçma sapan yazıları gördükçe inadına yapasım geliyor her birini. Ne yani siz itici buluyorsunuz diye eyeliner çekmeyeyim mi? Ya da siz çekici buluyorsunuz diye 7/24 kırmızı ruj mu süreyim? Canım neyi sürmek isterse, neyi yapmak istersem onu yaparım sadece ''kendim'' için, senin için değil.

24 mart 01:50 24 mart 01:50

86. maksimum makyajlı kalabildiğim süre 5 dakika. evde eyeliner çekmeye çalışıyorum, far karıştırıyorum, kapatıcı, ruj, rimel yani dört dörtlük makyaj yapıyorum ama 5 dakika içinde cildim nefessiz kalmaya başlıyor daralıyorum. çoğu zaman zevk için evde makyaj yapıp siliyorum. makyajı çıkarıp tonik sürdüğümde oh be diyorum. dışarıda makyajlı gezmişliğim nadirdir.

edit: baya bir eksilenmişim. süslüler makyajsız kadın görmeye dayanamıyor herhalde. (gizlinot: swh)

24 mart 01:18 24 mart 16:00

85. şöyle dört dörtlük bir makyaj yapmayı ne kadar çok sevdiğimi unutmuşum.

aylardır kendimi köreltmiştim "kızım senin yüzün yuvarlak, kontür neyine? göz kapakların minicik, far kim sen kim, küçük ağızlısın mat likit ruju ne yapacan, kalk kız soğan doğra" diye diye.

bugün kendimi bb kremi yüzüme sürerken buluverdim. pürüzsüz bir zemin oluşturdum ilkin. kaşlarımı doldurdum. bronzer sürdüm çene hattıma, elmacık kemiklerime, burnuma. aydınlatıcı niyetine de beyaz pudra. o olmayan çene kemiğim, elmacık kemiklerim ortaya çıktı, yüzüm inceldi resmen. şeftali allıktan far yaptım, gölgesini bronzerla sağladım. kahverengi eyeliner, sadece üst kirpiklere iki kat rimel. o yorgun göz bir açıldı, bir kedi gözü oldu. finali de doğal bir rujla yaptım. o fersiz dudaklarım ortaya çıktı. oh be dünya varmış! kendime geldim.

uzun zamandır hiç bu kadar havalı ve güzel hissetmemiştim. cilt makyajından kaçayım, cildimi ağır makyajla yormayayım, kendimi doğal halimle seveyim derken hepten mahrum kalmışım makyajın verdiği keyiften. haftada hiç değilse iki gün böyle cilt makyajlı, kontürlü, göz makyajlı takılmaya karar verdim. sırf şu verdiği mutluluk hissi için bile değer. kazıklıyorlar ama kozmetik markalarına saçtığım paraya yine de helal olsun.

20 mart 20:26