yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Başlığı okudum ve evet tam olarak "şerref..m daha önce benim aklıma gelmişti" modundayım. Swh

  Benim de çevremde bakımlı olmakla her zaman makyajlı olmayı karıştıran kadınlar var. Bir süre makyaja ara verince "bu ara kendine bakmıyorsun" cümlesini duymak ne kadar sınır bozucudur çoğumuz biliriz.

  Bakımlı olmak vücudunu temiz tutmak, düzenli peeling yapmak, duştan çıkınca nemlendirici sürmek, yüzünü uygun ürünlerle yıkamak ve yine nemlendirmek, saçın matlaştıysa yağlarla vs bakım yapmak işte adı üstünde el bakımı ayak bakımı hepsi ayrı ayrı ve ekstra bir özeni anlatıyor. Kimse manikür pedikür yaptırmak zorunda değil ama yaptıran birisi benim gözümde bakımlıdır, kırıklarını düzenli aldırma konusuna girmiyorum altı ayda bir kuaföre giden arkadaşlarım var.

  cilt bakım ürünü diyince kimsenin aklına far paleti gelmez ama nedense her gün ful makyaj yapan birisi bakımlı olarak nitelenir.

  Bana göre kalitesiz ürünlerle makyaj yapan birisi düpedüz bakımsızdır kendine ve cilt sağlığına özen göstermiyordur.

  17 şubat 2016 23:53 18 şubat 2016 00:13

  2. şimdi hayatta çoğunluğu oluşturan iki tip kadın vardır;

  birincisi makyaj ve bakım namına bir şey bilmeyen ve içten içe eziklik hisseden(gizlinot: ezikliktir demiyorum), makyaj yapanlara ve kendine bakım gösterenlere boya küpü, kendiyle barışık olamayan kişi vs vs diye b*k atanlar.

  ikincisi de makyaj yaptığı için(gizlinot: bak yapabildiği için demiyorum) dünyadaki diğer tüm kadınlardan kendini üstün gören ve geri kalanlara bıyıklı, bakımsız kezban vs vs diye b*k atanlar.

  siz siz olun ikisinden de olmayın.

  17 şubat 2016 23:58 18 şubat 2016 00:08

  3. peki bıyıklı olmayı bakımsızlıktan saymaya ne demeli? makyajı bakımdan saymadığınız gibi epilasyon çeşitlerini de saymamanız gerekir bence. bunu bir kenara bırakırsak, bu durum kişinin kendi ayıbı da olabilir, yine kendisi makyaj/cilt bakımı/saç ve vücut bakımının bir bütün olduğunu düşündüğü için de olabilir. çok büyütülecek bir mesele değil yani. çünkü belki ona da sizin makyajı bakımdan saymamanız batıyordur, çünkü bunlar hep "tercih meselesi".

  18 şubat 2016 00:39


  4. makyaj yapmamayı bıyık almamakla bir tutan girdiler gördü bu gözler (bkz: makyaj yapmayan kadın ) neden uçlardasınız tatlı hanımlar.

  makyaj yapmayıp güzel gözüken bir sürü kadın da var.kusursuz demiyorum. herkesin kusuru var. ama bütüne baktığınızda güzel görünüyor. o kadar odaklanmışız ki bence onsuz düşünemez göremez olmuşuz.

  makyaj yapmayan kadına özgüvenli vs dedim diye makyaj yapan kadınlar savunma yapıyor. ben bizzat iki gruba da giriyorum. nasıl mı ? bazı günler,dönemler hiç yapmam. bazen çok az yaparım. bazı dönemlerde allah ne verdiyse sürerim. makyaj yapan kadına gönderme yapma amacı taşısam zaten önce kendime demiş olurum. o yüzden sakin. vakti olmayan kadındır diyorum füze yolluyor diyorlar. ya sabır. siz hiç sabah zar zor uyanıp işe okula yetişmeye çalışırken ruj sürmeye bile vakit bulamadığınız zaman olmadı mı ? çocuğunuzla ilgilenirken kontür yapamayabilirsiniz. yemek yetiştirmeye çalışırken strobing yapamamış olabilirsiniz. her şeyi laf sokma olarak görmeyelim

  makyaj yapmamış ama saçları düzgün güzel görünen güzel gülümseyen diş bakımına önem veren biri bakımsız mı oluyor?

  18 şubat 2016 01:09

  5. Teyzem hayatımda gördüğüm en bakımlı insan, cilt bakımı 35 üründen falan oluşuyor. hepsini araştırır, detaylarını neye iyi geleceklerini kıyaslar, sonra bakımına dahil eder. Yüzü sağlıkla Işıldar. Saçlarına özel yağlar hazırlatır aktardan, maske yapar. Takıntılı derecede hijyenik, ter kokmamak için yılda 2 kere botox yaptırıyor, dişlerini günde 5 kere falan fırçalıyor. Tüyüne kılına hiç denk gelmedim, hatta annem dalga geçer onla, elinde cımbızla Doğdu diye. Ama kadın asla makyaj sevmiyor, kendi düğününde bile fondöten pudra falan sürdüremediler, bir rimel bir de nude ruj kullandı. Benim Ömrü hayatımda gördüğüm en sade gelindi. Şimdi ona makyaj sevmiyor diye Bakımsız dersem taş olurum valla.

  18 şubat 2016 03:54

  6. Makyaj yapmamak bakımsızlik degil elbette. Ama su bir gercekki en pahali kremleri losyonlari senelerce sursen bile cilde uyumlu bir fondotenin, alligin verdiği o canli goruntuyu veremiyor malesef.

  18 şubat 2016 09:51

  7. Katılmadığım önermedir.bir kere bakımın ilk şartı kişisel temizliktir:dış ,saç ,tırnak ,alınması gereken tüylerin temizlenmesi vs vs...

  Bunlara dikkat etmeden makyaj yapmak zaten insanı zombiye dönüştürür.

  Kırıklarla dolu bele kadar dip boyası gelmiş saçlarla ,şekillendirilip temizliği yapılmamış tırnaklarla ,sararmış dişlerle istediğiniz kadar makyaj yapın...

  rengi ve dokusu cilde uymayan fondotenler , heidi gibi sürülmüş allıklar ,fara bulanmış gözlerle dolaşan bir yığın kadın görmüyor muyuz?şimdi sırf makyaj yaptılar diye bakımlı mı oluyorlar?

  18 şubat 2016 11:43 18 şubat 2016 12:23


  8. Evet makyaj bakım demek değil. Ama çevreden anlaşılan bu oluyor. Çünkü çoğu insan makyajlıysa bakımlı da oluyor. Yani ben güzel makyajlı, ojeli bi kız görsem bakımlı derim. Çünkü o makyaj iyiyse cilt de iyidir ve nemlenmiştir. Tırnakları bakımlıdır ki oje güzel durmuştur. Gayet tamamlıyor birbirini bence.

  18 şubat 2016 12:24

  9. Akne tedavisi olmadan önceki sivilceli yüzümle makyaj yapmadığımda bakımsız göründüğümü sandığım uzuuun uzun yıllar oldu. Ve bakım yapmak, cildinize iyi bakmak makyajdan çok daha etkili bence. Hem uzun vadede çok daha güzel bir altyapı sahibi oluyorsunuz makyaj da daha güzel oturuyor. Ama malesef bizde "less is more" anlayışı yerine "more is more" var. Daha çok makyaj yapınca daha bakımlı görünmüyoruz üzgünüm ki.

  18 şubat 2016 12:42 ed.15 mayıs 2016 20:13

  10. yanılgıdır. herkes bakım yapmalı ama makyaj bir tercih meselesidir. insanı daha renkli, daha canlı, daha güzel gösterir (herkesi değil, her zaman değil) ama her kadın yüzüne birtakım boyalar sürmekten hoşlanmak zorunda değil ve bu tek başına insanı bakımsız yapmaz. makyajın rutin bakımın bir parçası olması gerektiğini düşünmüyorum. kaldı ki sürekli, bol miktarda ve rastgele, kalitesiz, tarihi geçmiş ürünlerle yapılırsa orta ve uzun vadede zarar da verir.

  not: mesele makyaja karşı olmak değil, güzelce makyaj yapmış bir kadın görünce beğenirim ben. ama karşı olmak da bir tercihtir, neden olmasın?

  18 şubat 2016 17:38 18 şubat 2016 17:39