yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (0)

  68. makyaj yapmayı çok istiyorum ama bir türlü alışamıyorum. yapınca yüzümde ağırlık varmış gibi hissediyorum, hemen silmek istiyorum zaten el yatkınlığım da yok çok kötü oluyor o yüzden yapamıyorum. yaniii benimki makyaj yapmamak değil de yap(a)mamak :(

  31 temmuz 22:16

  67. Cildi zamanla güzelleştiren bir şey olduğunu düşünüyorum.

  31 temmuz 22:01

  66. Eskiden de pek ağır makyaj yapmazdım ama karantinadır koronadır derken şimdi basit pembe bir gloss bile çok abartılı gelmeye başladı gözüme yaptığımı da siliyorum.

  31 temmuz 21:59


  65. eyeliner ve maskara olmadan yapamazmışım gibi geliyor. markete çıkarken bile makyaj yapanlardan değilim ama işe ve gezmeye giderken mutlaka göz altı kapatıcısı rimel ve eyeliner kullanırım. cilt makyajının verdiği görüntüyüde seviyorum ama arada bir bb krem sürmeye özen gösteriyorum çünkü gözeneklerim çok çabuk doluyor yüzüme bb krem, aydınlatıcı, allık vs sürdüğümde 

  31 temmuz 20:48

  64. Makyaj hiç yapmıyorum diyemem fakat okadar az ve öz ki.. eskiden koca koca makyaj çantalarının içi kapanmayacak kadar dolu olurdu, geçen gün farkettim çantamın içi bomboş ve ürün de almıyorum uzun zamandır, çünkü hiçbirşey sürmüyorum, cildime daha fazla haksızlık yapmak istemiyorum sanırım ve farkettim ki gitgide daha da güzelleşiyor cildim

  31 temmuz 16:54

  63. Hayatımın öyle bir evresindeyim ki, sadece yüzümü yıkıyorum sabahları. Makyaj yapmayı çok özlemiş olsam da sanırım 33 yıllık hayatımda bebeklikten beri en bebek zamanını yaşıyor cildim. 

  O kadar bakım ürününü boşa mı kullanıyordum ben acaba yada hep yanlış ürünler mi tercih etmişim diye düşünmedim değil. 

  Yine de evden rahatça çıkabilmeyi, makyaj yapmayı özledim. 

  31 temmuz 14:37

  62. Makyaj yapmak ya da yapmamak insan kendini nasıl iyi hissediyorsa onu yapmalı şahsen kimi zaman makyaj bağımlısı gibi olurum kimi zaman makyajın "m"si aklıma gelmez. Çok düşünmemek lazım.

  31 temmuz 12:08


  61. Makyaj yapmak anlam yüklenecek ya da abartılacak bir şey değil. Liseden beri (gizlinot: Gözüme kalem çekerdim)(gizlinot: Eyy gidi) dışarı çıkarken yaparım mutlaka. Bir gün bile zulüm gelmedi hep keyif aldım yaparken. 

  31 temmuz 09:11

  60. Makyaj yapmak kadar doğaldır yapmamak ama hiçbir şekilde yapmayan neredeyse kalmadı. Çalıştığım yerde şart değil makyaj, bir de o kadar sevmiyorum ki pijamayla gideceğim neredeyse. Toplantı olacağı günlerde yapmak bile eziyet geliyor. E onun dışında bir hafta sonum kalıyor, onda da dışarı çıkmıyorum. Kırk yılda bir çıksam yapmaya üşeniyorum. Hevesle aldığım onca ürün yatıyor evde. Önceden makyaj masamın başında saatler harcardım, şimdi Tozlarını bile almak istemeyecek kadar vazgeçmişim. İnsanların makyaj yapanla yapmayana karşı tavrı bile değişiyor, böyle bir yüzeysellikteyiz. Fakat o kadar saygım kalmamış ki insanlığa, beni nasıl gördüklerinin de bir önemi yok. Yaşama hevesim gelse ve bir şeylere halim kalsa da sadece kendimi öyle görmek istediğim için yapsam yine.

  31 temmuz 08:20

  59. Kurumsal ortamda çalıştığım dönemde bir opsiyon bile değildi diyebilirim.

  Makyaj yapmış bile olsam makyajsız yani doğal görüntüyü seven biriyim. Cilt tonunun eşitlenmesi, allıkla yüze canlı ve sağlıklı bir ifade kazandırılması, ardından dudakların istenen renge boyanması şeklinde bir rutinim vardı. Bunu atlamak, aşırı çıplak bir görüntüye neden oluyordu.

  Bu bahsettiğim dönemin öncesinde ise, bakkala bile makyajsız gitmediğim bir dönem atlattım. Çünkü kendini iyi hissetmenin çok önemli bir adımı olduğunu düşünüyorum.

  Ama evde oturdukça, makyaj konusunu saldım, hiç içimden gelmemeye başladı.

  Şunu da fark ettim ki makyajlı görüntüye ne kadar alışırsam, bu defa makyajsız "yetersiz" hissetmeye başlıyorum. İşte benim psikolojime o iyi gelmedi... Kendimi güzel ya da iyi hissetmek için bir çeşit makyaja bağımlı olma düşüncesi canımı sıktı.

  Şöyle bir çözüm buldum, dışarıya çıkacaksam ve modum iyiyse makyaj yapmam. Değilse yaparım.

  Bilhassa kendimi birine beğendirmek için yapma düşüncesine ise karşı koyuyorum. çünkü o zaman kendimden ödün vermiş gibi hissediyorum.

  31 temmuz 07:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar