sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (333)
  • medya (1)

  333. Sanırım lisede ufak göz kalemi denemeleriyle başladım ama sürekli yaptığım bir şey değildi arada özel gün falan olursa lipgloss veya nivea cherry (gizlinot: Olmayanı dövüyolarmış gibi) ve kalem. Sonra üniversite 1de ilk far ve rimelimi aldım. Fondoten üniversite 2 de denemeye başladım kapatıcıyla tanışmam da sanırım aynı döneme denk geldi. Far olarak neyime gerekse avonun füme açık gri pembe ve beyazdan oluşan bi 4lü smokey eye paleti vardı onu almıştım. Asla amacına uygun kullanamadım ve hala eski ürünlerin arasında durur. Üni sonda artık eyelinerı, düzgün far sürmeyi kapatıcı kullanmayı iyice öğrenmiştim. Sonrası youtube makyaj videolarını keşfetmemle bir çığ... bence şuanki genç arkadaşlar bizden çok daha önde gidiyorlar. Ben daha geç başlamayı veya yapıyosam da düzgün yapmış olmayı tercih ederdim çünkü eski fotoğraflar tam facia 

  17 nisan 23:30

  332. Lise zamanımı düşünüyorum da fondöten alıp hiç kullanmadım ama haftasonları dışarı çıkarken rimel göz kalemi, ruj vs sürerdim. Ama her daim bir dudak nemlendiricim yanımda bulunurdu. 15 yaşımda falan başlamışımdır sanırım. 

  17 nisan 22:44

  331. milenyumdan itibaren düşmüştür.

  17 nisan 12:17

  330. üniversitenin ilk senesi başlamıştım. gözümün içine siyah kalem dahi çekemiyordum. oda arkadaşımdan yardım istiyordum. dümdüz bir şekilde renkli far falan sürerdim. hiçbir bilgim yoktu.

  fondoteni dünyanın en zararlı şeyi sanıyordum, kapatıcı diye birşeyin varlığından haberim yoktu. sadece göz makyajı ve rujdan ibaretti makyajlarım.

  o zamanki fotoğraflarıma bakıyorum cildim bebek gibiymiş. şimdi sivilce izleriyle dolu.

  şimdi daha güzel makyaj yapıyorum ama cildim bozuldu. (gizlinot: :()

  16 nisan 22:50

  329. Boşverin makyajı ergenlikte basit cilt bakım adımlarına başlayın. Gözaltınız çok mor olursa belki hafif correcter geçin( lisede). Üniye geçince hafif geliştirirsiniz kendinizi.Tavsiyem: Cilt bakımı ve beslenmenize dikkat edin makyaja ihtiyacınız olmaz zaten. Ben 12 yaşında başladım muzdaribim tecrübe konuşuyor

  16 nisan 03:47

  328. lise 3 te göz kalemiyle başlamıştım (gizlinot: yeşil göz kalemi :)))

  30 ocak 02:42

  327. Lise sona kadar makyaja karşıydım çünkü okuldaki kızlar kat kat badana usulü turuncu fondotenler sürdükçe ve yönetim okul girişinde ellerinde sarı bezlerle bekleyip makyajı temizlemeden içeri almadıkça çok soğumuştum. Dershaneye giderken göz içine siyah göz kalemi çekmeyle başladım makyaja. Üniversite hazırlıkta mineral pudra ve allık aldım. Ama ciddi anlamda makyaj merakım 23 yaşındayken başladı. Yoğun sivilce problemleri ve onları kapatmak için girdiğim çabalar sonucunda makyaj koleksiyonerliğine başladım. Roaccutane tedavisi olduktan sonraysa artık çok seçici davranmaya, oldukça hafif ürünleri tercih edip kullanmaya başladım. Makyaj stilim de tam anlamıyla oturdu zaten. Kısaca çok erken yaşlarda ten makyajını hiç kimseye önermiyorum. Rimel gözkalemi ikilisi ve ancak ciddi morluk problemi varsa gözaltı kapatıcısı yeter de artar bile.

  29 ocak 14:56

  326. 8. Sınıfta bir adet nivea çilekli dudak nemlendiricisiyle başlayan makyajım aynı sene ucu bilyeli parlatıcıyla devam etti. Liseye başlamamla bir adet siyah göz kalemi ve bir milyoncudan maskara edindim. Sonraki senelerde en fazlasından -yine bir milyoncudan- dörtlü far ve pazardan ruj almışımdır. Bizim zamanımızda gratis watsons gibi yerler bu kadar meşhur olmadığı için parfümeriler çok pahalı gibi gelirdi. Doğru düzgün pudra ve allığı üniversiteye giderken aldım. Fondöteni ise üniversite sonda sivilcelerim çoğaldığında almak zorunda kaldım.  Keşke ben de lisede göz altı kapatıcısı falan bilseydim de mor/pembe göz altlarıyla gezmeseydim. (gizlinot: Swh) 

  29 ocak 13:33

  325. anaokulunda küçük bir kırmızı oje ile başlayan serüven, ilk okulda dönemin çok modası olan likit parlatıcılar ile devam etti, orta okulda hafif kalem çekme deneyimleri, lisede maskara ve ruj kombibine döndü, üniversitede ruj, rimel, hafifçe allık şeklinde devam etti ve iş hayatında işin içine biraz far, nadiren ten makyajı girerek serüvenime devam ediyorum.

  29 ocak 13:16

  324. Ben lise ikideyken, yani 15 yaşımda çok bilinçsiz bir şekilde başlamıştım. Nemlendirici yok, yüz yıkama jeli yok. Mahvettim cildimi. Ama bence en uygun yaş makyaja başlamak için 18-19. Ergenliğin sona ermesiyle cilt daha oturaklı olur diye düşünüyorum.

  29 ocak 01:48