girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (5)

47. benimsediğim makyajdır. aynı zamanda bolca görecelik taşır.

doğallık konusunda koreli kadınların günlük makyajlarını beğeniyorum.

kişinin kendine yakışan, daha sağlıklı, daha canlı gösteren her makyaj ideal ve doğal olandır. benim makyajlarımda fardan bir eyeliner olması zorunlu. olmadığı zaman ne kadar hasta ne kadar yorgun olduğumu istisnasız yüzüme bakan herkes söylüyor. şimdi kalkıp kimse günlük makyajda ya da doğal makyajda fardan eyeliner olamaz gibi bir kriter koyamaz bana. beni daha iyi gösteren budur. sizleri ise başka bir şeydir.

13 temmuz 00:20 13 temmuz 00:22

46. Son zamanlarda moda olması beni mutlu ediyor çünkü bana göre, makyajımızı çıkardığımızda gördüğümüz görüntü ile makyajlıyken gördüğümüz görüntü arasında dağlar kadar fark olması hoş bir şey değil. Kişiden kişiye değişir tabi kimisi gösterişi sever, bir sanattır makyaj onlara göre. Ama bana uygun şeyler değil çevremdekilerin yüzüme sürdüğüm birkaç katman sayesinde beni beğenmeleri pek bir şey ifade etmez çünkü onlar bana ait olan şeyler değil, yüzümü yıkadığımda çıkacak şeyler. Asıl övgü sebebimizin bize ait olan şeyler olduğunu düşünüyorum. Gözlerimizin güzelliği, gülüşümüz gibi. Sizi çevrenize bağlayan o harika gülümsemeyi hiçbir makyaj veremez kızlar

11 temmuz 12:57

45. makyaj-doğallık ikiliği çok sorunlu bence. makyaj dediğin iki üç gram boya suratını güzelleştirmek için sürdüğün. en düz mantıkla giyinmek de doğal değil o zaman, ya da amazonların derinliklerindeki ilkel kabileler hiç doğal değil.

daha az düz bir mantıkla da, insana dair doğal olan hiçbir şey yok. insan kültürün bir parçası. tuvalet alışkanlıklarımızdan tut yediklerimize kadar hiçbir şey tam olarak içgüdüsel falan değil, hepsi kültürle organize olmuş karmaşık tarihe sahip davranışlar (ilkel dediğimiz kültürler de dahil).

yani burda doğallık kelimesi ortamı çok bulandırıyor bence, kastedilen kendi haline bırakmak. uğraşmadan güzel olmak istiyor herkes ya da uğraşmış olduğunu çok belli etmemek. bu mesele de sanırım "cool" olmanın sırrının bu olduğuna inanmamız. ben de böyleyim. çoktan maksadını aştı bu yazı ama burada daha derin bir sorun olduğuna inanıyorum. sadece makyaj, süs gibi görece önemsiz meseleler değil, okul gibi iş gibi ilişkiler gibi her mesele kendiliğinden en iyi halini alsın istiyoruz sanki. çok çalışmadan sınav birincisi olmak vs. yanlış arkadaşlar. her şeyin azimle kazanılanı değerli. e güzelliğin de tabi (ya da karşı kabileye gözdağı vermenin, bilemiyorum artık amaç neyse).

11 temmuz 11:56


44. Kişiden kişiye değişir benim doğalım kapatıcı + highlighterdan oluşuyor bu ikisiyle bile çıkıp her yere gidebilirim eksik hissetmem ama kimisi doğal makyajında baking de yapar kontür de yapar fondöten de sürer kişiye kalmış bir şey doğalınızı kendiniz bulun 

10 temmuz 22:22

43. en çok da cildimize yatırım yapmamız gerektiğini hatırlatan başlık.

az fondoten, biraz kapatıcı, kalem, rimel ve allık ve tabii ki dudak rengimize en yakın tondaki bir kaliteli ruj. Bu ruj kesinlikle likit mat değil tabii ki! 

tanım: abartısız makyaj 

10 temmuz 20:27

42. erkekler için koyu renk rujunuz yoksa tüm makyajlar doğal

sadece koyu renk ruj sürün ne çok abartmışsın derler

tuhaflar 

10 temmuz 18:38

41. tamam porselen makyaj yapıp gezmeyin de makyajda neyin doğallığı ya? şu youtuber tayfasının kompleksleri yüzünden "aman maskara sürdüğüm belli olmasın, nude ruj süreyim." hiç yapmayın makyaj daha iyi.

10 temmuz 17:36


40. En cok zevkime uyan ayni zamanda da son zamanlarda moda olmaya basladigini gözlemledigim makyaj sekli. Bundan 2-3 sene önce instagram makyaji cok modaydi herkes bir instabaddie havasindaydi full coverage badana fondötenler agir kontürler kuyruklu eyelinerlar koyu likit mat rujlar ama artik insanlarin bundan yavas yavas uzaklastigini gözlemliyorum sosyal medyada da cevremde de. Bence de bu tarz makyajlar insanin güzelligini daha cok ortaya cikariyor. Sevdigim birkac örnegini bulursam foto ekliyem

ilgili medya:
3
10 temmuz 16:52

39. yaz olsun kış olsun çoğunlukla tercih ettiğim makyajdır. bi' kapatıcı bi' rimel toprak tonlarında da güzel ışıltılı bir far işimi görüyor. yanaklarda da güneşten yandım da geldim; dudaklarda da az önce vişne yedim de geldim görütüntüsünü kırmızı olan hem yanak hem de dudak ürünleriyle sağlıyorum. 

10 temmuz 15:12

38. Çok hoşuma gidendir. Fazla makyaj görünümünü sevmiyorum çünkü. Hafif rimel, yanaklarda allık, nude tonlarda ruj, parlak bir cilt çok hoş duruyor bence. İlgili görseli ekliyorum.

ilgili medya:
1
10 temmuz 14:11