yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

  26. Sabahları okula giderken evden çok hızlı çıkabilmemı sağlayan eylemdir. Hem çok da özgür hissediyorum gün içinde rahatça yüzümü yıkayabiliyorum vs. Eve gelince makyajı çıkarma derdi de olmuyor yıka, nemlendir yat. Benim için tek kötü tarafı ne fondötenim ne kapatıcım var. kırk yılın başı canım istese de süremem.

  29 şubat 18:27

  25. çalıştığım sektörün yoğunluğundan ötürü bi gün resmen makyaj yapmayı unuttum. gerçekten bildiğiniz unuttum ben de şaşırdım hatta ve fark etmedim sonra tuvalete gittim aynaya baktım gözüme hiçbi şey çarpmadı. yarım saat geçti oha yüzümde makyaj yok?! dedim içimden. makyajlı halimle makyajsız halim arasında bi fark kalmamış artık sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. zaten farkındaydım göz altı kapatıcımın gün içinde buharlaşıp uçtuğunun. zaten benim için makyaj demek göz altlarını kapatmak demek, diğerleri zevk için yapılan işler.

  ama yine de makyajımı yapıyorum ya, zevk alıyorum çünkü o süreçten.

  28 şubat 20:21

  24. zaman zaman mantıklı gelen olay. makyajla harikalar yaratmıyorsun, yüzün de düzeldi ergenlik sivilcelerini atlattın niye makyaja zaman ve para harcıyorsun? diye soruyorum kendime (bunun kesinlikle cildimi bozar korkusuyla alakası yok bu arada buna kesinlikle inanmıyorum cilt bakımına da makyajı kadar önem gösteren birinin suratında birkaç saat duran boyalar yüzünden cildinin mahvolacağını düşünmüyorum açıkçası). fakat bazen de cildimin beyaz olmasından dolayı fazla soluk durduğumu düşünüyorum ve renklerle oynama isteğinden kendimi alamıyorum. makyaj yapmak renkleri karıştırmak gerçekten çok eğlenceli bir olay, karşıdaki için süslenmekten çok kadınların bundan hoşlandığı için makyaj yaptığını düşünüyorum.

  28 şubat 00:54


  23. fondöten cilt bakım ürünleri gibi cilt tarafından tamamen emilen bir ürün gamı değildir. renkli ve kuru bir tabaka oluşturmaya yarar fondöteniniz size alerji yapmadığı sürece kozmetik marketlerden aldığınız her türlü fondöteni kullanabilirsiniz yeter ki cildinizden onu iyice arındırın iki aşamada temizleyin.

  yüzünü ph ı sabunla yarışacak kadar yüksek jellerle yıkayan, güneş koruyucudan bi haber yaşayan, yüze işlevsiz ve hassasiyet yaratan fiziksel peeling yapan insanların kalkıp burda makyaj yapmayın yaw cilde zarar diye gezmesi gerçekten itici. millet olarak kulaktan dolma her şeye çok fazla kanıyoruz.

  bu arada ben de yapmıyorum. sebebi ise okuldan dolayı sabahları vakit bulamamam. uyumak daha cazip geliyor.

  27 şubat 23:22

  22. Üniversiteyi bitirene kadar ben de hiç makyaj yapmadım. Bazen yüzüme renk gelsin diye ruj sürerdim o kadar. Okul bitip de iş hayatına başlayınca makyaja da başladım. Yaşımdan oldukça küçük gösteriyorum. (gizlinot: Liseye gittiğini düşündüğünüz kimseye vekaletinizi vermezsiniz) (gizlinot: Swh) biraz yaşımı göstermek biraz da daha derli toplu, daha bakımlı görünmek adına makyaja başladım. Cildim bozulmadı, aynalara yabancılaşmadım. Kimse waow da demedi. Kendimi daha iyi hissediyorum keşke daha önce yapsaymışım. Bu tamamen ayna karşısında bir şeyler sürmekten zevk almakla alakalı bana kalırsa.

  27 şubat 16:36 27 şubat 16:40

  21. Yüzümde zaman zaman sivilce ama çoğunlukla kapalı komedon bulunurdu.Makyaj yapmayı bırakarak cildimi hafifletmeye çalıştım ama kızlar hiç öyle mucizevi şeyler yaşamadım.Evet komedon sorunum yarılandı ama vov olmadım. Ama makyajsız yaşayarak artık aa sana noldu yorumları almıyorum çünkü insanlar bu halime gayet alıştı :)

  27 şubat 16:17

  20. "ben makyaj yapmıyorum, cildim çok diri siz de yapmayın kendinize bu kötülüğü yapmayın" diyenlerin olduğu başlık. süslü sözlükte olduğumuz unutuluyor sanırım?

  makyaj yapmak ne zamandan beri insanın kendine yaptığı bir kötülük oldu acaba? cildine göre doğru ürünler seçerek, yeterli miktarda yapılırsa insana kendini çok iyi hissettiren, özgüven artıran makyajlar yapmak ne zamandan beri kötülük oldu samimi soruyorum.

  ben makyaj yaptğımda o kadar mutlu oluyorum ki kendime yaptığım bir iyilik bu.

  27 şubat 14:26 27 şubat 14:27


  19. her gün yapmayı çok istesem de hayat şartlarım izin vermiyor. çünkü okulum sabahın 8'inde. 6'da kalkıp hazırlanmaya başlamam gerekiyor ki uykumdan feragat etmek de işime gelmiyor 2 saatlik ders için. e geri kalan zamanlarda da evdeyim. o yüzden hafta içi makyaj yaptığım zaman ya 1, ya da 2'dir. 5 gündür makyaj yapmadım mesela. ama makyajsız dolaşmak özgüvenimi etkiliyor. hem de çok fazla. keşke daha güzel olsaydım. 

  edit: makyaj cildinize zarar vermez. ama temizlemeden uyursanız elbette ki zararlı geridönüşleri olur. cilt bakımı vs yapmayınca tanrıçaya dönüşmüyorum, aksine hortlak gibi oluyorum ve cildim pul pul oluyor. 

  27 şubat 04:51 27 şubat 16:51

  18. makyaj yapmayı seviyorum ancak 2 gün üst üsteden fazla özenerek yapamiyorum o da lazimsa kapatıcı, istiyorsam eyelinerlı. fix olanlar maskara ve ruj. ancak su sira sadece kirpik kıvırıp dudağım renksiz durmasin diye ruj sürüyorum. bir de gözümü makyajlı hale çok alıştırmak istemiyorum. ama ne yapan yapmayandan daha iyi ne de tam tersi herkes istediği gibi takılsın bence en güzeli bu. makyajlı/makyajsız rahat hissetmiyorsa kişi kendini zorlamamali. ve presentabl algısı makyajdan ibaret olmamalı artik.

  27 şubat 02:09

  17. en sevdiğim aktivite. Kasım ayından beri çalışmıyorum ve bu zamana kadar yaptığım makyaj sayısı bir elin parmağını geçmemişir.  Sokağa da çıkıyorum, arkadaşlarımla da buluşuyorum ancak hiç kendimi kötü hissetmiyorum. Herkes bu halime alıştığı için makyajsız gören herhangi bir tepki vermiyor. Bence makyaj yerine bakım yapmak çok daha önemli. 

  26 şubat 23:32